Przeznaczenie i pierwszy pocałunek

Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Wydawnictwo: Feeria Young
Fame, Fate, and the First Kiss
ew_cia

Lancey Barnes, odkąd tylko pamięta, marzy o byciu aktorką. Kiedy dostaje szansę na zagranie w hollywoodzkim filmie, nie waha się ani chwili. Jej największe marzenie właśnie się spełnia! Jednak Lancey szybko zauważa, że życie w świetle reflektorów ma swoje ciemne strony... Rozczarowują ją codzienne trudności gwiazd filmowych. Trudno zaprzyjaźnić się z innymi aktorami, straciła gdzieś cały...

właśnie się spełnia!
Rozczarowują ją codzienne trudności gwiazd filmowych. Trudno zaprzyjaźnić
się z innymi aktorami, straciła gdzieś cały zapał... a jej tata znalazł jej korepetytora,
chłopaka zupełnie jak z chóru kościelnego, który teraz ma pomóc jej w nauce. Że co?...
Co gorsza ktoś - nie wiadomo kto - próbuje zaszkodzić Lancey.
Wszystko wymyka się spod kontroli, a jedyną osobą, na którą dziewczyna może liczyć
- niezależnie od tego, czy chodzi o odkrycie zagadki, kto chce ją zniszczyć, czy
o wyrwanie ze stanu aktorskiej niemocy - jest Donavan.
Lancey wie, że nie może się poddać, ale po raz pierwszy w życiu zastanawia się,
czy to prawda, że najlepsze scenariusze pisze życie...

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/przeznaczen...»

książek: 1973
Moniśka Czyta | 2019-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2019

Oj słabiutko.... Tak jak lubię Kasie i jej książki, to ta mnie bardzo zawiodła. Jest mdła i bez wyrazu. Sorki, przeczytać i zapomnieć, strata czasu.

Paulina Klecz | 2019-07-14

Pełna recenzja dostępna tutaj >

O Kasie West słyszałam naprawdę wiele, jak również i o książce Przeznaczenie i pierwszy pocałunek. Byłam wręcz bombardowana informacjami o gorącej premierze i hicie literackim, więc od razu zaciekawiła mnie ta pozycja. Skoro była okrzyknięta tak dobrymi słowami, ciężko było przejść obojętnie obok jej tematu. Postanowiłam zgłębić sekret książki, poznać fabułę i otworzyć się na świat autorki, aby sprawdzić, co jest w nim takiego niezwykłego.

Są takie twórczości, których z łatwością się nie zapomni. Bardzo żałuję, że książka Kasie West się do nich nie zalicza. To nie jest opowieść idealna. Momentami po prostu mnie nudziła. Ba, nawet irytowała - postać Lancey była wręcz niemożliwa. Oczywiście, łatwo jest pokochać bohatera tak samo jak łatwo go znienawidzić, ale miałam wrażenie, że ta była wyjątkowo niedopracowana. No chyba, że celowym zabiegiem było kreowanie jej...

Melania1987 | 2019-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 06 lipca 2019

Lubie książki Kasie West, ta jest jedną z niewielu która nie przypadła mi do gustu. Książka dla młodszych czytelniku. Nie była ona całkiem zła, tylko było w niej "coś" odpychające przynajmniej ja miałam takie odczucia. Wpadki na planie były absurdalne.

Lancey chce spełnić swoje marzenia i zostać aktorką, ma szansę ponieważ dostała angaż w prawdziwym filmie hollywoodzkim. Jest tylko jeden malutki problem ktoś nie chce aby spełniły się marzenia Lancey. Na planie zdarzają się różne wypadki, które powodują że Lancey czuje że ktoś nie chce aby brała udział w tym filmie. Oprócz grania w filmie Lancey jeszcze się uczy, tata załatwia jej korepetytora - Donovana. Na początku nie pałają do siebie sympatią z czasem to się zmienia.

Ewelina | 2019-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2019

Leacey chce zostać aktorką i po kilku epizodach w telewizyjnym serialu w końcu zagra w pełnometrażowy filmie u boku jednego z popularniejszych młodych aktorów. Jednak karierę aktorki dziewczyna musi pogodzić z ostatnią klasą liceum. Żeby nie mieć w szkole zaległości, jej ojciec organizuje korepetytora - ucznia szkoły, która potronuje indywidualnemu toku nauczania Leacey. Początkowa niechęć do nowego kolegi Donovana przeradza się w przyjaźń, a chłopak pomaga nie tylko w lekcjach ale również w problemach na planie.

Dominika | 2019-06-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 14 czerwca 2019

Im więcej książek Kasie West poznaję, tym bardziej rzuca mi się w oczy ich wtórność i powtarzalność schematów- nie jest to tak całkowicie coś złego, ponieważ są to treści przeznaczone dla pewnej grupy wiekowej, w której ja już niezbyt się mieszczę. I nadal lubię je czytać, ale z książki na książkę czerpię z tego coraz mniej radości i chyba nadejdzie taki moment że przestanę je czytać. "Przeznaczenie i pierwszy pocałunek" nadal broni się lekkością i swobodą czytania, jednakże język przeznaczony jest dla młodszej widowni- tak plus minus lat szesnaście, a i decyzje bohaterów i ich problemy wydają się mi być przerysowane. Zdaję sobie jednak sprawę z tego że nie jestem docelowym odbiorcą tej autorki i widzę że jest to jednak książka z mądrym przesłaniem- dbaj o przyjaciół, nie szufladkuj ludzi i nie bój się ryzykować.
Ach! I bardzo drażni mnie okładkowa Lancey, kiedy w książce przewija się Lacey, bez tego "n" w środku.

czytamiogladam | 2019-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Więcej: czytamiogadam.pl

Jednego K. West z pewnością zarzucić nie można. Nadal ma lekkie pióro, przez jej najnowszą powieść wręcz się przepływa i przede wszystkim nie męczy czytelnika - "Przeznaczenie i pierwszy pocałunek" jest książką zrównoważoną pomiędzy dialogami a opisami. Dodatkowo jako przerywnik autorka skusiła się na wstawki ze scenariusza filmu, w którym grają główne postaci, co jest niewątpliwie ciekawym zabiegiem dla osoby, nie mającej styczności z taką formą pisarską.

