Poza kontrolą

Burda Publishing Polska
2019-10-16
2019-10-16
Ewa Kleszcz
małżeństwo manipulacja niebezpieczeństwo nienawiść poszukiwanie prawdy szantaż thriller zabójstwo

Oficjalne recenzje i

W sieci kłamstw

Link do recenzji

1678 98 32

Główną bohaterką jest Callie, młoda kobieta, która wychodzi za mąż za Jamesa - mężczyzna, który jest wdowcem i ma dwójkę dzieci. Czy Callie, której wydaje się, że jej marzenie o posiadaniu rodziny w końcu się spełniło będzie naprawdę szczęśliwa? I dlaczego nagle zostaje aresztowana za morderstwo?

Nie mogę powiedzieć, że książka mnie wciągnęła. Dość ciężko mi się ją czytało. Na początku współczułam kobiecie, że zmierza się z ciągłymi problemami. Stara się, a jednak... ciągle jest coś nie tak. Z czasem Callie zaczęła mnie irytować. Zmieniła się, czy od początku taka była? Może moje współczucie wszystko przykryło.

Jedynie na plus zakończenie książki, nie tego się spodziewałam. Nie wbija ono oczywiście w fotel, ale jest zaskoczenie.

Nie było to moje pierwsze spotkanie z autorka, jednak inne jej książki podobały mi się bardziej.

Nie mogę powiedzieć, że książka mnie wciągnęła. Dość ciężko mi się ją...

Widocznie nie zrozumiałam fenomenu tej książki. Temat na fabułę wielokrotnie stosowany. Główna bohaterka Callie dla mnie była mocno irytująca. Niestety nie poczułam do niej ani odrobiny sympatii. Koniecznie chciała być matką i była gotowa zapłacić za to każdą cenę. Mdliło mnie kiedy opisywała swoje scysje z pasierbami. Jak ktoś mnie nie chce to ja się tam nie pcham. Czy spełniła swoje marzenie? Zakończenie mnie nie zaskoczyło, właściwie takie właśnie przewidziałam. Inną sprawą jest, że dzieci czy nastolatki potrafią być bardzo okrutne,uparte i skrupulatne kiedy coś sobie postanowią. Zastanawiałam się też , czy Aby James na pewno szukał żony/ może jednak opiekunki do dzieci? Jak zdecydujecie się czytać to osądźcie sami.

Callie zawsze chciała tylko jednego – mieć rodzinę, zostać matką. Chciała czuć się potrzeba. Chciała wiedzieć, że ma swoje miejsce. Ślub z wdowcem z dwójką dzieci jawi się jako idealna okazja do zyskania całej rodziny. Gdy jednak jego dzieci z uporem odmawiają możliwości jej zaakceptowania, sytuacja się komplikuje. W tym właśnie momencie poznajemy Callie. Widzimy jak zaczyna brakować jej siły i pomysłów na dogadanie się z pasierbami. Dostrzegamy jednak też drugą stronę jej natury to, co sama od siebie konsekwentnie odsuwa.
Sięgałam po tę książkę z mocno mieszanymi uczuciami. Tematyka mocno rodzinna niezbyt jest moją ulubioną. Tym razem postanowiłam jednak dać szansę tej książce i jestem z tego bardzo zadowolona!
Akcja jest mocno nieoczywista, a postać Callie jawi się niczym bardzo oddanej i kochającej matki, po obojętną kobietę, której nie zależy na losie pasierbów. Oddane są wszystkie barwy ludzkiego życia.

Bardzo mnie denerwowała główna bohaterka, której życie polegało na oszukiwaniu najbliższych. Z jednego kłamstwa brnęła w następne. Fabuła mnie wciągnęła i na plus zakończenie.

"Jestem żoną. Matką. Przyjaciółką. A teraz również morderczynią."
Książka zaczyna się sceną z pokoju przesłuchań, nie wiemy kogo zamordowano, ale wiemy kto jest oskarżony. Przez kolejne rozdziały będziemy docierać do feralnych wydarzeń.

Callie wreszcie znalazła szczęście u boku mężczyzny, którego kocha. Po ślubie w pakiecie z mężem dostała jego dwoje nastoletnich synów. Kobieta niczego bardziej nie pragnie niż tego by stworzyli razem jedną szczęśliwą rodzinę.
Niestety chłopcy nie akceptują nowej partnerki ojca i robią wszystko by uprzykrzyć życie macosze, zniechęcić ją i pozbyć się jej z ich małego świata.
James nie dostrzega lub nie chce dostrzec nawarstwiającego się problemu, licząc na to że w końcu wszystko się jakoś ułoży. To nie ułatwia życia Callie. Do tego wszędzie, w każdym zakamarku domu obecny jest duch zmarłej żony i matki chłopców.
Próby wprowadzenia jakichkolwiek zmian spotykają się z ostrym sprzeciwem.
Już i tak niezbyt wesoła sytuacja pogarsza się jeszcze, kiedy Callie zaczyna podejrzewać męża o romans. Załamana zaczyna podejmować nieprzemyślane kroki i wikłać się w kontrowersyjny związek. Teraz to ona ma więcej do ukrycia niż jej mąż. Jej codzienność składa się z kłamstw, którymi karmi swoją rodzinę, a tajemnice mają swoje korzenie w przeszłości, ponieważ w to małżeństwo wniosła więcej sekretów, niż majątku 😉.

Mimo iż dobrze mi się czytało, to jednak muszę stwierdzić, że to chyba najsłabsza książka tej autorki. Niby temat ciekawy i można byłoby go fajnie pociągnąć, ale nie było tu nic spektakularnego. Nic co mogłoby wstrząsnąć czytelnikiem. Niektóre wątki i zdarzenia chyba były wymyślane na siłę, po to by coś się działo- ale moim zdaniem zbytnio nie pomogło.
Zakończenie niby z fikołkiem, niby powinno zaskoczyć, ale u mnie po przeczytaniu wywołało tylko konsternację- i już? i tylko tyle?
Brak takiego tąpnięcia. Z obrotu sprawy spodziewałam się wielkiego huku, ale było tylko słabe łup.
Oczywiście warto przeczytać dla samego kontekstu obyczajowego, ale thrillera w thrillerze jest tutaj mało😉.

"Jestem żoną. Matką. Przyjaciółką. A teraz również morderczynią."

Bardzo ciekawa fabuła, nieprzewidywalna.

Bardzo ciekawa fabuła, nieprzewidywalna.

wybitna nad wyraz. Kathryn Croft wie jak zaciekawić czytelnika. niespodziewane zwroty akcji sprawiły, że wciągnęłam się w nią mocno. bardzo ekscytująca i błyskotliwa!

Callie wiąże się z wdowcem Jamesem, który ma dwoje synów - Luke i Dillona. którzy nie cierpią Callie. Callie ma także chorego ojca na schizofrenię, o którym nie wspomina nikomu oprócz Rhysowi, przyjacielu Dillona, z którym się wiąże. Dillon zabija Rhysa a Winę poniosła za wszystko Callie i została w końcu matką.

Od początku książka wciągają bo górowała chęć poznania dlaczego bohaterka jest oskarżana. Było jej szkoda bo codziennie zmagała się z problemami ale później książka zaczęła mnie męczyć ze względu na bezmyślne postępowanie Callie.
Osoba dorosła i jakby nie było odpowiedzialna a na każdym kroku oszukiwała i kłamała osoby na których jej zależało. Postępowanie było tak lekkomyślne że zaczyna się wątpić w relacje międzyludzkie i wiarę w ludzkość.
Końcowka była minimalnym zaskoczeniem i wybieleniem postaci.

Całkiem ok, tematyka raczej nie pociągająca mnie. Interesujące zakończenie, myślałam że skończy się inaczej.

Przeczytałam jednym tchem. Wprost genialna. Zakończenie wywaliło mnie z kapci. Nie mam słów. Taką lekturą można zaczynać nowy rok. Oby była to wróżba czytelnicza dla reszty pozycji po które sięgnąć mam nadzieję.