Rachunek za szczęście, czyli caffe latte

Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Kawiarenka za rogiem to miejsce, do którego chce się wracać! Miłka próbuje poradzić sobie z problemami w kawiarence, ale niełatwo myśleć o pracy, gdy życie osobiste znowu się komplikuje. Na dodatek tajemnicza właścicielka kamienicy robi wszystko, by doprowadzić do zamknięcia lokalu. Co na to Tymon? Kto będzie dla Miłki wsparciem w trudnych chwilach? Czy pani Wera wywróży bohaterce dobrą...

Kawiarenka za rogiem to miejsce, do którego chce się wracać!

Co na to Tymon? Kto będzie dla Miłki wsparciem w trudnych chwilach? Czy pani Wera wywróży bohaterce dobrą przyszłość? A może przepowie kolejne problemy?

Wiele emocji, codzienne zmagania i nieoczekiwane wydarzenia, a do tego aromatyczna kawa i bohaterowie, których znacie i lubicie. Zapraszamy do Kawiarenki za rogiem!

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/414

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/414

Dagmara | 2019-10-16
Przeczytana: 16 października 2019

Zaskakujący zwrot akcji jeśli chodzi o związek głównej bohaterki z właścicielem kawiarenki, szczerze powiem, że nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji. I moment, kiedy okazuje się, że ktoś, kto na pierwszy rzut oka wydawał się nieprzystępny okazuje się człowiekiem o złotym sercu - bezcenny!

Idealna książka na jesienny wieczór - pochłania bez reszty!

sweeciak | 2019-10-16
Przeczytana: 16 października 2019

“Rachunek za szczęście, czyli caffe latte” to niestety ostatnia część z cyklu Kawiarenka za rogiem i przyznam, że troszkę zrobiło mi się smutno. Spodobała mi się owa trylogia, może miała pewne minusy, może momentami zasłodziła mnie i zgrymasiła, ale była uroczym oderwaniem się od rzeczywistości. Lekka, prosta historia, może naiwna ale otulająca czytelnika optymizmem na lepsze jutro. Czyli to wszystko co tego typu powieści powinny mieć. Z całości najbardziej jednak urzekły mnie wypowiedzi pani Werki, w których to porównywała życie do konkretnych rodzajów kawy, jak dla mnie numer jeden.

Jeśli szukacie cyklu, który na chwile oderwie Was od codziennego życia, otoczy zapachem kawy i jaśminowej herbaty, poruszy delikatnie trudniejsze kwestie i pokaże, że warto mieć nadzieję i nie poddawać się to ta trylogia jest dla Was. Lekka, przyjemna i nieskomplikowana sprawia, że czas z nią minie bardzo szybko. Co prawda nie poleciłabym jej smakoszom wybitnej kawy ale jest kawa rozpuszczalna z...

Ania | 2019-10-15

Po fali powodzeń na Miłkę ponownie zostaje wylany kubeł nieszczęść. Kobieta zostaje sama w kawiarence i nie może skontaktować się z Tymonem. Na jej głowie są wszelkie sprawy finansowe, a także organizacyjne. Ciężko jest jest związać koniec z końcem, a wie, że musi zapewnić odpowiednie jedzenie i warunki swojej ciężarnej siostrze. Dodatkowo nadal nie planuje skontaktować się z rodzicami, a na dokładkę musi opuścić mieszkanie, które wynajął Tymon i kawiarenka ma zostać zamknięta z końcem roku.

Od samego początku nie lubiłam Pauli. Jak ta dziewczyna mnie irytowała... Podobnym charakterem chwalił się Tymon, który nie potrafił zachować się jak prawdziwy mężczyzna. Już od pierwszej części pokochałam Panią Annę i wiem, że nie zapomnę o niej. Często widząc starsze babcie, które sprzedają kwiatki, od razu porównuję do do tej wiekowej Pani i uśmiech sam pojawia się na ustach. Podobała mi się metamorfoza Miłki. Przez całą trylogię przeszła ogromną zmianę, która pozytywnie wpłynęła na jej...

NIEnaczytana | 2019-10-11

"Na każdej drodze są zakręty. I kamienie Na wiele nadepniesz, zanim nauczysz się je omijać. Tak to już jest. Można oczywiście usiąść na poboczu, ale wtedy nie uda się dojść do celu".

Przyszedł ten czas. Ostatni raz miałam okazję poczuć niepowtarzalny klimat "Kawiarenki za rogiem". Czy zakończenie historii Miłki przypadło mi do gustu?

To co mogę powiedzieć po przeczytaniu ostatniego tomu tej serii, to że jest mi żal, że jego lektura już za mną. Tak, to może oznaczać tylko jedno - to była, moim zdaniem, najlepsza część cyklu "Kawiarenka za rogiem"! Stanowczo mogę powiedzieć, że to jedna z TYCH książek, które...

