Róża wiatrów

Cykl: Przylądek wichrów (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
palalela

W życiu nie zawsze układa się tak, jak sobie wyśniliśmy w marzeniach. Matylda Radwan wraca nad morze pełna nadziei na nowy związek. Pomiędzy nią a archeologiem Łukaszem Rokickim coś się jednak psuje. Kobieta gubi się w domysłach, co może być tego powodem. Nie ma pojęcia, że ukochany ukrywa przed nią pewien sekret… Także we dworze w Drozdowie wszystko się nagle komplikuje. Pojawia się zagadkowy człowiek, którego zamiary nie są do końca jasne dla właścicielki, Anity Orontowicz. Trudno rozstrzygnąć, czy przybysz chce jej pomóc, czy wręcz przeciwnie – bardzo zaszkodzić. Spokoju nie może znaleźć też Ola, wciąż czekająca na matkę. Czy jej nadzieje nie zostaną zawiedzione?
„Róża wiatrów”, to pełna emocji opowieść o pragnieniu miłości i zrozumienia, oraz o próbie dotarcia do samego siebie. Często błąkamy się po bezdrożach naszych uczuć, szukając kompasu. Serce jest jednak najlepszym doradcą i ono z pewnością wskaże właściwy kierunek. Warto zasłuchać się w szum morza, poczuć świeżość bryzy i dać się ponieść opowieści o ludziach, którzy starają się zrozumieć, co jest dla nich najważniejsze, i o co warto walczyć.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/404

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/404

migaffka | 2019-09-19
Przeczytana: 12 września 2019

"Róża wiatrów" to druga i za razem ostatnia część serii Agnieszki Krawczyk "Przylądek wichrów".
Podobnie jak w pierwszym tomie serii spotykamy Matyldę i jej znajomych, których życie nadal nie oszczędza i co rusz stawia na ich drodze nowe problemy.
Sama artystka przeżywa rozterki miłosne, bo chociaż jej związek z Łukaszem kwitnie, to w momencie pojawienia się na horyzoncie byłej narzeczonej mężczyzny, Matyldą zaczynają targać coraz większe wątpliwości.
Czarne chmury gromadzą się również nad Drozdowem, jednak tu sytuacja jest dużo poważniejsza. Właścicielki stają oko w oko z zagrożeniem utraty całego majątku.
Również życie Aleksandry nie uspokaja się. Sytuacja jej dawno zaginionej matki jest wciąż nie wyjaśniona, ale pojawiają się nowe okoliczności...
"Róża wiatrów" to wielowątkowa opowieść o przyjaźni i pokonywaniu życiowych problemów. Po raz kolejny autorka udowadnia, że dużo łatwiej jest stawić czoła przeciwnościom losu, jeżeli mamy wsparcie bliskich. Czasem warto podzielić się...

EmiMuchomorek | 2019-09-17

Matylda Radwan należy do tych bohaterek Agnieszki Krawczyk, co Sabina i Mila z Magicznego miejsca. Jest oazą spokoju, introwertyczna, lekko wycofana z życia, trzymająca się na uboczu wielkich wydarzeń, z artystyczną duszą. Ciężko określić ile ma lat. Prawdopodobnie coś między 30 a 40 (nawet bliżej 40) - bogata już w życiowe doświadczenie, ale jeszcze pełna nadziei i gotowa na zmiany, które niesie jej los.
Od razu widzimy, że na jej barkach cała dylogia by się nie uniosła. Autorka ustawia wokół niej całą gamę bohaterów, których mniej lub więcej polubimy, ale którzy mimo różnego wieku, temperamentów, doświadczenia czy nawet narodowości potrafią zbudować przyjaźń, która ma szansę przetrwać więcej niż jedno lato.
Jeżeli do tego dorzucimy piękne okoliczności przyrody, szumiące morskie fale, latarnie, podwodne krajobrazy i tajemnicze wraki, to otrzymamy klimatyczną opowieść z romansem w tle. Ale nie jest to typowo wakacyjny romans, który wybucha nagle i intensywnie w gorące noce i wypala...

