Świątynia czarownic

Okładka książki Świątynia czarownic
Kir Bułyczow Wydawnictwo: Stalker Books Cykl: Andrey Bruce duology (tom 2) Seria: Klasycy Radzieckiej SF fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Andrey Bruce duology (tom 2)
Klasycy Radzieckiej SF
Stalker Books
2020-03-01
1991-01-01

więcej Więcej

7,5/10

Stara szkoła sci-fi. Pomysł na opowieść nieco siermiężny, lecz połączenie gatunków nadało całości specyficznego klimatu, który jest chyba największą zaletą powieści. Oprócz tego świetne oddaje wrażenie uczestnictwa w przygodzie.

Zaginiony świat w wersji odległej planety. Tu ewolucją nie rządzą reguły logiki, a tyranozaur gania się z pitekantropem i neandertalczykiem. Coś jest najwyraźniej nie tak... Dodałabym może ciut humoru i ograniczyła patetyzm, ale poza tym czyta się bardzo dobrze.

Krótka opowieść, zgrabnie napisana, z miłym happy endem. W sam raz na końcówkę roku. :)

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • Fantastyka: s-f
  • Powieść
  • Chcę w prezencie
  • 2015
  • Fantasy i sci-fi

Dodaj cytat z książki Świątynia czarownic