Ag2S

Dodająca sił i przywracająca wiarę w potęgę międzyludzkich relacji opowieść o przyjaźni. To nie była znajomość od szkolnej ławy. Spotkały się już jako dojrzałe kobiety. Każda z nich jest inna. Gabi żyje pod kloszem, oddając się bez reszty rodzinie i na ogół czuje się dobrze, ale ciągle ma poczucie, że jest ofiarą losu. Małżeński seks po latach zaczyna męczyć, a mąż irytować. Niby szczęśliwa,...

To nie była znajomość od szkolnej ławy. Spotkały się już jako dojrzałe kobiety. Każda z nich jest inna. Gabi żyje pod kloszem, oddając się bez reszty rodzinie i na ogół czuje się dobrze, ale ciągle ma poczucie, że jest ofiarą losu. Małżeński seks po latach zaczyna męczyć, a mąż irytować. Niby szczęśliwa, ale zazdrości plastyczce Izydzie urody i pewności siebie. Izyda wzbudza podziw, tylko jak wygląda jej życie singielki, gdy zamyka za sobą drzwi? Ewa to twarda sztuka. Stworzona do pomagania innym, ale opętał ją demon zemsty... a to może oznaczać kłopoty.
Kiedy codzienność zaczyna wymykać się spod kontroli, a drogi przyjaciółek niebezpiecznie się rozchodzą, nie pozostaje nic innego, jak zaklinać rzeczywistość. Trudno jednak reżyserować życie według własnego scenariusza, jeśli tak wiele zależy od innych. A do tego – gdy się nie ma się reżyserskiego talentu.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Zaklinaczki-p-35613-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zaklinaczki-p-35613-1-30-.html

Piotr | 2018-06-20
Na półkach: Od wydawcy, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Książka ukazała się w serii "Kobiety to czytają", ale nie miało to dla mnie większego znaczenia. Zakaz czytania dla płci przeciwnej? Nie, więc sięgnąłem po tę lekturę, zdając sobie sprawę, że książki autorki są antidotum na chandrę.
"Zaklinaczki" jest opowieścią traktująca o perypetiach trzech kobiet. A jakże mogłoby być inaczej? Zawsze są nie dwie, nie cztery, ale trzy. Zaczyńska pokazuje siłę prawdziwych więzów, które przetrwają czas i złe emocje - przyjaźń, za którą stoją ludzkie historie, oplecione bluszczem emocji.
Jest w tej książce coś innego, struna, która podnosi człowieka na ducha i przywraca wiarę w człowieka. Mamy tutaj podane tematy czasami pospolitsze, czasami drażliwe, ale wszystko doskonale podane. W opowieściach Zaczyńskiej zawsze jest coś z prawdy, bez rozdmuchanej sztuczności, znanej mi z wielu utworów. Sukces "Zaklinaczki" tkwi w sposobie narracji, w słowach jakie trafiają na grunt odbiorcy i tam kiełkują. Uwielbiam Zaczyńską za inteligencję połączoną z...

Gala | 2018-07-30
Przeczytana: 26 lipca 2018

„ Niedawno przeczytała gdzieś, że sześćdziesiąt procent ludzi uważa za przyjaciół osoby, które za ich przyjaciół się nie uważają. Sześćdziesiąt procent ! To więcej niż połowa ludzkości „

Trzy różne kobiety, trzy różne historie. Czy mogły zostać przyjaciółkami skoro różni je prawie wszystko, od wyglądu począwszy, a na postawach życiowych skończywszy ? Podobno przeciwieństwa się przyciągają mają nieodparty czar , który niczym tajemnicza siła powoduje, że ciągnie nas do osób innych od nas samych. Właśnie na bazie takich przeciwieństw, Mariola Zaczyńska oparła fabułę swojej najnowszej powieści „ Zaklinaczki „, opisując losy trzech odmiennych kobiet.

Gabi. Gadatliwa i trochę zaniedbana typowa „ kura domowa”, która poświęciła swoje życie mężowi i dzieciom. Sprawia wrażenie szczęśliwej i spełnionej, ale czy aby na pewno?

Izyda. Piękna jak Sharon Stone i tajemnicza wiedzie życie szczęśliwej singielki. Pracuje w szkole, jako nauczycielka, ale czy ze zwykłej pensji stać by ją było na...

DomowaKsięgarnia | 2018-06-26

Zaklinaczki to zaskakująco dobra historia obyczajowa, która wciągnie niejedną z Was.