książek: 1959
palalela | 2019-09-16
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2019
Przeczytana: 08 września 2019

Powtórzę: nie przepadam za wodą, ale pani Agnieszka tak pięknie o życiu w Dąbkach opowiada, że mam ochotę nad morze pojechać... może niekoniecznie odwodzić ludzi od samobójstw i szukać zaginionych przed laty rodziców, ale żeby zwyczajnie odpocząć. Autorka w bardzo przemyślany sposób i nawiązała do "Lata wśród wydm" i rozwiązała wszystkie nurtujące czytelników watki, za co należą się Jej oklaski. bo plany to jedno, a ich realizacja to już zupełnie co innego. Polecam smucąc się, że cykl składa się jedynie z dwóch tomów.

Aellirenn | 2019-09-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 14 września 2019

Agnieszka Krawczyk jak zwykle dała radę. Lubię ten jej świat. Za każdym razem zaskakuje mnie wiara autorki w to, że ludzie z natury są dobrzy. I to jest książka o takich ludziach - ciepła powieść na jesienne, długie wieczory.

Anna-mojeksiążki | 2019-09-10

Czekałam na tę powieść :) Pierwszy tom cyklu Przylądek wichrów zatytułowany Lato wśród wydm przeczytałam z ogromną przyjemnością i wyczekiwałam na kontynuację - i przeczytałam ją na zamknięcie swego urlopu :) To była wielka przyjemność!

Agnieszka Krawczyk do pozornie zwyczajnych, babskich powieści wplata bardzo ważne tematy i najnowsza powieść okazała się mądra, wzruszająca i skłaniająca do refleksji.

Róża wiatrów to opowieść o sile kobiet, o ich determinacji, przyjaźni, miłości i rodzinie. W pierwszym tomie poznaliśmy losy Matyldy Radwan i jej pączkującego związku z Łukaszem, archeologiem poznanym w Dębkach. W drugim tomie wracamy nad morze do hotelu państwa Orontowiczów, gdzie zatrzymuje się Matylda podczas realizacji gobelinów dla Anity Orontowicz, a przy okazji tworzy projekt wystroju do domu Łukasza, który jest stawiany na nadmorskiej działce. Wiele się dzieje w życiu Matyldy, ciągle jednak bardzo ostrożnie angażuje się w związek z Łukaszem, a nei ułatwia tego powrót do...

Guzikowianka | 2019-09-05
Przeczytana: 05 września 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czekałam na moment, kiedy okaże się, że Natalia i Ignacy to rodzeństwo.....
Trzy gwiazdki za wydmy, morze, wraki, latarnię i plaże.
POlecam najbardziej odpornym.

Katja | 2019-09-03
Przeczytana: 03 września 2019

„Bez wolności nie ma też miłości. To swoboda wybierania własnej drogi, również w zakresie uczuć”*

Na powieść autorki nie mogłam się już doczekać, po „Lecie wśród wydm” czułam ogromny niedosyt. Zakończenie powieści zwiastowało niezachwianie, że w drugiej części będzie wiele się działo. I to prawda. Pierwszą część, przeszło czterystustronicową "wchłonęłam" w jeden dzień i to chyba najlepszy dowód na jej wartość merytoryczną i nie tylko. Zatem z ogromną przyjemnością ponownie wróciłam do Drozdowa, spoczęłam na przepięknej plaży w Dębkach, ale przede wszystkim spotkałam się z ulubionymi bohaterami, tymi znanymi mi już z części pierwszej, jak i nowymi, którzy pojawili się w części drugiej.

Zanim rozpoczniecie czytanie najnowszej powieści Agnieszki Krawczyń musicie zdać sobie sprawę, że „Róży wiatrów” nie da się odłożyć od tak, po prostu na półkę, na później, na jutro. A jeśli już ten fakt, z różnych przyczyn będzie miał miejsce to uprzedzam, że bardzo trudno będzie przestawić...