Kobieta z Impetem

Prószyński i S-ka
2014-07-08
2014-07-08
Literatura polska

Istne szaleństwo w doskonałej oprawie

Słaby początek,dalej jest o niebo lepiej.Taki,lekki kryminał,aczkolwiek wątek handlu istotami zywymi,bardzo ciekawy.

Wciąga. Dobra. Tak po prostu dobra. Ale na tyle, że zostanie u mnie.

Wciąga. Dobra. Tak po prostu dobra. Ale na tyle, że zostanie u mnie.

Zacznę od tego, że okładka (choć sama w sobie bardzo przypadła mi do gustu) i tytuł nie pasują do treści książki: spodziewałam się obyczajowego romansidła i jedną główną bohaterką (i pewnie dużą rolą psa?),tymczasem jest to mieszanina gatunków raczej, gdzie mamy w co najmniej połowie kryminał/sensację, a głównego bohatera nie sposób wskazać, jest tu wiele postaci podobnie ważnych.
Książkę szybko się czyta, dodatkowo nabiera tempa w drugiej połowie. Niczym się wyróżnia, ale w swojej kategorii „babskiego czytadła” jest całkiem okej.

Pozycja miła, lekka i przyjemna.
Dobrze poprowadzony wątek kryminalny. Ciekawa tematyka poruszająca przemyt zwierząt.
Jest też element zaskoczenia, który bardzo lubię w książkach.
Polecam

Pozycja miła, lekka i przyjemna.
Jest też element zaskoczenia, który bardzo lubię w książkach.
Polecam

Świetna książka! Fabuła wciągająca i mimo mnóstwa postaci, wielu wątków i różnorakiej akcji (raz romans, raz komedia, raz kryminał) czyta się lekko i szybko.
Polecam.

Polecam.

Wprawdzie nie jestem pewna, która z bohaterek była ów tytułową kobietą (najprawdopodobniej policjantka, bo posiadała zwierzaka o imieniu Impet)i nie do końca jestem przekonana, że była to opowieść o kobiecie, ale... było zabawnie, dynamicznie i nieco chaotycznie. Polecam tym, co czytają dla relaksu i nie muszą na drugi dzień pamiętać, o czym była przeczytana przez nich książka.

Świetna książka. Zabawna, ale i porusza ważny temat - przemyt niebezpiecznych zwierząt. Kilka zbrodni, tajemniczych zaginięć oraz wstrzykiwanie śmiertelnych jadów do ciała człowieka. Momentami przerażające jak drugi człowiek jest zdolny do czegoś takiego. Na szczęście na końcu kara przychodzi i na niego.
Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Jeśli będę miała możliwość sięgnę po następne książki tej autorki. Z tego co wiem to już niedługo kolejna zostanie wydana.

Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Jeśli będę miała możliwość...

Lekka a dojrzała…Niby takie babskie czytadełko, ale zostawiające w tyle większość pozycji, które są obecnie produkowane przez całą rzesze autorek tworzących w szeroko rozumianym nurcie powieści kobiecej. Celowo używam określenia „są produkowane”, bo trudno nazywać twórczością banalne i schematyczne historie o pogubionej w życiu trzydziestce plus, której nagle przybywa z odsieczą męski acz wrażliwy twardziel i wszystko wskakuje na właściwe miejsce. Mariola Zaczyńska unika tego schematu. Opowiada historię fajnej i ogarniętej życiowo singielki, w której życiu dzieją się trochę zwariowane rzeczy. Ma udane dzieci, szczęśliwie zakończony rozwód, trudne relacje z matką, postrzelonych przyjaciół i kochanka na dochodne. Dzieci się kłócą i godzą, matka gdera i niesprawiedliwie ocenia, przyjaciele dostarczają rozrywki i utrapień, kochanek…. dużo przyjemności i właściwie nic więcej. Jak w życiu trochę fajnie, czasem śmiesznie, często smutno i nerwowo ale trzeba do przodu. Polecam serdecznie i czekam na ciąg dalszy ……

Pierwsze 60stron ciężko.....Potem robi się ciekawiej

Pierwsze 60stron ciężko.....Potem robi się ciekawiej

Pełen humoru kryminał:) Momentami ciągnął się jak flaki z olejem a momentami akcja była szybka :) Zaskakuje do ostatniej strony!!:)

• 2015
  • Przeczytane w 2015 roku