Zima zasypie miłością

Okładka książki Zima zasypie miłością Karolina Wilczyńska
Okładka książki Zima zasypie miłością
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wrzosowa Polana (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Wrzosowa Polana (tom 3)
Czwarta Strona
2024-01-24
2024-01-24

Bardzo wciągająca... Czyta się szybko i przyjemnie. Losy bohaterów się przeplatają oraz dochodzą nowe postacie, które skrywają tajemnicę a do tego wszystkiego tragedia i miłość...

Cała seria to balsam dla duszy. Dawno żadna książka mnie tak nie pocieszyła i ukoiła. Czekam na kolejne części.

Piękna przyjaźń. Cudowne miejsce. Zakończenie zaskakujące, a tu trzeba czekać na kolejny tom...

Diana poukładała swoje życie. W nowym miejscu znalazła ludzi, na których może liczyć. Kobieta także zawodowo zaczyna czuć, że zajmuje się tym, co kocha i docenia dary, które podarował jej los. Za oknem panuje mróz, a życie toczy się powoli. Do pewnej chwili...

To już moje trzecie spotkanie z bohaterami Wrzosowej Polany. Tęskniłam za nimi i byłam ciekawa, co ciekawego przeniesie im kolejna pora roku. Mimo, iż dokoła panował śnieg, moje serce było gorące dzięki akcji, która miała tutaj miejsce.

Serdecznie polecam Wam tę serię. Jestem miłośniczką powieści obyczajowych, które wychodzą spod pióra Autorki. Każda seria czaruje mnie fabułą i pozostaje na bardzo długo w moim sercu. Wybierając się w podróż do Wrzosowej Polany poznacie cudowne osoby a wiejski klimat doda temu wszystkiemu uroku.

Myślicie, że czekają nas jeszcze śnieżne dni tej zimy? Czy raczej już małymi kroczkami zmierzamy ku wiośnie? 😅
Zima zasypie miłością to trzecia część serii Karoliny Wilczyńskiej o Wrzosowej Polanie, nieopodal której każdy może znaleźć swoje miejsce i szczęście. Z przyjemnością obserwuję jak z każdym tomem powiększa się ta Wrzosowa rodzina. To niezwykle poruszające, jak mogą krzyżować się losy przypadkowych ludzi i budować relacje, których nikt by się nie spodziewał.
Autorka od pierwszego tomu zręcznie łączy wątki obyczajowe, romantyczne i sensacyjne, tworząc ciekawą i wciągającą opowieść. Nie zapomina też o bohaterach z poprzednich części, którzy również mają swoje problemy i radości.
Zima zasypie miłością to książka, która ogrzeje serce każdego czytelnika. Karolina Wilczyńska pisze z humorem, wrażliwością i lekkością. Jej bohaterowie są sympatyczni, wiarygodni i bliscy. Czytając o nich, ma się wrażenie, że są jak rodzina, którą można sobie przecież wybrać. Szczególnie w takim wyjątkowym świątecznym okresie! Wrzosowa Polana to miejsce, do którego chce się wracać. Wiedzą o tym bohaterowie, którzy pojawiają się tam na chwilę, ale wiedzą też czytelnicy, którzy chętnie wracają w to wyjątkowe miejsce.
Zakończenie tej części zaskakuje i zachęca do sięgnięcia po kolejną. Mam zatem nadzieję, że wiosną znowu odwiedzimy tę uroczą wieś i dowiemy się, co się wydarzyło z Dianą i… innymi bohaterami 🤭😁
Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią ciepłe i wzruszające historie o przyjaźni i nadziei. A może także o miłości? I to takiej, która ma przeróżne oblicza 😍

Karolina Wilczyńska po raz 3 zabiera nas do Swietej Katarzyny.
Poznajemy dalsze losy Diany, Wandy, Martyny, Stacha, Grety i innych.
Tym razem przyszła zima a wraz z nią święta, sylwester a nawet i Walentynki, które przyniosły nieoczekiwane wydarzenia!

