Wyspa wspomnień

Wydawnictwo: Filia
literatura polska
Ag2S

Zatęskniłam za morskim smakiem powietrza, za dobrze znanymi uliczkami. Tutaj przeżyłam najwspanialsze chwile. Na wyspie... Pełna niepewności Lilianna wraca do miejsca, które wypełnione jest radosnymi, ale i mrocznymi wspomnieniami z przeszłości. Kiedyś ona i jej dwie przyjaciółki obiecały sobie, że dziesięć lat później ponownie spotkają się na wyspie, która w młodości była ich domem. Dawne...

Pełna niepewności Lilianna wraca do miejsca, które wypełnione jest radosnymi, ale i mrocznymi wspomnieniami z przeszłości. Kiedyś ona i jej dwie przyjaciółki obiecały sobie, że dziesięć lat później ponownie spotkają się na wyspie, która w młodości była ich domem. Dawne miejsca witają kobiety nowymi obietnicami.
W pięknym nadmorskim Dziwnowie spotykają starych przyjaciół, udaje im się także zawrzeć nowe, interesujące znajomości. Wspólnie z przystojnym policjantem i intrygującym prokuratorem wędrują dawnymi ścieżkami, szukają rozwiązania starych, zapomnianych tajemnic. Ale przede wszystkim muszą odnaleźć prawdę o sobie.
Czy i tym razem powrót okaże się nowym początkiem, szansą na miłość i obietnicą spełnienia dawnych marzeń?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/367

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/367

biblioteczkaani | 2019-08-10

Najnowsza książka Doroty Milli Wyspa wspomnień zabiera nas w podróż po pięknym nadmorskim Dzwinowie.
Jest to nie tylko podróż po miasteczku ale także powrót do wspomnień głównej bohaterki Lilianny.

Kiedy Lili opuszczała to miasteczko 10 lat temu razem z dwoma przyjaciółkami obiecała wrócić po latach by się spotkać ponownie.

Dotrzymała słowa i wróciła by zmierzyć się że wspomnieniami, rozwiązać zagadkę z przeszłości, spotkać przyjaciółki, odwiedzić dom dziecka, który przed lata dawał jej poczucie bezpieczeństwa i spełnić swoje marzenie o rejsie po zatoce.

Młoda kobieta nie spodziewała się że duchy z przeszłości doprowadza ją do spotkania nie tylko z przyjaciółkami ale i Natanem, właścicielem domu który kiedyś był wzorem rodzinnego ciepła.

Czy urlop na morzem pozwoli Lili pozamykać wszystkie sprawy z przeszłości? Czy kobieta pozwoli sobie na uczucie którego potrzebuje a boi się ponownego odtrącenia.
Co przyniesie jej los o tym opowiada lektura.

Wyspa wspomnień to książka...

paulina2511 | 2019-08-02

Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 28 lipca 2019

AagaA | 2019-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Idealna książka na lato. Właśnie tego oczekiwałam od „Wyspy wspomnień”. Dorota Milli przenosi nas do Dziwnowa. Niemal poczułam czerwcowe promienie słońca na twarzy i piasek pod stopami, szum fal. Po przeczytaniu książki na pewno nabierzecie ochoty na wyjazd nad Bałtyk. Książka lekka i przyjemna, wakacyjna. Mamy miłość, przyjaźń, wspomnienia, a także mroczną tajemnicę z przeszłości. Bohaterkami są trzy przyjaciółki z domu dziecka, która po dziesięciu latach wracają nad polskie morze do miejscowości, w której się poznały. Męski akcent to przystojny ratownik oraz miejscowy policjant. Typowa literatura kobieca. Lekka książka, którą możecie spakować do walizki i poczytać na plaży.

Iliana | 2019-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Jeśli gustujecie w powieściach, w których na pierwszy plan wysuwają się tajemnice i niedomówienia oraz skomplikowane relacje między bohaterami, to ta książka jest idealna dla Was. To moje drugie spotkanie z twórczością autorki. Pierwsze nie należało do udanych poprzez zbyt mało ekspresywną akcję w "To jedno lato". A ja lubię powieści, w których akcja toczy się określonym rytmem. Mimo iż Lilianna nie należy do bohaterek odznaczających się wysokim pierwiastkiem charyzmy, autorka nakreśliła wokół niej sugestywnie wyjątkową atmosferę, z urokiem której dajemy się porwać od pierwszych wersów.

