Zagubiona bazylika. Refleksje o sztuce i wierze

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-2160-4
literatura polska
Ag2S

Kanon tekstów Jerzego Nowosielskiego w jednej książce. Pisma nigdy nie publikowane, odnalezione w pracowni artysty. Zagubiona Bazylika to niezwykła i boleśnie celna diagnoza współczesności - opowieść o utraconej wrażliwości religijnej, o odarciu religii z tajemnicy, o zagrożeniach kultury pozbawionej metafizyki. Nowosielski to artysta uniwersalny. Jego refleksje o genezie sekt religijnych...

Kanon tekstów Jerzego Nowosielskiego w jednej książce.
Pisma nigdy nie publikowane, odnalezione w pracowni artysty.

Nowosielski to artysta uniwersalny. Jego refleksje o genezie sekt religijnych czy wpływach duchowości orientalnej wyprzedziły współczesne nurty myśli religijnej, przynosząc fascynującą wiedzę o miejscu, w którym znalazła się zachodnia cywilizacja.

Opracowana przez Krystynę Czerni Zagubiona Bazylika to dzieło, które zbiera rozproszone artykuły Nowosielskiego: eseje z Inności Prawosławia, wstępy do katalogów, wykłady, rozpraw, w tym teksty dotąd nie publikowane, odnalezione w pracowni artysty.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3552,Zagubiona-bazylika

Barbara | 2017-06-30
Przeczytana: 19 czerwca 2017