Koncert nieskończoności

The Infinity Concerto
83-7001-364-3
Koncert, nieskończoności
dona

Powieść, której głównym bohaterem jest młody chłopak o imieniu Michael dzieje się początkowo w naszym świecie. Ów młodzian jest samotnikiem, który oddał duszę poezji. Jego ojciec, jedna ze znanych osobistości, organizuje przyjęcie, na którym syn poznaje pewnego kompozytora- Arno Waltiriego. Między dwoma panami wywiązuje się niezwykła przyjaźń, która zaprowadzi Michaela w niezwykły świat, ubierze jego życie w moc niespodzianek, niekoniecznie przyjemnych i delikatnych.

Marysieńka | 2011-08-28
Przeczytana: 2006 rok

Ta pozycja dosyć długo przestała na półce w mojej biblioteczce, zanim po nią sięgnęłam. Ale kiedy juz to zrobiłam, przeczytałam jednym tchem. Jest fantastyczna w pełnym tego słowa znaczeniu. W każdym z nas, mimo przybywających lat wciąż drzemie dziecko, dlatego chętnie sięgamy po takie opowieści. Jako dzieci czytywaliśmy baśnie i legendy a jako dorośli sięgamy po fantasy czy s-f. "Koncert nieskończoności" to historia, która wraz z młodym bohaterem Michaelem przenosi nas do dziwnego, równoległego świata, pełnego mrocznych postaci, dziwnych zdarzeń, chłopiec musi tam wytrwać i wykonać pewne zadanie, zanim...No właśnie, żeby nie psuć zabawy, pominę te szczegóły. Polecam.

Nesihonsu | 2013-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy

Jedna z moich ulubionych książek fantasy a zarazem pozycja dość nieszablonowa dla tego gatunku. I w tej właśnie nietuzinkowości tkwi jej siła. Greg Bear stworzył tu intrygujący świat pełny nie do końca rozwiązanych zagadek. Finalne wyjaśnienie przedstawionych wydarzeń wydaje się dość mętne ale w żaden sposób nie niweczy przyjemności z lektury.

Malina | 2017-06-21

Powieść, od której zaczęła się moja przygoda z fantasy i uwielbienie tego gatunku.
Czytając ją jako nastolatka zachłysnęłam się alternatywną rzeczywistością przeniosłam w ten zupełnie inny świat.
Teraz kiedy wróciłam do niej kilkanaście lat później nadal zachwyca mnie formą, jednak nie przekonuje jak kiedyś.
Jednak bardzo polecam młodszym czytelnikom, ponieważ nie jest to pospolita powieść fantastyczna pisana elfami, ogniem i mieczem.

Cerro | 2015-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

"Koncert nieskończoności" Grega Beara to z jednej strony książka ciekawa i wciągająca, a z drugiej bardzo typowa dla fantasy. Przy czym nie chodzi tutaj o wtórność, lecz pewne charakterystyczne rozłożenie akcentów.

Przez pół książki nie dzieje się nic, a przez następne pół nagle zaczyna dziać się wszystko. Nie zmienia to faktu, że całość jest wciągająca, chociaż raczej przez kreację świata niż znakomitą fabułę. Niestety od początku do końca "Koncert nieskończoności" realizuje ograny motyw wybrańca.

Bohater jest stosunkowo niekonsekwentnie prowadzony, podejmuje decyzje, by zaraz zapragnąć ich zmiany. To wszystko składa się na obraz chimerycznej, irytującej postaci. Znacznie lepiej wypada drugi plan - ludzie, zesłani do magicznego świata i przedstawiciele rasy Sidhów. Zarazem autor wykorzystuje ich głównie jako antagonistów, ewentualnie niechętnych bohaterowi pomocników, co znacząco spłaszcza cały obraz świata.

Bardzo nieciekawie prezentuje się polski przekład "Koncertu...

Joseheim | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

Książka do łatwych nie należy, ma lepsze i gorsze momenty (niektóre wręcz takie do "przeskakiwania wzrokiem"), ale jej podstawowym plusem jest oryginalność. Czytałam ciekawa, co autor wymyślił i co jeszcze zawarł w swoim świecie. Do lektury na pewno nie wrócę ale i jej nie żałuję.

CZytałam ją jako dziecko. Teraz przypadkiem trafiłam na nią podwójnie, o dziwo sam tytuł nic mi nie mówił, ale okładka przywołał luźne wspomnienie. Głównie pochlebne.
O jakości książki świadczy to czy pozostaje po latach w pamięci- ta w mojej pozostała więc zaliczam ją do dobrych. Jest to nie tuzinkowa realistyczna obdarta z cukierkowatej magi ksiązka fantasy. Nie spotakacie tu elfich wróżek czy matek chrzestnych- najwyżej żądnych magicznej potęgi czarodziejów, czy z kompleksem wyższości Shithów- (pradawna rasa istot), którzy uważają ludzi za gatunek niższy.
Obecnie czytam drugi tom- totalnie wciąga.

amfa76 | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Muszę się zgodzić, z opiniami jakie są napisane dla tej powieści. U mnie też ta książka przeleżała długo na półce, zanim ja dostrzegłem. Ale wspominam ten dzień miło. Na prawdę warto.

Zuzanna | 2014-01-27
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Nie przepadam za książkami fantasy, ale ta wyjątkowo mnie wciągnęła. Wielki plus dla niej. :)

anetusiaaa | 2012-04-26

Dziwna . Ale fajna ! ;)

Przemysław Czapski | 2013-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2013

Dziwna to książka- ni to horror ni to fantasy.Trochę chaotyczna. Pozostawia wrażenie niedopracowanej.Na pewno prędko do niej nie wrócę.