First Last Look

Okładka książki First Last Look Bianca Iosivoni
Okładka książki First Last Look
Bianca Iosivoni Wydawnictwo: Jaguar Cykl: First (tom 1) literatura obyczajowa, romans
First (tom 1)
Der letzte erste Blick
Jaguar
2019-03-20
2019-03-20
Joanna Słowikowska

Cudowna, miła, przyjemna. Bardzo fajnie czytało się historię Emery i Dylana.

Cudowna, miła, przyjemna. Bardzo fajnie czytało się historię Emery i Dylana.

Książka zaczyna się trochę monotonnie, ale z czasem się rozkręca. Zachęciła mnie do przeczytania drugiej części.

Okay, to już bardziej niż oficjalne - new adult z akcją osadzoną na studiach to mój totalny comfort read. W ich przypadku jestem kompletnie nie obiektywna i wciągam opowieść na jednym tchu. Zaczęłam spontanicznie późnym wieczorem, błyskawicznie połknęłam pierwszą połowę, dokończyłam od razu z rana, bo koniecznie musiałam wiedzieć, jak to się dalej potoczy.

Jedyne, co mi przeszkadza to zachowanie studentów, jak wszystko wyszło na jaw. Serio, ale miałam wrażenie, że wylądowaliśmy w gimnazjum. Poza tym zachowanie szkoły w przeszłości też wydało mi się nierealne i trochę naciągane. Wiem, co autorka próbowała przekazać i jaki efekt osiągnąć, ale jednak było to mocno na wyrost i wypadło nierealnie.

Jedyne, co mi...

Historia niby banalna, a jednak nie mogłam się od niej oderwać. Polecam.

Historia niby banalna, a jednak nie mogłam się od niej oderwać. Polecam.

Średnio podobała mi się ta książka. Jej najlepszym aspektem jest postać głównego bohaterka, który o wszystkich się troszczy i robi to w sposób bardzo nie wymuszony. Główna bohaterka jest kreowana na taką zadziorną, odważną i nie dającą sobie w kaszę dmuchać, ale mnie to nie przekonało. Na plus, że nie była irytująca, tylko bardzo ludzka. Problem, z którym mierzy się Emery wydawał mi się nierealnie poprowadzony i to jest mój największy zarzut, jaki mam do tej książki. Po prostu wydaje mi się, że ludzie zareagowaliby w zupełnie inny sposób niż przedstawiła to autorka. Raczej by to olali i mieli gdzieś niż szykanowali, tym bardziej będąc na studiach, gdzie jednak ludzie w tym wieku, już są bardziej poważni i więcej rzeczy rozumieją. Serię będę kontynuować, bo jest o innych bohaterach, ale ta część mnie nie zachwyciła.

𝐁𝐢𝐚𝐧𝐜𝐚 𝐈𝐨𝐬𝐢𝐯𝐨𝐧𝐢 „𝐅𝐢𝐫𝐬𝐭 𝐋𝐚𝐬𝐭 𝐋𝐨𝐨𝐤”
"Wcześniej wierzyłam, że miłość i przyjaźń są wieczne. Że mogą wszystko przetrzymać. Ale teraz wiedziałam już, że była tylko jedna osoba, na której mogłam zawsze i wszędzie polegać: ja sama."

○ „First Last Look”, czyli pierwsza część cyklu „First” to typowa młodzieżówka. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.
○ Emery Lance i Dylan Westbrook to wspaniale wykreowani, główni bohaterowie tej książki. Znajdziecie tu zarówno momenty, w których uśmiech nie zejdzie Wam z twarzy, jak i te smutniejsze chwile.
○ Jeżeli szukacie czegoś lekkiego, niezobowiązującego to ta pozycja jest dla Was.

Instagram: @book_talia

𝐁𝐢𝐚𝐧𝐜𝐚 𝐈𝐨𝐬𝐢𝐯𝐨𝐧𝐢 „𝐅𝐢𝐫𝐬𝐭 𝐋𝐚𝐬𝐭 𝐋𝐨𝐨𝐤”

○ Emery Lance i Dylan...

Lubię historie, z których wypływa jakaś nauka. Tutaj idealnie można zobaczyć jak łatwo zrobić coś głupiego, co później się za nami ciągnie. Ale też ważne jest, by nie oceniać ludzi przez pryzmat takich właśnie wpadek. I jak ważni są przyjaciele. O ile wtedy prostsze jest życie.
Bardzo sympatyczna lektura. Trochę dowcipna, czasami wzruszająca. Bardzo dobrze napisane. I mimo, że akcja dzieje się w collegu, to sięgnę po kolejne części.

Czyta się szybko, bo to taka typowa młodzieżówka, o miłości od pierwszego wejrzenia, o przyjaciołach, którzy od pierwszego dnia wchłaniają Emery w swoje grono. Dobra, żeby odlecieć od własnych problemów z rzeczywistości, ale chwilami główna bohaterka doprowadzała mnie do szału. Czasami odradzałam w myślach Dylanowi, aby jakkolwiek się o nią starał. Jednakże jako odmóżdżacz -bardzo dobra.

Historia Emery i Dylana. Emery, chcąc uciec od przeszłości, zaczyna studia w nowym mieście. Studia zaczynają się od niefortunnego wydarzenia, dzięki któremu poznaje Dylana. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu, aż do pewnego czasu, gdy przeszłość wraca... szit, przedłużony na siłę. Nie polecam.

Bardzo fajna, ciekawa powieść o nastolatkach i ich problemach. Zawiera wesołe, humorystyczne sceny jak częste żarty i docinki między głównymi bohaterami. Czytając to uśmiech sam wychodzi na twarzy. Zawiera również smutne sceny jak opowieść o ciężkim życiu Dylana, z czym musiał się zmierzyć w młodym wieku, jak musi ciężko pracować żeby siebie utrzymać i opłacić studia oraz opłacić pobyt swojej byłej sąsiadki w domu opieki, bo traktuje ją jak własną babcię. To ona go wychowała kiedy mamy zabrakło,a ojciec pogrążył się w alkoholu. Również życie Emery nie było do końca słodkie. Przez jej głupiego chłopaka straciła niby przyjaciół oraz "życie" w szkole. Musiała wiele mil się przeprowadzić żeby zacząć nowe życie i studia. Jednak brudna przeszłość daje o sobie znać i Emery musi się z nią zmierzyć. Dowie się również na kim może polegać. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.