Ewelina | 2019-10-11
Przeczytana: 11 października 2019

Opinia będzie jednocześnie podsumowaniem całego cyklu. Przyznaję, że pierwszy tom mnie wciągnął, choć główna bohaterka ze swoim rozmemłaniem i postawą "przepraszam że żyję" była irytująca. Drugi tom mnie załamał, myślałam, że nie sięgnę po trzeci. W tomie trzecim oczywiście wszystko się miło i sympatycznie rozwiązało i wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie. Wpadki w stylu - kot w kawiarence raz jest Włóczęgą, raz Wędrowcem, albo że bohaterka nie zauważyła że tak schudła że wchodzi w ubrania mniejsze o cztery rozmiary (?!) nie polepszają sytuacji. Do tego styl opowiadania o rozmaitych wydarzeniach z rodzaju tych for dummies (bo jeszcze ktoś nie zrozumie), mnóstwo zbędnych zdań o niczym chyba tylko po to by wyrobić normę literową. Nie, tej serii mówię stanowcze "więcej nie".

migaffka | 2019-10-09
Przeczytana: 07 października 2019

"Kawiarenka za rogiem" to seria autorstwa Karoliny Wilczyńskiej. Książka " Rachunek za szczęście czyli cafe latte" to dalszy ciąg opowieści o przesympatycznej dziewczynie Miłce, która uciekła do Kielc z rodzinnego domu. Jak pewnie wiecie tu znalazła pracę, miłość i dach nad głową. Niestety w pewnym momencie ta historia przestała się tak pięknie układać, a los zaczął jej coraz bardziej płatać figle. Z tym , że Miłce wcale nie było do śmiechu.
Wielu pewnie by się załamało, gdyby na głowę zwaliło się aż tyle problemów. Ale dziewczyna ma w sobie niesamowity dar zjednywania sobie przyjaciół, którzy zawsze są chętni do pomocy.
Czy w końcu z zagubionej, łatwowiernej a nawet trochę naiwnej Miłki wyjdzie w końcu jej twarde oblicze i czy zacznie stąpać twardo po ziemi? Ciekawi? No to musicie się przekonać. A zakończenie jest zaskakujące.
Karolina Wilczyńska jak zwykle nie zawiodła. Śledziłam losy bohaterki i szkoda mi było, że to już ostatnia część.Uwielbiam styl pisania Pani Karoliny....

Beata | 2019-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: wrzesień 2019

Jak tylko ukazała się trzecia część "Kawiarenki za rogiem" z przyjemnością po nią sięgnęłam i się nie zawiodłam. Bardzo miło i szybko czytało się o losach bohaterki Miłki i jej problemach życiowych. Jak ktoś ma ochotę na lekką powieść obyczająwą to polecam jej trzy części.

Sallyluu | 2019-10-06
Przeczytana: 06 października 2019

Sympatyczna, lekka i przyjemna. W sam raz na deszczowe popołudnie.

książek: 2011
palalela | 2019-10-04
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2019
Przeczytana: 04 października 2019

Przez połowę tej opowieści ma się ochotę nastukać bohaterce po ryju - bo trzeba być naprawdę głupią, żeby wzdychać do kogoś, kto ewidentnie zrobił cię w balona, przez drugie zwymiotować z powodu lukru i szczęśliwych splotów okoliczności. Rozumiem: literki ku pokrzepieniu niewieścich serc, ostatni tom cykliku, ale... co za dużo, tego nawet wielbiciel pani Autorki nie przetrawi. Czytało się rewelacyjnie, szkoda tylko, że było tak utopijnie.

Aellirenn | 2019-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 03 października 2019

Uwielbiam książki pani Karoliny, dlatego tak trudno oceniać mi tę powieść. Po raz pierwszy jestem trochę rozczarowana. To nie jest oczywiście zła książka, ale autorka postawiła poprzeczkę bardzo wysoko i teraz takie niedociągnięcia, jakie napotkałam czytając, rażą. Podejrzewam również, że ktoś odpowiedzialny za korektę w wydawnictwie Filia nie przykłada się za bardzo do swojej pracy.
Ale może zacznijmy od plusów :) To już ostatni tom Kawiarenki. Szkoda, bo to się dobrze czytało. Główna bohaterka Miłka znów musi się zmierzyć z wieloma problemami, ale czekają ją i dobre chwile. Gdzieś pomiędzy wszystkimi wydarzeniami poznajemy trochę bardziej panią Annę, Remka, panią Werę - Wilczyńska jest wyjątkowo dobra w kreowaniu drugoplanowych postaci, a to zawsze nadaje powieści ton autentyczności. Autorka i tym razem wciągnęła mnie w historię Miłki tak bardzo, że pochłonęłam książkę w dwa krótkie wieczory. Dziś jednak kaca powilczyńskiego brak z powodu minusów. I tu właśnie wracamy do...