Rybana 
https://www.instagram.com/rybana_otulonaksiazka, drewnianaja.blogspot.no
Kobieta niebanalnie banalna Czas spędzany z książką, jest dla niej jak randka bez zobowiązań, ale za to z gwarancją satysfakcji. Nie podąża za modą książkową, nie robi planów czytelniczych na kolejny rok. Czyta to co czyta, czyli to co lubi. Kupuje i gromadzi książki z wielką namiętnością. Uważa, że od czytania książek się nie tyje, nie starzeje, a tym bardziej nie głupieje. Zęby też się nie psują. Czytając mówi-jestem na relaksie.
kobieta, Sandnes/Norwegia, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 15 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-22 19:32:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Co jest w stanie zrobić młoda zakochana dziewczyna dla mężczyzny swojego życia?
Do czego zdolna jest kobieta by chronić swoją szczęśliwą rodzinę, mimo iż ta rodzina zbudowana jest na kłamstwie?
Genevieve Russell, ciężarna żona gubernatora zostaje uprowadzona. Mimo usilnych poszukiwań i mobilizacji wszystkich sił, nie udaje się odnaleźć ani porywaczy, ani porwanej.
Mija 27 lat i na obszarze...
Co jest w stanie zrobić młoda zakochana dziewczyna dla mężczyzny swojego życia?
Do czego zdolna jest kobieta by chronić swoją szczęśliwą rodzinę, mimo iż ta rodzina zbudowana jest na kłamstwie?
Genevieve Russell, ciężarna żona gubernatora zostaje uprowadzona. Mimo usilnych poszukiwań i mobilizacji wszystkich sił, nie udaje się odnaleźć ani porywaczy, ani porwanej.
Mija 27 lat i na obszarze przygotowywanym pod budowę nowego osiedla zostają odnalezione szczątki Genevieve. Szkopuł w tym, że po dziecku nie został nawet ślad. O śmierć gubernatorowej oskarżony jest jeden z porywaczy, odnaleziony poprzez donos.
Tylko jedna osoba wie w jakich okolicznościach zmarła Genevieve i co się naprawdę stało z dzieckiem. Teraz stoi przed trudnym wyborem. Milczeć i pozwolić by stracono niewinnego człowieka, albo powiedzieć prawdę i zniszczyć swoją rodzinę, którą kocha ponad wszystko.
To bardzo poruszająca książka o wyborach z miłości, o decyzjach ze strachu. Świetnie skonstruowana fabuła, dobrze wykreowane postaci. Nie ma tu cukierkowych wątków, nie ma słodkiego baju baju. Jest za to kawał dobrej książki obyczajowej o kobiecie, która przez prawie 30 lat budowała swoje życie na nowo, nosząc w sobie tajemnicę, którą miała zabrać do grobu. Los sprawił, że sekrety musiały zostać ujawnione, a prawda dojść do głosu. W sumie przez całą książkę czekałam aż to wszystko pierdutnie z wielkim hukiem... no i walnęło i to jeszcze jak. Koniecznie przeczytajcie. Ja po trzech przeczytanych książkach tej autorki, już wiem, że się z nią zaprzyjaźnię. Ma pióro kobieta, oj ma.