Historia przyjaźni trzech kobiet, które borykają się z triadami codziennego życia, została napisana zręcznie, z rozmyłem i w taki sposób, by każda z nas znalazła w niej coś dla siebie.

Bohaterkami książki są trzy kobiety – Gabi, Izyda oraz Ewa. Każda z nich jest na innym etapie życia. Mają też różne charaktery i upodobania.

Spotkały się już jako osoby dorosłe, z bagażem różnych doświadczeń. Dzieli je wszystko, a łączy przyjaźń. Uczucie, cenne, a jednocześnie trudne do zdefiniowania i przybierające często zaskakujące formy.

Powieść porusza wiele różnych tematów, począwszy od miłości, zdrady, dzieci, a na polityce skończywszy.

Ta wciągająca i życiowa (jeśli można tak powiedzieć) historia życia trzech bohaterek, będzie przyjemna lekturą na letnie dni. Albo na poprawę nastroju.

domowaksiegarnia.blogspot.com

miki24gr | 2018-06-29
Na półkach: 00Banda, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Zdecydowanie polecam! Wciągająca fabuła, wartka akcja, wyraziste sylwetki bohaterek, z których każda zmaga się z innymi problemami, mnogość poruszonych ważnych zagadnień, czysty i ładny język - to główne atuty tej powieści. Powieść jak najbardziej wpisuje się w kanon cyklu "Kobiety to czytają" czyli książek dających do myślenia i dobrze się czytających zarazem.

teresai | 2018-10-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 02 października 2018

Powieść o kobietach.
O kobiecej przyjaźni i o samotności.
Gabriela, Ewa, Izyda. Matka, żona i kochanka.
Łączy je coś na kształt przyjaźni. Dzielą tajemnice z przeszłości.
Bardzo się różnią i bardzo potrzebują.
Zaklinają rzeczywistość, ale ona i tak biegnie swoim torem.
Życiowe porażki, rozczarowania, nieszczęścia, cierpienie, poczucie osamotnienia i beznadziejny smutek nie omijają żadnej z nich.
Chciałoby się powtórzyć za Tomaszem - kryminalistą: Kobieto, walcz!
A w tej walce, którą każda z nich ( i każda z nas) toczy bezustannie, bardzo potrzebna jest przyjazna kobieca dłoń, bo męskie silne ramię bywa zawodne.

A samą powieść oceniam jako dobrą. Ni mniej ni więcej.
Trochę humoru, wątek kryminalny, barwne bohaterki (Stefania - emerytowana prostytutka) i zwariowany pies Portos.
Trochę psychologii, sporo materiału do rozmyślań.
Jest tak... gorzko-śmieszno.
Gorzko-śmieszne życie kobiet dojrzałych.
Kobiety 40+ doskonale się tutaj odnajdą.
Czytając, będą się na przemian śmiać,...

boziaczek | 2018-12-15

Jeśli to miał być pean na cześć prawdziwej kobiecej przyjaźni to chyba zzytałam inną książkę niż wydawca. "Zaklinaczki" Marioli Zaczyńskiej to owszem książka o kobietach, ale ich relację raczej nazwałabym luźno znajomością niż przyjaźnią. Gabriela to zakompleksiona kura domowa, Izyda - piękna, ale wiecznie samotna i Ewa - buntowniczka wzmagająca się swoją ciężką przeszłością. Trzy kobiety, trzy różne historie i powiem szczerze opowieść o nich nie przekonała mnie. Brakowało mi prawdziwości, emocjonalności.... dla mnie Gabriela ze swoimi problemami jest niezwykle irytująca, żeby nie powiedzieć głupia... Izydę ciężko mi zrozumieć, jedynie postać Ewy była dla mnie interesująca.
Styl Marioli Zaczyńskiej jest dosyć ciężki, co nie ułatwia lektury. Autorka zdecydowanie zniechęciła mnie do poznania innych jej książek.

kajsa | 2018-07-27
Przeczytana: 22 lipca 2018

Świetna,znakomita,cudowna...
Takiej prozy potrzebuje współczesna dojrzała Polka.
Powieść napisana znakomitym stylem, niebanalna i wiarygodna.
W książce poznajemy historie trzech bardzo różnych kobiet. Gabrieli,której znudziło się małżeńskie pożycie,Izydy,polskiej Sharon Stone-mocno samotnej i nieszczęśliwej oraz Ewy pragnącej zemsty za utraconą młodość i zlekceważoną miłość.
Powieść Marioli Zaczyńskiej porusza wiele problemów trapiących współczesne kobiety.Co najważniejsze,autorka ukazuje je z dystansem, bez niepotrzebnego demonizowania lub co gorsze infantylizowania.Naprawdę znakomita lektura na letnie dni.
Dodatkowym walorem "Zaklinaczek"są liczne nawiązania do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w naszej kochanej ojczyźnie,przyznać muszę,że równie inteligentne jak cała fabuła powieści

