Obietnica

Wydawnictwo: NieZwykłe
karollllllla

Brian Wild złożył obietnicę. Zamierzał jej dotrzymać kosztem wszystkiego, co posiadał, włączając w to rodzinę. Motorem napędowym jego działań była zemsta. By wymierzyć sprawiedliwość, gotów był podjąć każde ryzyko. Jednak gdy przeznaczenie przejmuje pióro i zaczyna za nas pisać powieść w księdze zwanej życiem, nawet najbardziej misterny, układany latami plan może lec w gruzach. Bywa, że zostajemy pokonani jednym spojrzeniem. Zniewala nas jeden uśmiech, hipnotyzuje gest, niszczy słowo. Świat staje na głowie, a narzędzie zemsty okazuje się naszą zgubą.

Trzeba uważać, jakie obietnice składamy. Kilka słów spowodowanych cierpieniem i gniewem przeobraża się w bombę, która może eksplodować w naszych dłoniach, niszcząc wszystko, na co tak ciężko pracowaliśmy.

"Ewa Pirce przychodzi do nas z Obietnicą niezapomnianych emocji. Ta historia to niezwykle ekscytująca, emocjonująca opowieść o tym, że w życiu lepiej wybaczać niż dać się ponieść goryczy zemsty. Charyzmatyczne postacie, zaskakujące wątki i miłość, która przychodzi w najmniej odpowiednim czasie. Obiecuję Wam, że długo nie zapomnicie o Obietnicy."
Justyna Leśniewicz, Książko, miłości moja

"Powieść Ewy Pirce jest jak rwąca rzeka. Zanurzasz się w nią, tracisz oddech i zostajesz wciągnięty w wir pędzących zdarzeń. Porywa Cię wodospad emocji, a niespodziewane zwroty akcji niczym rozszalałe fale nie pozwalają wydostać się na brzeg."
Martyna Kubacka, autorka książek Bezmyślna i Bez pamięci

"Obietnica to opowieść nieprzewidywalna, pełna tajemnic, w której przeszłość przeplata się z teraźniejszością i nie daje o sobie zapomnieć. Ta historia pozostanie z czytelnikiem na długo, rozszarpie mu serce i sprawi, że nie oderwie się od niej aż do ostatniej strony."
Sylwia Cegieła, portal www.sylwiacegiela.pl

"Ewa Pirce wysyła nas w podróż pełną emocji, namiętności i zwrotów akcji. Jej książka nie jest słodką powieścią o rodzącym się uczuciu między dwojgiem ludzi, ale poruszającą kompozycją, która złamie Wasze serca, a zakończenie sprawi, że będziecie rwać włosy z głowy."
Patrycja Bomba, portal BookParadise

"Obietnica to książka, która serwuje czytelnikowi ogrom emocji. Siedzą w zakamarkach naszych umysłów i czekają na eksplozję. Historia jest tajemnicza, wciąga od pierwszych stron i pędzi jak rozszalały pociąg, którego nie sposób zatrzymać. Pokazuje, że miłość jest silniejsza niż żądza zemsty."
Justyna Lubieniecka, Oczarowana czytaniem

źródło opisu: niezwykłe

źródło okładki: niezwykłe

kryminalnakuchnia | 2018-10-29

Trzeba przyznać szczerze, że okładka najnowszej powieści młodziutkiej pisarki, Ewy Pirce, „Obietnica”, ma w sobie moc magnetyzmu, która nie pozwala oderwać wzroku. Zwiedziona jak ćma do światła postanowiłam nie zwlekać dłużej i rozpocząć swoją dziewiczą podróż z autorką i jej bohaterami.

„Obietnica” okazała się dość zgrabnie napisaną opowieścią o chęci zemsty za wszelką cenę, kiełkujących uczuciach i decyzjach, które zwiastują zgubę. Akcja książki toczy się w Nowym Yorku, niestety tylko z nazwy, bo klimatu tego fantastycznego miasta nie odnalazłam w tym utworze. Jest za to cała masa absorbujących i nieprzydanych szczegółów, które miałam wrażenie wydłużały treść w nieskończoność.

W roli głównej Brian Wild i Olivia Henderson. Bohaterowie, których nie polubiłam. On, nadęty cham i prostak z wygórowanym ego o wypchanym portfelu. Ona pozornie dojrzała kobieta, a mimo wszystko, zachowująca się jak rozpieszczona gówniara z liceum. Relacje tych dwojga nie porwały i nie elektryzowały aż...

rinos | 2018-11-13
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 listopada 2018

Intrygująca okładka oraz opis. Niestety na tym plusy się kończą. Miałam wrażenie, że czytam miks "Crossa" i "Pięknego drania" z szczyptą Greya, tyle że w słabszym wykonaniu.
Główna bohaterka jest tak irytująca, iż można ją darzyć co najwyżej obojętnością. Niby dwudziestoparolatka, a zachowanie na poziomie przedszkolaka. Brian Wild też nie zaskarbił sobie mojej sympatii - miał być człowiek zimny i wyrachowany na zewnątrz oraz mega wrażliwy i zagubiony wewnątrz. No cóż, jedyne co wzbudzał we mnie ten osobnik to odrazę i litość. Do tego fabuła nijaka i mdła, historia oklepana, niczym się niewyróżniająca spośród setek książek z tego gatunku. Dodatkowy minus za poziom literacki, który leży. Ja oczekuję czegoś więcej niż prostych, nierozbudowanych zdań, drętwych dialogów i ciągłych powtórzeń.
Za kolejny tom podziękuję, byle czym się nie zachwycam.

