Muchy w zupie i inne dramaty

Okładka książki Muchy w zupie i inne dramaty Małgorzata Żurakowska
Okładka książki Muchy w zupie i inne dramaty
Małgorzata Żurakowska Wydawnictwo: Grasshopper biografia, autobiografia, pamiętnik
Muchy w zupie i inne dramaty
Grasshopper
2009-03-01
2009-03-01
978-83-61725-01-5
Muchy w zupie i inne dramaty Żurakowska

Zapiski dnia codziennego z dużą dawką humoru! Czyta się z uśmiechem :) Każda z nas znajdzie coś ze swojego życia np. bałagan w torebce czy problem z odróżnieniem lewej strony od prawej - ja też czynie to po chwili zastanowienia :) :) Polecam!

Dosyc zabawna książka do przeczytania w jeden wieczór, o ile historie z dziećmi i samą bohaterką śmieszne o tyle już pozycja męża w domu i usłużna rola kobiety już niekoniecznie.

Dawno temu przeczytałam tę książkę, teraz z przyjemnością do niej wróciłam:)
To doskonała książka na poprawę humoru. Niesamowita rodzinka ze słodkimi dziećmi... oj biedni rodzice...
Każdy rodzic uśmieje się nad opisanymi historiami, bo przydarzają się one dzieciom i ich rodzicom często. Kto nie ma dzieci też będzie się zdrowo bawił, bo nad tą książką nie można przejść obojętnie:)

Dawno temu przeczytałam tę książkę, teraz z przyjemnością do niej wróciłam:)

Do pochłoniecia w jedno popołudnie, przyjemnie się czyta. Odrobina humoru jeszcze nikomu nie zaszkodziła; czasem fajnie się pośmiać z cudzego nieszczęścia - to tak z przymrużeniem oka ;)

Lekka książka, doskonała na poprawę humoru. Zapowiedź z okładki "przepełnione humorem opowieści dziennikarki radiowej, która z powodzeniem wciela się w ważne role życiowe: mamy, żony, przyjaciółki..." w 100% zrealizowana. Krótkie, treściwe i pobudzające wyobraźnię opisy głównie śmiesznych, codziennych wydarzeń, jakie zapewne mają miejsce w każdym domu. Niektóre fragmenty wywoływały nawet głośne wybuchy śmiechu. Przezabawne sytuacje, w których głównymi bohaterami są dzieci, psy i próbujący zapanować nad całą rozszalałą gromadą rodzice. Dowcipne opisy, nieoczekiwane wypadki i nieoczywiste rozwiązania. Całość jest podzielona według pór roku i towarzyszymy rodzinie w sumie prawie dwa lata. Nie jest to typowa powieść a chronologiczny ciąg zapisków – coś na kształt dziennika. Dobry, lekki język, proste konstrukcje zdaniowe, świetne puenty, bardzo dobry dowcip sytuacyjny.
Lektura nie wymaga bardzo dużego zaangażowania intelektualnego (co nie znaczy, że nie jest dobra!),ma relaksować i taka jest. Zdecydowanie do wzięcia „na raz”.

Książka dla poprawy humoru, tylko troszkę bez początku i końca.

Książka dla poprawy humoru, tylko troszkę bez początku i końca.

Jeśli ktoś chce odpocząć przy lekkiej i śmiesznej lekturze to polecam gorąco. Książka wywołała uśmiech na mojej twarzy, perypetie bohaterki utożsamiałam z własnym życiem z dziećmi. Bardzo fajna książka, a mam wrażenie że zupełnie nieznana.

dla współczesnych kobiet które muszą przeslowiowo łapac 10 srok za ogon.

dla współczesnych kobiet które muszą przeslowiowo łapac 10 srok za ogon.

Styl, który prezentuje autorka przypomina mi trochę książki Grocholi. W tym wydaniu niekoniecznie mnie to zachwyciło. Autorka w formie pamiętnika opisuje sytuacje z dnia codziennego. Czasami potrafi rozbawić, ale na ogół trochę wieje nudą. Taka lekka książka "czytadełko" dla niewymagających.

Polecam! Rzadko sięgam po książki polskich autorów, ale tym razem się nie zawiodłam i uśmiałam się do łez! :D

• 2011

Dodaj cytat z książki Muchy w zupie i inne dramaty