NIEznajomi

2018-10-17
Miłosz Urban, Anna Urban
literatura niemiecka

Okładka książki Darknet Ursula Poznanski, Arno Strobel
Darknet Ursula Poznanski, A...

Doczytałam do jakiejś 150 strony ale fabuła mnie nużyła... Zupełnie nie mój klimat, choć pomysł wydał mi się naprawdę ciekawy.

#nieznajomi to super napisany thriller psychologiczny

to historia która przedstawiona jest z dwóch perspektyw przez co czyta się ją rewelacyjnie... trzyma w napięciu i nie da się odłożyć tej książki, bo strasznie korci jak się ta historia zakończy...maluteńki minusik za samą końcówkę, ale naprawdę malusi...

Ta okładka jest superowa 🖤🖤🖤

Jeśli ktoś lubi thrillery psychologiczne to naprawdę musi wpisać tą książkę na listę 😊

#nieznajomi to super napisany thriller psychologiczny

Ta okładka jest superowa 🖤🖤🖤

Jeśli ktoś lubi thrillery...

To jest jedna z tych książek, po których widać, jak bardzo na naszą ocenę wpływa nastawienie do danej książki, przed jej przeczytaniem.

Otóż, miałam obawy, że to będzie kiepska książka, ale miałam ją już od jakiegoś czasu na półce, więc w końcu przeczytałam. Podejrzewałam, że ta historia będziedzie skręcać, w coś w stylu thrillera erotycznego ( a takie książki często są kiepsko napisane),lecz w sumie tak nie było, więc to akurat było dla mnie zaskoczenie na plus i to podniosło moją ocenę.

Jednakże, mimo wszystko, ta książka miała takie elementy, które uważam za słabe i których nie lubię. Szczególnie pod koniec. Trochę jak z kiepskiego filmu z lat 80/90-tych. Natomiast trzeba przyznać, że kompletnie się nie spodziewałam (zanim zaczęłam czytać, bo w trakcie już w którymś momencie się domyśliłam),że autorzy wykorzytają taki motyw (rodem z Indiany Jonesa).

Podsumowując: pewne rzeczy wyszły lepiej niż się spodziewałam, za to inne gorzej. Rozumiem, że coś się może w tej książce komuś podobać (ostatecznie przeczytałam ją do końca, a nie z każdą książką mi się to udaje). Rozumiem też, jak wiele komuś innemu może się tu nie podobać.

Co byś zrobiła, gdyby do Twojego mieszkania wparował nieznajomy i obwieścił Ci, że jest Twoim narzeczonym? Co byś zrobiła, kiedy stęskniona wchodzisz do domu, a Twój ukochany Cię nie poznaje? Co w takiej sytuacji zrobić? Bohaterowie próbują poradzić sobie z sytuacją, która dodatkowo poprzetykana jest przeszkodami. Okazuje się, że to wszystko to był gruby plan. Z całej opowieści niestety nie przypadła mi do gustu główna bohaterka, która w ciągu kilku dni zmienia swoje zachowanie i podejście kilkukrotnie. Ciekawa historia, do przeczytania.

Intrygujący opis i okładka, szkoda tylko, że w treści nie ma ani śmiertelnej intrygi, ani tego obiecanego napięcia erotycznego. Początek był wciągający, a z każdą jedną stroną robiło się żenująco. Wieje nudą, a końca to ja chyba nie rozumiem, po co te całe zamieszanie? Serio ktoś sobie robi tyle kłopotu żeby kogoś wyeliminować i coś zatuszować?
Zmarnowany czas.

Zmarnowany czas.

Bardzo intrygujący thriller, wciągający od pierwszych stron. Książka z kategorii dziwnych bo przez mniej więcej połowę nie wiadomo o co chodzi i do czego zmierza cała historia. Mimo to jest zaskakująco ciekawie i bardzo chce się poznać ciąg dalszy. Niestety książka kończy się nagle i jest to fatalna forma zakończenia, jakby przypięta z innej powieści. Kończymy, zamykamy, wychodzimy... Ni z gruszki, ni z pietruszki. Odnosi się zabawne wrażenie, że zabrakło papieru albo tuszu i trzeba zakończyć powieść. Czar pryska... Chyba, że nie zrozumiałam intencji twórczej? Jak dla mnie zakończenie stanowi duże rozczarowanie, dlatego daję mocne 6.

Trochę się męczyłam czytając książkę. Historia niby ciekawa, coś nowego, innego, jednak coś mi tu nie zagrało. No bo jak wytłumaczyć to, że nagle z dnia na dzień nie pamiętamy ukochanej osoby? Tylko tej jednej osoby. Dziwna sytuacja. Nie wiemy też na początku za dużo o Eriku (później w sumie też są tylko jakieś pojedyncze sytuacje, gdzie Erik próbuje pomóc Joannie w odzyskaniu pamięci). Z Joanną podobnie, wiemy trochę więcej o niej, ale wszystko jest owiane tajemnicą, a przecież pamietała wszystko, oprócz Erika. Trochę średnio. Przez jedną część książki bohaterowie próbują jakoś ogarnąć co się stało, że Joanna nie pamięta Erika, a w drugiej połowie jeszcze bardziej mają pod górkę, bo jeszcze się okazuje, że to wszystko to jest jakiś spisek. Wszystko po prostu ciągnie się niemiłosiernie, na koniec dowiadujemy się dopiero, co tak naprawdę się stało z pamięcią Joanny, ale jak to dalej będzie pociągnięte to już nie wiadomo.

Wciągający, choć pozbawiony sensu thriller.

Wciągający, choć pozbawiony sensu thriller.

Polecam
Trzyma w napięciu do końca .

Polecam
Trzyma w napięciu do końca .

Niedoceniona i nieprzewidywalna...

Niedoceniona i nieprzewidywalna...