Nie pozwól mu odejść

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Wydawnictwo: Burda Książki
The Warning
Ag2S

Bestsellerowa autorka thrillerów: „Córeczka”, „Tylko jedno kłamstwo”, „Nie ufaj nikomu”, „Nigdy nie zapomnisz” przeszła samą siebie. Mistrzowsko stopniuje napięcie i zwodzi czytelników. Każda rodzina ma sekrety. Sekrety rodziny Zoe wstrząsną jej światem. Trzy lata temu czternastoletni Ethan, syn Zoe i Jake’a, wraz z przyjacielem Joshem wymknął się w nocy z domu. Doszło do nieszczęśliwego...

Każda rodzina ma sekrety. Sekrety rodziny Zoe wstrząsną jej światem.

Trzy lata temu czternastoletni Ethan, syn Zoe i Jake’a, wraz z przyjacielem Joshem wymknął się w nocy z domu. Doszło do nieszczęśliwego wypadku i obaj chłopcy utonęli. Pogrążona w żałobie rodzina przeprowadziła się do Londynu i próbuje zacząć życie na nowo. Czy jednak matka może się pogodzić z odejściem swojego dziecka?

Gdy wydaje się, że wszystko powoli się układa, Zoe zaczyna otrzymywać anonimowe wiadomości. Ich nadawca sugeruje, że Ethan nie zginął w wypadku. Czy to tylko okrutny żart? A jeśli tkwi w tym ziarno prawdy?

Wbrew radom męża i przyjaciółki kobieta podejmuje śledztwo. Jednak zamiast odpowiedzi znajduje tylko kolejne pytania. Co ukrywają rodzice Josha? Czy chłopcy mogli się pokłócić o dziewczynę? A może Ethan wcale nie jest ofiarą, tylko sprawcą…? Kim naprawdę był jej syn?

Z upływem czasu Zoe odkrywa, że jej życie było oparte na kłamstwach. Choć śledztwo może zaprowadzić ją dalej, niżby chciała, nie cofnie się przed niczym, by poznać prawdę o śmierci Ethana.

Mroczny thriller o ludzkich sekretach, które nigdy nie powinny wyjść na jaw.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Aneta Wiola | 2019-03-05
Przeczytana: 05 marca 2019

WYSTARCZY JEDNA WIADOMOŚĆ
Trzy lata temu życie Zoe rozpadło się doszczętnie. 14-letni syn Ethan utonął. Przez ten czas Zoe i jej rodzina wierzyli, że był to wypadek, wszystko się zmienia, gdy kobieta otrzymuje esemesa, w którym ktoś sugeruje, że jej młodszy syn zasłużył sobie na śmierć. Zoe nie potrafi zbagatelizować sprawy, chce poznać prawdę za wszelką cenę; nawet kosztem rodziny.

Moje piąte spotkanie z autorką i równie udane, co poprzednie. Powieść jest utrzymana w tym samym tonie, co inne książki autorki, więc czytelnikom, którym wcześniej nie przypadła proza Croft do gustu, tym razem również nie będą zachwyceni.

Akcja prowadzona jest wielotorowo, dzięki czemu możemy poznać myśli bohaterów i nabierać coraz to nowszych wątpliwości, co do naszego podejrzanego. Sprawa nie jest prosta. Wszyscy zdają się kłamać, zaś prawdę nieustannie wyszarpujemy niemal od wszystkich bohaterów. Zoe nie miała łatwego zadania. Czym dalej brnęła w śledztwo, tym więcej pęknięć dostrzegała w...

