Save Me

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Maxton Hall (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Save Me
hypesyll

Pochodzą z różnych światów, a jednak są sobie przeznaczeni. Pieniądze, luksusy, imprezy i władza – dla Ruby Bell to wszystko nie ma najmniejszego znaczenia. Odkąd dzięki stypendium może uczęszczać do elitarnego liceum Maxton Hall, robi co w jej mocy, by nie rzucać się w oczy innym uczniom. A zwłaszcza Jamesowi Beaufortowi, nieformalnemu przywódcy szkolnej elity. Jest zbyt arogancki, zbyt...

Pochodzą z różnych światów, a jednak są sobie przeznaczeni.

A zwłaszcza Jamesowi Beaufortowi, nieformalnemu przywódcy szkolnej elity. Jest zbyt arogancki, zbyt bogaty, zbyt przystojny. O ile największym marzeniem Ruby są studia w Oksfordzie, on zdaje się żyć od imprezy do imprezy.

Jednak pewnego dnia Ruby poznaje starannie skrywaną tajemnicę; dowiaduje się o czymś, co zniszczyłoby reputację rodziny Jamesa, gdyby ta informacja została upubliczniona. I nagle James nie może jej dłużej nie zauważać. I choć Ruby nigdy nie chciała należeć do jego świata, ani James, ani jej uczucia nie zostawiają jej żadnego wyboru.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 958

Ocal mnie przed samym sobą

Mona Kasten to pisarka, która zawsze gwarantuje mi świetną zabawę podczas czytania, nieprzespaną noc i dużą dawkę emocji. Jestem fanką jej serii „Begin Again”, teraz czas na nowość – „Maxton Hall”. Czego możecie się spodziewać? Z pewnością nietuzinkowych bohaterów, wielu zwrotów akcji, klimatu prosto z elitarnej szkoły dla bogaczy oraz typowego współczesnego wyścigu szczurów po sławę, pieniądze i pozycję. Czy znajdzie się w tym wszystkim miejsce na miłość?

To kolejna udana książka Kasten. Tym razem z uniwersyteckich korytarzy przenosimy się do szkoły, w której liczą się pieniądze i ambicje. Nie ma tam miejsca dla słabeuszy. Ruby to główna bohaterka, konsekwentnie realizująca swój plan – dostania się na wymarzoną uczelnię, Oksford. Jednak nie chce się przy tym wychylać i należeć do środowiska bogatych ważniaków. Niektóre dziewczynki marzą o księciu z bajki, a ona z notatnikiem pod pachą, kolekcją kolorowych długopisów i harmonogramem wypełnionym po brzegi szkolnymi obowiązkami brnie do przodu, aby mieć możliwość studiowania. James to arogancki przywódca szkolnej elity, któremu nikt się nie sprzeciwia. Co ich łączy? Tajemnica, jaką Ruby przez przypadek odkrywa. Od tego momentu James próbuje ją zmusić do milczenia.

Po raz kolejny mam przed sobą książkę skierowaną do młodzieży, ukazującą skomplikowane życie młodych ludzi – tym razem ich problemy mnożymy razem dziesięć, bo elita potrafi się bawić, a co za tym idzie – ma więcej do stracenia. Naprawdę się dzieje, akcja ani na moment nie przystaje. Bardzo ujęło mnie to, że finał jest nieprzewidywalny – byłam zaskoczona takim poprowadzeniem fabuły. Myślałam, że Kasten zakończy wątek Ruby i Jamesa w tej części, a w kolejnych inni bohaterowie będą na pierwszym planie (podobnie jak w „Begin Again”), ale w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Zapowiada się, że Ruby i James będą dalej głównymi postaciami – i już nie mogę doczekać się drugiej części!