pokaż więcej

 
2019-01-20 14:17:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Andrea zmagająca się z codzienną obojętnością męża, ignorowana i pogardzana coraz bardziej uzależnia się od środków uspokajających i alkoholu. W jej samotności jedyną rozrywką jest codzienne obserwowanie sąsiadów przez okno i snucie na ich temat coraz to bardziej wymyślnych historii. Ma to jej pomóc w napisaniu powieści kryminalnej. Kolejnej, którą rozpocznie i nie skończy. Jej życie, kobiety... Andrea zmagająca się z codzienną obojętnością męża, ignorowana i pogardzana coraz bardziej uzależnia się od środków uspokajających i alkoholu. W jej samotności jedyną rozrywką jest codzienne obserwowanie sąsiadów przez okno i snucie na ich temat coraz to bardziej wymyślnych historii. Ma to jej pomóc w napisaniu powieści kryminalnej. Kolejnej, którą rozpocznie i nie skończy. Jej życie, kobiety zamkniętej w czterech ścianach toczy się od jednej garści tabletek, popijanych kawą z whisky i wysiadywaniu w oknie. Z niemałym zainteresowaniem śledzi życie swojej sąsiadki z naprzeciwka, oraz jej idealnego małżeństwa.
Pewnej nocy sąsiadka znika. Andrea postanawia wyjaśnić to co się stało. Sama nie ma pewności czy to co widzi, słyszy, przeczuwa dzieje się naprawdę, czy może jest wynikiem jej uzależnienia i zmąconego umysłu. Jedno wie na pewno- chce odkryć prawdę. Tylko, że sama coraz bardziej zaczyna się czuć zagrożona, zwłaszcza gdy wyniku ataku traci z pamięci ostatnie 13 lat.
Opinie na temat tej książki czytałam różne. I dobre i złe. Te dobre mówiły o emocjonalnym rollercoasterze, złe z kolei, że brak tam mrocznego klimatu, że nic się nie dzieje. Jak to mówią- nie przekonasz się jak nie spróbujesz. Spróbowałam i ... guzik prawda. Jeśli przejdzie się pierwsze rozdziały, to potem tam dzieje się i to bardzo dużo. Emocje jak na kolejce górskiej- raz w górę raz w dół. Jest napięcie jest zabawa. Może tylko ten koniec nie po mojej myśli, ale niech sobie gadają co chcą, wg mnie książka świetna.

pokaż więcej

 
2019-01-20 14:11:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Magdalena Hansson (tom 5)

Kiedy wybierasz się na spotkanie klasowe zakładasz kieckę jakby bardziej paradną, wciągasz brzuch i przyklejasz do twarzy szerszy uśmiech. Zabierasz ze sobą zdjęcia. Oczywiście te, na których dzieci ślicznie ubrane akurat nie chcą się pozabijać i mąż przyodziany w koszulę, a nie w ulubioną spraną polówkę obejmuje twoje ramiona. Opowieściom o szczęśliwych małżeństwach, cudownym rodzicielstwie i... Kiedy wybierasz się na spotkanie klasowe zakładasz kieckę jakby bardziej paradną, wciągasz brzuch i przyklejasz do twarzy szerszy uśmiech. Zabierasz ze sobą zdjęcia. Oczywiście te, na których dzieci ślicznie ubrane akurat nie chcą się pozabijać i mąż przyodziany w koszulę, a nie w ulubioną spraną polówkę obejmuje twoje ramiona. Opowieściom o szczęśliwych małżeństwach, cudownym rodzicielstwie i wakacjach za granicą nie ma końca. A po powrocie do domu na pytanie- jak było? odpowiadasz- nudno.
Bohaterom tej książki z pewnością nie było nudno na spotkaniu klasowym zorganizowanym po latach. Cześć, czołem, co słychać, kopę lat. Alkohol leje się strumieniami, a wraz z wypitymi procentami do głosu zaczynają dochodzić dawne animozje, stare konflikty, przechowywane w pamięci pretensje i żale. I znów grupa dzieli się na tych popularnych, na tych średnich i na tych, którzy albo byli ignorowani albo byli ofiarami przemocy.
Nocny spacer po lesie, który miał być jedną z atrakcji spotkania kończy się makabrycznym odkryciem zwłok jednego z uczestników. Morderca wykazał się dużym okrucieństwem. Następnego dnia w pobliskim hotelu zostają odnalezione zwłoki kolejnej osoby biorącej udział w spotkaniu, a śmierć jeszcze jednego uczestnika jak się okazuje też nie była przypadkowa.
Kilka trupów i poczucie zagrożenia dla pozostałych przy życiu bohaterów, to nie w kij dmuchał i coś powinno się dziać. Niestety nie działo się nic. Fabuła tak wypłukana z emocji, odwirowana z napięcia i pozbawiona energii, że po prostu wiało nudą. Tylko krótkie rozdziały pozwoliły mi dotrwać do końca, bo dzięki nim czytało się szybko. Poprzednie książki tej autorki były naprawdę dobre. Nie wiem co w tej poszło nie tak.
Chciałabym powiedzieć, że zakończenie, nawet dość zaskakujące uratowało całość... ale musiałabym skrzyżować paluszki wciskając wam ten kit

