Hazel Wood

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Cykl: The Hazel Wood (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
The Hazel Wood
Eleonora

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Dotychczas Alice wystrzegała się dziwacznych fanów swojej babki. Teraz jednak nie ma wyboru i postanawia skorzystać z pomocy kolegi ze szkoły, a jednocześnie wielbiciela twórczości Althei – Ellery’ego Fincha. Wyruszają do Hazel Wood, by uratować matkę, a następnie trafiają do świata opisanego przez Altheę, gdzie Alice być może uda się poznać prawdę na swój własny temat.

Fantastyczna, wciągająca i trochę niebezpieczna powieść Melissy Albert zdobyła kilkadziesiąt nagród i nie schodzi z list bestsellerów. Prawa do jej ekranizacji zapewniła sobie wytwórnia Columbia Pictures, a produkcji podejmą się producenci Niezgodnej.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1745/Hazel-Wood

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1745/Hazel-Wood

Matylda Saresta | 2019-05-19

Za pomysł 10/10.
Nareszcie coś nowego, coś zupełnie innego.
Rewelacyjny klimat, na pograniczu grozy i dark fantasy - aż się prosi ekranizacja.

Olga | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

bardzo ciekawa książka! niesamowicie podoba mi się motyw baśni, opowieści, angielskich "fairy tales". mamy tu mroczne historie, dziwnych bohaterów, wspaniałe miejsca, które odwiedza nasza bohaterka... uważam, że część "bajkowa" mogłaby zostać nieco bardziej rozbudowana, nawet kosztem elementu drogi, ale książka ma mieć ponoć kolejną część, więc wiążę z nią spore nadzieje (: jedyny minus to, moim zdaniem, dość antypatyczna główna postać, ale za to język! och, jak piękne ta historia jest napisana, jak barwnie! warsztat autorki jest doskonały, słownictwo rozbudowane, a całość przemawia do wyobraźni na mnóstwo sposobów. nie rozumiem, czemu "Hazel Wood" jeszcze nie została wydana po polsku. polecam serdecznie!

Cantata | 2019-05-14
Przeczytana: 14 maja 2019

Na samym wstępie pragnę pogratulować wydawnictwu Media Rodzina doboru okładki, jest ona bowiem jedną z najpiękniejszych i najbardziej przyciągających wzrok, z jaką się spotkałam w ostatnim czasie. Brawo. Również notka wydawnicza, której autor wspomina o "tajemniczych postaciach z groźnej krainy, kusi i zachęca. Sięgając pod "Hazel Wood" myślałam, że to typowa książka new adult fantasy, której akcja rozgrywać się będzie w wymyślonym, oryginalnym świecie. Muszę przyznać, iż byłam bardzo zaskoczona, kiedy Melissa Albert zabrała mnie nigdzie indziej, tylko do współczesnego Nowego Yorku, i poznała z bohaterką, która na pozór jest nikim więcej, jak zwykłą nastolatką. Powoli zaczynałam wątpić, czy powieść spełni moje oczekiwania. Okazuje się jednak, że niepotrzebnie się martwiłam. W końcu również i Alicja z Krainy Czarów, żeby trafić do baśniowego świata, musiała przejść na drugą stronę lustra. Atwood, choć stworzyła ludzkie postaci, żyjące w świecie, który znamy, to zaopatrzyła je w...

Klaudia | 2019-05-22

Zacznę od tego co najbardziej przykuło moją uwagę, a mianowicie okładka. Bo jako pełnoprawna okładkowa sroka kocham pięknie wydane książki. Tutaj wydawnictwo zrobiło robotę. Cudowna twarda oprawa z połyskującymi elementami. Wszystko to tworzy liściastą kompozycję, które budzi zainteresowanie i przyciąga wzrok. Ale nie samymi okładkami człowiek żyje. Pod piękną oprawa kryje się też fantastyczna treść. Tak to będzie jedna z tych książek nad którą będę się zachwycać.
Siedemnastoletnia Alice całe swoje życie spędziła z matką w drodze, uciekając przed tajemniczym pechem, który je prześladował. Po śmierci babki Alice, sławnej pisarki postanawiają się zatrzymać. I na tym bajka mogłaby się skończyć, ale matka Alice zostaje porwana, a jedyną wskazówką jest tajemnica wiadomość: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Co kryje się za bramami mrocznej posiadłości? O tym można przekonać się tylko sięgając po tę książkę.
Zachwycił mnie sposób w jaki został wykreowany ten świat. Bajkowy, magiczny,...

