Ta druga

2019-03-13
2019-03-13
2019-01-29
Paweł Lipszyc
niebezpieczeństwo podstęp rywalizacja thriller zazdrość zemsta

Daję takie mocne cztery.. Dlaczego? Opis książki mnie do niej zachęcił, myślałam, że będzie to łaaał książka, aczkolwiek - pomyliłam się. Paręnaście pierwszych rozdziałów, miało to coś. Tą iskrę od której nie dało się oderwać. A później? Męczyła mnie bardzo, jak najszybciej chciałam ją skończyć.
Zachwycił mnie (również co jest na plus) wątek zakończenia, totalnie się niespodziewałam.

Zachwycił mnie (również co jest na plus) wątek zakończenia, totalnie się...

Nie domyśliłam się zakończenia, ale to nie znaczy, że "Ta druga" jest jakimś wyjątkowo nieprzewidywalnym, zaskakującym thrillerem. Książka ma wiele absurdalnych momentów, bohaterów nie da się lubić, wiele wątków nie ma większego sensu.
Takie średnie to było, nic szczególnie ciekawego.

Takie średnie to było, nic szczególnie ciekawego.

Carrie.
Emma.
Adrian.
Producentka.
Dziewczyna na zastępstwo.
I genialny scenarzysta, który jest mężem Carrie.
Co z tego wyniknie?

Dobrze się czyta, ale niektóre twisty fabularne zakrawają na głupotę, które nie sposób niczym wyjaśnić. Kolejne strony jednak szybko umykają.

Carrie.
Emma.
Adrian.
Producentka.
Dziewczyna na zastępstwo.
I genialny scenarzysta, który jest mężem Carrie.
Co z tego wyniknie?

Niestety baaaardzo przewidywalna. Ciekawe było tylko zakończenie.

Niestety baaaardzo przewidywalna. Ciekawe było tylko zakończenie.

Ogólnie nie najgorsza, ale "Ta dziewczyna" zawyżyła poprzeczkę na tyle, że "Ta druga" wypada słabo. Bardzo przewidywalna, a bohaterowie też nieszczególnie dają się lubić.

Bardzo dobra i solidna. Co prawda od połowy książki podejrzewałam jej zakończenie, ale nie obniżyło to jej wartości. Emma dostaje szansę na prawdziwą karierę. Sukcesom Emmy, z trudem przygląda się Carrie, która trafiła na urlop macierzyński. Na rywalizacji obu pań zdaje się korzystać Adrian, mąż Carrie i szef Emmy. I kiedy myślimy, że wszystko wiemy, akcja skręca w inną stronę. Odkrywamy kolejne sekrety i mamy mętlik w głowie! Lubię takie książki. Może i brakuje tutaj dreszczyku emocji, ale czytałam tę książkę z dużym zaangażowaniem

Bardzo mi się podobała!!! Szkoda że zaczęła wciągać dopiero od środka 😅

Bardzo mi się podobała!!! Szkoda że zaczęła wciągać dopiero od środka 😅

Czytam i czytam no i gdzie ten thriller. Trochę się ciągnie.
Kilka rozdziałów przed końcem nagle zmiana, zabójstwo i inne wyjaśnienia.
Końcówka była interesująca.

Czytam i czytam no i gdzie ten thriller. Trochę się ciągnie.
Kilka rozdziałów przed końcem nagle zmiana, zabójstwo i inne wyjaśnienia.
Końcówka była interesująca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po przeczytaniu książki "Ta dziewczyna" spodziewałam się czegoś o wiele lepszego. Od około połowy książka staje się przegadana, chociaż intrygi wychodzą na jaw, historia nie zmierza ku końcowi. Wygląda to tak, jakby autorka po prostu musiała wyrobić się w jakiś ramach ilości znaków, a że nie miała pomysłu jak ciekawie to pociągnąć, wyszło jak wyszło. Daję sześć gwiazdek za zaskakujący zwrot akcji (nie chcąc spojlerować napiszę tylko tyle, że ten zwrot akcji, jakby nie patrzeć, jest dość znaczący i wyjaśnia jedną jedyną wzmiankę o nastoletnim życiu bohaterki. Inna sprawa, że dla każdej normalnej kobiety, byłoby to traumatyczne przeżycie, a jeżeli nie, to zapewne w jakimś stopniu odbiłoby się na jej psychice, życiu.),który prowadzi do wręcz śmiesznego i nieprawdopodobnego zakończenia. Oczywiście wszystko kończy się przesłodzonym happy endem:

W telewizji praca wre. Pracują najlepsi a młode wilki dyszą im w karki. Carrie , producentka, i jej mąż, Adrian, scenarzysta, są na szczycie. Niestety sprawy się gmatwają i z tego szczytu ześlizgują się, choć trzymają się go pazurami. Te trudności to z powodu pnącej się na szczyt Emmy i małego dziecka, które nie ułatwia mamie pracy. Prosta i naiwna historia. Męski bohater niedojrzały, groteskowy i nadęty. Jak zwykle u tej autorki główna postać kobieca egzaltowana i nieco psychopatyczna. Całość osadzona w świecie równoległym bo nie w realnym, ustalmy. 😁 Jednym słowem komedia omyłek z zaskakującym zakończeniem.

• Przeczytane 2019
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Ta druga