Książka Roku 2018

Jesteś moim teraz

Wydawnictwo: Filia
The Beautiful Now
aleqsia

Dane James był moim sąsiadem. Silny i sumienny, stanowił dla mnie zakazany owoc. Ale zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia. Choć pragnęliśmy być razem, nie mogliśmy poddać się uczuciu. Kochaliśmy się przez większość życia, ale los miał dla nas inne plany. Wiedział, że się zakochamy, wiedział, że się rozstaniemy. Wpadliśmy w powtarzający się cykl, który był niczym przekleństwo...

Ale zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia. Choć pragnęliśmy być razem, nie mogliśmy poddać się uczuciu. Kochaliśmy się przez większość życia, ale los miał dla nas inne plany. Wiedział, że się zakochamy, wiedział, że się rozstaniemy. Wpadliśmy w powtarzający się cykl, który był niczym przekleństwo powracającego koszmaru lub nadzieja na znajomy, dobry sen.

źródło opisu: Filia

źródło okładki: Filia

magpie101 | 2019-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2019

32 letnia Brinkley wraca do miasteczka i rodzinnego domu mimo, ze 15 lat temu obiecala sobie, ze nigdy tego nie zrobi. Jednak ma ona 14 letnia bardzo powaznie chora corke i wraca dla niej, poniewaz to ona jest sensem jej zycia.
I tutaj akcja ksiazk zaczyna sie dziac dzisiaj i 20 lat wczesniej, bo cala historia zaczela sie, gdy Brinkley miala 12 lat i poznala chlopca Danea, ktory jest w miasteczku wyrzutkiem spolecznym tylko dlatego, ze jest biedny.
Mimo zakazow ojczyma Brinkley co do znajomosci z mlodym sasiadem i probami wyswatania jej przez matke z bogatymi "kawalerami" dziewczyna zakochuje sie w chlopaku i w wieku 17 lat musi nagle stac si dorosla i radzic sobie sama.
Ksiazke dzieki zastosowanej retrospekcji i biezacych wydarzen czyta sie swietnie. Byl smiech, lzy, nienawisc, zlosc, smutek i milosc.
Dzieki tej ksiazce widzimy jak wiele jestesmy w stanie poswiecic dla milosci oraz, ze milosc trwa na wieki, polecam!

mania_kch | 2019-02-07
Na półkach: 2019, Przeczytane

Historia bardzo ciekawa. Różnice w statusie społecznym, kłamstwa, próżność, obsesyjna kontrola a w tym wszystkim pojawia się prawdziwa przyjaźń i ponadczasowa miłość.
Czyta się bardzo przyjemnie mimo, że jesteśmy w stanie przewidzieć kolejne wydarzenia.
Nie wstrząśnie posadami waszego świata jednak umili kilka jego chwil.

Książki_takie_jak_my | 2019-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2019

Życie Brinkley było kłamstwem w którym wbrew jej woli przyszło jej uczestniczyć. Nie mogła się wyrwać z niego, nie mogła oddać pragnieniu przebywania z kimś, kto jest prawdziwy, realny, autentyczny, z kimś kto ją rozumie. On była zakazany. Dane był jej ściśle strzeżoną, a zarazem skrywaną tajemnicą przez wiele lat i miłością, która nie powinna mieć miejsca. Ale gdy tajemnica wyszła na jaw, Brinkley została zmuszona wyjechać i zacząć żyć samodzielnie. Robiła to przez wiele lat, ale w końcu powróciła, bo to było jedyne wyjście z sytuacji, w której się znalazła. Powrót rozdrapał stare rany, a zarazem pokazał, że jej uczcie do Dane nie minęło. Młodą kobietą targają rzeczywiste obawy: czy on czekał, czy pomimo wielu lat, tajemnic, jest szansa na to by ich relacja nie opierała się na nienawiści? Pora się przekonać!

„Jesteś moim teraz” to książka, po której tytule może się wydawać, że jest powiązana z powieścią „Jesteś moim zawsze”. Jednak jest to odrębna powieść, opowiadająca zupełnie...

