Cud na zamówienie

Okładka książki Cud na zamówienie Karolina Wilczyńska
Okładka książki Cud na zamówienie
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2023-10-11
2023-10-11

2089

Czy można przeczytać świąteczną powieść w środku wiosny??Oczywiście że tak!!I czytając ją można poczuć takie same emocje jakby się ją czytało przed Wigilią.Czy kilka obcych sobie osób może spędzić razem święta??Okazuje się że tak,szczególnie że każdy z bohaterów Cudu obarczony jest bagażem różnych życiowych doświadczeń.Gorąco polecam!!

"Cud na zamówienie " to historia pięciu, zupełnie sobie obcych osób, których drogi przecinają się w Wigilię.

Mila samotnie wychowuje swojego syna, a także opiekuje się ojcem, który nie potrafi poradzic sobie ze stratą swojej ukochanej żony. Jej synek marzy o cudownych świętach. Katia to młoda dziewczyna, która uwielbia pomagać innym. Artur to programista, który nienawidzi świąt. Grzegorz jest policjantem, od którego odeszła żona. Marzena zabrała ze sobą ich córkę, Sylwię. Jowita to kobieta sukcesu, która postanawia spędzić święta w Pensjonacie pod Trzema Górami z żonatym mężczyzna.

Jakie przygody spotkają naszych bohaterów w dniu Wigilii? Czy Mila sprawi, aby dla jej bliskich były to piekne święta?
Czy Katia dotrze do domu na Wigilię? Czy zdarzy się cud i Artur polubi święta? Czy Grzegorz z Jowitą przestaną sobie dogryzać?

📚
"Cud na zamówienie" to przepiękna i wzruszająca historia, która daje nadzieję i skłania nas do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Nie chodzi o prezenty, czy bogato zastawiony stół. W święta najważniejsi są nasi bliscy i to, aby w święta nikt nie był sam.

W ksiazce zostało poruszone wiele trudnych tematów, z którymi zmierzamy się w naszym codziennym życiu. Jednak autorka najbardziej skupiła się na pomocy potrzebującym.

Długo szukalam ksiązki, która będzie miała świąteczny klimat, a same święta będą grały główne skrzypce... No i w końcu znalazłam ją! I choć mogłoby się nam wydawać, że ta historia jest niezwykła i nieprawdopodobna, to święta są czasem cudów i magii, więc wszystko jest możliwe. Trzeba tylko uwierzyć!

To historia, która otuli nasze serca, nieraz wzruszy nas do łez, ale też sprawi, że pojawi się uśmiech.

Duzo świątecznych książek jeszcze przede mną, ale ja już teraz wiem, że będzie to moja jedna z ulubionych historii! Gorąco Wam polecam.

Jeśli szukasz książki, która poruszy twoje serce i sprawi, że uwierzysz w cud wigilijnej nocy, to ta powieść jest dla Ciebie. “Cud na zamówienie” autorstwa @karolina_wilczynska_autorka to opowieść o sześciu obcych sobie ludziach, którzy spotykają się w niezwykły sposób i spędzają wspólnie święta. Poznajemy samotną matkę z małym synkiem i chorym ojcem, tatuażystkę i wolontariuszkę, bogatą bizneswoman z nieszczęśliwym życiem uczuciowym, programistę, który nienawidzi świąt, policjanta, który walczy o córkę i psa, który połączy ich wszystkich. Każdy z nich ma swoją historię, swoje problemy i swoje marzenia. Czy będą w stanie się otworzyć, zaufać i pokochać? Czy będą w stanie dostrzec cud, który czeka na nich?
Autorka z wyczuciem i humorem przedstawia problemy i marzenia swoich bohaterów, pokazując, że każdy z nich potrzebuje cudu. Czytając tę książkę, śmiejemy się, płaczemy i kibicujemy im, by znaleźli swoje miejsce na ziemi i w sercach innych. To piękna lekcja o tym, że święta to nie tylko prezenty, ale także współczucie, przebaczenie i nadzieja. Polecam tę książkę wszystkim, którzy wierzą, że Wigilia to czas cudów… 😊
❄️❄️

Cudowna ciepła i dobra opowieść taka trochę inaczej świąteczna.

Cudowna ciepła i dobra opowieść taka trochę inaczej świąteczna.

Fajna świąteczna historia.

Fajna świąteczna historia.

Lekka opowieść ze świętami w tle. Całkiem dobrze się czyta.

Lekka opowieść ze świętami w tle. Całkiem dobrze się czyta.

Trochę długo się rozkręca, ale w końcu jest naprawdę fajna. Zaskakująca końcówka.

W świątecznej powieści @karolina_wilczynska_autorka poznajemy grupkę bohaterów, których losy splatają sie w Wigilię.
Trzy kobiety- zawiedziona bizneswoman , samotna matka i wytatuowana wolontariuszka; trzech mężczyzn- programista, chory senior i policjant w życiowym kryzysie, a na dokładkę mały chłopiec i pies. Każdy z nich na swoje zmartwienia, przeszłość i marzenia. Jak skończy się spedzona wspólnie Wigilia?

Autorka zabiera nas w Wigilijną podróż pełną emocji, gorzkiego smaku życia i małych - wielkich cudów. Czy tak różne charaktery sa w stanie wytrzymac ze sobą w ten jeden, wyjątkowy wieczór w roku? I czy faktycznie jest on taki wyjątkowy?

Podobała mi sie ta historia, bo po za prawdziwymi bohaterami bohaterów dostajemy to czego szukamy w świątecznych powieściach- dobro i nadzieję. Autorka pokazuje też, że da sie całą fabułę ograniczyć do jednego dnia, a jednocześnie totalnie nie jest to sztuczne czy "na siłę". Różnorodność bohaterów i ich problemów pozwoli wielu osobom odnaleźć siebie w tej historii, a wciągający styl pisania nie pozwoli na nudę. Bohaterowie to osoby z krwi i kości, nie przesłodzone osoby jak czasem zdarza sie w historiach tego typu. Czy bedzie jakis rodzaj happy endu? Musicie przekonać się sami. Jesli już odłożyliście świąteczne powieści na końcówkę roku, koniecznie zapiszcie sobie ten tytuł 🌲

Akcja opowieści rozpoczyna się w wigilię świąt Bożego Narodzenia. Mila po śmierci męża samotnie wychowuje sześcioletniego synka – Jaśka. Pomaga jej tak jak może jej ojciec, który też ma problemy ze zdrowiem. Dziewczyna zarabia na życie jeżdżąc na taksówce. Do pracy wyjeżdża także w wigilijny wieczór, lecz zakłada, że wróci na kolację wigilijną, którą wcześniej przygotowała. Tuż przed powrotem do domu dostaje informację, że ktoś poszukuje taksówki na dłuższy kurs poza miasto. Rozważając wszystkie za i przeciw Mila decyduje się na przyjęcie zlecenia. W ten sposób poznaje Zadra. Mężczyzna został porzucony przez żonę, która odchodząc zabrała ich córeczkę. Smutek i żal topi w alkoholu i liczy na to, że gdy pojedzie do teściów u których przebywa żona będzie mógł spędzić święta z dzieckiem. Na drodze Mili staje także bizneswoman Jowita, tatuażystka Katia i informatyk Artur z psem Barym. Ich drogi skrzyżują się właśnie w wigilię i wspólnie zasiądą do wieczerzy.

Osoby te wcześniej się nie znały, lecz w tą wigilijną noc znalazły miejsce w jednym domu przy jednym stole. Dla wszystkich ten moment był w jakimś sensie przełomowy i na pewno wyjątkowy. Nie spędzili świat samotnie lecz w większym gronie i w pewien sposób ogrzali się w cieple rodzinnego ogniska.
Jest to typowa opowieść świąteczna, którą można się delektować i przy której można poczuć magię świat. Bardzo podobał mi się wątek z prezentami wigilijnymi, na które nikt nie był przygotowany, lecz mimo to można było ofiarować drugiej osobie coś z własnego serca (spacer z psem, darmowy kurs taksówką, osobistą ochronę na spacerze czy też darmowy tatuaż). Prezenty nie zawsze muszą być materialne, mieć piękne opakowanie, wielką kokardę, lecz wystarczy to, że ofiarujemy drugiej osobie swój czas i zainteresowanie. Jest też wątek pomocy osobom bezdomnym, w którą zaangażowała się Katia.
Takich książek chciałabym przeczytać więcej. Pozycję oceniam na niepełne 8 pkt.

Przeglądaj Legimi i znalazłam ostatnia świąteczna pozycję w tym miesiącu.
Główną bohaterką jest Mila, do tego jest samotna matka, chłopca. Zajmuje się też swoim ojcem, który zmaga się z depresją. Kobieta pracuje jako kierowca taksówki. Decyduje się wsiąść zmianę w Wigilię, dodatkowe pieniądze pomagają jej wiązać koniec z końcem. Oprócz Mili są też inni bohaterowie.
,, Cud na zamówienie " jest to cudowna i piękna historia, która pokazuje jak życie bohaterów może być nieprzewidziane. Do tego los ich że sobą spotyka. Opisane historię bohaterów są bardzo tajemnicze. Autorka porusza dużo dobrych życiowych zmagać z alkoholem, bezdomnością i depresją. Bardzo wzrusza. Dość szybko się czyta i płyniemy z porodem. Najlepsza świąteczna książka jaką przeczytałam. Brawa dla autorki

Przeglądaj Legimi i znalazłam ostatnia świąteczna pozycję w tym miesiącu.
,, Cud...

• Przeczytane 2023
  • Świąteczne

Dodaj cytat z książki Cud na zamówienie