pokaż więcej

 
2019-01-20 14:10:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Druga żona nie zawsze ma życie usłane różami. Czasem żyje w cieniu wspomnień o tej pierwszej, czasem musi skakać wyżej niż chciała poprzednia.
Lara i Maggie weszły w grono rodziny Farinelli jako drugie żony braci Massimo i Nico. Wydawałoby się, że obie wygrały los na loterii. Zamożna familia, dostanie życie, miłość. Tymczasem Maggie musi się zmierzyć z wszech obecnym duchem pierwszej żony oraz...
Druga żona nie zawsze ma życie usłane różami. Czasem żyje w cieniu wspomnień o tej pierwszej, czasem musi skakać wyżej niż chciała poprzednia.
Lara i Maggie weszły w grono rodziny Farinelli jako drugie żony braci Massimo i Nico. Wydawałoby się, że obie wygrały los na loterii. Zamożna familia, dostanie życie, miłość. Tymczasem Maggie musi się zmierzyć z wszech obecnym duchem pierwszej żony oraz z krnąbrną nastoletnią pasierbicą. Lara natomiast z pozoru szczęśliwa mężatka w czterech ścianach pięknego domu doświadcza przemocy zarówno psychicznej jak i fizycznej. Jej przystojny i uroczy mąż na każdym kroku wytyka jej małą "produktywność rozrodczą"- wydała na świat tylko jednego syna, który nie spełnił jego oczekiwań.
Do tego wszystkiego jest jeszcze wyniosła i wymagająca teściowa- taka z piekła rodem, która jak don padre w spódnicy trzyma rodzinę za przysłowiową mordę, oczekując bezwzględnego podporządkowania.
Sięgając po tę książkę myślałam sobie- oby tylko nie było to przesłodzone "coś", bo ja już dawno wyrosłam ze słodko-pierdzącego pitu pitu. Jednak okazało się, że to kawał dobrej książki obyczajowej, gdzie mamy tajemnicę, zdradę, przemoc w zaciszu zamożnego domu i historię kobiecej przyjaźni, w której tkwi ogromna siła.
Z początku denerwował mnie sposób pisania autorki- taki niby zabawny, niby śmieszny i myślałam sobie- nie zdzierżę całej książki w tym stylu. Ale ponieważ historia jest pokazana z punktu widzenia dwóch bohaterek Maggie i Lary, poszczególne z rozdziałów były napisane stylem najbardziej pasującym do charakteru każdej z nich..ufff...
Książka godna polecenia, świetnie napisana. Połknęłam ją w dwa wieczory niecierpliwie zmierzając do finału

