rozwińzwiń

2019-04-24
Data 1. wydania:
2013-09-24
Maciej Studencki
superzłoczyńcy zemsta nadprzyrodzone moce superbohaterowie vicious przyjaciele-wrogowie PonadPrzeciętni
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

,,Vicious: Nikczemni'' to kolejna książka V. E. Schwab dla starszych czytelników. Historia, w której każdy (no może z jednym wyjątkiem) jest zły na swój sposób. Dwaj przyjaciele; Victor i Eli to studenci nauk ścisłych na uniwersytecie. Są jednymi z najbystrzejszych i najlepszych uczniów z całego rocznika, ale kiedy przychodzi moment pisania prac dyplomowych Eli wybiera temat o ludziach Ponad Przeciętnych. Staje się to powodem konfliktu między dwójką, która z przyjaciół zamienia się w śmiertelnych wrogów. Victor po ucieczce z więzienia ma jeden jasny cel: dorwać Elia i odpłacić mu się za to, że były przyjaciel wbił mu nóż w plecy.
W książce przeplata się czas współczesny i retrospekcje bohaterów, które pomagają nam zrozumieć motywacje i postępowanie bohaterów. Momentami fabuła jest ciężka i przygnębiająca, skłaniająca do przemyśleń. Główni bohaterowie to po prostu antybohaterowie, pełni nienawiści do siebie nawzajem i bardzo inteligentni, co sprawia, że ich ostatnia konfrontacja jest nie tylko pojedynkiem siłowym, ale też pokazuje czyj plan był sprytniejszy.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,,Vicious: Nikczemni” książka autorstwa genialnej autorki Victorii Schwab. Książka opowiada historię Victora genialnego, aroganckiego i pełnego sprytu studenta ostatniego roku. Nie jest on duszą towarzystwa w przeciwieństwie do swojego współlokatora. Mimo, że obydwoje mają zupełnie inne poglądy dogadują się świetnie. Wszystko zmienia się gdy nadchodzi czas pisania prac dyplomowych. Victor wybiera normalny temat o adrenalinie, w przeciwieństwie do Eliego, który postanowił zaszaleć i zbadać temat ludzi PonadPrzecietnych. Żaden z nich nie mógł przewidzieć, że dzięki ciekawości, ciężkiej pracy i samobójstwie uda im się zdobyć "super" moce. Niczym postacie z kreskówek, które ratowały świat dzięki swoim wyjątkowym darom. Może w innym świecie Victor i Eli ratowali by świat dzięki swoim zdolnością. Jednka w tym uniwersiem tak się nie dzieje. Gdyż dziesięć lat później, gdy obydwoje dorośli i swoje przeżyli, staną oni na przeciwko siebie nie jako przyjaciele, a jako zaciekli wrogowie.

Victor, który właśnie uciekł z więzienia ma jeden cel. Zabić Eliego. Pozbyć się go, najlepiej tak aby ten cierpiał za wszytsko co zrobił mu. Mitch chce udowodnić światu, że wcale nie jest mięśniakiem, a mózgiem, który jest wstanie włamać się wszędzie gdzie tylko chce. Sydney za to jest przestraszonym dzieckiem, która właśnie została zdradzona przez najważniejszą osobę w swoim życiu. Łączą oni siły, aby pozbyć się Eliego. Jednakże przez te dziesięć lat Eli nie odpoczywał i sam prowadził swoją własną misje i przy okazji trzyma przy sobie kogoś niezwykle ważnego. Kogoś kto może odmienić losy ostatecznej bitwy, między dawnymi przyjaciółmi.
Ale czy na pewno tak jest?
Czy zło jest złem?
I czy w tej historii jest prawdziwy bohater?

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemna książka z bardzo dobrze napisanymi bohaterami. Czytało się bardzo przyjemnie. Podoba mi się też klamra, jaką historia została zamknięta i póki co nie mam zamiaru sięgać po kolejne tomy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Była to dobra książka, spodziewałam się jednak czegoś więcej po tym ile osób zachwycało się nad tą pozycją, szczególnie koniec jest strasznie przewidywalny co jak dla mnie nie powinno mieć miejsca ale reszta książki jest super

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja pierwsza styczność z twórczością tej autorki. Uważam, że jest fajnie napisana i dość szybko się czytało. Byłam zaintrygowana co wydarzy się dalej ale ostatecznie czuje jakiś niedosyt. Możliwe, że po opisie oczekiwałam większego poruszenia emocjonalnego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka z opisu brzmi rewelacyjnie. Dwójka przyjaciół postanawia udowodnić światu, że Ponad Przeciętni ludzie powstają na skutek traumy, bólu i chwilowej śmierci klinicznej. W momencie powrotu z zaświatów taki osobnik uzyskuje niezwykłe umiejętności, które czynią go Superbohaterem albo Złoczyńcą.

Niestety pomimo rewelacyjnego pomysłu i dobrze wykreowanych, nieszablonowych bohaterów niczego więcej nie dostajemy. To już któraś z kolei książka tej autorki, która mnie trochę wynudziła. Pani Schwab ewidentnie słabo idzie budowanie napięcia i prowadzenie wartkiej akcji. Szkoda.

Niestety pomimo rewelacyjnego pomysłu i dobrze wykreowanych, nieszablonowych...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

read, but at what cost! the most boring book in the world, i guess it just wasn't for me. ending - predictable but i like it

Koncept ciekawy, w niektórych momentach brak logiki, ale jest wciągająca

Koncept ciekawy, w niektórych momentach brak logiki, ale jest wciągająca

Podsumowalabym jako intrygująca.

Podsumowalabym jako intrygująca.

Na półkach: , , , ,

Bardzo szybko przeczytałem tę książkę. Cieszy mnie to, bo od dawna żadna nie wciągnęła mnie tak, jak ta. Jeden z moich ulubionych motywów, to bohaterowie, u których nie można powiedzieć, że jeden z nich jest "dobry, a drugi "zły". Tak właśnie jest tutaj: każdy ma coś za uszami, każdy ma jakiś plan i każdy chce coś osiągnąć. Też podobało mi się to, jak rozdzielone były rozdziały, pozwalało to na szybkie połączenie ze sobą faktów z poprzednich rozdziałów. Uważam też, że sam pomysł na fabułę jest bardzo oryginalny, idealnie trafiła ona w moje gusta.

3 943
    3 533