Vicious: Nikczemni

Cykl: Złoczyńcy (tom 1)
Wydawnictwo: WE NEED YA
Vicious
Apila

Victoria Schwab, bestsellerowa autorka i zwyciężczyni Goodreads Choice Awards 2018 wraca z wyjątkową serią „Złoczyńcy”! Poznaj nowe oblicze autorki „Okrutnej pieśni”, „Mrocznego duetu” i „Odcieni magii”. Życie – takie, jakim jest naprawdę – to walka nie między złym a dobrym, lecz między złym, a jeszcze gorszym. Victor i Eli poznali się na studiach. Genialni, aroganccy i zdolni, od początku...

Victor i Eli poznali się na studiach. Genialni, aroganccy i zdolni, od początku zauważyli w sobie tę samą wielką ambicję. W ciągu ostatniego roku zajęć wspólnie zainteresowali się badaniami nad adrenaliną, doświadczeniami bliskimi śmierci i pozornie nadprzyrodzonymi zdarzeniami, które ujawniły, że w odpowiednich warunkach można rozwinąć w sobie nadzwyczajne zdolności. Kiedy ich prosta teoria naukowa zamienia się w poważny eksperyment, sprawy zaczynają się komplikować…

Dziesięć lat później Victor ucieka z więzienia, a jego celem jest znalezienie byłego przyjaciela. W podróży towarzyszy mu znajomy z celi – Mitch, a na ich drodze staje Sydney – ranna dziewczyna, której powściągliwa natura skrywa niejedną tajemnicę.

Wrogowie uzbrojeni w straszliwą moc, napędzani wspomnieniem zdrady i straty, wyznaczyli kurs zemsty. Kto przeżyje pełne nienawiści starcie? Przed wami porywająca opowieść o ambicjach, zazdrości, pożądaniu i mrocznych, nadprzyrodzonych mocach!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/vicious-nikczemni/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/vicious-nikczemni/

Jabłuszkooo | 2019-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

,,Vicious: Nikczemni'' to zdecydowanie nie była książka dla mnie. Powieść jest czymś w rodzaju mrocznej fantastyki, ponieważ granica dobra i zła jest kompletnie zatarta. Mi się nie podobało w niej praktycznie nic, jej lektura była dla mnie wykańczająca i rozczarowująca. Bohaterów nie polubiłam, a sam sposób przedstawienia akcji mnie irytował, bo panował w niej wielki chaos. Jedynym plusem jaki dostrzegam w całości to okładka oraz fakt, że nie znajdziecie tutaj ani grama wątku miłosnego. Dosłownie, nie ma nic, a takie książki naprawdę rzadko się zdarzają (ja przynajmniej nie miałam okazji takich za wielu przeczytać). Mnie osobiście ta lektura zawiodła i jest mi z tego powodu przykro, ponieważ inni się nią ekscytują i bardzo im się podoba, a ja nie widzę w niej nic godnego chociaż połowy tego zachwytu. Nie polecam :(.

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

silwana | 2019-05-04
Przeczytana: 04 maja 2019

Pierwszy raz czytałam książkę, w której nie byłoby wyraźnej granicy między dobrem a złem. Zazwyczaj od razu wiadomo, który bohater jest dobry a który zły. Jednak nie w przypadku Vicious i nie wiem jeszcze, czy do końca mi się to podoba.

arcytwory | 2019-05-10
Przeczytana: maj 2019

Pewnie widzieliście tę książkę tak często, że pewnie zaczyna Wam wyskakiwać z lodówki. Jeśli liczycie na przeczytanie negatywnej opinii to muszę Was rozczarować – tutaj jej nie znajdziecie.
Victor i Eli poznali się na studiach. To tam zaczęli badania nad tym, jak stać się PonadPrzeciętnym. Kiedy okryli, że w odpowiednich warunkach można uzyskać nadzwyczajne moce, sprawy przybrały bardzo zły obrót... Po dziesięciu latach Victor ucieka z więzienia chcąc dokonać zemsty na Elim. Obaj są uzbrojeni w moce oraz pełni nienawiści do drugiego. Kto okaże się silniejszy w ostatecznym starciu?
Czy nie kojarzy się Wam to z komiksami? Jeśli nie to podpowiadam, że na myśl powinni nasuwać się X-Men. Jest wiele podobieństw. Takie samo było nawet to, że każdy PonadPrzeciętny tak jak mutanci miał niepowtarzalne moce. Ale powiedzmy sobie szczerze – twórcy komiksów mieli już tyle pomysłów, że trudno wpaść na nowy i oczywiste jest, że inne rzeczy będą się z nimi kojarzyć. A w wielu przypadkach...

