Literatura polska
Ag2S

Przedsiębiorcza, lecz romantyczna Alicja jest kobietą po przejściach. Choć od rozwodu z niewiernym mężem minęły już trzy lata, nadal nie może o nim zapomnieć. Alicja próbuje ułożyć sobie życie na nowo, ale to nie takie proste, kiedy prowadzi się zakład fryzjerski i samotnie wychowuje trójkę dorastających dzieci. Przed załamaniem ratuje ją wrodzone poczucie humoru.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

wiejskifilozof | 2015-07-15

Zobaczymy co my tu mamy.A Alicja, lat 47.Rozwódka,z dziećmi.Fryzjerka.Wolna do wzięcia.Dobra, tyle wprowadzenia.Teraz coś więcej, o moim przeżyciach literackich.Otóż chce powiedzieć,że to bardzo zabawna, bardzo fajna książka.Taka na lato ? A n ie, można ją przeczytać o każdej porze roku.Bo po pierwsze fajna rozrywka, bo drugie książka z przesłaniem.
Pokazuje,że Alicja mimo,swych 47 lat, jest nadal atrakcyjną kobietą i potrzebuję mężczyzny, u boku którego spędzi swe życie.
Mam natomiast uwagę do stylu,uważam.Że jest tu za dużo JA.Postać Alicji, jest tu bardzo dominująca.Reszta bohaterów i bohaterek jak by się gubi.
Na koniec pozdrawiam czytelniczki 40 + i polecam im ( nie tylko) to książkę.

kwiatek29 | 2012-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Przesympatyczna historia,napisana z dużym poczuciem humoru,do przeczytania w jeden wieczór.Alicja prowadzi zakład fryzjerski i samotnie wychowuje trójkę dorastających dzieci, rozwiodła się z niewiernym mężem trzy lata temu.Lekka i dowcipna fabuła skrzy się słownym i sytuacyjnym dowcipem.

Ag2S | 2010-04-21
Przeczytana: 2009 rok

Dla mnie bajer:) Bardzo mi się podobała. Przezabawna, ciepła. Najlepsza z serii "Imiona Miłości". Czytając ją nie mogłam uwierzyć, jak trafnie zostały opisane uczucia i rozterki kobiety po przejściach, napisane przez tak młodą Autorkę. Czyta się błyskawicznie. Gorąco polecam!!

Wakacje to dla mnie czas nadrabiania zaległości i wybierania książek pochodzących z mojej własnej biblioteczki. Niektóre ze znajdujących się w niej pozycji dość długo czekały na swoją kolej. :)

"Alicja" to imię głównej bohaterki powieści Natalii Rogińskiej, które odziedziczyła po swojej mamie oraz nazwa zakładu fryzjerskiego, którego jest właścicielką. Dziś ma 46 lat, troje już dorosłych dzieci i nieudane małżeństwo zakończone rozwodem przed trzema laty. Ta przedsiębiorcza kobieta potrafiła wziąć życie we własne ręce i stara się ze wszystkich sił sprostać zadaniom matki i właścicielki firmy. Udaje jej się to z różnym skutkiem, ale z opresji Ala zawsze stara się wychodzić obronną ręką. Dzieci się usamodzielniają, a do niej powoli dociera, że powinna pomyśleć wreszcie o sobie. Dobrym pretekstem do dokonania zmiany może być przyjęcie urodzinowe, na które bohaterka zaprasza dawnych znajomych... Nieprzewidziane sytuacje zaplatają się w łańcuszek komicznych wręcz wydarzeń (choć...

Jusia | 2011-03-16
Przeczytana: 16 marca 2011

Lekka, przyjemna, zabawna, doskonała na poprawę humoru.

Monika | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Kim jest tytułowa Alicja? Otóż tak ma na imię właścicielka salonu fryzjerskiego, 46- letnia matka trójki dorastających dzieci, świeżo upieczona rozwódka. "Alicja" to również prowadzony przez nią salon fryzjerski. Gdy niespodziewanie mąż oświadczył jej, że chce się rozwieść i ponownie ożenić, przyjęła to z godnością. Zresztą, nawet po rozwodzie lubiła, jak to sama podkreślała, rozmawiać z byłym mężem. Alicja nie pozostała głucha na "potrzeby" serca i przychylnym wzrokiem spojrzała na pewnego trolla. Czuła się kobietą spełnioną na niwie zawodowej. Nie dość, że w prowadzonym przez nią salonie nie narzekali na brak pracy, to jeszcze miała oddanych pracowników.

