NIEznajomi

Tłumaczenie: Anna i Miłosz Urban
Wydawnictwo: MANDO
Fremd
tree

Szaleńcza gra. Erotyczne napięcie. Śmiertelna intryga. Dwoje autorów. Dwie perspektywy. Bestsellerowy duet pisarski w znakomitym thrillerze psychologicznym. Wyobraź sobie: w twoim salonie stoi mężczyzna. Twierdzi, że jest twoim narzeczonym. Nie znasz go. I nic w twoim domu nie świadczy o tym, że mówi prawdę. Paraliżuje cię strach. Masz ochotę chwycić za nóż. Wyobraź sobie: wracasz do domu, a...

Szaleńcza gra. Erotyczne napięcie. Śmiertelna intryga.

Wyobraź sobie: wracasz do domu, a twoja narzeczona cię nie poznaje. Bierze cię za włamywacza. Gorzej, za gwałciciela. Robisz wszystko, by się opamiętała. Ona jednak zażarcie cię atakuje. Uważa, że oszalałeś.

Co jest prawdą? Komu uwierzysz?

Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech. Ponad 10 tygodni na liście bestsellerów „Der Spiegel”

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

na_marginesie_ksiazk | 2018-10-10
Przeczytana: 08 października 2018

Wyobrażmy sobie sytuację, że po naprawdę długim i ciężkim dniu wychodzimy z pracy. Naszym jedynym marzeniem jest znaleźć w ciepłym i spokojnym wnętrzu naszego domu-azylu- gdzie wreszcie możemy odciąć się od problemów, trosk, chociaż na chwile zapomnieć o całym świecie, tak zwyczajnie odpocząć.
Dodatkowo tę wspaniałą perspektywę potęguje fakt, że czeka tam na nas ukochana osoba, dla ktorej jesteśmy w stanie tak dużo zrobić. Przekraczamy próg, widzimy naszą drugą połówkę a w tym momencie ona zaczyna krzyczeć i uciekać.....Nie poznaje nas. W dodatku w naszym domu nic nie świadczy o tym że tam mieszkamy. W oczach naszej miłości jesteśmy złodziejami, oszustami, a nawet gwałcicielami. Co zrobić? Jak przekonać ją ze się znamy, ba kochamy?

Tak mniej więcej rozpoczyna się książka "NIEznajomi" którego autorami są Urszula Poznanski i Arno Strobel. Mnie ten początek zaintrygował na tyle że nie potrafiłam oderwać się od tej książki i pochłaniałam ją strona za stroną.

"NIEznajomi"...

Annam | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

"NIEznajomi" jest thrillerem psychologicznym,który zabiera nas w świat intryg,niebezpieczeństwa i wielu niewyjaśnionych sytuacji i zdarzeń.
Świat,który dla dwojga ludzi nagle wywrócił się do góry nogami.
Bo jak tu żyć normalnie,gdy wracasz do domu a tam same niespodzianki.
Znikają wszystkie twoje rzeczy,uznany jesteś za intruza i stajesz się obcą osobą ?
Thriller wciąga od samego początku,jest pełen akcji i napięcia,które rośnie wraz z każdą przeczytaną stroną bo nie jest się w stanie przewidzieć co się wydarzy.
Autorzy @ursulapoznanski i @arno.strobel doskonale poradzili sobie z napisaniem tak świetnej pozycji po której przeczytaniu mogę polecić i POLECAM