pokaż więcej

 
2019-01-20 14:08:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Grace i Charlie przyjaźniły się od dzieciństwa. Były nierozłączne, rozumiały się bez słów, wpierały.
Śmierć jednej z nich kładzie się cieniem na życiu drugiej.
Grace ciężko pogodzić się z tą tragedią. Towarzyszące jej poczucie winy i świadomość zbyt wielu niejasności, nie pozwalają na powrót do normalnego życia. Aby uporać się z traumą postanawia wyjaśnić pewne fakty. Między innymi, dlaczego...
Grace i Charlie przyjaźniły się od dzieciństwa. Były nierozłączne, rozumiały się bez słów, wpierały.
Śmierć jednej z nich kładzie się cieniem na życiu drugiej.
Grace ciężko pogodzić się z tą tragedią. Towarzyszące jej poczucie winy i świadomość zbyt wielu niejasności, nie pozwalają na powrót do normalnego życia. Aby uporać się z traumą postanawia wyjaśnić pewne fakty. Między innymi, dlaczego przed siedmioma laty Charlie nagle wyjechała, a wcześniej przepraszała i prosiła o wybaczenie.
Wokół niej zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś ją śledzi, ktoś wykonuje głuche telefony, w pobliżu krąży tajemniczy czerwony samochód, a w jej życie wkracza Anna- rzekoma siostra zmarłej przyjaciółki. Anna zadomawia się u Grace, a ta z kolei ma poczucie, że odnalazła w niej jakąś część zmarłej Charlie. Z każdym rozdziałem robi się coraz dziwniej. Ktoś ewidentnie niszczy życie bohaterki.
Książka jako debiut jest naprawdę niezła. Mimo, że bez szaleństw, to napięcie towarzyszyło mi przez wszystkie rozdziały. Autorka potrafiła zainteresować czytelnika, chociaż czasem coś tam w fabule zgrzytalo.
Główna bohaterka da się lubić, ale momentami jej naiwność i rozmemłanie emocjonalne sprawiało, że miałam ochotę nią potrząsnąć.
Zakończenie zaskakuje. Chociaż wytrawny czytacz thrillerów powie- ale to już było😉. Akuratne czytadełko na przydługie wieczory.👍

pokaż więcej

 
2019-01-20 14:07:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Jenna za sprawą przeszczepu serca otrzymuje szansę na drugie życie. Powodowana wdzięcznością, a i poniekąd wyrzutami sumienia zamierza odnaleźć rodzinę swojej dawczyni. Ponieważ nie jest to zgodne z przepisami wynajmuje w tym celu detektywa. Jej bliscy są przeciwni temu postanowieniu. Jednak ona uważa, że zwykły list ze standardowymi podziękowaniami, choćby ujętymi w najpiękniejsze słowa nie... Jenna za sprawą przeszczepu serca otrzymuje szansę na drugie życie. Powodowana wdzięcznością, a i poniekąd wyrzutami sumienia zamierza odnaleźć rodzinę swojej dawczyni. Ponieważ nie jest to zgodne z przepisami wynajmuje w tym celu detektywa. Jej bliscy są przeciwni temu postanowieniu. Jednak ona uważa, że zwykły list ze standardowymi podziękowaniami, choćby ujętymi w najpiękniejsze słowa nie wystarczy, ani nie odda tego jak ogromną wdzięczność czuje, a jednocześnie towarzyszące jej poczucie winy.
Bohaterka stara się powoli wrócić do normalnego życia. Jednak jej zwykłej codzienności zaczynają towarzyszyć stany lękowe. Na dokładkę pojawiają się wizje i niepokojące sny dotyczące zmarłej Callie. I już sama nie wie czy jest to efekt zażywania leków, czy może wraz z sercem przejęła wspomnienia nieżyjącej dziewczyny. Z tych wspomnień wyłania się obraz kogoś kto nie zginął w przypadkowym wypadku, jak ustaliło to śledztwo.
Jenna z uporem maniaka czyta o wszystkich naukowych dowodach na pamięć komórkową. Zbiera i notuje fakty z życia Callie i jej rodziny. Zaczyna prowadzić własne niebezpieczne śledztwo.
Muszę powiedzieć, że autorka przez całą książkę potrafiła trzymać mnie w napięciu, prowadząc przez kolejne rozdziały trochę pograła mi na emocjach. Nie wiem tylko czemu, ale zakończenie i wyjaśnienie pewnych spraw mnie nie usatysfakcjonowało. Czegoś mi było tam za dużo i czegoś za mało. Ot kobieca logika