Niedomknięte sprawy z przeszłości potrafią skutecznie dręczyć nas w sercu. Stąd wyprawa Lilianny w miejsce, które kojarzyła raczej z dobrymi chwilami, radością i beztroską. Pozostały jednak pewne zadry i liczne niedopowiedzenia latami drążącymi uczucie, że potrzeba tak niewiele, by zagubić swoje szczęście i wewnętrzny spokój. Przyjaciółki zjeżdżają do Dziwnowa po dziesięciu latach z nowymi...

sus3l3k | 2019-05-24
Przeczytana: 24 maja 2019

Bardzo byłam ciekawa nowej książki Pani Dorty nie wiedziałam czego sie spodziewać...
Poerwsze strony od razu przeniosły mnie nad morze. Książka ukazuje nam moc przyjaźni wzajemnego wsparcia oraz utwierdza, że nic nie dzieje sie przez przypadek
Gorąco polecam

agatson | 2019-05-23

Lekka przyjemna zabawna. Z lekkim zabarwieniem kryminalnym, z tajemnica w tle i wielka miłością, prawdziwa przyjaźnią. Pierwsza część nowej serii, czekam już kolejnej

Kamila | 2019-05-22

Tęsknicie za wakacjami? Marzycie o upalnym lecie, ciepłym piasku, morzu i orzeźwiającej bryzie na Waszej twarzy? Jest taka książka, która pozwoli Wam przenieść się nad polskie morze, chociaż w wyobraźni. To dzięki "Wyspie wspomnień" Doroty Milli poczujecie się jakbyście byli nad Bałtykiem. Można się rozmarzyć! Główna bohaterka Lilianna wraca do miejsca w którym spędziła dzieciństwo, miejsca wspomnień. Dziwnów. To tu, Lili ma spotkać się po 10 latach rozłąki z przyjaciółkami. To tu, wiele lat temu, zostawiła cząstkę siebie i tajemniczą zagadkę, która nie została rozwiązana i tak ją dręczy. Wyspa wspomnień była azylem, dawała mnóstwo radości i beztroski, a także poczucie bezpieczeństwa. Lilianna po powrocie do Dziwnowa poznaje Natana - syna prokuratora oraz Edwina - policjanta. Czy uda im się rozwiązać zagadkę starej zbrodni? Czy Lili rozliczy się z przeszłością i rozpocznie nowe życie? Czy wszystkie przyjaciółki pojawią się na umówionym spotkaniu?

"Nikt nigdy nie może być...

Kamila Biegańska | 2019-05-15
Na półkach: Teraz czytam

Wspomnienia i obietnice sprzed 10lat sprowadzają Liliannę do Dziwnowa gdzie dorastała.
Jednak nie tylko to ją tutaj sprowadza. Dawne morderstwo proboszcza spędza jej sen z powiek. Mimo upływu lat pewne rzeczy nie dają jej spokoju. Tymbardziej gdy dowiaduje się,że sprawca nie został zatrzymany. Chcę rozwiązać sprawę i dowiedzieć się kto zabił. Dzięki przyjazdowi udaje jej się też spełnić młodzieńcze marzenia dzięki przystojnemu ratownikowi, któremu się spodobała. Zakochuje się w tym miejscu na nowo. Przypomina sobie dawne czasy. Chwile dobre i te bolesne.
Czy pomimo upływu czasu zdoła w końcu pozbyć się złych wspomnień i zacznie nowe życie w tym pięknym miejscu?
________________________________

Ależ to było świetne! Czytało się z przyjemnością. Świetnie wykreowani bohaterowie. Różne charaktery które coś łączy ale też dzieli. Dzieli jednak w zabawny i zalotny sposób. Żadna postać nie irytuje a wręcz przeciwnie chce się więcej a jest to możliwe gdyż będzie kolejny tom! Tak, chcę...

Andarielka | 2019-05-10
Przeczytana: 09 maja 2019

"Wyspa wspomnień" to lekka książka na lato. Znajdziemy tu wakacyjny romans, nierozwiązaną tajemnicę z przeszłości, nostalgiczny powrót do miejsc dzieciństwa. Taka podróż sentymentalna uliczkami nadmorskiego Dziwnowa.
Główna bohaterka, Liliana, powraca po latach do miasta, które stanowiło tło jej młodzieńczych przygód. Nad Bałtykiem spotyka dawne przyjaciółki oraz przystojnego ratownika. Jakby tego było mało, dziewczyna usiłuje rozwikłać zagadkę morderstwa sprzed lat, niestety bezskutecznie.
Do poczytania na leżaku, przy szumie fal.