Gonić króliczka

Wydawnictwo: Red Horse
powieść polska
Ag2S

Jagoda Kalita ma wyjątkowego pecha. Nie dość, że zamiast pójść do przyzwoitej pracy w biurze albo w banku - napisała książkę, to w dodatku jej powieść okazała się sukcesem. Teraz dziewczyna wpadła w szpony marketingu i mediów, zaś te - jak złapią - żywej jej nie wypuszczą. A ponieważ nieszczęścia są jak kibice (chodzą stadami) na horyzoncie pojawił się mężczyzna. Nie tylko przystojny i inteligentny, jeszcze bogaty! Ale jak można marzyć o prawdziwej miłości, gdy wokół trzaskają flesze, a na ulicy czatują na ciebie paparazzi? Media i gierki męsko-damskie, kłamstewka polityków i pokrzykiwania feministek - oto nie tylko dowcipny portret naszych czasów. To przede wszystkim pełen ciepła i humoru romans, którego nie wymyśliłaby Rodziewiczówna. Ale Mariola Zaczyńska - dlaczego nie...

źródło opisu: opis Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznaję, że to, co przyciągnęło mnie do tej książki to: 1) okładka i tytuł; "Gonić króliczka" + owy króliczek w tle. Całkiem zresztą ładnie wyglądający, układ liter również. 2) Wstęp, czyli kilka pierwszych stron, jak dla mnie - bardzo sympatycznych. (Postać pana Marcela wyjątkowo mi się spodobała.)
3) Zakończenie. Ogólnie - sposób w jaki autorka poprowadziła całą sytuację. Świetne!
A później... A później przez kilka minut miałam wątpliwości - czytać... Nie czytać...? Ale skoro nie ma nic innego, to czemu nie? I w sumie nie żałuję. Opowieść ciekawa, przede wszystkim - rozbrajająca, co było mi bardzo, a to bardzo potrzebne w ostatnim czasie. Nudzić się nie nudziłam czytając ją. No bo... Jakże by tam można było narzekać na brak różnorodnych zdarzeń?! Ktoś mógłby uznać, iż trochę to wszystko było przesadzone, ale mym zdaniem autorka to całkiem dobrze wszystko ułożyła. Co do romansu - czułam dystans. Nie jest to istne romansidło... Są takie, które wręcz buchają uczuciami miłośnymi, a...

Ghia | 2011-08-02
Przeczytana: sierpień 2011

Wczoraj przewertowałam z jakieś 40 stron i nie jestem w stanie skończyć tej książki. Nie lubię takiej literatury po prostu jeden chaos. Jak na romansidło to brak w tym emocji, mam wrażenie, ze w tej książce ktoś kogoś wciąż goni... temat feminizmu i medialna otoczka też mnie nie kręci ...

Camilla | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Miałam wiele podejść do tej książki. Przeczytałam kilka stron i odstawiałam na kilka dni, by później przeczytać znów kolejne kilka stron. Początek mnie zupełnie nie wciągnął, ot pechowa babeczka, której sypie się całe życie spotyka księcia na białym koniu - typowe romansidło, nie moje klimaty. Jednak, mniej więcej od połowy wciągnęłam się. Książka momentami potrafiła mnie rozbawić, jak żadna inna, co w moim przypadku zdarza się naprawdę rzadko. Okazało się, że nie jest ona tym typowym romansidłem, a książką, która potrafi poruszyć i wzruszyć. Bo wątek Zyty do tego właśnie doprowadził.
Nie można wszystkiego w tej książce brać na poważnie (zresztą, jak w każdej książce), tylko niektóre fragmenty czytać z przymrużeniem oka.
Czy polecam tą książkę? Tak, polecam ją tym wszystkim, którzy chcą się oderwać od szarej rzeczywistości i odrobinę się pośmiać i pomarzyć - właśnie o księciu na białym koniu.
Na końcu, nie oceniajmy książki po okładce. :)

Grace | 2012-03-18
Przeczytana: 18 marca 2012

Osobiście książka mi się spodobała. Przez cały czas jej czytania śmiałam się. Podpasował mi humor autorki. Jej treść i historia po prostu mnie bawiły od początku do samego końca.

Polecam na odmóżdżenie. :)

mariola3108 | 2012-02-14

Niestety mnie ta książka nie urzekła. Podchodziłam do niej dwa razy i z każdą przeczytaną stroną wydawała mi się jeszcze nudniejsza. Wreszcie gdy dobrnęłam do połowy stwierdziłam, że skoro tak daleko zaszłam, to przeczytam ją do końca, bo może jeszcze coś mnie zaskoczy. Niestety nic mnie nie zaskoczyło. Książka w mojej ocenie jest nudna, bezbarwna, nijaka i nie zostawia po sobie nic.

Aneta | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Przeczytałam pierwsze 20 stron, myślę sobie "daj jej szanse". Przeczytałam kolejne 30 i nie dałam rady, odłożyłam. Druga w moim życiu książka, którą odkładam niedoczytaną.
Nie polecam.

Ilons | 2011-01-15
Przeczytana: 22 października 2010

Bohaterką powieści Marioli Zaczyńskiej - z którą swoja drogą pierwszy raz miałam styczność - jest Jagoda Kalita, którą poznajemy w momencie gdy wkracza w świat sławy po sukcesie jej debiutanckiej książki. Ale nie wszystko piękne co się błyszczy. Jagoda została zdradzona, nie ma chwili dla siebie, bo wszędzie flesze, media, wywiady. Wyjeżdża. Poznaje mężczyznę, przystojnego, inteligentnego i bogatego.

Banalna z zadziwiającymi zbiegami okoliczności, przewidywalnymi zwrotami akcji, smakowitym sarkazmem głównej bohaterki, z prześmiewczym obrazem polskiej sceny politycznej i ukazująca kluczowe prawdy związane z relacjami damsko - męskimi.

Pełen ciepła i humoru romans dla niewybrednych czytelników.

Dorota Kwiatkowska | 2013-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Dostałam tą książkę od znajomej i z ciekawości czytałam ,po pierwszych kilku stronach stwierdziłam że książka zapowiada się ciekawie .Bardzo szybko wciągneła mnie i nie potrafiłam się od niej oderwać :) Książka o kobietach i dla kobiet po prostu o życiu .Kochani jeśli będziecie mieli okazje przeczytania tej książki to polecam jest tego warta

figa1992 | 2011-05-30

Raczej niezbyt ambitna lektura... Książka najlepsza na jakąś podróż albo leżenie plackiem na plaży, gdy nie planujemy specjalnego wysiłku umysłowego. Po prostu: do przeczytania i nic więcej.

patrysqa | 2011-12-21

Bardzo ciekawa książka opowiadająca o gierkach męsko-damskich. Jednocześnie pełna humoru i ciepła. Naprawdę warto przeczytać;)