pokaż więcej

 
2018-12-30 13:08:24
Ma nowego znajomego: atram_78
 
2018-12-30 13:07:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

iętnastoletnia Ellie wychodzi z domu do biblioteki i nigdy już nie wraca. Znika bez śladu. Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, śledztwo zostaje wyciszone, a rodzina pozostawiona bez odpowiedzi. Co stało się z dziewczyną. Została porwana?uciekła? czy stało się coś jeszcze gorszego? Policja skłania się do tezy, że nastąpiła ucieczka z domu. Laurel, matka zaginionej uważa, że córka nie miała ku... iętnastoletnia Ellie wychodzi z domu do biblioteki i nigdy już nie wraca. Znika bez śladu. Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, śledztwo zostaje wyciszone, a rodzina pozostawiona bez odpowiedzi. Co stało się z dziewczyną. Została porwana?uciekła? czy stało się coś jeszcze gorszego? Policja skłania się do tezy, że nastąpiła ucieczka z domu. Laurel, matka zaginionej uważa, że córka nie miała ku temu powodów. Była lubianą nastolatką, odnoszącą sukcesy w nauce, do tego zakochaną, szczęśliwą. Jednak w głębi duszy ma nadzieję, że właśnie taki był scenariusz jej zniknięcia, bo to oznaczałoby, że Ellie żyje. Gdzieś tam... ale żyje.
Mija 10 lat. Laurel nadal niepogodzona ze stratą córki na swej drodze spotyka czarującego mężczyznę. Przy Floydzie czuje się kobieco, zaczyna wracać do życia. Kiedy poznaje jego dziewięcioletnią córkę przeżywa szok. To młodsza kopia Ellie ...jej Ellie.
Tyle pytań bez odpowiedzi, które nagromadziły się przez tę dekadę wracają do niej jak bumerang.
Książka napisana jest spokojnym stylem, bez udziwnień, za to fabuła aż gęsta od emocji. Trudny temat ujęty w prostą, wciągającą formę.
Jedynym zarzutem z mojej strony jest to, że niektóre wątki były odkrywane na bieżąco nie pozostawiając czytelnikowi miejsca na domysły, obstawianie winnych, spekulacje co się tak naprawdę stało. Połowa książki, to jeszcze nie koniec, a właśnie już w połowie dowiadujemy się o co kaman...
Książka nie jest dziełem wszech czasów, ale przyznaję- to thriller na poziomie. Obseja- to słowo klucz w tej historii, która jest bardzo przejmująca. Jeszcze kołacze mi się po głowie

pokaż więcej

 
2018-12-30 13:06:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Dwa lata po śmierci męża Kaine Preskot wciąż nie może pogodzić się z jego stratą. Do tego nie wierzy, że śmierć nastąpiła w wyniku wypadku, jej zdaniem to było morderstwo. Niestety policja nie daje wiary w wersję Kaine, a na dodatek bagatelizuje jej zgłoszenia o nękaniu i poczuciu zagrożenia. Ich zdaniem przedmioty zmieniające swoje miejsce w mieszkaniu mogły zostać przez nią samą źle... Dwa lata po śmierci męża Kaine Preskot wciąż nie może pogodzić się z jego stratą. Do tego nie wierzy, że śmierć nastąpiła w wyniku wypadku, jej zdaniem to było morderstwo. Niestety policja nie daje wiary w wersję Kaine, a na dodatek bagatelizuje jej zgłoszenia o nękaniu i poczuciu zagrożenia. Ich zdaniem przedmioty zmieniające swoje miejsce w mieszkaniu mogły zostać przez nią samą źle odłożone, a pojawiające się żonkile nie niosą ze sobą zagrożenia.
Aby uciec od przeszłości i poczucia osaczenia bohaterka pod wypływem impulsu kupuje w ciemno stary dom i wyjeżdża do niewielkiego miasteczka, skąd pochodziła jej praprababka. Na miejscu okazuje się, że o ile ona zamierzała rozpocząć nowe życie, o tyle dom wygląda tak jakby jego żywot już się skończył. Do tego krążące o nim historie, które przyprawiają o gęsią skórkę nie poprawiają nastroju Kaine. Morderstwa, duchy, sekrety.
Jednak wygląda na to, że jej przeszłość też podążyła za nią na to odludzie, do starego domostwa. Tajemnicze telefony, pojawiające się krwawe napisy, znowu żonkile.... no nie ma łatwo kobieta.
Historia zawarta w książce toczy się dwutorowo. W czasach teraźniejszych i tych, które były ponad sto lat wcześniej w 1906r. I dużą rolę odgrywa ten przerażający dom. Jednak czytając miałam wrażenie, że akcja sprzed stulecia rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej, przynajmniej opisy bardziej pasujące są do tej epoki niż do początku XX w.
Książkę czyta się dobrze, lekkie pióro, nieskomplikowana fabuła. Tylko takie to trochę naiwne było. Ale na zimowy wieczór polecam :)

