Dziewczyna, która przepadła

Wydawnictwo: Muza
literatura polska
Ag2S

Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona przepadła. Poniżana psychicznie i fizycznie, bezlitośnie odarta z godności i zdegradowana do roli zabawki w rękach zwyrodnialca, kobieta rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Tu, gdzie utknęła, nie ma jednak żadnych reguł. Ten, który ją przetrzymuje, jest nieprzewidywalny. Każdy dzień jest walką, każda noc może się okazać ostatnią. Dziewczyna zostaje cudem uwolniona z rąk szaleńca. Ale czy świat, który zastaje po powrocie, jest miejscem, o jakim marzyła? Jak ma odnaleźć się wśród bliskich? Trudno jest marzyć o szczęśliwej przyszłości wśród ludzi, którzy bez żadnych skrupułów żerują na cudzych dramatach. Monika ze wszystkich sił stara się odzyskać uczucie Jakuba, którego przed laty utraciła. Jak długo będzie się czuła tak strasznie zagubiona, zanim zrozumie, że naprawdę wróciła do domu? Czy znajdzie jeszcze swoje miejsce w świecie, który pędzi do przodu nie oglądając się na tych, którzy za nim nie nadążają?

źródło opisu: http://muza.com.pl/obyczajowa/2520-dziewczyna-ktor...(?)

źródło okładki: muza.com.pl

Ewelina | 2017-06-28

Nie przesadzając, to jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam! Gęsta od emocji, ale nie przytłaczająca ich nadmiarem; pomimo trudnego tematu czyta się ją w mgnieniu oka! Polecam, polecam, polecam i z coraz bardziej niecierpliwie wypatruję najnowszej powieści tej autorki! Super!

Amelia | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

Po kontynuacji "Ostatniego dnia roku" spodziewałam się czegoś mocnego, ale ta książka dosłownie pozostawiła mnie bez słów! Rewelacja! Aż się we mnie kłębiły emocje, kiedy czytałam!

Szarobura | 2017-07-01

Świetnie i realistyczne opisane dalsze losy rodziny Magdy i jej zaginionej starszej siostry Moniki - polecam, bo powieść odpowiada na kilka pytań, które stawiałam sobie czytając pierwszą część ("Ostatni dzień roku").

Lidka | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Niesamowita książka,świetnie napisana. Temat głównie dotyczy porwania jednak p. Katarzyna tak przedstawiła fabułę aby czytelnik nie nudził się ani przez moment. Dzięki temu ,że nie cała książka została poświęcona opisom porwania ale również powrotu i związane z tym konsekwencje i emocje czyta się niezwykle szybko (aż za szybko). Ciężko oderwać się od tekstu.
Polecam serdecznie to remedium psychologiczne tak kunsztownie przedstawione. Nie na darmo książka ta została okrzyknięta jedną z lepszych na rynku wydawniczym w ostatnim czasie. Dla mnie ląduje w "Ulubionych".
Warto przeczytać :)

Rennatka | 2017-06-16

Wow! Książkę, która w sumie jest uznawana za powieść obyczajową z gatunku literatury kobiecej, czyta się miejscami jak dobry thriller! Świetna, gorąco polecam! Szkoda, że w Polsce mało jest autorek, które piszą bez owijania w bawełnę i podejmują się opisywania tak skomplikowanych relacji międzyludzkich, jak to robi Katarzyna Misiołek. Z niecierpliwością czekam na najnowszą powieść pani Kasi!

Biedronka | 2017-07-02

Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że raczej unikam książek trudnych, poruszających traumatyczne tematy. Dlatego długo wzbraniałam się przed tą lekturą, ale moja siostra nalegała, nalegała i jak się okazało miała rację - warto było przeczytać! Fabuła wstrząsa, ale też daje nadzieję, że człowiek potrafi przetrwać każde piekło, jeśli tylko tli się w nim nadzieja na jego koniec. Piękna i bardzo dobrze napisana powieść autorki, o której do niedawna nawet nie słyszałam!

LadyZgaga | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

To nie jest thriller ale równie mocno trzyma w napięciu. Książka o kłamstwach i ich konsekwencjach, o wybaczeniu, nowym początku i sile która w nas jest. Młoda kobieta przetrwała piekło na ziemi a jednak sie podniosła! Dobra mocna obyczajówka!

korcia | 2017-02-11
Przeczytana: 31 stycznia 2017

„Dziewczyna, która przepadła” to powieść, którą warto poznać i się w niej zatracić. Także tym razem autorka przedstawiła nam bardzo wiarygodną historię i równie prawdziwe postacie, trzeba też podkreślić, że perfekcyjnie nakreśla portrety ofiary i oprawcy. Nigdy nie przypuszczałabym, że można tę samą historię opowiedzieć dwa razy w taki sposób, że obie będą świetne, wciągające i poruszające, tak dobre, że trudno się będzie oderwać od lektury. Jednak bezsprzecznie pani Kasi się to udało i dlatego gorąco polecam Wam tę książkę.

wiejskifilozof | 2018-01-07

Kolejny dowód,na to że nie musimy się wstydzić naszych autorów.Kolejna książka,która udowadnia ,że polskie to dobre.
Oto mamy powieść,która swoim prezentowaniem ludzkich wad i przestrachu.Wbija w fotel.

Przecież Monika nie spodziewała się,tego że ten nie budzący grozy mężczyzna.Uwięzi ją na 8 długich lat.
Zastanówmy się,co każdy z nas by robił.Kiedy,by kogoś bliskiego stracił na tak długi czas.

Autorka dokładnie opisuję,gehennę kobiety.Która,pozbawiona swej ludzkości,jest zdana na łaskę i nie łaskę potwora.

Jednak samo uwolnienie nie jest,końcem.Problemów,bo czy można wrócić do życia.Po takim przejściu ?
Autorka prowadzi z nami grę,brutalną pozbawioną ułudy i szeptania w ucho.
Nie martw się,wszystko będzie dobrze.Bo nie których,krzywd nie da się zapomnieć.

Agnieszka | 2017-08-25

Młoda kobieta porwana przez szaleńca, zdana tylko na siebie... Autorce udało się skonstruować historię która mrozi krew w żyłach i porusza. Jak żyć będąc zakładniczką obłąkanego mężczyzny i jak żyć będąc już na wolności? Mocna, dobra literatura!