Autorka buduje napięcie i podkręca fabułę przez zestawienie postaci pochodzących z odmiennych światów, których związek może wywołać skandal. Stworzyła elektryzującą relację między bohaterami, zapewniając nam dużo emocji. Dała nam nie tylko zabawne dialogi i przekomarzanie się postaci, lecz także smutek i gorycz, gdy bajkowa historia miłosna zderza się tu z rzeczywistością. Pisarka może się pochwalić lekkim, przyjemnym stylem, który sprawia, że książkę czyta się ekspresowo. Narracja prowadzona jest z perspektywy Ruby i Jamesa. Bohaterowie są ciekawi i charyzmatyczni – Ruby to perfekcjonistka, która ma plan na całe życie, ambitna racjonalistka, z kolei James miota się między tym, czego pragnie, a tym, co narzuca mu rodzina. Kasten wprowadziła również wiele ciekawych postaci pobocznych, z których każda ma swoje tajemnice i wprowadza do historii coś od siebie.

W końcu ktoś napisał zaskakującą książkę utrzymaną w młodzieżowej konwencji i co ważne, nieprzejaskrawioną – pisząc o elitach, zawsze można przesadzić, tutaj jednak fabuła jest idealnie wyważona. Mona Kasten po raz kolejny pozytywnie mnie zaskoczyła. Styl, bohaterowie, klimat elitarnej szkoły, problemy uprzywilejowanych młodych ludzi u progu dorosłości, zakazana miłość – mam wrażenie, że to dopiero początek, a następne części przyniosą nam jeszcze więcej akcji i emocji.

Gabriela Rutana

Arlette | 2019-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2019

Po przeczytaniu "Save me" jestem skołowana. Pióro Mony Kasten uwielbiam odkąd wzięłam do ręki białą część serii AGAIN. Kocham tamtych bohaterów, ich historie i jakby nie patrzeć wszystko.
Wiedziałam, że gdy tylko pojawi się pierwszy tom MAXTON HALL, będę go chciała dorwać.
Ruby - diagnoza: nerwica natręctw, obsesyjne planowanie, zafiksowana na punkcie Oksfordu.
James - diagnoza: młodociany alkoholik, który dla rozrywki po szkole żłopie trunki z najwyższej półki.
W tej książce autorka leci stereotypami. Spójrzmy...
Ruby uboga uczennica szkoły dla bogaczy, wszystko osiąga dzięki swojej ogromnej pracy. Posiada rodziców z serduszkami na dłoniach, mama to anioł, tata to też anioł tylko na resorach. Siostra to również anioł i blogerka size plus!
James to bogaty dupek, przyszły właściciel imperium modowego (the bold and the beuautiful), chodzący seks o rudych włosach. Rudy, czyli musi być urwiskiem... James nikogo nie szanuje, wszystko ma w czterech literach, ma okropnych rodziców,...

Kasiek | 2019-03-04
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2019

Całkiem niezła książka. Sam pomysł na fabułę raczej mało oryginalny, jednak autorka świetnie przedstawia historię Ruby i Jamesa. Ukazuje zderzenie dwóch różnych, wręcz skrajnych światów, w których obracają się nasi bohaterowie. Ruby - skromna, cicha dziewczyna z biednej dzielnicy, aczkolwiek ambitna i dążąca do postawionych sobie celów. Wie czego chce od życia i postanawia to osiągnąć, wbrew przeciwnościom losu. James - bogaty, zmanierwoany nastolatek, który wszystko ma podane na tacy, jednak jego życie nie jest usłane różami, a wymagania stawiane mu przez rodziców przekreślają jego marzenia. Relacja między nimi nie ma racji bytu, jednak wbrew wszystkim rodzi się między nimi prawdziwe i szczere uczucie. Niestety los im nie sprzyja, a ich sytuacja się komplikuje.
Autorka bezbłędnie potrafi skierować akcję w nieoczewkiwanym kierunku i ze stanu błogiej sielanki przenieść czytelnika w dramatyczne okoliczności. Jakby tego było mało pozostawia go z wielką niewiadomą, urywając wątek w...