Poprzednia część była przyjemna, trochę melancholijna.. Wraz z zimą przyszło wiele zabawy, skrajnych emocji i miłość?
Autorka bardzo mnie zaskoczyła. Ta część czytałaś się sama, nie mogłam się z nią rozstać! Spędziłam z nią dwa wieczory a przez całe dnie myślałam tylko o lasach bohaterów.
Za nic nie chciałam jej kończyć.. Ale! Po zakończeniu podejrzewam że będzie jeszcze jedna część a wraz z nią rozwiklanie zagadek, które jeszcze nie zostały zakończone.

Krótkie rozdziały i lekkie pióro Autorki sprawiły że już tęsknię za tą historią.
"Zima zasypie miłością" dosłownie zasypala mnie wspaniałym uczuciem i zrobiła sobie miejsce w sercu na dłużej.
Oczywiście na zakończenie emocje siegnely zenitu i już czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

Powieść pokazuje jak bardzo można ranić słowami. Dlaczego tak latwo ludzie dają się ponieść pomówieniu nie szukując prawdy.
Gdyby ludzie byli dla siebie tacy jak nasi główni bohaterowie to zyloby nam się lepiej. Otaczajmy się dobrem❤️

Śmiało mogę powiedzieć, że ta książka jest jedną z najlepszych przeczytanych w tym roku! ❤️
Brakuje mi słów żeby opisać jak dobra jest ta historia!
Jeśli jeszcze nie znacie tej serii to szybko nadrabiajcie!

Karolina Wilczyńska po raz 3 zabiera nas do Swietej Katarzyny.
Poznajemy dalsze losy Diany, Wandy, Martyny, Stacha, Grety i innych.

15/52/2024 ig: @Liber.tinea

Choć zza chmur powoli i nieśmiało wyłania się już słońce, a temperatury zaczynają przypominać te wiosenne (a może bardziej jesienne?),to u mnie króluje jeszcze książka w cudownej zimowej aurze. I to takiej prawdziwej, ze śniegiem i mrozem. Choć panujące w niej temperatury są bardzo srogie, to jednak jest to jedna z tych ciepłych, spokojnych opowieści snutych dla ukojenia duszy.

“Zima zasypie miłością” autorstwa Pani Karoliny Wilczyńskiej to trzeci tom cyklu “Wrzosowa polana” o czym nie widziałam sięgając po tę książkę. Szczerze mówiąc to nie wiem jak mi to mogło umknąć, bo zawsze sprawdzam, czy książka jest samodzielna, czy może jest częścią jakiejś serii. Na szczęście z mojej perspektywy nie przeszkadzało mi to w zrozumieniu fabuły. Zapewne osoby, które czytały wcześniejsze tomy mają szerszą perspektywę i wiedzą ile straciłam zaczynając od trzeciej części, ale tak czy inaczej spędziłam z powieścią przytulny czas. Wielu spraw musiałam sama się domyślić i dopisać własne historie, co też tam mogło się wcześniej wydarzyć, ale nie uważam przez to lektury za gorszą.

“Zima zasypie miłością” to jest ten rodzaj powieści, gdzie nie dzieje się zbyt wiele, a skupia się ona głównie na codziennych czynnościach wykonywanych przez bohaterów. Postacie, głównie kobiece, odwiedzają się na herbatkach, pieką ciasteczka, gotują bigos, gołąbki i inne zupy, oraz przygotowują się do świąt. To taka domowa, otulająca opowieść mogąca przypomnieć czym jest ciepło domowego ogniska.