Isiak1989 | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Chyba przez podobne tytuły niemal do końca byłam przekonana, że ta pozycja ma coś wspólnego z "Jesteś moim zawsze". Dlatego też na pierwszy ogień poszła tamta książka. Teraz gdy mam już za sobą obie mogę stwierdzić jednoznacznie, że są to dobre historie, ale niestety nie znakomite.
32-letnia Brinkley wraz z 14-letnią córką jest zmuszona zamieszkać w domu swojej matki. Dla kobiety jest to bardzo trudna decyzja, ponieważ obiecała sobie, że nigdy nie wróci do miejsca, z którego jako nastolatka w ciąży została wyrzucona. Jednak poważna choroba dziewczynki i problemy finansowe spowodowane jej leczeniem nie pozostawiły im wyboru. Jest to tym bardziej trudne, gdyż ojciec Celiny- Dane- nie wie o jej istnieniu. Historia miłosna tej dwójki była bardzo wyboista, a kłamstwa, tajemnice i intrygi spowodowały, że przez 15 lat ta para była ze sobą rozdzielona. Czy teraz kiedy wszystkie sekrety ujrzą światło dzienne odnajdą wspólną drogę? A może ból i poczucie zdrady jest zbyt mocno w nich...

motheroftworeads | 2019-01-29

„Odnaleźli prawdziwe szczęście. Pokazali mi, że życie jest tym, czym je uczynimy. Musimy być na tyle zdeterminowani, by realizować marzenia i robić to, co dobre, bez względu na opinię innych.”

Brinkley, wraz z 14-letnią córką Celiną zmuszona jest zamieszkać w domu swojej matki. Dla Brinkley nie jest to łatwe, ponieważ gdy wyjeżdżała kilkanaście lat temu obiecała sobie, że nigdy nie wróci do tego miejsca. Nie po tym, w jaki sposób ją traktowano i jak się jej pozbyto. Przyjechała tu jednak ze względu na chorobę córki i kończące się powoli środki finansowe. Sprawę komplikuje fakt, że Celina jest córką Dane – pierwszej prawdziwej miłości Brinkley, który nie wie nic o istnieniu córki. Zostali boleśnie rozdzieleni, i wtedy także Brinkley wyjechała z miasteczka nie żegnając się nawet z Danem. Co się stanie gdy po 15 latach prawda w końcu wyjdzie na jaw?

Każdy z nas chce kochać i być kochanym. Kiedy kochamy, a nasza miłość jest odwzajemniona jesteśmy w stanie przenosić góry. Ale czy...

readforrhys | 2019-02-10
Na półkach: 2019, Przeczytane

Co prawda „Jesteś moim zawsze” nie czytałam, ale „Jesteś moim teraz” mnie zaciekawiło i cieszę się, że mogłam to przeczytać. To tak na wstępie. Może wiecie, ale ja wprost uwielbiam książki, które ukazują się pod logiem Wydawnictwa Filia. Chyba się jeszcze nie zdarzyło, bym trafiła na jakiegoś gniotka przez nich wydanego. Czekaj, wróć. Dobra, jedna książka się zdarzyła, ale tylko jedna. Każda ich powieść gwarantuje mieszankę przeróżnych emocji, które potrafią wstrząsnąć, zadziwić i zaskoczyć. Które po prostu zostają na dłużej w pamięci. Tak więc jedyna moja obawa co do „Jesteś moim teraz” dotyczyła tego, jak bardzo złamie mi ta książka serducho :D

Brinkley wraca do rodzinnego miasta po kilkunastu latach nieobecności, wraca po raz pierwszy odkąd kilkanaście lat wcześniej opuściła dom i zaczęła żyć na własny rachunek. Wtedy wydawało jej się to jedyną słuszną opcją, teraz natomiast musi pokonać swoją niechęć i wrócić, dla swojej córeczki. A wiadomym jest przecież, że matka zrobi dla...