CatusGeekus | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Pełna recenzja tutaj: http://catusgeekus.blogspot.com/2015/03/rozszarpie-cie-przyjacielu-czyli-o.html

Wiele się spodziewałam po książce V.E. Schwab. Recenzje naobiecywały mi niezapomnianych bohaterów, iskrzące konflikty i historię tak dobrą, że nie będę mogła się od niej oderwać. Niesamowicie wysokie oceny na Goodreads pozwalały sądzić, że oto trzymam w ręce powieść wybitną, zaginione ogniwo pomiędzy gatunkiem new adult i urban fantasy. Poza tym, jest to samodzielna książka, nie seria, a ostatnio nieczęsto trafiam na taką fantastykę. Tak więc oczekiwania miałam ogromne. I co? Puff. Pstro

Filon | 2019-01-17

Świeże spojrzenie na ludzi z niezwykłymi umiejętnościami. Trochę mi to przypomina Dzikie Karty, ale to ma zwartą i w miarę nieskomplikowaną historię.
Przede wszystkim cała akcja obraca się dookoła dwóch postaci i ich konfliktu. Co ciekawe żadna z nich nie jest tak do końca tą dobrą. Sporo retrospekcji, głównie przybliżających historię głównych postaci.
Generalnie jak lubicie xmenowe klimaty to zdecydowanie warto, strony pochłania się naprawdę szybko :)

PannaIzabela | 2018-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2018

W życiu każdego czytelnika przychodzi moment, w którym zastanawia się, czy schematy, które przewijają się w literaturze, mogą zostać zaprezentowane w sposób, który rzeczywiście go zaintryguje.
Victoria Schwab za każdym razem udowadnia, że jest królową swojego gatunku. I że może nas jeszcze nie raz zaskoczyć.
,,Vicious" to historia pełna bohaterów. A może złoczyńców? Przekonajcie się sami.

isztarr | 2019-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 08 maja 2019

Autorka sprytne zmiksowała X-Mena (czy też iniemamocnych lub inne osobliwe postacie) z Linią życia i stworzyła całkiem nową bardzo przyjemną historię. Książka mnie zachwyciła, zrelaksowała, sprawiła, że bardzo miło spędziłem z nią czas. Z niecierpliwością wyglądam kolejnej części…

emczytelnik | 2019-05-05
Przeczytana: 05 maja 2019

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]
Jutro swoją huczną premiere ma książka V.E.Schwab "Vicious. Nikczemni" z tej okazji postanowiłam sprawdzić co w trawie piszczy i dlaczego ta książka jest tak zachwalana na instagramie przez tyle ludzi! No i oczywiście, też dlatego bo sam opis książki baardzo mnie zaintrygował.
Kiedy brałam się za "Nikczemnych" to raczej spodziewałam się pełnej akcji młodzieżówki i troche mnie zdziwiło to, że książka była tak brutalna w pewnych momentach. Od razu pierwszym moim skojarzeniem jeśli chodzi o fabułę były książki Briana Lumleya - Nekroskop. Bardzo podobny temat, ale troche inaczej rozegrany. Mimo wszystko i tak książka mnie kupiła! V.E.Schwab stworzyła kawał dobrej i chwytliwej historii którą z radością przywitałabym na kinowym ekranie. Książka jest pełna zwrotów akcji i przez to jak jest prowadzona zostawia nas za każdym mijanym rozdziałem z wielkim niedosytem! Troche na początku nie umialam się wbić co prawda w ten styl prowadzenia fabuły bo skakaliśmy po...

Cała recenzja:

W "Vicious" najlepsze są ta nieoczywistość i fakt, że w tej powieści nie ma czerni ani bieli- są tylko odcienie szarości. Wszystko miesza się ze sobą i tworzy złożony, skomplikowany obraz rzeczywistości, w której żyją bohaterowie. Dlatego Victorii Schwab należą się brawa za stawianie wysokiej poprzeczki literaturze skierowanej do młodszego odbiorcy. Jak widać, takie lektury nie muszą być infantylne i schematyczne tylko dlatego, że to "młodzieżówki", więc nie trzeba od nich wiele wymagać. Cieszy mnie, że zmieniają się standardy i poziom literatury młodzieżowej się podnosi.
Jednak "Nikczemni" nie samymi bohaterami stoją. Jak to zwykle u Schwab bywa, mamy ciekawą fabułę, której tempo jest dosyć zrównoważone- nie za wolne, nie za szybkie, czyli dla mnie- idealne. Autorka świetnie rozłożyła ciężar, jeśli chodzi o akcję i postaci. To się po postu świetnie czyta, mimo że moim zdaniem powieść "Vicious" wcale nie należy do...

Ostatnio krucho u mnie z czasem. Ciężko jest mi sięgnąć po książkę, a jeszcze trudniej trafić na taką, która wciągnie mnie w swój świat. "Vicious" zdecydowanie należy do tych, które nie pozwalają na oderwanie się.
Na początku trochę trudno było mi się wciągnąć, bowiem przeskakujmy do różnych wydarzeń w przeszłości. Jednak już od pierwszego rozdziału wiedziałam, że to będzie coś niesamowitego.
Bardzo spodobał mi się pomysł na fabułę. Nie lubię zbyt przerysowanej fantastyki, wymyślnych stworów. W "Vicious" poznajemy zwykłych ludzi, studentów, którzy z czasem, drogą eksperymentów, stają się PonadPrzeciętni – zyskują pewne moce.
Kolejnym plusem tej książki jest to, iż nie jest to książka stricte z wątkiem miłosnym. Wreszcie!
Następny plus: w tej książce nie ma dobrego charakteru, co jest jeszcze bardziej ekscytujące, ponieważ nie wiadomo, komu kibicować.
Autorka zafundowała nam sporo akcji, dzięki czemu czytelnik nie jest w stanie znudzić się podczas czytania, a rozdziały są tak...