Kasiek | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Zachęcona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po tę książkę. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i muszę przyznac, że naprawdę udane. Może liczyłam na trochę więcej skrajnych emocji i na klarowniejsze zakończenie, jednak mimo tego, trudno mi było się od niej oderwać. Co do braku jednoznacznego zakończenia, to liczę na kontynuację. Fabuła dobrze przemyślana, skrzętnie przepleciona wstawkami z przeszłości. Bohaterowie świetnie wykreowani - wyrazistość charakterów, przebojowość, cięty język - to cechy dominujące.
Bardzo dobra historia, warta poświęconego jej czasu i mam nadzieję na więcej.

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Po raz pierwszy z twórczością Ewy Pirce spotkałam się przy okazji czytania antologii „Godzina Diabła”. Później oczywiście był poruszający debiut „Córka pedofila”, który wywarł na mnie spore wrażenie i powalił mnie emocjonalnie, oraz cudowne opowiadanie w antologii MDS:Miłosne rewolucje, ale to właśnie „Obietnica” jest dokładnie taką historią, jakie uwielbiam.

W przeddzień premiery opowiem Wam o odczuciach, które towarzyszyły mi podczas czytania opowieści o losach Briana Wilda i Olivii Henderson. Przede wszystkim jest to książka zupełnie inna niż „Córka...”, chociaż na pewno nie brakuje w niej tego, co kochamy u Ewy najbardziej – wylewających się z każdej strony emocji.

Brian Wild po tragicznych wydarzeniach z dzieciństwa poprzysięga zemstę na mężczyźnie, który doszczętnie zniszczył jego życie. Śmierć ojca i jej późniejsze konsekwencje sprawiają, że Wild, pomimo iż mogłoby się wydawać, że ma wszystko – jest przystojny, bogaty, ma...

WielkaRecka | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

, Obietnica” Ewy Price to genialna powieść. Muszę przyznać, że autorka nie obniżyła swych lotów, a wręcz wzbiła się jeszcze wyżej. Wyciągnęła z erotyki i romansów wszystko to co najlepsze i stworzyła niesamowitą historię pełną pożądania, nienawiści, cierpienia, bólu i zemsty. Nie spotkasz tu irytujących bohaterów, czy zachowujących się irracjonalnie. Nie tutaj wszystko ma swoje podłoże psychologiczne. Każde ich zachowanie jest uwarunkowane przeszłością , z którą oboje się zmagają. Ich mentalne blizny uwypuklają się z każdą kolejną stroną. Zakochałam się w Brianie i Olivii. Ta para sprawi, że nie raz uśmiechniesz się lub ściśnie Cię za serce tak mocno, że nie będziesz w stanie oderwać się od lektury. Niestety jest jeden minus. Jaki zapytasz? Taki, że to pierwszy tom , a kończy się w taki sposób, że ja piernikuje i pragnę poznać dalsze losy naszych bohaterów JUŻ TERAZ. Mam więc nadzieję, że Pani Ewa nie każe mi długo czekać na kontynuację, bo jak nie to.. minusik ! Oczywiście...

TINA | 2018-12-10
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Zaraz po jej skończeniu nie mogłam uwierzyć jak bardzo mi się podobała! Bałam się, że znajdę w niej schematy, bohaterów, których jest już na pęczki w podobnych literackich światach, że będę znała zagrywki o jakich czytałam w wielu książkach… ale gdzie! Tutaj był powiew świeżości!

Fabuła mogłoby się zdawać, że będzie znana, bo On drań a Ona Bogu ducha winna dziewczyna, którą obrał sobie na cel... Motyw przewodni zemsty też już gdzieś o oczy się obijał... ale tutaj na prawdę przyznaje bardzo się wciągnęłam w historię. Może też brakowało mi takiej zagmatwanej relacji jaką stworzył Brian z Olivią. Byli jak dwa bieguny magnesu... raz przyciągali się i pragnęli... by za chwile odpychać i nienawidzić. To dziwne ale podobała mi się ich gra. Poza tym mimo tego, że Brian był okropny, zimny i chamski - to był wyrazisty i konsekwentny... no może nie do końca, ale nie o tym chce pisać. Książkę czyta się bardzo szybko, styl autorki jest lekki i przyjemny, dzięki czemu książkę połknęłam w dwa...