Jagusia | 2019-01-20

Epicka historia miłosna Brinkleya i Dane James trwa już ponad dwie dekady, a gdy Leighton odkrywa zarówno przeszłość (losy bohaterów w wieku 12 lat), jak i teraźniejszość (Brinkley ma 32 lata), przełącza się między nastolatkami, którymi kiedyś byli, a dorosłymi, którymi są teraz, opowiada wszystkie części ich historii piękne teraz chwile, namiętne czasy razem, samotne i przygnębione lata oraz momenty odnowy, które zdają się dziać, gdy ponownie się łączą i odkrywają, co jeszcze dla siebie znaczą.Jest coś w rodzaju miłości, o którą walczyli, która przetrwała pomimo dystansu i czasu,która pochłonęła dwoje ludzi zmieniających swe życie sprawiają, że jest ona jednocześnie piękna i tragiczna w skutkach.

Sol | 2019-02-08

Pamiętam, jak bardzo podobała mi się poprzednia powieść Leighton, zatytułowana "Jesteś moim zawsze". Pozwolę sobie tutaj przytoczyć moje słowa: Kolejna mocna i wzruszająca książka od wydawnictwa Filia. I to samo tyczy się "Jesteś moim teraz". Jestem pod wrażeniem tego, jak bardzo autorka zmieniła podejście do tej książki. Myślałam, że będzie to coś podobnego do poprzedniej jej powieści, ale nie! Tutaj jest ZUPEŁNIE INNA BAJKA. Cholernie dobra książka. Wciągnęła mnie w swoje odmęty tak, że przeczytałam ją w jeden dzień. Odsyłam Was do recenzji poprzedniej książki autorki [KLIK]

"Jesteś moim teraz", to urzekająca historia o poświęceniu, wielkiej, ponadczasowej i prawdziwej miłości nie tylko tej damsko-męskiej, lecz i matczynej. Historia o wybaczeniu, mocy prawdy...
Po prostu, opowieść o życiu, bowiem w życiu każdego z nas, właśnie takie rzeczy się dzieją. Wybaczamy tym, którzy nas skrzywdzili. Poświęcamy siebie, czas i wiele innych rzeczy dla tych, których kochamy. Obdarzamy...

ZaczytanaMajka | 2019-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2019

„Jesteś moim teraz” to siła, która mówi, że ważne jest teraz a przeszłość choć była trudna i być może nie ułożyła się tak jak chcieliśmy, to nie warto na to patrzeć, bo przeszłości nie da się zmienić. Ważne jest tu i teraz, ponieważ jesteśmy swoim dzisiaj, nie wczoraj i nie wiemy, jakie będzie jutro. Wszystko się może zdarzyć. Że zawsze jest szansa i wszystko można odbudować, tylko wystarczy przestać się bać i mimo niepewności spróbować. Powieść bardzo mnie rozczuliła i wyłam przy niej jak bóbr, bo jest taka szczera i prawdziwa. Mogę ją polecać każdemu. Styl powieści bardzo dobry. Podobny do tego, jaki prezentuje pierwsza powieść autorki, która swoją drogą również skradła moje serce i jak już to powtarzałam... Zawsze będę biegać za świetlikami.

Więcej: https://majkabloguje.blogspot.com/2019/02/ale-mielismy-terazniejszosc-recenzja.html

kogellmogell | 2019-02-06
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Brinkley Sommers w wieku trzydziestu dwóch lat zmuszona jest wrócić do rodzinnego miasta, rodzinnego domu i do własnej matki. Towarzyszy jej czternastoletnia córka Celina, która jest przewlekle chora. Kobieta nigdy nie planowała wracać do miejsca, które przed laty była zmuszona opuścić i do mężczyzny, który był i nadal jest, miłością jej życia. Jednak los zadecydował za nią i teraz nie pozostaje jej już nic innego, jak zmierzyć się z konsekwencjami tej decyzji.

"Jesteś moim teraz" to druga książka Michelle Leighton, którą miałam okazję czytać. Poprzednia powieść autorki "Jesteś moim zawsze" zapadła mi w pamięci, ponieważ wzbudziła we mnie sporo skrajnych emocji. Książkę ze zdjęcia również mogę uznać za przyjemną lekturę, jednak nie tak emocjonującą jak jej poprzedniczkę. Losy Brinkley, Dane'a i nastoletniej Celiny, były oczywiście przejmujące, a więź łącząca parę urocza i niezwykle romantyczna, chociaż jednocześnie mocno przewidywalna. Nie ma co ukrywać, że w książce pierwsze...