BooksCatTea | 2019-05-21

Hazel Wood to taka współczesna wersja Alice w krainie bajkowej grozy. Książka, która cały czas podczas jej czytania powoduje uczucie niepokoju. Nie zaznacie tutaj strachu jak w przypadku horroru, ale poczujecie obawę przed miejscem, które być może istnieje naprawdę... Strony przesiąknięte są przerażającymi bajkami i pechem prześladującym główną bohaterkę - Alice. Fantazja przeplata się z rzeczywistością, a wraz z liczbą przeczytanych stron powiększa się aura tajemniczości i groza wydarzeń. To nie jest opowieść o bajkach pisanych dla dzieci, to mroczne historie, które może nawet nie są fikcją wykreowaną przez babkę Alice. Może to tylko przytoczenie świata, który istnieje naprawdę? Miałam z książką pewien problem, a mianowicie styl pisania autorki, gdzie chwilami wydawało mi się, że historia o Hazel Wood przedstawiona jest w zbyt prosty i płaski sposób, a za chwilę dostawałam tak genialny cytat czy fantastyczne porównanie, że czytałam je po kilka razy aby się tym nasycić. Irytowały...

książkoholiczka_3 | 2019-05-13
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam

Moim zdaniem to było coś naprawdę niesamowitego. Ciężko jest mi opisać, co pojawiało się w mojej głowie podczas zagłębiania się w ten bajkowy świat. Momentami miałam wrażenie, że to nie Alice jest bohaterką książki, ale ja sama.
Pojawiło się tu tylko jedno małe "ale". Znacie to uczucie, kiedy czytacie książkę i wiecie, że to robicie? W sensie, że nie możecie zupełnie zagłębić się w fabułę, bo coś w opisach albo dialogach jest odrobinę sztuczne? Tak było przez kilkanaście pierwszych stron.

Klaudia Lewandowska | 2019-05-22
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2019

Świetna tak bardzo jak jej okładka, która sprawia wrażenie okrywania kart magicznej księgi. Mroczna, prawdziwa i zarazem bajkowa, ale w brutalny sposób. Mimo że sklasyfikowana jako młodzieżowa, warto po nią sięgnąć także później i rozczarowania nie będzie. Pełna buntu i tak obrazowa, że może się po niej przyśni coś ciekawego. Długo się rozkręca, a potem łapie za serce i już nie odpuszcza :D

elf | 2019-05-21
Przeczytana: 21 maja 2019

Niesamowita, zaskakująca, wciągająca... Nie bardzo wiem, jak opisać tę książkę, tak bardzo jest INNA. Fabuła wciąga, ale równie ważny jest klimat, który autorka osiąga cudownymi, poetyckimi zdaniami, które przenikają do szpiku kości. To po prostu trzeba przeczytać.

Ewelina Romatowska | 2019-05-21

Dawno już nie czytałam fantastyki, więc miło było zajrzeć do tego niesamowitego świata inspirowanego „Alicją w Krainie Czarów”. Szczególnie, że książkę pochłonęłam w mgnieniu oka. Przez tą historię dosłownie się płynie.

Alice jest siedemnastolatką, która większość swojego życia spędziła z matką w drodze, uciekając przed pechem. Kiedy umiera Althea Prosephine, autorka kultowych mrocznych opowieści i babka Alice, której nigdy nie poznała, matka dziewczyny jest pewna, że ich pech się skończył. W końcu postanawia skończyć z uciekaniem i zamieszkać w jednym miejscu na stałe.

Kiedy Ella znika, dziewczyna za wszelką cenę chce odnaleźć matkę, mimo, że ta kazała trzymać jej się z daleka od Hazel Wood.
Pomaga jej w tym kolega ze szkoły i wielbiciel Althei - Ellery Finch. Opowiada jej kilka historii, z książki jej babki, których nigdy nie miała możliwości przeczytać, a jak się okazuje są prawdziwe.

„Hazel Wood” to książka, która w niesamowity sposób działa na wyobraźnię czytelnika i...

River | 2019-05-22