Lato wśród wydm

Okładka książki Lato wśród wydm Agnieszka Krawczyk
Logo Lubimyczytac Patronat

Pierwsza część bardzo mi się podobała. W drugiej zaczęłam odczuwać zmęczenie dialogiem między bohaterami.
Myślę, że to moje osobiste odczucia.

Myślę, że to moje osobiste odczucia.

Słuchałam przez tydzień i przysięgam, dawno żadna książka mnie tak nie znudziła. Dotarłam do połowy i odłożyłam, żeby nie rwać włosów z głowy. Zdecydowanie nie polecam

Plusy - niesamowite opisy morza, wydm, plaży... Coś wspaniałego. Do tego historia ciekawa i wielowątkowa, z szansą na rozwój. Bohaterowie do polubienia i odrzucający, więc jest wybór.
Minus - trochę przekombinowane dialogi wewnętrzne. Wiem, że miało to pokazać problem komunikacji międzyludzkiej, ale czasem wychodziło za sztywno

Strasznie się zmęczyłam czytaniem tej książki, bardzo "rozwleczona" historia, dużo opisów i zbędnych wątków. Czytałam 3 dni..

Język jakim jest napisana odrobinę mnie raził, ale można się było przyzwyczaić. Poza tym wciągająca powieść z wątkami historycznymi.

Zbyt rozwlekła, dialogi, dialogi, dialogi... Ale najgorsze jest to, że te dialogi sztuczne, drewniane, na granicy grafomanii. W dialogach osoba, która coś mówi określana jest mianem zawodu: "powiedziała rękodzielniczka" lub płci "powiedziała kobieta" (choć ta kobieta to jedna z bohaterek, a nie obca baba),a najczęściej występuje jako "rozmówczyni". Na przykład rozmawiają dwie dobre koleżanki: "- Przykro mi. Nie chciałam ci zrobić krzywdy - zapewnia jej rozmówczyni". "- Jej rozmówczyni zaśmiała się gorzko". Takie dialogi są potwornie sztywne. Nie do przełknięcia. A tutaj przykład kolejnej nieudolności, opis tej scenki brzmi jak humor zeszytów szkolnych: "- Daj mi telefon - zażądała od koleżanki. Gdy ta podała jej swoje urządzenie..."
Do tego dochodzi cała masa literówek, jakby korektę wykonał tylko Word - który nie podkreśla błędów wtedy, gdy wyrazy z literówką coś znaczą, niekoniecznie to co chciałby autor.

Książka lekka i przyjemna. Polecam

Książka lekka i przyjemna. Polecam

Książka lekka, przyjemna, wakacyjna historia tocząca się spokojnie w nadmorskiej miejscowości. Kilku bohaterów połączonych początkowo przez przypadkowe spotkania zaprzyjaźnia się i poznaje bliżej ...

Urocza książka.

Wiem, że banalna, że naiwna, że infantylna, ale co z tego ??

Czyta się to z uśmiechem na ustach wdychając jednocześnie zapach morza i słysząc szum wiatru.

Artystka, student, morski archeolog i tajemnicza dziewczyna w kaloszach.
Już samo to brzmi ciekawie a przecie to dopiero początek opowieści.
I w życiu wielu ludzi znajdują się również takie cukierkowe zdarzenia, że aż chciałoby się zakrzyknąć za Goethem 'trwaj chwilo, jakże jesteś piękna!!'

Na pewno sięgnę po drugi tom a książkę polecam wszystkim o choć odrobinę romantycznej duszy.

7/10.

Urocza książka.

Wiem, że banalna, że naiwna, że infantylna, ale co z tego ??

Artystka, student, morski archeolog i tajemnicza dziewczyna w kaloszach.
Już samo to brzmi ciekawie a przecie to dopiero początek opowieści.
I w życiu wielu ludzi znajdują się również takie cukierkowe...

Patrząc jaka jest pogoda za oknem pomyślałam, że to będzie świetna książka. Bardzo duże rozczarowanie. Mamy faktycznie lato i morze, tylko niestety książka o niczym. Nie zostanę fanką obyczajówek.

Agnieszka Krawczyk Lato wśród wydm Zobacz więcej