WielkiBuk | 2018-10-15
Przeczytana: październik 2018

Intrygujący zamysł "NIEznajomych" ciągnie fabułę powieści w kilku kierunkach, z których nie każdy wydaje się logiczny i w pełni uzasadniony. To thriller pełen ekscytujących zwrotów akcji, zaskakujących rozwiązań i gierek psychologicznych, niemniej miejscami niepotrzebnie skomplikowany, bo podwójna perspektywa rozciąga opowieść w czasie, co nie zawsze wychodzi "NIEznajomym" na dobre. Mamy tu konflikty małżeńskie, a w zasadzie narzeczeńskie, problemy rodzinne, teorie polityczno-spiskowe – do wyboru, do koloru i nie każdemu czytelnikowi będzie łatwo się we wszystkim połapać, bo całość miewa chwilami wydźwięk pełen absurdu. Warto jednak zauważyć, że Ursula Poznanski i Arno Strobel wyszli poza schematy gatunkowe, a na dokładkę stworzyli bohaterów żywych, namacalnych, szczerych w swojej burzy emocji. Powieść czyta się z narastającym napięciem i zainteresowaniem, a całość zmierza do nieodgadnionej konkluzji.

Kto poszukuje ciekawej opowieści, która nie stawia na zwyrodnialstwo i...

Eric wraca do domu, styrany po pracy, jedyne o czym marzy to kieliszek wina w towarzystwie ukochanej narzeczonej. Jednak w domu nie czeka na niego ani pyszny obiad, ani piwko, ani wino. Ba! Nie czeka na niego nic miłego, tylko narzeczona krzycząca "błagam, niech mnie pan zostawi, proszę niech nie robi mi pan krzywdy" i ciskająca w niego przyciskiem do papieru...

Joanna po ciężkim dniu bierze kojący prysznic i jedynymi rewirami, w które podążają jej pragnienia i myśli, to wyrko, ciepły koc, kubek parującej, aromatycznej herbaty. No i książka. Dziwny hałas, który dobiega z parteru niepokoi ja coraz bardziej. Okazuje się, że do jej domu włamał się mężczyzna. Zboczeniec? Złodziej? Stalker? Gorzej! Wariat! Bo ten koleś utrzymuje nie tylko, że się znają, ale że są narzeczeństwem!

Kto kłamie? Kto udaje? Kto prowadzi dziwną grę? I o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi?

"Każde z nas ma swoje spojrzenie na te sytuację, Erik. [...] Moja wersja jest tak samo prawdopodobna jak...

Sabcia100 | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

"NIEznajomi" to thriller psychologiczny, który potrafi zrobić mętlik w głowie nawet najbardziej wprawionemu czytelnikowi. Pełna szokujących zwrotów akcji fabuła jest przedstawiana naprzemiennie z perspektywy Joanny i Erika, co jednak nie ułatwia nam zadania, bo któremu z nich powinniśmy uwierzyć?

ON twierdzi, że pół roku są zaręczeni i mieszkają razem. ONA zaś, że widzi go po raz pierwszy w życiu. W ich rzekomo wspólnym mieszkaniu nie ma żadnych przedmiotów, które mogłyby do niego należeć. ON zszokowany zapewnia, że jakimś cudem zniknęły. Pytanie w związku z tym brzmi: KTÓRE Z NICH postradało zmysły? Kto tu jest kłamcą i manipulantem? A wierzcie mi, prawdziwie szokujące wydarzenia i dziwne sploty okoliczności są jeszcze dopiero przed nimi...

Książkę przeczytałam błyskawicznie, gdyż z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. I choć finał według mnie był przekombinowany, to naprawdę wciągnęła mnie ta historia i dobrze spędziłam czas z tą powieścią. Sądzę, że powinna przypaść do...

Aniaczyanka | 2018-10-17
Przeczytana: 16 października 2018

Jakie to było dobre! Wciągnęłam się od samego początku i od początku zastanawiałam się, kto kłamie. Świetny thriller psychologiczny, który zaskakuje na każdym kroku. A zakończenie - takie wątki lubię najbardziej, żałuję, że nie mogę powiedzieć, czego dotyczy 🙊 Do tego wszystkiego napisana w fajnym klimacie, który pozostał ze mną na długo po przeczytaniu książki. To thriller, ale momentami jest taki... sensualny. Daje wielką dawkę dobrej energii, wiarę w miłość i jakby to nie zabrzmiało: "robi dobrze czytelnikowi". Dla takich historii warto czytać 👌🏻

zupa_czyta | 2018-10-19
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2018

Co to była za książka!? Spodziewałam się lekkiego thrillera psychologicznego, a dostałam thriller z elementami sensacji, który - jestem pewna - świetnie prezentowałby się na dużym ekranie.

