Ghia 
ghia1975.digart.pl
Najpierw fotografka, potem poetka, kobieta z rockową duszą, romantyczka twardo stąpająca po Ziemi, ciepła i wrażliwa. Uwielbiam podróże te bliższe i dalsze, ciekawych ludzi, ciekawe osobowości. Kocham plenery, obraz, słowo, dźwięk i czekoladę :) Pozdrawiam wszystkich
42 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 10 godzin temu
Teraz czytam
 • Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata
  Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata
  Autor:
  Ta książka miała nie powstać. Przedstawieni w niej ludzie ukrywają się lub nie żyją. Autor również usłyszał groźby pod swoim adresem. Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na...
  czytelników: 184 | opinie: 33 | ocena: 7,96 (46 głosów)
 • Miłość i lasy
  Miłość i lasy
  Autor:
  Początkowo Bénédicte Ombredanne chciała się z nim spotkać, aby mu powiedzieć, jak bardzo jego ostatnia powieść odmieniła jej życie. Wkrótce zaczęła się zwierzać autorowi, podzieliła się z nim swoją ro...
  czytelników: 225 | opinie: 8 | ocena: 6,82 (22 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-29 19:44:17
Ma nowego znajomego: xLadyInBlack
 
2018-10-28 11:58:01
Ma nowego znajomego: wikin
 
2018-10-26 13:49:57
Została fanką autorki: Tatiana Jachyra
 
2018-10-26 13:36:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka napisana kilka lat temu, a ja żałuję, że natknęłam się na nią dopiero teraz. Kiedy przeczytałam opis pomyślałam, że to coś dla mnie, ale trochę inaczej wyobrażałam sobie losy bohaterów, mimo to nie zawiodłam się. Książka trochę chaotyczna, ale odważna momentami niesmaczna, ale za razem prawdziwa ukazująca mroczną naturę człowieka. Jak bardzo mocno można pożądać drugą osobę,... Książka napisana kilka lat temu, a ja żałuję, że natknęłam się na nią dopiero teraz. Kiedy przeczytałam opis pomyślałam, że to coś dla mnie, ale trochę inaczej wyobrażałam sobie losy bohaterów, mimo to nie zawiodłam się. Książka trochę chaotyczna, ale odważna momentami niesmaczna, ale za razem prawdziwa ukazująca mroczną naturę człowieka. Jak bardzo mocno można pożądać drugą osobę, fanatycznie, obsesyjnie, żarłocznie, aż do szpiku kości, aż do bólu. Jak bardzo można się pogubić i jaki wpływ ma na nas dzieciństwo lub ludzie, których spotykamy na swej drodze, bo przecież to oni nas kształtują. Książka o pragnieniu miłości, spełnieniu, o samotności, a zarazem o ludziach, którzy przez lata budowali wokół siebie mur nie dopuszczając do swojego wnętrza nikogo, bojąc się odzierania z warstw, pod którymi się kryli przez lata. Bohaterzy są różni, a zarazem tacy sami w swojej samotności, w swoim bólu i swoim upadku. W grzechu. Koniec zaskakujący, szkoda, że na końcu tak mało było wzmianki o Joannie, o jej dalszych losach, ale widocznie autorka nie widziała potrzeby by je dalej opisywać. Zastanawiam się tylko czy takie historie dzieją się naprawdę i jestem w stanie uwierzyć, że tak. Po przeczytaniu nie śmiem wątpić, że wszyscy nosimy maski.

pokaż więcej

 
2018-10-22 16:05:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Struktura tej książki jest napisana w taki sposób by nie była nudna. Przeszłość i teraźniejszość. Uległość i próba walki. Ofiara i kat. Do tego jeszcze Zespół Stresu Pourazowego. Miłość i nienawiść. Obsesja i sprawowanie władzy, kontroli nad czyimś życiem. Uzależnienie od drugiej osoby, również te emocjonalne. Wszystkie te wątki są z sobą połączone. Trochę było męczące dla mnie czytanie wciąż... Struktura tej książki jest napisana w taki sposób by nie była nudna. Przeszłość i teraźniejszość. Uległość i próba walki. Ofiara i kat. Do tego jeszcze Zespół Stresu Pourazowego. Miłość i nienawiść. Obsesja i sprawowanie władzy, kontroli nad czyimś życiem. Uzależnienie od drugiej osoby, również te emocjonalne. Wszystkie te wątki są z sobą połączone. Trochę było męczące dla mnie czytanie wciąż o lękach głównej bohaterki, ale jestem w stanie wyobrazić sobie co przeżywała, jestem w stanie to poczuć i rozumiem, ale nigdy nie zrozumiem oprawcy skąd wciąż w człowieku rodzą się cechy bestii. Poruszony temat przemocy domowej jest trudny, niektórzy odwracają wzrok i zamiatają pod dywan, ja się cieszę, że znalazła się jeszcze jedna pisarka, która potrafi o tym pisać. Doskonały thriller psychologiczny. Polecam !

