Powiedz życiu tak, Lili

Okładka książki Powiedz życiu tak, Lili Anna H. Niemczynow Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Powiedz życiu tak, Lili
Anna H. Niemczynow Wydawnictwo: Filia Cykl: Lilianna Berg (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Lilianna Berg (tom 2)
Filia
2019-10-16
2019-10-16
literatura polska

Nie czytałam pierwszej części, ale ta książka wydaje mi się zbyt idylliczna i infantylna. Tak naprawdę odetchnęłam z ulgą, kiedy udało mi się dobrnąć do końca.

2026
1962

Książka „Powiedz życiu tak, Lili” Anny H. Niemczynow zabiera nas do drugiego tomu cyklu „Lilianna Berg”.
Dalsza historia Lily, która szuka wszędzie szczęścia. Dostrzega ją w każdej sytuacji i uważa, że przyszła na świat, aby czerpać radość pełnymi garściami. Lili i jej babica Róża dostarczą nam wiele skrajnych emocji od śmiechu do płaczu. Pokazują nam jak podchodzić do życia z optymizmem i odwagą. W tej części bohaterka zyska nową babcię. Jednak nie będę zdradzała szczegółów jak do tego doszło.
Książka emanuje dużą ilością życiowej mądrości.
To był miło i przyjemnie spędzony czas.

Polecam 😍❤️

Polecam 😍❤️

Przygody Lili i Rózi.. Cudowna, ciepła książka. Tak jak pierwsza część, zawiera pełno mądrości życiowych, tak prostych i oczywistych a jednak tak często o nich zapominamy, ba nawet ich nie dostrzegamy. Blog babci Rózi, cudownie by było gdyby rzeczywiście powstał taki blog. Polecam gorąco, warto przeczytać.

To jest poradnik jak żyć ze sobą i z drugim człowiekiem. To wyciskacz łez tych że śmiechu i tych ze smutku. Polecam bardzo

Jak afirmacje, w pierwszej części jeszcze mnie śmieszyły, to w kolejnej już drażniły.
Postać Lilki jest niewiarygodna, autorka mnie nie przekonała, nie wierzę Jej. Ukazane cechy głównej bohaterki się wykluczają.
Lilka, pełna wiary i miłości, do samej siebie, i rozsiewająca wokół własnej osoby pozytywne wibracje, jest głupiutką, niedojrzałą, uległą wpływom mężczyzn, naiwną dziewczynką, aż by się miało ochotę pzignąć bez łeb, by wreszcie oprzytomniała.
Lilka jest typową ofiarą uzależnioną od zachowania mężczyzn. Nie trzeba jej nawet, zbyt mocno namawiać, naciskać i przekonywać, by zgodziła się na wszystko, i o zgrozo czasem wręcz wyprzedza te "prośby", np. wciskając pieniądze byłemu Fajfusowi, który wiadomo, że nigdy nie odda "pożyczonych" mu pieniędzy i o zgrozo wpuszcza do mieszkania.
Nie wierzę też, by babka Lilki, całkowicie zlekceważyła zaginięcie syna i nigdy go nie poszukiwała, a wręcz przestrzega wnuczkę by ta nie szukała ojca, serio?! Ta cudowna i pozytywna osoba odcina się i nie interesuje losami własnego dziecka?! Dla mnie tu jest zgrzyt, jest to nieprawdopodobne! Za to Nina, babka ze strony matki, to też coś przedziwnego, NIGDY nie interesowała się losami osieroconego niemowlaka, gdzie, na pewno znała, miejsce zamieszkania Rozalii. Dopiero gdy ta zaczyna pisywać artykuły, czyta wszystkie wypociny wnuczki. Skąd bierze nierentowne małe czasopismo, skoro mieszka na zadupiu w szałasie?! Ręce, nogi i cycki opadają, na te niedorzeczności i błędy.

Bardzo ciekawa, wciagajaca. Troszke zabraklo mi rozwiniecia koncowych watkow i mam lekki niedosyt. Natomiast całość ksiazki na oceniam na 8 gwiazdek

Książka umilająca wieczór, wciągająca, budząca wiarę nie tylko w siebie, ale również w pozostałych ludzi. Część z porad autorki spróbuję wprowadzić, bo zazdroszczę Lili tego codziennego entuzjazmu. Świat byłby o wiele piękniejszy, jeżeli każdy z nas zastosowałby w swoim życiu choćby kilka z wymienionych iluminacji Liliany. Na prawdę warto przeczytać - sentencje czasem banalne, ale jak odległe od życia większości z nas. Sprawiajmy żeby każdy dzień był kolorowy i zarażajmy tym innych ;) To pozytywna, wyjątkowa na swój sposób książka. A Wy czytelnicy? Co zmieniliście po jej przeczytaniu? Jestem bardzo ciekawa ;)
Pozdrawiam, MarAgn

„Powiedz życiu tak Lili” to kontynuacja powieści „Życie Cię kocha Lili” autorstwa Anny H. Niemczynow. Podobnie jak pierwsza część, zawiera na początku każdego rozdziału afirmacje, które wprowadzone w nasze życie mogą przemienić je na lepsze. Autorka dobrze poprowadziła dalsze losy Lili oraz jej Babci Róży, wplatając w pozytywne życie bohaterek elementy smutne sięgające przeszłości. Generalnie, książka zawiera mnóstwo pozytywnych emocji i pozwala spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Podobała mi się ta część równie mocno jak poprzednia, a postać Babci Róży w obu tomach jest niesamowita. Polecam każdemu, kto chce poczytać o tym że wszystko co się dzieje, dzieje się po coś, a co z tym zrobimy zależy tylko od nas samych.

Ciężko jest mi tą książkę ocenić. Jeśli miałabym kierować się tylko fabułą, ocena byłaby zdecydowanie niższa, ale przecież chyba nie o to w tej serii chodzi. Książka przepełniona jest pozytywnymi afirmacjami, uczy jak podchodzić do życia z odwagą i optymizmem. Główna bohaterka i jej babcia prowadzą nieskazitelnie dobre życie, są przykładem do naśladowania. Na pewno wrócę do afirmacji zawartych w książce i mam nadzieję, że zostaną one ze mną do końca.

Anna H. Niemczynow Powiedz życiu tak, Lili Zobacz więcej
Anna H. Niemczynow Powiedz życiu tak, Lili Zobacz więcej