Obserwuję cię

Sine Qua Non
2018-09-19
2018-09-19
Monika Nowak
zaginięcie intryga tajemnica śledztwo nastolatka rodzina poszukiwanie

Cena obojętności

Książka cały czas trzyma w napięciu i nie pozwala na to by łatwo można było domyślić się co się stało z Anną. Stosunkowo czytało ją się bardzo szybko, ale przeszkadzały mi niektóre wątki, które nic nie wnosiły do książki. Kolejnym minusem było zbyt dużo postaci opisujących wszystko ze swojej perspektywy, przez co momentami się gubiłam.

Okropnie mnie wymęczyła ta książka.Przez ponad połowę myślałam , że czytam poradnik florystki „Jak pięknie komponować wiązanki „🙈czy też bardzo szczegółową instrukcję „Jak zabić muchę „🤣
Dopiero pod koniec coś zaczyna się dziać i za to dodatkowa gwiazdka ….

Dopiero pod koniec coś zaczyna się dziać i za to dodatkowa gwiazdka ….

Dobrze dopracowana fabuła, ciekawa intryga i interesujący bohaterowie. Od samego początku ciężko było się oderwać. Autorka trzyma czytelnika w napięciu, aż do ostatniej strony. Zakończenie bardzo zaskakujące i satysfakcjonujące. Czyta się w oka mgnieniu. Polecam, warto poświęcić jej chwilę. Robi wrażenie!

Moja pierwsza książka w tym roku i już postawiła wysoko poprzeczkę. To druga powieść tej autorki i za każdym razem jestem zachwycona.

Pomysł i opis fabuły trzyma w napięciu do ostatniego rozdziału.
Dziewczyna, która ginie w niewyjaśnionych okolicznościach w Londynie. Napotyka w pociągu kilka osób, które tworzą całą historię.
Jestem zachwycona, bardzo fajnie mi się ją czytało.

Pomysł i opis fabuły trzyma w napięciu do ostatniego rozdziału.
Jestem zachwycona, bardzo fajnie mi się ją...

Elle jadąc pociągiem zwraca uwagę na dwie młode dziewczyny, do których dosiada się dwóch mężczyzn. Elle jest spokojna do czasu, aż nie dowiaduje się, że ci mężczyźni właśnie opuścili więzienie. Zaniepokojona tym faktem w pierwszym odruchu chce zareagować i w jakiś sposób przestrzec dziewczyny, jednak ostatecznie nie robi tego, tylko przenosi się do innego wagonu. Następnego dnia Elle dowiaduje się o zaginięciu jednej z dziewczyn, Anny. Elle zgłasza się na policję jako świadek, niestety Anny nie udaje się odnaleźć. Po roku Anna nadal jest zaginiona, a Elle zaczyna otrzymywać anonimowe pogróżki...

Książka, którą przeczytałam, stanowi ciekawe połączenie obyczaju i thrillera psychologicznego. Narracja ukazana z perspektywy różnych bohaterów wzbogaca fabułę o zróżnicowane emocje, od wyrzutów sumienia po zazdrość, rozpacz, smutek, a nawet niekończącą się nadzieję. Autorka wykazuje się znakomitą umiejętnością budowania napięcia, co prowadzi czytelnika przez labirynt różnorakich myśli.

To powieść, która cały czas utrzymuje napięcie. Książka pełna jest niedopowiedzeń, sekretów i niewyjaśnionych zdarzeń, co nie pozwala odkryć czytelnikowi prawdy do samego końca. Czyta się ją lekko i przyjemnie, jednak trochę mi brakowało pewnego przyśpieszenia akcji i dynamicznego zwrotu. Jednak całość jest starannie skonstruowana, co nie pozwala czytelnikowi się nudzić i sprawia, że książka pozostaje w pamięci długo po jej zakończeniu.

Podsumowując, to dobra powieść i pomimo pewnych zastrzeżeń z mojej strony co do tempa akcji, warto po nia sięgnąć by docenić umiejętność autorki w budowaniu złożonych relacji między postaciami oraz tworzeniu atmosfery tajemnicy. Ja miło spędziłam z nią czas.

Dla mnie taka sobie, nie mogłam się skupić na treści i zabrakło między nami jakiejś iskry, bo często i gęsto łapałam się na tym, że przestaję słuchać. Miała parę fajnych momentów, które wzbudzały zainteresowanie, ale to było trochę za mało. A szkoda, bo temat wydawał się ciekawy, tylko za bardzo nie trafił.

Dobra książka, trzymała przez cały czas w napięciu. Zakończenie niespodziewane.

Dobra książka, trzymała przez cały czas w napięciu. Zakończenie niespodziewane.

Kolejna opowieść o porwaniu, którą miałam okazje czytać w przeciągu ostatnich miesięcy. Niestety w porównaniu z poprzednią wygląda bardzo słabo (mowa o Val McDermid – Miejsce Egzekucji). W książce występuje raptem kilka osób i całą sprawę związaną z porwaniem widzimy po kolei oczami każdego z nich. Przy okazji dochodzenia, wychodzą na jaw różne smrodki bohaterów, o których woleliby nie mówić. Drażniły mnie niedopowiedzenia, urwana akcja, która później była wspominana przez bohaterów, jak coś, co wydarzyło się dawno. Postać kobiety- świadka była dla mnie niepotrzebna. Końcówka według mnie była wymyślona na siłę. Zero logiki, wyjaśnień. Wszystko mocno naciągnięte.

Szybko się czytało chociaż trochę momentami rozwleczona ta akcja. Ciekawy pomysł. Przyzwoita książka.

Mnie akurat niezbyt zachwyciła, ale ma pewien potencjał.

Mnie akurat niezbyt zachwyciła, ale ma pewien potencjał.

• Przeczytane w 2018

Video