pokaż więcej

 
2018-12-30 13:04:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka mnie zaskoczyła. Fabuła inna niż wszystkie. Oczywiście temat amnezji, niepamięci był już przerabiany na wiele sposobów, ale nie tak jak tutaj. Od pierwszej strony przepadłam, chociaż im bliżej końca tym miałam większe "ale".
Historia ukazana z perspektywy dwójki bohaterów -Joanny i Erica.
Eric wraca do domu po wyczerpującym dniu w pracy, marząc o spokojnym wieczorze z ukochaną.
Joanna...
Książka mnie zaskoczyła. Fabuła inna niż wszystkie. Oczywiście temat amnezji, niepamięci był już przerabiany na wiele sposobów, ale nie tak jak tutaj. Od pierwszej strony przepadłam, chociaż im bliżej końca tym miałam większe "ale".
Historia ukazana z perspektywy dwójki bohaterów -Joanny i Erica.
Eric wraca do domu po wyczerpującym dniu w pracy, marząc o spokojnym wieczorze z ukochaną.
Joanna marzy o tym samym tylko w towarzystwie książki. Niestety ku swojemu przerażeniu zastaje w salonie obcego dla niej mężczyznę, który na dodatek mówi jej, że są zaręczeni, mieszkają razem i znają się od ponad roku. Bohaterka nie tylko nie poznaje Erica, boi się go i o ile pamięta wszystko ze swego życia, jego akurat w tej pamięci nie ma.
Poznając sytuację tak ze strony Joanny, jak i ze strony Erica mamy pewność, że oboje mówią prawdę. Więc co się tak naprawdę zadziało? i co jest grane? Oboje chodzą wokół siebie jak dwie tykające bomby.
Do tego zaczynają się dziać wokół nich niepokojące rzeczy. Dochodzi do zdarzeń, które mrożą krew w żyłach. Nie ma na to jasnych wytłumaczeń. I okazuje się, że nawzajem się siebie boją.
O ile historia zawarta w książce bardzo mi przypadła do gustu, nawet pomijając pewne nieścisłości, lub niemożliwe do zrealizowania w życiu realnym sytuacje, to moim zdaniem im bliżej końca tym fabuła była coraz bardziej przekombinowana, a zakończenie było dla mnie "takie se" mimo tych różnych różności. Wytłumaczenie tego co od początku nurtuje czytelnika jest dla mnie mało logiczne. Sama kulminacja mimo iż dramatyczna jakoś mnie rozczarowała. Czegoś mi tam zabrakło. Może trochę normalności i realności.
Jednak pomimo mojego kręcenia nosem na samo zakończenie książki, gorąco ją polecam. Czyta się świetnie.

