Rachunek za szczęście, czyli caffe latte

Okładka książki Rachunek za szczęście, czyli caffe latte Karolina Wilczyńska Patronat LC
Okładka książki Rachunek za szczęście, czyli caffe latte
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Filia Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kawiarenka za rogiem (tom 3)
Filia
2019-10-02
2019-10-02
literatura polska marzenie poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje międzyludzkie relacje rodzinne uczucie

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że akcja z Tymonem tak się potoczy! Książka super, polecam całą serię.

Piękne zakończenie serii o pracownikach i sympatykach uroczej kieleckiej "Kawiarenki za rogiem". Przy lekturze spędziłam naprawdę przyjemne chwile.

Ostatnia książka z serii "Kawiarenka za rogiem" niestety nie zaskakuje. Książka utrzymana jest w podobnym stylu jak poprzednie dwie części, więc czyta się szybko. Główna bohaterka nadal mnie denerwowała, za to jej siostra w tym tomie sporo zyskała.
Idealna książka na leniwy wieczór, aby się odprężyć.

Idealna książka na leniwy wieczór, aby się odprężyć.

Chcę się z Wami podzielić moją opinią o trzeciej części serii Kawiarenka za rogiem autorstwa Karoliny Wilczylczyńskiej.
Pierwsze dwie dosłownie pochłonęłam i tak było również z tą częścią. Nie mogłam się doczekać kiedy zacznę ją czytać, ponieważ Miłka, Pani Wera i Pani Anna skradły moje serce.

W tej ostatniej książce, w życiu głównej bohaterki oczywiście nie zaznamy spokoju i pełni szczęścia. Co rusz będą się pojawiać nowe problemy, z którymi musi dać sobie radę. Na dodatek pod opieką ma młodszą siostrę z coraz to większym, ciążowym brzuchem. Brakuje im pieniędzy, są zdane tylko na siebie, a kawiarenka, w której pracuje Miłka niedługo ma zostać zamknięta.
Chyba gorzej być nie może, prawda? Ależ może! Jak się wali to dosłownie wszystko!

Skąd na wszystko wziąć pieniądze? Gdzie jest Tymon, który miał się nią opiekować? Kiedy zacząć szukać nowej pracy? Co teraz z nimi będzie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, które stawiała sobie Miłka, a także przyczynę wydarzeń, które miały również miejsce wcześniej, poznacie czytając książkę. Mało tego! Książka ma niebywałe zakończenie, którego ja osobiście nie spodziewałam się wcale! Zaciekawieni? No ja myślę!

Prócz problemów z jakimi stykają się bohaterzy, caffelatte opowiada również o sile dobra ludzkiego serca, rodziny, bliskich osób i tym, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Książka niesie też przesłanie o tym, że wiara we własne możliwości jest kluczowa w tym co robimy i kiedy czegoś się pragnie trzeba dążyć do celu. Całym sercem uwielbiam tę serię i polecam każdemu, kto lubi literaturę obyczajową. Miło spędzony czas - gwarantowany!💜

W tej ostatniej książce, w życiu głównej bohaterki oczywiście nie zaznamy...

To już ostatnia część o Miłce i" Kawiarenki za rogiem"Bohaterka miała ciężki rok,pełen zmian,poznała wielu ludzi ,którzy jej pomogli,byli też tacy ,którzy ją skrzywdzili.Cieszę się,że postać,która mnie irytowała z poprzedniej części Tymon wreszcie zniknął,a Miłka odnalazła spokój i szczęście,które było na wyciągnięcie ręki.

Świetna historia. Polecam

Świetna historia. Polecam

No tak to była 3 i ostatnia część historii "Kawiarenki za rogiem" którą chyba bardzo polubiłam i na pewno ta trylogia długo zostanie w mojej pamięci.
Powieść życiowa pokazuje że życie bywa przewrotne, nie zawsze to co myślimy okazuje się prawdą, choć upieramy się uparcie w to co wierzymy a nie damy szans wytłumaczenia, rozmowy jak łatwo sami sobie sprawiamy problemy i zmartwienia. Miłka to główna bohaterka całej trylogii którą podziwiam, polubiłam choć czasem się z nią nie zgadzałam, uważałam że za dużo analizowała, ale z drugiej strony znalazłam w niej wiele siebie i myślę że każda kobieta dziewczyna również znajdzie w jej doświadczeniu, zachowaniu coś z siebie. Być może odnajdziecie się w innych bohaterach ?
Ja was bardzo zachęcam do przeczytania całej trylogii bo czyta się ją jednym tchem. Ja musiałam przeczytać jedną po drugiej bo inaczej się nie dało ! ;) Tyle się działo a wszystko to idealnie do siebie pasowało.
Przecież takie mamy życie zaskakujące, przewrotne, które nas cały czas uczy.

Polecam koniecznie przeczytajcie ! :)

fajna lekka lektura :)

fajna lekka lektura :)