Aga_love_books | 2019-02-13
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 13 lutego 2019

Pierwsze co przychodzi mi na myśl po przeczytaniu książki, to : jak jak tęskniłam za twórczością Kasten. To autorka, która ma taki lekki i fajny styl pisania, że jej każdą powieść czyta się z ogromną przyjemnością. Jest dobrze, na prawdę dobrze. Historia bardzo ciekawa, postaci interesujące. Do tego zakończenie, które pozostawia wiele pytań. Aż żal, że nie można sięgnąć już po dalszą część.
Jest jedyna rzecz, która mi przeszkadzała. W sumie nie przeszkadzała, a trochę irytowała. Baaaardzo często pojawiało się słowo "abstrahując" . Nie wiem czy to autorka tak je nadużywała, czy to kwestia tłumaczenia. Nie żeby był to jakiś mega błąd, tylko raczej moje widzimisię. :) Ale to jedyna rzecz, która mnie kłuła w oczy. Przecież jest tyle słów, po co nadużywać w koło jedno.. Nie ważne... ;)
Najważniejsze jest to, że dostałam wszystko czego oczekiwałam po tego typu powieści i po twórczości autorki. Jest ciekawie, zabawnie, ale też smutno, nieprzyjemnie. Cały wachlarz emocji. Jestem ogromnie...

Bursikowa | 2019-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2019

Oj pochłonęłam mnie ta historia. Warto było czekać na kolejną książkę autorki i dostałam dosłownie to, na co oczekiwałam. Seria "Begin Again" Pani Kasten była mocno prawdziwa, życiowa, ludzka, pełna normalności i masy emocji. Tutaj jest zupełnie tak samo. Jedno czego obawiałam się przed przeczytaniem "Save Me" to tego, że tutaj w trzech częściach będzie historia jednej pary a nie jak w Begin - co książka to inni bohaterowie. Ale okazało się, że się da i to jeszcze jak. Nie ma tu lania wody, wszystko jest potrzebne. Autorka na spokojnie zaznajamia nas z głównymi bohaterami tylko po to, żebyśmy stali za nimi murem w każdej sytuacji. Przeżywałam tę historię niesamowicie: motyle w brzuchu, łzy, strach, niepokój, szczęście - było wszystko i ja to czułam.

Polecam

Ruby Bell ma dar do nakrywania ludzi w zawstydzających sytuacjach. Możemy się o tym przekonać już na samym początku, gdy bohaterka idzie po referencje do swojego nauczyciela i zastaje go splecionego w miłosnym uścisku z jedną z uczennic. Uczennica jest pełnoletnia, nauczyciel także młody, a Ruby, choć mega obrzydzona, nie ma zamiaru nikomu o tym rozpowiadać. Raz - bo chce nadal utrzymywać anonimowość i niewidzialność w tej szkole dla bogaczy, a dwa - nie miesza się w cudze sprawy.
Sytuację komplikuje fakt, iż przyłapana uczennica oraz jej brat bliźniak - James, to bogate paniska są. I całą szkołą trzęsą.
James postanawia załatwić sprawę kulturalnie i proponuję Ruby łapówkę za milczenie. Kiedy to nie skutkuje, próbuje się przed nią obnażyć, oferując usługi cielesne. Jego zdziwienie jest ogromne, gdy zostaje poformowany, że ma się odwalić, ponieważ bohaterka nie życzy sobie, być widzianą w jego towarzystwie.
I tak zaczyna się to wszystko kręcić. Ruby nie szanuje hulanek i...

Daria24 | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019

Wow,wow,wow,wow stop! Musze zebrać myśli. To było COS! Ge nial ne go! Coś na wzór "Szkoła uczuć" ale 1000x lepsze. Ruby jest fascynująca ile bym dała żeby mieć taki charakter jak ona w niektórych sprawach. Nie chce i nie będę spoilerować.Czekam z niecierpliwością na drugi tom. I jak ja mam teraz sięgnąć po inną historie innej książki?! Mam kaca ale jest on najlepszy 🙂

Książki_takie_jak_my | 2019-02-22
Przeczytana: 17 lutego 2019

Miałaś rację, kiedy mówiłaś, że sam nie wiem, czego chcę od życia. Nie zastanawiam się nad tym, co mógłbym robić, bo jeżeli pozwolę sobie na marzenia, później będzie tylko gorzej.