Książki_takie_jak_my | 2019-02-08
Przeczytana: 12 listopada 2018

Brian obraca się w świecie, w którym ludzie są bezwzględni, pozbawieni skrupułów, a on jest jednym z nich. Tego nauczyło go życie, które nie obchodziło się z nim lekko. Odebrano mu bliskich, a za tym wszystkim stał jeden człowiek, który teraz stał się jego celem. Zniszczyć go, to było coś, czego pragnął Brian i nie zależało mu na tym, jak to osiągnie. Jednak główny bohater powieści nie przewidział wielu rzeczy, zwłaszcza tego, że narzędzie do osiągnięcia celów stanie się mu bliskie, że zacznie darzyć je uczuciem. Livie, bo o niej mowa, okazała się kimś innym, niż się spodziewał. Kobieta w pełni go oczeariwała. Ale czy żądza zemsty nie zaślepi go za bardzo, czy wycofa się w porę? Co będzie dla niego ważniejsze, uczucia, czy złożona sobie obietnica o wyrównaniu spraw, o dopięciu wszystkiego do końca?

Po raz pierwszy czytałam coś autorstwa Ewy Pirce, ale już wiem, że nie po raz ostatni. Nie wiedziałam czego się spodziewać, ale otrzymałam książę w której czuć emocje i to bardzo...

Niko | 2018-11-14
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 listopada 2018

Chociaż Ewa Pirce miała dotychczas w swoim dorobku tylko jedną wydaną powieść, to Córka pedofila przyniosła jej całkiem spory rozgłos. Autorka oczywiście nie próżnuje i w rok po premierze swojego debiutu przychodzi do nas z nową książką. Obietnica kusi magnetyzującą okładką oraz zapowiedzią fascynującej historii opartej na bezwzględnej zemście. Brian Wild poświęcił całe swoje życie, aby spełnić daną obietnicę, jednak nawet najbardziej mistery i dokładny plan może zacząć się sypać, gdy przekorny los postanowi sobie z nas zakpić.

Obietnica okazała się niezwykle emocjonującą historią z pogranicza romansu i erotyku, opartą na wątku silnej chęci zemsty. Chociaż nie znajdziemy tutaj niespodziewanych zagrań czy oryginalnych motywów, to potrafi zainteresować czytelnika i wciągnąć w brudną grę prowadzoną przez Briana. Lektura niewątpliwie ocieka emocjami i przeżyciami bohaterów, ale potrafi także nużyć przydługimi opisami nieprzydatnych szczegółów. Nie czuję, aby była mi niezbędna wiedza o...

Grazia_czytaninka_ | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Po debiucie Ewy Pirce oczekiwałam kolejnej emocjonującej powieści. Ale to co zafundowała mi autorka to nie zwykłe emocje, lecz wielka bomba emocjonalna, która wybuchała w niemalże każdej minucie czytania. Ta książka jest przesiąknięta emocjami w każdym calu, dosłownie. Odczuwałam wszystko wspólnie z bohaterami, każdą radość, złość i smutek. I to jest to co kocham w książkach najbardziej.

Brian Wild to postać, która budziła we mnie skrajne emocje. Raz go kochałam, by za chwilę znów nienawidzić. I chyba ta druga cecha dominowała przez większość powieści. Zachowywał się jak arogancki dupek i myślał, że wszystko mu wolno. Jednak to była jego przykrywka, bo pod tą maską zimnego drania, tak naprawdę znajdował się czuły i kochający mężczyzna. W wielu momentach miałam ochotę go udusić gołymi rękami, byłam na niego wściekła za to jak traktował Olivię.

„Z życia wyciągnąłem bardzo istotną lekcję: nie ufać. Ponieważ ufać komuś to tak jakby dać mu do ręki odbezpieczoną broń.”

Olivia to...

Hanna | 2018-11-01

Obietnica to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ewy Pirce, jednak już na wstępnie muszę przyznać, iż było bardzo owocnie! Autorka zabiera czytelników do świata niesamowicie bogatego, inteligentnego i przebiegłego Briana Wilda, który złożył sobie obietnice - pragnie zemścić się na Thomasie Hendersonie - mężczyźnie, który zniszczył życie jego rodziny. Kiedyś rodzice Briana byli stałymi bywalcami bankietów i członkami nowojorskiej elity. Teraz ojciec mężczyzny nie żyje, a matka jest pogrążonym w żałobie wrakiem człowieka...

Zaplanowany plan zemsty przez Briana sukcesywnie i stopniowo wprowadzany jest do życia. Jednak kiedy na drodze mężczyzny pojawia się córka Thomasa - Olivia Henderson, Brian jest przekonany, iż teraz dokonanie zemsty pójdzie mu jeszcze prościej. Olivia ma stać się jego narzędziem zemsty. I choć mężczyzna jest ostrożny w uczuciach i głównie wykorzystuje kobiety do zaspokojenia własnych potrzeb, to jednak Olivia nie daje mu o sobie zapomnieć.

Czy Brian dotrzyma...