Kate1404 | 2018-07-30
Przeczytana: 17 lipca 2018

Książka opowiada o trzech kobietach, zupełnie różnych, które są przyjaciółkami w dorosłym życiu. Akcja dzieje się w Siedlcach, czyli blisko moich rodzinnych terenów.

Gabriela to kobieta żyjąca w cieniu swojego męża, oddająca się rodzinie bez reszty, zaniedbana kura domowa, o niskiej samoocenie. Seks małżeński ją nudzi, a mąż irytuje na każdym kroku.

Izyda to kobieta pewna siebie na zewnątrz, polska Sharon Stone, samotna i nieszczęśliwa w środku.

Ewa to twarda sztuka, pragnie zemsty za utraconą młodość i zlekceważoną miłość.

Książka porusza wiele problemów kobiet 40 +, pokazuje cienie i blaski przyjaźni, problem zdrady, chorobę, seks małżeński po wielu latach. Jednak jak dla mnie książka jest przekombinowana, kobiety mają takie problemy, które jakoś mi nie pasują do polskich realiów. Jak do jednej z głównych bohaterek przyjechała emerytowana prostytutka, która ucieka przed mordercą, to zwątpiłam. Ale czytałam dalej.... bo książkę dobrze się czyta. Autorka chciała pokazać, że...

Dorota | 2018-09-26
Przeczytana: 26 września 2018

Książka mnie rozczarowała. Miał to być pean na cześć prawdziwej, dojrzałej przyjaźni – jak głosi okładka. Tymczasem trzy kobiety są zaledwie znajomymi. Tylko jedna z nich o tę przyjaźń zabiega. Łączy je chyba tylko specyficzny stosunek do mężczyzn. Izyda, użyję słów autorki „Zawsze była zdobyczą. Trofeum. Choć tak naprawdę to ona zdobywała, kalkulując, na ile opłacalny będzie dany związek. Ze Zbyszkiem było tak samo, tylko potem coś się w jej sercu zmieniło. Zmiękła. A może zmęczyła się życiem?” (s. 275) Dodam, że po 15 latach żona Zbyszka wygrywa z kochanką męża. I biedna Izyda, dojrzała kobieta „pod pięćdziesiątkę” pociesza się Bartkiem, dwudziestoparoletnim synem Gabi, kolejnej kobiety z prezentowanej trójcy przyjaciółek. Czy prawdziwa przyjaciółka tak postępuje? Gabi sprawia wrażenie sympatycznej, zapracowanej kury domowej, ma dużo dobrych cech, ale najbardziej lubi błyszczeć. Zaciekle walczy o władzę w komitecie parafialnym. Nie potrafi zawalczyć o swoje małżeństwo. O spadek...

Everyle | 2018-08-27
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Trzy kobiety. Gabrysia, która całe swoje życie poświęciła mężowi i dwójce dzieci. Izyda, piękna niczym Sharon Stone nauczycielka plastyki, która ma romans z żonatym mężczyzną. I Ewa- psycholog za którą ciągnie się ciężka przeszłość. Trzy kobiety, które łączy przyjaźń, jednak tego rodzaju, gdzie więcej rzeczy robi się osobno niż razem. Każda z nich ma problemy, które ukrywa przed resztą.
Jestem jedną z tych osób, które rzadko sięgają po rodzimą literaturę. A już szczególnie obyczajową . Tą konkretną zainteresowałam się wyłącznie dlatego, że wszystko wydaje pod szyldem „kobiety to czytają” biorę niemalże w ciemno( i jak się właśnie przekonałam, nie zawsze daje to gwarancję na dobrą literaturę). Sama do końca nie wiem co jest tego przyczyną, ale zazwyczaj książki polskich autorów mnie rozczarowują. W przypadku „Zaklinaczek” też nie do końca dostałam to czego oczekiwałam.
Okładka obiecywała mi historię „o prawdziwej dojrzałej przyjaźni”. A tymczasem dostaję historię trzech kobiet,...