Twórczość Mony Kasten znam bardzo dobrze i jestem fanką jej serii „Begin again”. Tamten cykl bardzo mnie porwał, a zakończenie tej trylogii było rewelacyjne. Czekałam na więcej historii od tej autorki i doczekałam się. W moje ręce wpadło „Save me”, które na początku zauroczyło mnie swoją przepiękną okładką, a później stopniowo zaczęło skradać moje serce…

Ruby Bell to przeciętna nastolatka, która pragnie trzymać się z boku, niczym nie wyróżniać. W szkole nie jest znana, ale niestety, ma dar do pakowania się w kłopoty, a dokładniej – do przyłapywania ludzi w nietypowych okolicznościach. Na samym początku powieści trafia się sytuacja, w której główna bohaterka przyłapuje swojego nauczyciela w jednoznacznej sytuacji z uczennicą. Oboje są pełnoletni, więc Ruby nic do tego, nie zamierza nikomu o tym mówić,...

ewa1may | 2019-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2019

Powieść "Save me" młodej, niemieckiej pisarki Mony Kasten, jest to pierwsza część trylogii Maxton Hall opowiadająca o perypetiach dwójki uczniów tego elitarnego liceum: Ruby i James-ie.
Tych dwoje pochodzi z zupełnie różnych światów, ona: zdolna, ambitna, z niezamożnej rodziny, marzy o studiach w Oksfordzie, on: wysportowany, przystojny, trochę niegrzeczny chłopiec z bogatej i wpływowej rodziny.
Książka napisana bardzo lekko, historia przypomina mi trochę bajkę o współczesnym Kopciuszku, a klimatem serial Beverly Hills😉
Są tu licealne imprezy, szkolne "układy", sport i seks.
Myślę, że seria będzie cieszyć się popularnością podobnie jak poprzednia "Again".
Zdecydowanie książka dla młodzieży.
Ewa K.

Grazia_czytaninka_ | 2019-03-13
Przeczytana: 13 marca 2019

Ludzie zawsze będą się dzielili na tych bogatych i biedniejszych. I nie sposób nic z tym zrobić. Jednak to jaki mamy status majątkowy nie powinien wpływać na to z jakimi ludźmi powinniśmy się zadawać. Bo przecież w życiu nie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. W życiu powinno się liczyć jacy jesteśmy my, a nie jak ludzie nas postrzegają przez jakiś narzucony pryzmat. Dlatego też nie powinno się kogoś oceniając, prędzej go nie poznając. Ale… no właśnie, bogaci zazwyczaj myślą, że są najlepsi i wszystko im wolno. Skoro mają pieniądze to mają też i władzę. Biedniejszych traktują jak jakąś zarazę, tylko i wyłącznie dlatego, że w ich życiu się nie przelewa. Zawsze drażniło mnie takie podejście ludzi, bo przecież ludzie nie muszą być bogaci, aby mieć bogate wnętrze.

Ruby Bell to szara myszka, która pochodzi z biednej rodziny, jednak dzięki stypendium uczy się w elitarnym liceum wśród bogaczy. Za wszelką cenę stara się być dla nich cieniem. Ale kiedy pewnego dnia poznaje tajemnicę...

ZaczytanaMajka | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Jakbym miała podsumować „Save me” jednym zdaniem to powiedziałabym: ocal mnie przed zapomnieniem, ocal mnie samotnością i bezradnością, bo jestem dla Ciebie. Ocal mnie przed mrokiem i nie pozwól mi upaść. Jeśli lubicie romantyczne historie, ale i dużo humoru oraz nieoczekiwanych sytuacji to polecam. Dla fanów autorki ta pozycja wydaje się być obowiązkowa a ja czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.

Więcej: https://majkabloguje.blogspot.com/2019/02/pochodza-z-roznych-swiatow-jednak-sa.html