Diana prowadzi warsztaty garncarskie w stodole przylegającej do swojej chałupy, ale na czas dużych mrozów musi zawiesić działalność. Do domu obok wraca córka gospodyni, którą spotkało jakieś nieszczęście i młoda kobieta za wszelką cenę chce jej pomóc. W tle pojawia się też postać Martyny, dziennikarki związanej z Tobiaszem - w ich związku pojawia się spora szczelina związana z życiem zawodowym. Oprócz nich mamy też przedstawicieli starszego pokolenia, czyli istne nestorki rodu - Wandę i Marię, czuwające nad młodymi swoją mądrością. Młode bohaterki uważam za nieco irytujące - Diana, zbyt wścibska, choć miała dobre chęci. To jak narzucała się ze swoją pomocą Joannie początkowo bardzo mi się nie podobało. Z kolei Martyna była zbyt zaborcza w stosunku do Tobiasza. Tak jak to bywa w prawdziwym życiu.

Książka, choć jest bardzo spójna jest też mocno zwyczajna, opowiada o codziennych problemach, czynnościach i dylematach jakie większość z nas spotyka na swojej drodze. Na mnie nie wywarła szczególnie dużego wrażenia, gdyż większość dialogów była zwyczajnie wzięta z codziennych czynności, takich jak planowanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia, czy imprezy sylwestrowej. Choć sama nie zauważyłam w niej widowiskowych fajerwerków, ani też nie wniosła ona w moje życie większej wartości, to z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym takie niespieszne powieści bez plot twistów i snujące się leniwie wśród tych zamarzniętych wrzosów.

15/52/2024 ig: @Liber.tinea

"Zima zasypie miłością" Karoliny Wilczyńskiej to ciepła powieść obyczajowa. Zimowa sceneria stwarza specyficzny klimat. Do Wrzosowej Polany przyjeżdżają kolejne osoby, które znalazły się na zakręcie życia. Zmuszone zmienić je całkowicie. Tu mimo mrozu, śnieżnych zasp i oblodzonych ścieżek szukają ukojenia i je znajdują. Ludzie są życzliwi, przyjaźni. Chętnie służą pomocą fizyczną i wsparciem psychicznym.
Powieść czyta się spokojnie. Dla mnie za spokojnie. Monotonia życia codziennego. Mimo to nie można odmówić autorce dobrego pióra. GORĄCO POLECAM!

Ten tom zdecydowanie lepszy od poprzedniego, choć przez większą część przegadana i wypełniona zbędnymi opisami życia codziennego: jak nieustanne robienie herbaty, nalewanie zupy czy robienie zakupów. 🫖🍪🧁Stron jest niewiele, a wartościowej treści jeszcze mniej.
Jednak pomimo średniej oceny, uważam, że końcówka naprawdę zaskakująca (w 1 części rozmyślałam sobie o takim połączeniu w pary, niektórych bohaterów).
Mimo wszystko jest to ciepła historia, ale rozciągnięta aż na kilka części, choć można by było ją zamknąć w jednej na np. 450 stron. Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy Diany, jednak mam obawy przed kolejnymi jałowymi dialogami i zbędnymi wypełniaczami stron 😞

Wrzosowa Polana. Bardzo czekałam, aby tu wrócić, tym razem w zimowych okolicznościach przyrody, do znanych, ale też i nowych bohaterów, do miejsca, które zaprasza w swoje gościnę progi. „Zima zasypie miłością” to historia, która pokazuje, że przyjaźń, miłość i ludzie, na których możemy liczyć, są w życiu bardzo ważne. To taka zwyczajna-niezwyczajna opowieść o troskach dniach codziennego i nie tylko, w której z przyjemnością się zanurzyłam i odnalazłam ciepło, otuchę i potrzebę refleksji.
Karolina Wilczyńska świetnie wykreowała bohaterów, stworzyła niepowtarzalny klimat i pokazała, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią być wsparciem w trudnych momentach. Bezinteresowni, pomocni i pełni życzliwości dla drugiego człowiek. Dzięki nim, nawet duże problemy pokonuje się łatwiej.
Mam nadzieję, że namówiłam was do zajrzenia do Wrzosowej Polany. Ja z przyjemnością wrócę tam wraz z wiosenną odsłoną tego cyklu.

• Przeczytane 2024
  • KNDL

Dodaj cytat z książki Zima zasypie miłością