Witchborn. Córka czarownicy

Wydawnictwo: Zielona Sowa
karollllllla

Anglia, rok 1577. Elżbieta I Tudor wtrąca do więzienia spiskującą Marię I Stuart, a matka Alicji zostaje spalona na stosie za czary. Dziewczynie udaje się uciec z więzienia i choć zabija łowcę czarownic, to tak naprawdę jest to dopiero początek pogoni… Kiedy Alicja odkrywa, że jest zdolna do czarnej magii, zaczynają się nią interesować potężne siły polityczne. Tylko dlaczego jest dla nich aż tak ważna? Wkrótce dziewczyna zostanie wrzucona w sam środek sekretnej politycznej walki pomiędzy królowymi, a los całej Anglii spocznie na jej barkach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa

źródło okładki: Zielona Sowa

gabith | 2019-10-05
Przeczytana: 04 października 2019

Podobała mi się.
To nie jest książka, w której akcja gna, spokojna narracja robi atmosferę, a w miarę jak pojawia się coraz więcej niewiadomych oraz pytań – czytelnik czuje się jak bohaterka: coś się dzieje, coś się wokół niej zagęszcza, a nie wiadomo co…
Poza tym, biorąc pod uwagę to, jakie postacie historyczne się tu pojawiają i kim okazuje się być bohaterka - szybka akcja zrobiłaby z tego tanią opowiastkę.
Czytałam w oryginale, nie wiem jak tłumaczenie.

favola | 2019-07-27
Przeczytana: 21 lipca 2019

Niewykorzystany potencjał :(
Pomysł na fabułę i całą historię na prawdę świetny, nietuzinkowy, coś czego jeszcze nie było. Bohaterowie również całkiem nieźle wykreowani, chociaż główna bohaterka - 14 letnia dziewczyna - zachowuje się jakby była jednak kilka lat starsza. Zazwyczaj w książkach dla młodzieży bohaterowie zachowują się zbyt infantylnie jak na swój wiek, a tutaj wręcz odwrotnie - dla mnie jest to pozytywny aspekt książki.
Największy zarzut jaki muszę postawić powieści jest brak równomiernego rozłożenia akcji. Pierwsze 2/3 książki dłuży się niemiłosiernie, akcja jest powolna i niezbyt wciągająca. Dopiero na ostatnich 100 stronach książki przyspiesza i wtedy faktycznie nie jesteśmy w stanie się od niej oderwać - wyjaśnienie całej zagadki jest fajnym smaczkiem i satysfakcjonującym zakończeniem.
Ogółem jednak książka nie pozostawia pozytywnego wrażenia, gdyż pomysł na fabułę nie został w pełni wykorzystany, wiele wątków zbytnio okrojonych. Odczucie jest trochę takie, jakby...