Alicja

Okładka książki Alicja Natalia Rogińska
Okładka książki Alicja
Natalia Rogińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Imiona miłości literatura piękna
Imiona miłości
Prószyński i S-ka
2009-06-09
2009-06-09
Literatura polska

jak już ktoś zauważył główną zaletą tej powieści jest to, że króciutka :),więcej nie dałabym rady przeczytać: głupiutka, infantylna, postacie nierealne, dialogi naiwniutkie....na podróż pociągiem i do wyrzucenia po przeczytaniu :)

46-letnia Alicja jest samotną matką trójki (prawie) dorosłych dzieci oraz właścicielką rozwijającego się zakładu fryzjerskiego (z tradycjami). Kilka lat temu zakończyła (a właściwie zrobił to jej mąż,były) swoje trwające ponad dwie dekady małżeństwo.

Odkąd niewierny Grzegorz rozpoczął nowe życie ze swoją kochanką Wandą, Alicja w całości poświęciła się wychowaniu dzieci. Mimo, że rodzicielstwo (przeplatane serią wychowawczych sukcesów i porażek) sprawia jej mnóstwo satysfakcji, zakład fryzjerski jest dobrze prosperującą firmą a sama Alicja to silna, niezależna i piękna (,,jak na swój wiek”) kobieta, nie przestała ona marzyć o wielkiej i wiernej (aż do śmierci) miłości.

Zabawne perypetie i niewiarygodne sploty wydarzeń, które spotykają główną bohaterkę w czasie poszukiwań ,,Tego Jedynego”, mieszają się w książce z losami jej dzieci, byłego męża i jego kochanki (obecnie żony, Wandy. Mamy więc: absolwenta medycyny, Rafała, który –ku rozpaczy Alicji- przygotowuje się do ekspresowego ślubu ze swoją narzeczoną, uduchowioną studentkę Gabrysię (jak się okaże- wcale nie taką świętą...) i najmłodszą, 16-letnią Zuzannę, która-nie wiedzieć czemu- ,,nagle” przestała być już dzieckiem. Poznamy też łysego chirurga, skrywającego pewną tajemnicę i świętego Tomasza, który ma diabła za skórą.

Wiele wydarzy się w nieidealnym świecie Alicji, zanim spełnią się jej najskrytsze marzenia.

,,Alicja” jest krótką bajką dla dorosłych dziewczynek z przewidywalnym zakończeniem- ale czyż to nie dobrych, szczęśliwych zakończeń oczekujemy w bajkach?

Do poduszki dla nieco starszych dziewczynek 30+.

Kolejna pozycją na jaką udało mi się natknąć (książka podarowana przez znajomą mojej mamy) jest "Alicja". Książka ma już kilka lat na koncie (z 2009 roku),ale jej tematyka jest jak najbardziej aktualna. Porusza ona temat rozwodu, opieki nad dziećmi i całego tego bałaganu. Brzmi przygnębiająco? Nic mylnego! Autorka ukazuje to wszystko z bardzo optymistycznej perspektywy, a czytelnik cały czas ma uśmiech na ustach ☺️ Autorka z niezwykłą lekkością przedstawia tematykę wieku średniego i pokazuje, że pomimo wielu zdarzeń w życiu nie należy się poddawać i trzeba walczyć o swoje szczęście 🙂

Książka jest bardzo humorystyczna, lekka, mega pozytywna. Jej atutem jest również mały rozmiar i duża czcionka (np. dla osób starszych, które mają problem z małym drukiem, jak i dla osób, które wybierają się na wakacje i chcą zabrać ze sobą jakaś książkę). Serdecznie polecam wszystkim niezależnie od wieku ☺️

Główna bohaterka to kobieta 40+, która bardzo przebojowo radzi sobie z życiem. Książka oprócz tego, że zabawna to jeszcze lekko zaskakująca.

Zobaczymy co my tu mamy.A Alicja, lat 47.Rozwódka,z dziećmi.Fryzjerka.Wolna do wzięcia.Dobra, tyle wprowadzenia.Teraz coś więcej, o moim przeżyciach literackich.Otóż chce powiedzieć,że to bardzo zabawna, bardzo fajna książka.Taka na lato ? A n ie, można ją przeczytać o każdej porze roku.Bo po pierwsze fajna rozrywka, bo drugie książka z przesłaniem.
Pokazuje,że Alicja mimo,swych 47 lat, jest nadal atrakcyjną kobietą i potrzebuję mężczyzny, u boku którego spędzi swe życie.
Mam natomiast uwagę do stylu,uważam.Że jest tu za dużo JA.Postać Alicji, jest tu bardzo dominująca.Reszta bohaterów i bohaterek jak by się gubi.
Na koniec pozdrawiam czytelniczki 40 + i polecam im ( nie tylko) to książkę.

Pokazuje,że Alicja...

Książka całkiem fajna, krótka i lekka. Można powiedzieć , że idealna na czas podróży :) autorka przedstawia nam dojrzałą kobietę , Alicję , po przejściach. Matka dużych już dzieci i szefowa salonu fryzjerskiego, po rozwodzie próbuje żyć w miarę normalnie. Jest silna ale nadal myśli o mężu i nie potrafi go znienawidzić. Wreszcie po trzech latach od rozstania poznaje pewnego mężczyznę którego na początku będzie miała dość, a potem...:) zresztą sami się przekonajcie co będzie potem :)

Idealna odskocznia na długie jesienne wieczory. Lekka, z poczuciem humoru, w sam raz na poprawę nastroju.

Z humorem

Z humorem

Niezbyt zachwycająca lektura, ale dało się czytać. Krótka - to plus.

Niezbyt zachwycająca lektura, ale dało się czytać. Krótka - to plus.

Przyjemnie się czyta i tyle. To taka książka o niczym niestety.

Przyjemnie się czyta i tyle. To taka książka o niczym niestety.

• Przeczytane 2013
  • 2011