Ceremonia

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Kiedy wszyscy cię zawiodą, kiedy masz dość i nie chcesz już dłużej słuchać złotych recept na życie, pomyśl o zmianie. Na co dzień zagryza zęby, żeby wytrzymać w skrajnie toksycznej pracy. Chce być bohaterska i pomocna, gdy w rodzinie dzieje się coś złego. Jednak nadchodzi moment, gdy musi pomyśleć o sobie. Nie chce być już miłą i użyteczną samotną kobietą, która zawsze ma czas dla innych. To...

Na co dzień zagryza zęby, żeby wytrzymać w skrajnie toksycznej pracy. Chce być bohaterska i pomocna, gdy w rodzinie dzieje się coś złego. Jednak nadchodzi moment, gdy musi pomyśleć o sobie. Nie chce być już miłą i użyteczną samotną kobietą, która zawsze ma czas dla innych. To historia kobiety, która postanawia wziąć ślub sama ze sobą. I odtąd żyć długo i szczęśliwie. Wkracza na trudną ścieżkę, która ją samą zaskoczy.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/_Ceremonia-p-34206-1-30-.html

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/_Ceremonia-p-34206-1-30-.html

wiesia | 2019-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

„Ceremonia” to druga powieść Wandy Żółcińskiej. Pierwsza pt. „Najdroższa” ukazała się cztery lata temu. Bardzo mi się podobała, przeczytałam ją dwukrotnie i wciąż jeszcze zaglądam do niej niekiedy, czytając ulubione fragmenty.
Ponieważ już w 2015 roku autorka zdradziła, że pisze nową książkę, której bohaterka, jak to określiła, „będzie mocniej stąpała po ziemi”, czekałam na ten nowy tytuł. Wreszcie jest – „Ceremonia”. Kupuję, okładka nieszczególnie mi się podoba, ale nic to, najważniejsza zawartość.

W krótkich rozdziałach poznaję Elżbietę, zwaną Lizą czy też Bietką. Ma 35 lat, zajmuje się „weryfikowaniem jakości pracy szeregowych pracowników”, teraz dostaje nowe trudniejsze zadanie, ma obserwować dyrektorów dużej międzynarodowej firmy, w której dzieje się coś niepokojącego. Jeśli jej się uda zrealizować ten projekt, dostanie dużą premię.
Liza jest dziewczyną niezależną, ma swoje mieszkanie, przeżywa małe miłostki, nie jest z nikim związana. W wolnym czasie rysuje komiks o...

Patronaty tygodnia (5-11.08.2019)

Historia o kobiecie, która bierze ślub sama ze sobą czy nowe wydanie klasyki SF z 1958 roku? Choć premier w tym tygodniu nie ma zbyt wiele, to obok „Ceremonii” oraz „Non stop" nie można przejść obojętnie. Szukajcie w księgarniach książki Wandy Żółcińskiej oraz opowieści Briana W. Aldissa, ukazującej się w serii „Wehikuł czasu” – to na ich okładkach znajdziecie pomarańczowy logotyp lubimyczytać.pl.