Natalia Rogińska napisała lekką, momentami humorystyczną powieść obyczajową. Główna bohaterka może być przykładem kobiety silnej, która w chwili, w której rozpada się jej poukładany, wręcz wydawać by się mogło szczęśliwy świat, nie załamuje się. Okazuje się, że to właśnie ona zyskuje najwięcej na rozwodzie. Autorka stworzyła...

Melania | 2012-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2012

Książka do przeczytania w jeden wieczór, no z tym humorem to nie przesadzajmy ... ale czyta się przyjemnie, łatwo i szybko ... taka lekka odskocznia.

Alicja to kobieta rozwiedziona - choć nadal kocha swojego męża ... prowadzi własny zakład fryzjerski, ma trójkę dzieci już prawie dorosłych ... i jak to bywa, po odejściu męża boryka się z różnymi problemami ... z problemami swoich dzieci - przede wszystkim miłosnymi ... wydaje przyjęcie na swoje 46 urodziny, które kończy się wypadkiem ... kręci się koło niej jakiś troll - który okazuje się lekarzem chirurgiem ... dzwoniący co chwila były mąż z radami od nowej żony ... no :) wariacje ... ale te wszystkie jej przygody te małe i duże ... otwierają jej oczy ... z serca spada kamień ... nie kocha męża - rozmowa z nim czy kotem była taka sama ... może zacząć nowe życie ... troll puka do drzwi z kwiatkiem w ręce - z jej ogródka :)

No jak to bywa przy tego typu lekturach zakończenia możemy się domyśleć od początku ... ale nie...

Paulina | 2015-06-28
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka całkiem fajna, krótka i lekka. Można powiedzieć , że idealna na czas podróży :) autorka przedstawia nam dojrzałą kobietę , Alicję , po przejściach. Matka dużych już dzieci i szefowa salonu fryzjerskiego, po rozwodzie próbuje żyć w miarę normalnie. Jest silna ale nadal myśli o mężu i nie potrafi go znienawidzić. Wreszcie po trzech latach od rozstania poznaje pewnego mężczyznę którego na początku będzie miała dość, a potem...:) zresztą sami się przekonajcie co będzie potem :)

Paula | 2010-10-30
Przeczytana: 06 października 2010

"Alicja" napisana przez 25-letnią autorkę opisuje życie 36-letniej samotnej matki, która po rozwodzie z mężem nie tylko stara się być świetną matką, ale również niezawodną bizneswoman - właścicielką zakładu fryzjerskiego "Alicja". Podczas gdy prowadzenie interesu idzie doskonale, prywatnie nie wszystko się układa... Prawie dorosłe dzieci nierzadko wprawiają ją w zdumienie, a to niespodziewaną zapowiedzią ślubu, a to seksem na kanapie czy przerywanymi studiami, były mąż wyżywa się psychicznie obarczając ją winą za wszystko co się dzieje, przyjaciół jakoś mało na horyzoncie. W miłości też nie jest za ciekawie, gdyż Alicja pomimo tego, iż rozwiodła się z mężem przed trzema laty, wciąż nie potrafi sobie poradzić z faktem bycia porzuconą kobietą, nie mówiąc już o tym by potrafiła znaleźć kogoś nowego "na całe życia". Co mogę powiedzieć o tej książce na pewno to to, że jest łatwa, prosta i bywa przyjemna. Jest też napisana bardzo bezpośrednim językiem, co ciężko jednak znaleźć w...

Marta | 2013-10-30
Przeczytana: 29 października 2013

Moja druga (po "Grubej") książka Rogińskiej, po którą siegnęłam i nie zawiodłam się. Książka opowiada o niezależnej 46 letniej fryzjerce Alicji, szefowej, matce i kobiecie zdradzanej, która powoli podnosi się na nogi po rozwodzie z mężem Grzegorzem. Powieść napisana jest łatwym codziennym przyswajalnym językiem, czyta sie szybko i przyjemnie. Pochłonęłam ją w 2 podejscia. Jest też tu spora dawka humoru, podobnie jak u Grocholi. Polecam wszystkim paniom co lubią romantyczna kobiecą literaturę.