pokaż więcej

 
2018-12-30 13:03:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Joanna spada ze schodów. W wyniku upadku doznaje urazu, który powoduje utratę pamięci z ostatnich dwunastu miesięcy. Próby przypomnienia sobie czegokolwiek z tego okresu nie przynoszą rezultatu. Do tego wydaje się, że mąż i dorosłe już dzieci robią wszystko by ta pamięć jej nie wróciła.
Bohaterka próbuje dociec co takiego się wydarzyło, że zniknęły jej wspomnienia, jakby przespała cały rok. Na...
Joanna spada ze schodów. W wyniku upadku doznaje urazu, który powoduje utratę pamięci z ostatnich dwunastu miesięcy. Próby przypomnienia sobie czegokolwiek z tego okresu nie przynoszą rezultatu. Do tego wydaje się, że mąż i dorosłe już dzieci robią wszystko by ta pamięć jej nie wróciła.
Bohaterka próbuje dociec co takiego się wydarzyło, że zniknęły jej wspomnienia, jakby przespała cały rok. Na dodatek dochodzi jeszcze niewytłumaczalna niechęć do męża i strach przed nim. Joanna zastanawia się nad prawdziwością oficjalnej wersji zdarzeń. Czy rzeczywiście był to nieszczęśliwy wypadek? czy może ktoś ją z tych schodów zepchnął? I co z rodziną, która zachowuje się jakby wszyscy mieli mroczne sekrety?
Mimo negatywnych opinii opis z tyłu książki mnie skusił. A raz kozie śmierć, może mnie się spodoba?... ech... naiwności moja siostro 😞.
Pomysł na historię bardzo dobry, ale jego realizacja okazała się przerażająco nudna. Zbyt dużo myślowych ścieżek bohaterki, za wiele monotonnych rozważań. Takie to było na siłę rozciągane i obszerne jak dwa swetry typu oversize. Można było skrócić, ująć w konkrety i zrobić z tego książkę, w którą wsadza się nos i nie wyjmuje dopóki się nie skończy. Ja męczyłam tydzień. I mogłabym to zgonić na zamieszanie z wyjazdem córci na stypendium, albo na przedświąteczny szał, ale niestety książka ciągnęła się jak guma do żucia, bo fabuła była dość nudna. A że nie mam w zwyczaju odkładać książki przed jej skończeniem, to trawiłam jak grzybki wieczorem. Czy polecam? na waszą odpowiedzialność

pokaż więcej

 
2018-12-30 13:02:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

tej książce nie było jakoś specjalnie głośno, nie była szeroko reklamowana jak wiele innego "literackiego" chłamu. A szkoda, bo to naprawdę świetna, wciągająca i zaskakująca historia.
Hannah wraca do domu z zamiarem świętowania swojego przyszłego awansu z ukochanym. Jednak po powrocie odkrywa, że jej chłopak zniknął, a wraz z nim zniknęły jego wszystkie rzeczy oraz zdjęcia, maile, smsy - zero...
tej książce nie było jakoś specjalnie głośno, nie była szeroko reklamowana jak wiele innego "literackiego" chłamu. A szkoda, bo to naprawdę świetna, wciągająca i zaskakująca historia.
Hannah wraca do domu z zamiarem świętowania swojego przyszłego awansu z ukochanym. Jednak po powrocie odkrywa, że jej chłopak zniknął, a wraz z nim zniknęły jego wszystkie rzeczy oraz zdjęcia, maile, smsy - zero śladu. Nikt o nim nie słyszał, nikt go nie widział jakby zapadł się pod ziemię, jakby w ogóle nie istniał, jakby te cztery lata, które spędzili ze sobą nigdy się nie wydarzyły. Zakochana kobieta wierzy, że on wróci, że ona sama go odnajdzie. Zaczyna poszukiwania z obsesyjną wręcz systematycznością. To odbija się nie tylko na jej życiu prywatnym, ale i zawodowym. Do tego dostaje głuche telefony, dziwne smsy, a w domu pojawiają się ślady bytności kogoś podczas jej nieobecności. "Czasem najbardziej powinniśmy się bać ludzi nam najbliższych". I komu wtedy ufać?
Mary Torjussen zadebiutowała tą książką i już wiem, że sięgnę po kolejną jej pozycję - "Dziewczyna, którą byłam". Dla mnie autorka naprawdę warta uwagi

pokaż więcej

 
2018-12-30 12:56:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-12-30 12:55:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-30 12:54:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
428 164 4582
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (97)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd