9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ag2S

Czy istnieją miejsca, które mają magiczną moc czarowania rzeczywistości? I których urok spływa na gości jak ciepły, letni deszcz, obiecujący ukojenie i nowy początek? Stary, ale odrestaurowany bieszczadzki Pensjonat pod Bukami kryje w sobie magiczną moc przyciągania wszystkich zagubionych dusz. Prowadzi go atrakcyjna i dystyngowana starsza pani, Róża. Każdego roku przyjeżdżają tu osoby,...

Prowadzi go atrakcyjna i dystyngowana starsza pani, Róża. Każdego roku przyjeżdżają tu osoby, które szukają swojego miejsca w życiu i czekają na swoją szansę, dzięki której odnajdą w końcu szczęście.
Także tego roku Pensjonat stanie się przytuliskiem dla młodych małżeństw, zwaśnionych sióstr, dawnych kochanków i samotnych serc.
Każdy pokój zdobi grafika z cytatem z wiersza Stachury lub piosenki Starego Dobrego Małżeństwa. Odczytane słowa ze ścian, niczym za dotknięciem magicznej różdżki, będą miały wpływ na późniejsze wydarzenia czytających je osób.
A może tak właśnie działa poezja? Zmusza do zatrzymania i refleksji, a potem subtelnie podpowiada myślom nowy tor.
Zapraszamy do Pensjonatu pod Bukami. Tego lata, jak zwykle, Pensjonat stanie się świadkiem nowych początków, sklejonych serc i tworzenia niezapomnianych chwil.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Katja | 2019-05-16
Przeczytana: 16 maja 2019

„Każdego dnia ograniczają nas wymagania jakie stawia przed nami współczesny świat. Nie robimy tego na co mamy ochotę, ale to, czego się od nas oczekuje” ****

Pisarki antologii stanęły na wysokości zadania. W sposób perfekcyjny połączyły swoje siły i diametralnie różne style pisarskie, tworząc magiczne, ponadczasowe, niezwykle życiowe, jedyne takie, dzieło pisarskie. Należą się im za to wielkie brawa, ponieważ myślę, że nie każdemu udałoby się tak dograć i jednocześnie uzupełnić, tworząc wspólną powieść.

Opowiadania w książce „Lato w Pensjonacie pod Bukami” czyta się z ogromnym zaciekawieniem, pochłaniając każdą kolejną stronę i przechodząc do następnych rozdziałów poznając bagaż doświadczeń, tych, którzy zatrzymali się w tytułowym pensjonacie. Uważam, że historie wypowiedziane na głos i w ciszy słowa powierzone tajemnice, w duży sposób oddziałują na czytelnika i dają poczucie nadziei i wiary w lepsze jutro. Żadna z pisarek nie daje złotej recepty na lepsze bytowanie. Ale jeśli...

Pokrecona | 2019-04-24
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam
Amber | 2019-05-20
Anna | 2019-05-19
justysia83 | 2019-05-18
Na półkach: Chcę przeczytać, Moje :-)