Muchy w zupie i inne dramaty

Wydawnictwo: Grasshopper
Muchy w zupie i inne dramaty
978-83-61725-01-5
Muchy, w, zupie, i, inne, dramaty, Żurakowska
Ag2S

"Muchy w zupie i inne dramaty" Małgorzaty Żurakowskiej to zapiski współczesnej kobiety, radiowej dziennikarki i mamy, która z humorem i swadą opisuje codzienne wydarzenia. To przezabawne opowieści o życiu rodziny - rodziców, trójki dzieci i psa, którym w codziennych zmaganiach towarzyszą przyjaciele. Rytm życia bije razem z porami roku, a zwykłym wydarzeniom towarzyszy dziecięcy śmiech i...

Rytm życia bije razem z porami roku, a zwykłym wydarzeniom towarzyszy dziecięcy śmiech i ciepło domowego ogniska.
Oprócz opisu prawdziwych wydarzeń znalazły się tu też zasłyszane przez Autorkę anegdoty i historie, które raz przez kogoś opowiedziane, zaczęły żyć własnym życiem - jak to zwykle z opowieściami bywa. To historie o każdym z nas - bo komu nie zepsuła się choć raz lodówka albo czyj pies nie zjadł kiedyś ciasteczek chwilę przed przybyciem gości?...
Zapiski te ukazywały się na antenie Radia Lublin w latach 1998-2000 w programach "Magazyn Domowy" oraz "To i owo".

Wojciech Gołębiewski | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Żurakowska (danych brak) to dla mnie nowa Zientarowa (1914 -2007). W moim pojęciu takie stwierdzenie Żurakowskiej ujmy nie przynosi, a wręcz przeciwnie. Młodym, niewtajemniczonym rzucam hasło: kultowy serial "Wojna domowa" i propozycję zajrzenia do Wikipedii, bo to bardzo ciekawa postać. Natomiast do wszystkich Państwa apeluję: w i ę c e j l u z u, i nauczcie się Państwo stawiać 10 gwiazdek książkom doskonałym w s w o i m g a t u n k u. Nikt nie zamierza porównywać np "Trędowatej" z "Dżumą", choć oba tytuły takie bardziej chorobowe, lecz nie zmienia to faktu, że niezależnie od literatury Wielkiej, przez duże "W", do której niewątpliwie należy dzieło Camusa, mamy literaturę mniej ambitną, popularną, lecz za to tak liczną, że wybicie się z ogólnej masy, nie jest wcale łatwiejsze niż wśród nielicznych arcydzieł.
Taką literaturę tworzyła m. in. Joanna ...

zuszka | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Tytuł książki idealnie oddaje jej zawartość. Lektura lekka i zabawna. Polecam wszystkim na poprawę humoru lub na leniwie błogi relaks z książką. Niełatwo jest zadowolić mój gust pozycją mającą na celu rozbawienie czytelnika. Dotychczas udało sie to m.in. Wiechowi i Chmielewskiej. Magorzata Żurakowska spełniła (choć nie w takim samym stopniu jak w/w) również moje oczekiwania :)
Polecam!

gosia123 | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Bardzo sympatyczna książka na poprawę humoru.Przednia zabawa gwarantowana

Beata | 2015-04-13

Zabawny pamiętnik rodzinny. Polecam, jeśli ktoś chce się zdrowo pośmiać.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2013-09-02
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

"Muchy w zupie i inne dramaty" to przezabawna lektura na poprawę nastroju dla każdego bez wyjątku. Już sam tytuł zapowiada coś innego niż zwykłą powieść. Jeśli dodamy do tego opis z okładki mówiący min., że w książce tej znajdziemy "przepełnione humorem opowieści dziennikarki radiowej, która z powodzeniem wciela się w ważne role życiowe: mamy, żony, przyjaciółki..." to spodziewać się możemy naprawdę niezłej mieszanki.

Jestem naprawdę usatysfakcjonowana, a lektura dostarczyła mi wielu niezwykle lekkich wrażeń, jakbym oglądała niezły kabaret. Niektóre fragmenty wywoływały wręcz mój głośny śmiech.
A wszystko sprowadza się do pięcioosobowej rodziny i ich psa o imieniu Mini. Poznajemy tak naprawdę zaledwie dwa lata z ich codziennego życia przepełnionego radościami, rozterkami oraz przezabawnymi sytuacjami z dziećmi i zwierzętami w roli głównej, nad którymi próbują zapanować rodzice. To mama przede wszystkim musi zmierzyć się z nie lada problemami jakich na co dzień dostarczają jej...

Kasiulek | 2010-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2010

Mało jest takich książek, które mnie tak rozbawiły jak ta.
Pełna humoru i życia- momentami miałam wrażenie, że to coś o mnie ;o) Pomysłowość bohaterów, a przede wszystkim dzieciaków nie miała granic!!!
Polecam gorąco na poprawę humoru;o)

alex2586 | 2010-09-30
Przeczytana: 30 września 2010

Podczas czytania tej książki śmiałam się tak głośno i często, że aż tata zajrzał do pokoju pytając na kiedy umówić mnie do psychiatry bo w końcu wszystko można wyleczyć :) Polecam książkę, jest na prawdę świetna :)

Plichcia | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Jak ogarnąć życie, gdy domostwo to:

- trójka dzieci w różnym wieku, a co za tym idzie z najrozmaitszymi problemami i zainteresowaniami
- pracujący mąż
- nieokiełznany pies
- mieszkanie w bloku
- rodzina, która wiecznie chce coś jeść...

Nad wszystkim panuje mama-bohaterka? Nie, po prostu mama, kobieta pracująca, która aby przetrwać kolejny dzień serwuje sobie najlepsze z dostępnych panaceum - dobry humor :).

Tak właśnie radzi sobie bohaterka sympatycznej i przezabawnej książki. Autorka zabiera nas w podróż przez wszystkie pory roku, w krótkiej i zwięzłej formie przedstawia perypetie swojej rodziny. Książka ma charakter raczej teleexpressu niż głównego wydania wiadomości (rzeczowe urywki, szybkie przejście do meritum sprawy, lekki i fantastyczny język). Szkoda tylko, że ... książka się w pewnym momencie kończy.

Małgorzata Żurakowska to mieszkająca w Lublinie dziennikarka radiowa i co czytelnika zupełnie nie dziwi mama trójki dzieciaków. Ukończyła polonistykę i...

Kamila Krawczyk | 2010-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

Boska :-) Przeczytałam jednym tchem. Ciekawa jestem co to będzie jak moje dzieci będą już trochę starsze. Strach się bać :-D

Elżbieta | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

Świetna książka pełna humoru.To o nas;matkach, żonach, przyjaciółkach, współczesnych kobietach. Rozdziały krótkie a każda opisana historia zabawna i jak by wyjęta z naszych rodzinnych dylematów. Wszystko potrafimy znieś i na wszystko mamy radę.Przeczytałam w jeden dzień i bardzo sobie poprawiłam humor.Polecam na jesienne wieczory po kolejnym wściekłym dniu.