Jednakże...

No właśnie to "jednakże". W "Przeznaczeniu i pierwszym pocałunku" poznajemy Lancey Barnes, która jest nastolatką, gra w najnowszym filmie i... ma delikatne problemy z nauką. W tym celu jej ojciec wynajmuje korepetytora - chłopaka z liceum, gdzie Lancey ma indywidualny tok nauczania.

Pomiędzy nią a Donovanem powolutku zakwita delikatne uczucie, jednakże podczas lektury za grosz nie mogłam się wczuć pomiędzy ich relację. Może to po części wina obojga przekonań, może różnić jakie w Lancey i...

Świat Romansów | 2019-06-16
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Dla Lacey praca na prawdziwym planie filmowym jest spełnieniem marzeń, zwłaszcza, że odgrywa główną rolę, a u jej boku gra bardzo popularny i lubiany aktor, Grant James. Niestety na planie szybko pojawiają się problemy - między nią, a Grantem zupełnie nie ma chemii, a przecież mają grać zakochanych. Na dodatek jej ojciec załatwia jej korepetytora, zdeterminowany, aby Lacey skupiła się także na lekcjach. Z tym, że okazuje się być nim chłopak w jej wieku, który chodzi do szkoły nieopodal. I jest bardzo sztywny i wygląda, jakby co niedziele śpiewał w chórze w kościele.

Lacey na początku może wypaść na marudną, rozpieszczoną nastolatkę, ale im dalej brniemy, tym bardziej widać, że po prostu bardzo jej zależy na spełnieniu swoich marzeń. Jest bardzo młoda i niezbyt znana, więc tym trudniej jest jej zaskarbić sympatię fanów. Gdy w jej życiu pojawia się Donovan, jej nowy korepetytor, nie jest z tego szczególnie zadowolona i dlatego ich relacja zaczyna się raczej od niechęci. Ale im...

Kamila Biegańska | 2019-06-14

Lancey od zawsze marzyła o byciu sławną aktorką. Miała już za sobą kilka małych ról lecz gdy zaproponowano jej główną role w hollywoodzkiej produkcji na dodatek z przystojnym i uwielbianym aktorem u boku aż żal by było z tego nie skorzystać.
Wiedziała,że wiąże się to z ciężką pracą lecz nie wiedziała z jakimi rzeczami przyjdzie się jej zmagać.. Cała ta sytuacja nie podobała się jej ojcu bo przez to opuściła się w nauce. Wiedział,że nie uda mu się jej odciągnąć od bycia aktorką więc postanowił zatrudnić korepetytora aby pomógł jej w nauce.
Początkowo nie spodobało jej się to lecz gdy bliżej poznała swojego nauczyciela to zmieniła zdanie. Chłopak okazał się nie tylko pomocą w nauce , pomagał jej także w innych rzeczach.

Lancey miała bowiem duży problem. Ktoś chciał jej zaszkodzić.
Czy młoda aktorka dowie się kto i dlaczego chce zaszkodzić jej w karierze?
Jak przetrwa ten tytułowy pierwszy pocałunek, czy będzie wyglądał tak jak sobie go zaplanowała?

Jest to moje pierwsze spotkanie...

Koperek | 2019-06-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2019
Przeczytana: 11 czerwca 2019

Mimo, iż nie czytając o czym jest książka, można domyślić się całej fabuły. Jednak to nie oznacza, że przez to opowieść staje się nudna, bo autorka zadbała o niespodziewane chwile, czy też zwroty akcji.
Książka jest nieco połączona z wcześniejszą książką tej autorki "Miłość i inne zadania na dziś". Oczywiście wiedza z tej książki nie jest na tyle potrzebna, by zrozumieć tę opowieść, co też jest ciekawe. Ogólnie ciekawa i inspirująca książka, również o tym jak się nie poddawać, tylko dalej sięgać po swoje marzenia.

Gąska | 2019-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Lancey od zawsze chciała być aktorką. Los się do niej uśmiechnął i dał szansę zagrać w hollywoodzkiej produkcji u boku znanego, zwłaszcza wśród damskiej części publiczności aktora. Niestety aktorstwo, to ciężka praca, dziewczyna nie ma czasu dla najlepszej przyjaciółki, zaniedbuje szkołę, nie dogaduje się z ojcem, który wolałby, by zajęła się nauką zamiast swoją rolą i dlatego zatrudnia korepetytora, który wspiera ją, zwłaszcza gdy ktoś ewidentnie próbuje uprzykrzyć jej życie. Lancey będzie musiała odkryć, kto tak naprawdę jest jej przyjacielem, a kto nie.

Jeśli czytaliście poprzednie książki Kasie West, to doskonale wiecie, czego możecie się spodziewać. Powieści autorki mają specyficzny klimat: są urocze, ale nie przesłodzone, opisują zwyczajne życie nastolatków, ich problemy, pierwsze miłości, pracę, chwytają za serce nawet osoby, które już od dawna nie są młodzieżą. Ja sama bardzo lubię styl autorki i tym razem również się nie zawiodłam.

Lancey jest sympatyczną dziewczyną,...