Nie pozwól mu odejść

Okładka książki Nie pozwól mu odejść Kathryn Croft Patronat LC
Okładka książki Nie pozwól mu odejść
Kathryn Croft Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
The Warning
Burda Publishing Polska
2019-02-27
2019-02-27
Ewa Kleszcz
manipulacja relacje rodzinne rozpacz szantaż śmierć w rodzinie tajemnica thriller trauma zemsta

Oficjalne recenzje i

Wszystkie nieszczęśliwe rodziny

Link do recenzji

841 1 249

Sama fabuła- bardzo dobra, ale książkę można ubrać było w inne dialogi i stylistykę- praktycznie zero opisów (co można zrozumieć przy tego typu książkach), ale sprawiło to, ze książkę dla mnie czytało się momentami drętwo, a zwłaszcza na początku.

Skrajne opinie o tej książce poniekąd zachęciły mnie do jej przeczytania. Już po lekturze jestem w stanie postawić się sytuacji tych, którzy się zachwycają, jak i ich oponentów. Nie jest to lektura zła. Jeśli jednak ktoś zwraca uwagę na szczegóły i lubi gdy wszystko jest dopracowane to na pewno zauważy wiele niezgodności i nieścisłości.

Sama fabuła i pomysł nieźle. Wykonanie, jak to często bywa, takie sobie. Główna bohaterka kreowana na kobietę niezłomną i dumną, dla mnie była zbyt uparta i dziwna. Często postępuje wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi.

Trochę za dużo tu tajemnic i sekretów. Ciągle ktoś kłamie i przemilcza. Autorka chciała chyba skutecznie mylić tropy i mamić czytelnika. Przesadziła jednak z nagromadzeniem kłamstw.

Rozwiązanie dla wielu tak szokujące, mnie osobiście nie zaskoczyło. Domyślam się tego wątku dużo wcześniej. Nie mogę napisać więcej, by nie zdradzać fabuły.

Podsumowując, dla fanów będzie ciekawa. Dla innych niekoniecznie.

Sama fabuła i pomysł nieźle....

Chciałabym napisać, że była to świetna książka, która mnie pochłonęła ale nie mogę 🙈
Mam wrażenie że ostatnio głównie na książki narzekam ale nie wiem jak mogę temu zaradzić 🤷🏻‍♀️

Nie pozwól mu odejść to historia która miała ukazywać tajemnice rodzinne, miało być boleśnie i zaskakująco.
No i okej, jakieś tam tajemnice zostaną prędzej czy później wyjawione, sęk w tym, że zanim dojdziemy do sedna to wszystko ciągnie się jak przysłowiowe flaki z olejem.

Główna bohaterka dużo błądzi, widać że chwyta się się najmniejszych skrawków informacji ale czasem to takie błędne koło która powodowało że przewracałam oczami.

W książce znajdziemy też wtrącenia z innej narracji i to zostaje wyjaśnione na samym końcu wprowadzając mocną konsternację. Muszę przyznać że w tym momencie zostałam zaskoczona. Autorka ten wątek bardzo fajnie wykreowała przez co robi wrażenie.

Ale jednak samo zakończenie to dla mnie za mało bym mogła tę książke zapamiętać na dłużej. Dla mnie to taka historia na raz.

Akcja rozkręca się dosyć powoli co mi czasem przeszkadzało,
aczkolwiek klimat jest fajny,niepokojący , sama historia też wciągająca, zawiła ale jasna 😁 słuchałam w formie audiobooka ,co zdarza mi się niezwykle rzadko ale ta książka mi odpowiadała w takiej formie :)
Polecam

Akcja rozkręca się dosyć powoli co mi czasem przeszkadzało,
Polecam

Tym razem zbyt zawiła akcja.

Tym razem zbyt zawiła akcja.

Znakomicie napisany z zaskakującym zakończeniem.

Znakomicie napisany z zaskakującym zakończeniem.

Genialna, nieodkładalna, przeczytałam jednym tchem.

Genialna, nieodkładalna, przeczytałam jednym tchem.

żałość, po prostu żałość. Powtórzenia, akcja, wg mnie, rozciągana na siłę, zero emocji, temat przegadany i rozwleczony, zakończenie zupełnie bez sensu. Szkoda czasu.

Moje pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie z twórczością K.Croft. Już dawno tak się nie wynudziłem przy żadnym audiobooku i chyba jedynie siłą woli dotrwałem do jego końca. Drewniamy i toporny styl autorki,nieumiejętność zainteresowania czytelnika i przykucia jego uwagi na dłuższą metę do opisywanych w powieści wydarzeń oraz sztuczne i drętwe dialogi skutecznie zniechęciły mnie aby cokolwiek jeszcze przeczytać ,co będzie sygnowane nazwiskiem tej pisarki. Gdyby tem pseudo- kryminałek napisała 13-latka to jeszcze bym zrozumiał, ale z tego co wiem ,jest to już któraś tam z kolei powieść tej pisarki.
Sam pomysł na fabułę jest w sumie dość ciekawy i intrygujący, tylko że niestety to jedyna pozytywna rzecz,która mogę napisać o tej powieści, bo na pomyśle wszystko się skończyło. Brak akcji,a jeśli już jakaś jest to ciągnie się jak flaki z olejem i jest rozmemłana do granic możliwości, do tego koszmarnie płytkie i infantylne przemyślenia części głównych bohaterów na temat swojej sytuacji życiowej ,a na sam koniec powieści autorka serwuje jeszcze durne i kompletnie oderwane od rzeczywistości zakończenie, które rzekomo miało połączyć większość wątków, tak właśnie mniej więcej wygląda przebieg " Nie pozwól mu odejść " . Dla mnie osobiście ta powieść to jakaś kompletna porażka i żenada.