The girl with no past

The girl with no past
9781910751244
thriller, dziewczyna, morderstwo
angielski

Fourteen years running from your past. Today it catches up. Leah Mills lives a life of a fugitive – kept on the run by one terrible day from her past. It is a lonely life, without a social life or friends until – longing for a connection – she meets Julian. For the first time she dares to believe she can live a normal life. Then, on the fourteenth anniversary of that day, she receives a...

Fourteen years running from your past. Today it catches up.

Then, on the fourteenth anniversary of that day, she receives a card. Someone knows the truth about what happened. Someone who won’t stop until they’ve destroyed the life Leah has created.

But is Leah all she seems? Or does she deserve everything she gets?

Everyone has secrets. But some are deadly.

źródło opisu: https://www.kathryncroft.com

źródło okładki: https://www.kathryncroft.com

KsiążkowaMucha | 2016-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Poznajemy główną bohaterkę i jej niewielki świat, który przeplata się z retrospekcjami z czasów szkolnych. To wtedy wydarzyło się coś okropnego, co sprawiło, że Leah żyje właśnie w taki sposób, żeby tylko dotrwać do końca dnia. Im dłużej czytamy, tym więcej poznajemy faktów z przeszłości, które mają wzbudzać w nas napięcie w oczekiwaniu na rozwiązanie zagadki.
Tak naprawdę, od razu wiadomo, kto jest prześladowcą naszej bohaterki, domyślenie się tego było proste. Kolejnym problemem jest fakt, że Leah jest po prostu biedną sierotką Marysią, która nie umie sobie poradzić z własnym życiem. Nie ma możliwości, żebym polubiła tę bohaterkę. Poza tym, mamy w książce panią psycholog, u której rzekomo matka bohaterki zostawia od lat dużo pieniądze - taki psycholog nie oddzwania tygodniami do swojej klientki, przekonujące.
Książka jest napisana lekkim językiem, przyjemne z niej czytadło, ale treść i pomysł w ogóle nie ciekawy. Nie polecam lektury.

Pola | 2018-05-04
kina | 2018-04-18