Lato wśród wydm

Cykl: Przylądek wichrów (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
literatura polska
Ag2S

Mały biały domek nad morzem, któż o nim nie marzył? Specjalistka od aranżowania nieruchomości na sprzedaż, Matylda Radwan, ma twardy orzech do zgryzienia – tego domu akurat nikt nie chce kupić. W ciągu kilku letnich tygodni musi dokonać całkowitej metamorfozy. Nie spodziewa się, że zmiany dotkną również jej życia, w którym pojawią się zwariowany autostopowicz, przystojny archeolog poszukujący...

Mały biały domek nad morzem, któż o nim nie marzył?

Specjalistka od aranżowania nieruchomości na sprzedaż, Matylda Radwan, ma twardy orzech do zgryzienia – tego domu akurat nikt nie chce kupić. W ciągu kilku letnich tygodni musi dokonać całkowitej metamorfozy. Nie spodziewa się, że zmiany dotkną również jej życia, w którym pojawią się zwariowany autostopowicz, przystojny archeolog poszukujący skarbów we wrakach statków i tajemnicza młoda dziewczyna, tęskniąca za swoją matką. Ich drogi przetną się na plaży pośród wydm, a spotkanie zaowocuje czymś więcej niż tylko letnią przelotną znajomością.

Urocza, pełna słońca opowieść o oczekiwaniu, marzeniach i wielkich nadziejach, które nosimy w sercu, czasami bojąc się do nich przyznać. A życie potrafi nas zaskoczyć najbardziej niezwykłym rozwiązaniem…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/381

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/381

sus3l3k | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

Piękna wakacyjna przygoda. Nigdy nie wiemy co przyniesie życie i jak zostanie ono pokierowane. Jak zawsze autorka przenosi nas w magiczny świat uczuć i relacji międzyludzkich.
Polecam

agatson | 2019-07-09

Przyjemna powieść na lato. Akcja dzieje się w małym miasteczku nadmorskim. Poznajemy dopiero bohaterów bo myślę że będą kolejne tomy powieści. Jest miłość przyjaźń i tajemnica z przeszłości zapowiada się ciekawie jak każda seria autorki

FizzyGirl | 2019-07-05
Przeczytana: lipiec 2019

Spokojnie snująca sie historia, powoli wprowadzająca bohaterów. Jestem ciekawa- co dalej? :)

Guzikowianka | 2019-07-05
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Matylda Radwan jest idealna. Wszyscy ją lubią, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki otwierają przed nią serca nawet najbardziej zgorzkniali, a introwertycy mianują ją swoją przyjaciółką. Sama bohaterka w każdy widzi zalety i samo dobro. Do tego zwraca na siebie uwagę faceta, który się jej podoba. Fantastyczna bohaterka letniej lektury. Gdy dodać do tego nadmorską scenerię, nie pozostaje nic, tylko czytać. I od czasu do czasu ziewnąć ;)

Anna | 2019-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2019

Świetna na lato.

Beata | 2019-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: czerwiec 2019

Lekka książka na lato. I nie tylko dlatego, że akcja rozgrywa się nad morzem, ale jest taka, można powiedzieć spokojna, nie wiele się w niej dzieje. Może w drugiej części będzie bardziej wartka akcja.

Katja | 2019-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Jedną z wakacyjnych powieści, które śmiało można zabrać ze sobą na urlop jest najnowsza książka Agnieszki Krawczyk pt.” Lato wśród wydm”. Egzemplarz wyróżnia się z pośród innych niezwykle urokliwą, wakacyjną okładką, która jest niebagatelnym zaproszeniem czytelnika do poznania historii, która dzieje się w nadmorskich Dębkach.
„Lato wśród wydm” to powieść, która ma niewątpliwie walor pedagogiczny, ponieważ uczy szacunku względem siebie i wobec morza. Niejednokrotnie bywa tak, że bardzo łatwo oceniamy innych, zwracając uwagę tylko na ubiór czy zachowanie, a tym samym przyklejamy etykietę, która bywa krzywdząca. Z kolei morze z pozoru spokojne, niejednokrotnie bywa pułapką czekającą na niedoświadczonych. Podczas lektury zachęcam do uważnego przyjrzenia się historii Aleksandry, jednej z mieszkanek Dębek, oraz wsłuchanie się w historię jej dziadka. Nie będziecie zawiedzeni!

Czytając najnowszą powieść Agnieszki Krawczyk z ogromną ciekawością śledziłam wątek tajemniczego archeologa,...

Aellirenn | 2019-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Justyna, agentka nieruchomości ma sprzedać nadmorski dom swojego brata. Chętnych na kupno brakuje, więc o pomoc prosi swoją przyjaciółkę Matyldę. Matylda ma spędzić część lata w Dębkach i zmienić wystrój domu, żeby przyciągnąć potencjalnych klientów. I tak zaczyna się przygoda...
Przygoda, która snuje się dość leniwie, ale nie mylcie tego z nudą! Tak naprawdę tam dzieje się sporo, tylko z książki wręcz bije leniwy, wakacyjny nastrój. Ja czytałam tę powieść w domu nad morzem właśnie, za oknem krzyczały mewy - może dlatego aż tak udzielił mi się ten nastrój? A może to po prostu (jak zwykle) zasługa pani Agnieszki?

Bardzo lubię książki tej autorki. Chciałabym mieć taką wiarę w ludzi jak ona. :)
Pozostaje mi polecić lekturę - idealna na lato! I teraz czekam niecierpliwie na kolejny tom.

ejotek | 2019-06-26
Przeczytana: czerwiec 2019

"Lato wśród wydm" to pierwszy tom nowej serii Agnieszki Krawczyk - 'Przylądek Wichrów'. Powieść kusi cudownie klimatyczną okładką z nadmorskim pejzażem a ciekawość bierze górę - sięgam, by zatracić się niedzielnie w urokliwych Dębkach i ukrytych tam tajemnicach. Czym wyróżni się ta książka pośród innych, typowo letnich i nadmorskich lektur?

Właścicielka biura nieruchomości - Justyna Malinowska - ma problem ze sprzedażą domku letniskowego swojego brata Konrada. Choć położony w urokliwym miejscu i tuż przy plaży, to jednak zdaniem potencjalnych kupujących jest odpychający, zimny i bez charakteru. Justyna sięga po 'asa w rękawie' i prosi o pomoc swoją przyjaciółkę Matyldę Radwan, twórczynię przepięknych gobelinów. Matylda ma dokonać zmian w domku, by przestał być przygnębiający, nijaki i nudny.

Splot losowych zdarzeń sprawia, że pomaga jej pewien student a "rozrywek" dostarcza rodzina Orontowiczów z Drozdowa oraz archeolog morski - Łukasz Rokicki. Dzięki niemu Matylda ma okazję...

palalela | 2019-06-24
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2019
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Nie przepadam za wodą (w niej topią się ludzie), ale po przeczytaniu "Lata" mam ochotę na wypad nad morską toń (nie jeziorną; z tej w moim pobliżu utopiło się kilkanaście dzików i na samą myśl o niej czują obrzydzenie). Wszystko przez Autorkę, która tak opisała Dąbki i ich okolice, że człowiek ma ochotę spakować plecak i wyruszyć do nich choćby stopem. Prócz pięknej przyrody i niebezpiecznego morza, mamy tu również ludzi i ich dramaty, co dodatkowo uatrakcyjnia tę piękną lekturę. Poznajemy m.in.wychowywana przez dziadka Aleksandrę, która od kilkunastu lat tęskni za swoją matką, nieszczęśliwie zakochanego Ignacego czy borykającą się z własnym ja dziedziczką... Jest mądrze, jest wciągająco, z niecierpliwością czekam na 2. tom. Polecam.