"Nie pozwól mu odejść" to moje drugie podejście do Kathryn Croft. Z pierwszego spotkania z autorką pamiętam głównie wiecznie użalającą się na sobą bohaterkę oraz ogólną nudę. A co mamy tym razem?
Główną bohaterką jest Zoe, której syn Ethan wraz ze swoim przyjacielem utonął w rzece trzy lata wcześniej. Po przeprowadzce w nowe miejsce kobieta próbuje prowadzić względnie normalne życie wraz z mężem i starszym synem - Harley'em. Jednak ich spokój zostaje zakłócony przez e-mail od nieznanego nadawcy, w którym pada sugestia, że śmierć Ethana nie była wcale następstwem nieszczęśliwego wypadku. Sukcesywnie na numer Zoe zaczynają też przychodzić sms-y z podobnymi wynurzeniami. Bohaterka postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się czy nękający ją osobnik pisze prawdę. Próbuje szukać wśród nauczycieli i dawnych znajomych syna, bierze również w krzyżowy ogień pytań rodziców Josha - chłopaka, który utonął razem z Ethanem.
Prywatne śledztwo Zoe nie przybliża jej do poznania dokładnych okoliczności...

Bzibzioh | 2019-03-10
Na półkach: Legimi, E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia, którą Croft tym razem przedstawia, jest dość dobrze przemyślana, ciekawa i ostatecznie zaskakująca. Jednak gdy przeczytałam ostatnie zdanie „To cena, jaką muszę zapłacić za dochowanie sekretu Harleya”, zapytałam zdziwiona: - Ale jakiego sekretu? Myślałam, że wszystkie sekrety zostały wyjawione! Naprawdę nie wiem, co autorka chciała zasugerować. Niemniej jednak, a może właśnie dlatego, polecam!

WielkiBuk | 2019-03-16
Przeczytana: marzec 2019

Rodzinna tragedia to zaledwie początek walki o prawdę w familijnym thrillerze Kathryn Croft – „Nie pozwól mu odejść”.

Kathryn Croft z miejsca rzuca czytelnika na głęboką wodę. Fabuła „Nie pozwól mu odejść” meandruje, kluczy, zakręca, a po drodze, tak jak na tej zdradzieckiej rzece, wyjdą na jaw sprawy, na które żadna rodzina nie może być przygotowana. Autorce udało się stworzyć przygnębiającą atmosferę suspensu i matczynej obsesji, w której pogrąża się kobieta gotowa zrobić wszystko, by poznać prawdę. Nawet jeśli ta prawda złamie jej serce. Nawet jeśli nikt nie będzie chciał stanąć u jej boku. Nawet jeśli tylko jej będzie zależało na tym, by odkryć ostatnie sceny z życia swojego młodszego syna.

„Nie pozwól mu odejść” to niepokojąca historia rodzinnych tajemnic, kłamstw, które prowadzą donikąd, oszustw i sekretów, które nigdy nie miały wyjść na światło dzienne. Opowieść o żałobie, która nigdy się nie kończy, a wszystko to zebrane w rozpędzony nurt dreszczowca rodzinnego, w...

bolognesi | 2019-03-01

Ciekawy thriller, z wartką, wielowątkową, wciągającą i przemyślaną akcją, wielowymiarowymi bohaterami i naprawdę zaskakującym zakończeniem. Konia z rzędem temu kto odkryje główny twist.
To moja czwarta przeczytana książka Kathryn Croft i choć powieść różni się od "Córeczki" czy "Nie ufaj nikomu" to uważam to na plus.
Czyta się szybko, powieść bez zbędnych opisów czy niepotrzebnego rozwlekania akcji.

Polecam!

P.S. Dodaję słowa uznania dla tłumaczki, bo na pewno nie było łatwo przetłumaczyć niektóre kwestie, żeby nie "spalić" głównej intrygi.

książek: 2054
olga | 2019-03-07
Przeczytana: 07 marca 2019

Zoe ledwo pozbierała się po stracie swego młodszego syna. 14-letni Ethan utonął nocą w rzece wraz ze swym przyjacielem, Joshem. Uznano to za przypadkową tragedię.

Aż tu nagle po 3 latach Zoe otrzymuje dziwnego maila, że to nie był wypadek i powinna poznać prawdę. Potem sypią się anonimowe smsy podobnej treści, sugerujące, że ktoś się do tego przyczynił.
Skołowana i przerażona Zoe próbuje pojąć, kto jest nadawcą dziwnych, mściwych w treści wiadomości i jaki ma w tym cel. Szukanie tropu sprawi, że odkryje sekrety, które mogą zniszczyć wszystko, co jej jeszcze zostało, bo wygląda na to, że każdy ma coś do ukrycia. Nawet ci, których, jak myślała, zna na wylot...

NIE POZWÓL MU ODEJŚĆ w moim odczuciu ma w sobie wszystko, czego potrzeba w dobrym thrillerze psychologicznym. Świetnie nakreślone sylwetki bohaterów, takich, z którymi łatwo poczuć więź lub wręcz przeciwnie - których miałoby się ochotę udusić gołymi rękoma (lub chociaż zgłosić natychmiast na policję). Przekonujące plot...

dagmara gorzelinska | 2019-03-18
Na półkach: Posiadam ebook, Przeczytane
Przeczytana: 17 marca 2019

Nie zawiodłam się na Kathryn Croft, lubię tą autorkę, lubię ten styl pisania, lubię ten gatunek. Croft świetnie prowadziła całą książkę, odwróciła moją uwagę, skupiłam się na innych tropach a na końcu dostałam niespodziewankę. Kurczę aż mnie korci żeby napisać co się stało, dlaczego Ethan....a dlaczego Harley....ale nie zrobię tego. Przeczytajcie.

Monika | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Trzy lata temu doszło do wypadku i starszy syn Zoe i Jake'a, Ethan, utonął w pobliskiej rzece wraz z najbliższym przyjacielem. Po tragicznych wydarzeniach małżeństwo wraz z młodszym synem przeprowadza się do Londynu i próbuje poukładać na nowo życie. Pewnego dnia Zoe otrzymuje anonimowego maila, w którym nadawca sugeruje że wydarzenia sprzed kilku lat nie były wypadkiem. Kobieta wbrew opinii męża i najbliższych zaczyna śledztwo na własną rękę. Jakie sekrety kryją się w przeszłości ? Czy Ethab był ofiarą czy może katem ?

"Nie pozwól mu odejść" to kolejna książka Kathryn Croft , na którą czekałam z niecierpliwością i po którą sięgnęłam od razu po otrzymaniu przesyłki. Akcja książki rozpoczyna się w momencie gdy Zoe i Jake próbują odbudować rodzinne relacje po śmierci starszego syna. Cały wysiłek idzie jednak na marne w momencie, gdy kobieta otrzymuje zagadkową wiadomość o tajemnicy kryjącej się w przeszłości. Poznajemy przebieg teraźniejszych i przeszłych wydarzeń z perspektyw...

patriko_poznan | 2019-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2019

Trzy lata temu ginie Ethan - syn Zoe i Jake oraz brat Harleya. Trauma tamtego wydarzenia wraca wraz z niespodziewaną wiadomością, którą otrzymuje Zoe. Zapoczątkowuje to chęć dowiedzenia się co tak naprawdę stało się tamtego feralnego dnia. Zoe podejmuje się tego wysiłku, lecz brak jest rezultatów. Wydarzenia z przeszłości przypominają o sobie, co jeszcze bardziej wprowadza niepokój w poszukiwaniu prawdy. W międzyczasie małżeństwo Zoe i Jake przechodzi kryzys, a kolejne wiadomości przychodzą, które pozwalają zbliżyć się Zoe do poznania przyczyn śmierci syna, lecz wiedza ta może nie być jednak taka, jakiej się można było spodziewać.

"Nie pozwól mu odejść" to kolejny thriller autorstwa brytyjskiej pisarki Kathryn Croft. Czytelnik poznaje głównych bohaterów po trzech latach od tragicznych wydarzeń tj. śmierci ich syna. Autorka przeprowadza nas sukcesywnie do rozwiązania zagadki, która mimo wiadomej przyczyny śmierci Ethana nie jest jednak całkowicie rozwiązana. Akcja książki ma...

Joanna | 2019-03-06
Przeczytana: 06 marca 2019

Co można napisać o kolejnej książce Kathryn Croft? Że znowu przeczytałam ją jednym tchem bo była tak niesamowita? Bo autorka znowu namieszała mi w głowie zwrotami akcji? Że tak mną manipulowała, że dopiero na szarym końcu byłam w stanie odkryć co jest czym?
Finał powieści mocno zaskakujący, a książka po prostu świetna.