Krew i popiół

Okładka książki Krew i popiół
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: You&Ya Cykl: Blood and Ash (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2020-03-31
9788328720220
fantasy

Kocham fantastykę całym sercem, a tam gdzie można spotkać wilkołaki, wampiry i inne potwory uwielbiam najbardziej. Najnowsza książka autorki rozpoczynająca serię Blood and Ash zadziwia swoim genialnie wykreowanym światem pełnym magii, intryg, walk i zakłamania.

Poznajemy tu Poppy, spokojną, wychowaną pod kloszem dziewczynę o wyjątkowym darze. Izolowana przed światem...

Muszę przyznać, że pierwsza połowa książki mi się dłużyła, była dosyć monotonna i ciężko mi się było w tą historię wciągnąć. Odbieram to jak taki trochę przydługi wstęp do na prawdę ciekawego świata.

Kiedy już przebrnęłam przez ‚początek’ zmotywowana samymi dobrymi opiniami, które zalały instagrama stwierdziłam, że dołączam się do fanklubu.

Akcja nabiera tempa przez co...

"Krew i Popiół" nie było moim pierwszym spotkaniem z autorką, ale zdecydowanie najbardziej udanym. Jak to się mówi "Do trzech razy sztuka!"
Poppy jako Panna nie ma łatwego życia, wielu rzeczy jej nie wolno i dodatkowo jest pod stałą opieką strażników, ale nie jest taka grzeczna i święta jak powinna być według władzy. Postać Poppy polubiłam od pierwszych stron i właściwie...

Skąd tyle dobrych opinii o tej książce-nie mam pojęcia. Czytaliśmy to samo?

Zanim przejdę do minusów, to muszę wspomnieć o AŻ dwóch plusach:

✅Pomysł na książkę był naprawdę bardzo fajny i byłam ciekawa, w jakim kierunku potoczy się historia.

✅Co do głównej bohaterki-tu bywało różnie. W Poppy znalazłam wiele sprzeczności, lecz jestem w stanie to zrozumieć. Momentami...

Dobra książka to taka, która wciąga. Niekoniecznie musi być wybitna, czy innowacyjna.
"Krew i popiół" Jennifer L. Armentrout

Na wstępie zaznaczę, że ja mając lat 13 przeskoczyłam z dziecięcej fantastyki od razu w dorosłą. Ominęłam książki 16+. Więc wszystkie te Sary J. Maas i pokrewne są dla mnie w jakiś sposób nowością.

Historia w jakiś sposób banalna. Wyjątkowa...

"Krew i popiół" jest książką, względem której miałam ogromne oczekiwania, słyszałam o niej oraz o głównych bohaterach tyle pozytywów, że nie mogłam przejść obok tej premiery obojętnie.

Natomiast po przeczytaniu tych pozytywów widzę niewiele, a nazywanie głównym bohaterów silną postacią kobiecą oraz ideałem mężczyzny, jest niesamowicie krzywdzące.

Ale zacznijmy może od...

Poppy jest wyjątkowa. Ma dar, ale niestety nie może go używać. Tylko najbardziej zaufani ludzie wiedzą, jak wygląda, bo na co dzień jej twarz zakrywa welon. Poppy jest Panną, a jej życie oddane jest bogom. Od najmłodszych lat skupia się na przygotowaniu do Ascendencji, bardzo ważnego rytuału w jej społeczności. Przez to nie może żyć, jak chce, musi trzymać się sztywno...

lekka przyjemna powieść z wątkiem miłosnym na głównym planie, który buduje się stopniowo.

Już niemal zapomniałam jak zaskakująco potrafi pisać Jennifer. Początkowo książka wydawała się nudna, ale jak już doszło, co do czego, to oniemiałam. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy Poppy.

Z niecierpliwością czekam na dalszą część tego cuda.

1 827
  • 2022