Historia - pozornie - wydaje się dosyć oklepana (amnezja i te sprawy): ON po ciężkim dniu wraca do domu, do ukochanej narzeczonej. ONA go nie poznaje, co więcej: boi się go i uważa, że nigdy wcześniej się nie spotkali, nie mówiąc już o mieszkaniu razem i zaręczynach.
W tej pierwszej części powieści mamy i ciągłe napięcie i niewielkie zwroty akcji, ale dopiero w okolicach połowy wybucha prawdziwa bomba i rozpoczyna się wyścig z czasem, bo to, co spotyka naszych bohaterów zdecydowanie ma drugie, głębsze dno. Takiego rozwoju sytuacji zupełnie się nie spodziewałam! Nie jestem pewna, czy każde rozwiązanie zaproponowane przez pisarski duet ma logiczne uzasadnienie, ALE nawet gdyby w pewnym momencie zza krzaka wyskoczyli zombie naziści, to w tym wydaniu chyba bym to kupiła! :D Jeśli przymkniecie oko na...

Sebastian Woźniak | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

Żenada. Pozycja dobra dla nastolatków. Aż dziw bierze, że podpisał się pod tym Strobel. Nie polecam.

Kto by nie chciał czasami zrobić resetu i na chwilę wymazać sobie z pamięci swoją wkurzającą drugą połówkę?

Uwielbiam książki na rozkminę gdzie nie wiadomo o co chodzi i czytelnik od pierwszych stron zastanawia się nad tym co tu się wydarzyło. Tworzy w głowie różne prawdopodobne scenariusze wydarzeń i próbuje niczym najdociekliwszy detektyw rozwikłać tajemniczą zagadkę. A ta książka od pierwszych stron pobudza wyobraźnię i aktywuje wszystkie szare komórki oraz detektywistyczne i psychologiczne zapędy czytelnika!

Ona i on - znajomi czy NIEznajomi? Ona pamięta wszystko oprócz jego, on nie może zrozumieć czemu wymazała go całkowicie z pamięci i jakim cudem wszystkie jego rzeczy zniknęły z ich domu. Ona upiera się że go nie zna, on zaczyna się bać, że zwariował. Istne szaleństwo! I kto powinien trafić w kaftan? Kto jest szaleńcem, kto ma urojenia?

Książkę czyta się rewelacyjnie! Zarówno jej relacje jak i jego wrażenia idealnie komponują się w zagadkową całość. Oprócz ich...

opowiemci | 2018-10-20
Przeczytana: 17 października 2018

„Światło przed drzwiami wejściowymi zauważam tylko przez przypadek.”
Z tym pierwszym zdaniem zostałam całkowicie pochłonięta przez tajemniczą i niepokojącą fabułę książki „Nieznajomi” wydanej przez wydawnictwo Mando.

Joanna przed kilkoma miesiącami przeprowadziła się do Niemiec, aby rozpocząć życie z dala od despotycznego ojca. Pewnego wieczoru, będąc sama w domu, spotyka nieznajomego mężczyznę, którego bierze za włamywacza.

Fabuła już od pierwszej strony staje się skomplikowana, gdyż intruz próbuje przekonać Joannę, że jest jej narzeczonym. W domu jednak nie ma najmniejszego śladu mogącego wskazywać na obecności jakiegokolwiek mężczyzny. Świat bohaterów w jednej chwili rozpada się i podobnie jak oni, my czytelnicy, nie wiemy kto mówi prawdę, komu można ufać i przed czym powinno się uciekać.

Fabuła powieści zmienia się już od początku, co pewien czas czyniąc niespodziewany zwrot, przez co nie będziemy mogli odłożyć książki nawet na chwilę. „Nieznajomi” to jedna z tych książek, w...