pokaż więcej

 
2018-10-15 12:51:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Zła kobieta trochę mnie rozczarowała, a trochę okazała się taką boją ratowniczą na wzburzonym morzu. Byłam nastawiona na książkę, która będzie zawierała w całości walkę kobiety z mężem despotą i tyranem, niestety były to tylko małe wzmianki "tamtego życia" i krótkie wspominki, ale całość można przeczytać, bo książka jest w sumie o tym, jak dalej żyć po ciężkich przeżyciach, jak się podnieść,... Zła kobieta trochę mnie rozczarowała, a trochę okazała się taką boją ratowniczą na wzburzonym morzu. Byłam nastawiona na książkę, która będzie zawierała w całości walkę kobiety z mężem despotą i tyranem, niestety były to tylko małe wzmianki "tamtego życia" i krótkie wspominki, ale całość można przeczytać, bo książka jest w sumie o tym, jak dalej żyć po ciężkich przeżyciach, jak się podnieść, jak zapomnieć o bólu, jak na nowo zdobyć miłość dzieci. Polecam. Okładka piękna.

pokaż więcej

 
2018-10-12 23:37:16
Ma nowego znajomego: romeo
 
2018-10-12 21:21:55
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-12 11:08:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Historia, której się nie zapomina, zapada w pamięć jak i atmosfera i klimat tej książki. Sam tytuł Apartament i okładka z kluczem zaprosiła mnie bym mogła otworzyć te drzwi, za którymi się czai zło ? Historia małżeństwa, miał to być romantyczny wyjazd marzeń, Paryż, odskocznia, ratunek po przeżytej traumie, a lista niespodzianek w Apartamencie jest długa, nie można przejść obojętnie. Książka... Historia, której się nie zapomina, zapada w pamięć jak i atmosfera i klimat tej książki. Sam tytuł Apartament i okładka z kluczem zaprosiła mnie bym mogła otworzyć te drzwi, za którymi się czai zło ? Historia małżeństwa, miał to być romantyczny wyjazd marzeń, Paryż, odskocznia, ratunek po przeżytej traumie, a lista niespodzianek w Apartamencie jest długa, nie można przejść obojętnie. Książka wciąga jak i sama historia, bohaterowie wyraziści, pełni emocji, w ich głowach zamęt, coś się wkradło do ich domu, do ich szczęśliwej rodziny i nie chce odejść, nie chce też pozostać, albo ktoś nie da temu czemuś odejść? Przeszłość wciąż puka do drzwi, jest tam i zagląda. Coś się czai. W lustrze w łazience, w schowku na półce, pod łóżkiem w sypialni, w Apartamentowcu, a może to znów włamywacze? Strach wciąż podchodzi do gardeł. Zapytań jest dużo i zbyt mało odpowiedzi, smak grozy pozostaje.

pokaż więcej

 
2018-10-10 10:26:01
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-10 10:24:59
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-10-10 10:22:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Ojej, to było moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Pomysł na książkę świetny, ale potem, no cóż czy czasem za bardzo nie poniosło Pana autora ? W każdym bądź razie ma bardzo bujną wyobraźnię. Bardzo !

 
2018-10-10 10:20:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

To chyba będzie ostatnia moja przeczytana książka Charlotte Link. Wcześniej bardzo odpowiadał mi klimat jej książek. Lisia dolina zapadła na długo w mojej pamięci, zresztą chyba od książek tej autorki rozpoczęłam swoją przygodę z thrillerami. Natomiast Oszukana lekko mnie zawiodła i poczułam się zawiedziona i oszukana, bo mi zabrakło w niej tego czegoś, tej iskry. Może dlatego, że jest... To chyba będzie ostatnia moja przeczytana książka Charlotte Link. Wcześniej bardzo odpowiadał mi klimat jej książek. Lisia dolina zapadła na długo w mojej pamięci, zresztą chyba od książek tej autorki rozpoczęłam swoją przygodę z thrillerami. Natomiast Oszukana lekko mnie zawiodła i poczułam się zawiedziona i oszukana, bo mi zabrakło w niej tego czegoś, tej iskry. Może dlatego, że jest przewidywalna. W każdym bądź razie dla miłośników tej autorki polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-10 10:17:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-10 10:16:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
409 42 404
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (63)

Ulubieni autorzy (25)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd