Obietnica

Okładka książki Obietnica Ewa Pirce
Okładka książki Obietnica
Ewa Pirce Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Zrodzeni z zemsty (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zrodzeni z zemsty (tom 1)
NieZwykłe
2018-10-25
2018-10-25

Pierwsza styczność z Ewą Pirce.

"Obietnica" skusiła mnie opisem z tyłu i ładną okładką. Nie wiedziałam, że to jest erotyk (zwykle erotyki skupiają się tylko na seksie) jednak czytało mi się go bardzo dobrze.

Ona i On. Ona, będąca pod presją ojca, niemogąca pomóc matce w żaden sposób. On, spragniony zemsty, z życiowymi zakrętami.

Brian złożył obietnicę, że załatwi Hendersona. W tym celu, miała posłużyć mu Olivia, jego córka. Na początku, Brian jest zaangażowany i skupiony na planie zemsty, ale w miarę jak rozwija się ich relacja, oboje zaczynają czuć do siebie coś więcej.

Pozory mogą mylić i tak jest w przypadku Olivii. Co z tego, że wywodzi się z bogatej rodziny, gdzie matka jest bita przez jej ojca, jej ojciec nadużywa alkoholu, a ona jest jego marionetką. To też tyczy się Briana, który pomimo zaplanowania wszystkiego, osiągnięcia tego co zamierzał, brakowało mu miłości, bezinteresownego zainteresowania.

Pierwsza część mnie zaciekawiła i na pewno sięgnę po drugą część, którą mam na półce.

Pierwsza styczność z Ewą Pirce.

Brian złożył obietnicę, że załatwi...

Miałam chyba za wysokie oczekiwania względem książki. Fabuła niezbyt mnie zachwyciła, jest trochę nudna a bohaterowie jacyś nieokreśleni.

Ewa Pirce - Obietnica. Kolejna propozycja od @wydawnictwoniezwykle. Bohaterem książki jest Brian Wild, który składa obietnicę. Chcąc ją dotrzymać, nie zamierza cofnąć się przed niczym. Jednak w jego planie pojawia się ktoś, kogo w ogóle nie powinno tam być, a kto zmieni go na zawsze... Po takim zakończeniu, aż czekam na drugą część. Świetny erotyk, który szybko się czyta. Dodatkowym plusem tej powieści jest to, że każdy rozdział ma inny tytuł piosenki. Pierwszy raz czytając słuchałam muzyki, przez co mogłam się lepiej wczuć w każdy rozdział. Polecam wszystkim.

Sięgając po tą książkę,nie wiedziałam czego mogę się spodziewać.
To moje pierwsze spotkanie z autorką i szczerze przyznam,że jestem zaskoczona niektórymi ocenami,które mocno uderzają w samą autorkę.
Jestem wybrednym czytelnikiem i naprawdę nie łatwo mnie rozbudzić emocjonalnie,a tutaj...
Zostałam rozerwana,a bomba która niespodziewanie detonowała właśnie zbiera żniwo.

Czytając opis książki wiedziałam,że ta historia może pochłonąć mnie bez reszty.
Nasi bohaterowie stają przed niełatwymi wyborami.

Życie Briana Wild to szereg bolesnych i dotkliwych doświadczeń życiowych.Jedną z nich to bezpowrotna utrata bliskich,bieda,jawne szyderstwo otoczenia i zniszczenie przyszłości,która już nie maluje się tak kolorowo.W ryzach mocy trzyma go tylko obietnica doszczętnej zemsty.
To ona staje się motorem napędowy jego działań.
Mężczyzna przez lata wprowadzał swój plan w życie,tym razem nie jest już zagubionym chłopcem.
Zdobył pozycję,szacunek i luksus,jednak jego dusza została już dawno rzucona w otchłań ciemności.
Jest zdeterminowany,staje się zimnym draniem,który jest gotów poświęcić to co najcenniejsze,byle tylko zemsta miała słodki posmak.

Oliwia Henderson to młodziutka i drobna nastolatka kochająca życie,wrażliwa,czuła,ale i z ogromną charyzmą.Jest odważną kobietą,która często pod niewiedzą ojca rozkoszuje się się swoją buntowniczą stroną.
Nieświadomie zostaje zwierzyną,a zarazem narzędziem w rękach oprawcy.
Szatan przeszłości właśnie zaciera rączki.

Jaką moc ma obietnica,kiedy w grę zaczynają wchodzić niechciane uczucia?
Czy można nienawidzić,a jednocześnie szalenie kochać?
Co stanie się,gdy plan który był snuty latami,właśnie zaczyna się kruszyć?

Ewa Pirce stworzyła niezwykle emocjonującą opowieść,która zachwyca pod nie jednym względem!
Cudowny przekaz,świadome kreślenie przeróżnych uczuć i emocji.
Podobało mi się mieszanie teraźniejszości z bolesnymi wspomnieniami z przeszłości.Czytelnik rozumie i w pełni akceptuje to,co otrzymuje.
Wszystko jest idealnie rozłożone w czasie.
Obserwujemy i jesteśmy świadkami jak bardzo można pożądać zniszczenia i zagłady wroga.

Przekaz i styl autorki jest przyjemny i lekki.
Sceny seksu gorące,zuchwałe i odważne.
Książka pomimo,iż jest dość gruba,nie nudzi.
Tematyka ciekawa,wciągająca i pełna scen przyśpieszających bicie serducha.
Mało tego,odnalazłam tu niezwykle bogaty kunszt literacki.
Ewa jest bezkonkurencyjną mistrzynią tworzenia idealnego rollercoastera emocjonalnego.
Wszystko wydaje się prawdziwe i naturalne.

Z chęcią sięgnę po drugą część!

Sięgając po tą książkę,nie wiedziałam czego mogę się spodziewać.
Zostałam rozerwana,a bomba która niespodziewanie detonowała właśnie zbiera...

Rzadko daję tak niskie oceny, ale to już jest poniżej pewnego poziomu. No nie polecam.

Wnętrze równie beznadziejne jak okładka.

Wnętrze równie beznadziejne jak okładka.

Szczerze to bardzo się zawiodłam na tej pozycji. Skuszona wysokimi ocenami myślałam, ze miło spędzę czas. Jednak ledwo ją skończyłam. Fabuła schematyczna i przewidywalna jednak nie to było najgorsze a kreacja głównych bohaterów. Brian to typ, który powinien koniecznie skorzystać z pomocy psychiatry ale rozumiem, ze taki był zamysł autorki. Jednak najgorsza była główna bohaterka, która podobno skończyła studia a jednak mam wrażenie, ze miała umysł 16 latki. Dawała sobą pomiatać i traktować się jak psa. Szkoda bo książka miała potencjał.

Kolejne książka Ewy Pirce, którą miałam okazję przeczytać i kolejna, która skradła moje serce ❣️❣️❣️
Brian traci ojca, matka popada w ciążę to głębszą depresję, a do tego jest jeszcze młodszy brat. Brian z wszystkiego w jednej chwili nie ma nic. Jego życie diametralnie się zmienia, a on składa nad grobem ojca obietnicę, którą zamierza wypełnić choćby to miała być ostatnia rzecz jakiej w życiu dokona. Gdy pojawią się ONA w najmniej spodziewanym miejscu, Brian z dnia na dzień jest coraz bardziej zdezorientowany. Nie wie co wybrać. Połączenie spełnienia danej obietnicy oraz szczęśliwe życie jakie zaczyna się przed nim rysować nie bardzo chcą iść w parze.
Jak to się skończy? Musicie się sami przeklinać. Ja Wam gwarantuje, że @ewapirce po raz kolejny zagra na Waszych emocjach.
Jest to kolejna świetna historia pełna emocji, wrażeń i wzruszeń. Autorka jak zwykle nie zawodzi i daje nam swoje serducho przelane w tą historię. Cudowne chwilę z książką gwarantowane!!! Ja przez nią zarwałam nic co ostatnio praktycznie mi się nie zdarza!!!! To mówi samo przez siebie!! Dziękuję Ewka ❣️❣️❣️
Polecam serdecznie!

Zapraszam na Instagram

oraz na stronę @Ksiazkowa_nutka na Facebooku

Sięgnęłam po tę pozycję z nudów. Przeczytałam opis z tyłu książki i pomyślałam sobie "Ok. Luźna książka, nic szczególnie wymagającego. Powinno pójść szybko". Kochani, nawet nie wiecie jak bardzo się pomyliłam. W życiu nie czytałam tak koszmarnej książki. Jest tak zła, że dotrwałam jakoś do połowy książki i nie mam ani ochoty, ani zamiaru sięgać po nią ponownie.
Książka, pod względem fabuły, jest na poziomie opowiadań pisanych przez 15-letnie dziewczynki na Wattpadzie. Główni bohaterowie niezwykle irytujący, a w szczególności Brian, który jest kalką Massimo z "365 dni". Opisy scen erotycznych były tak niesmacznie napisane, że aż musiałam rozchodzić po mieszkaniu kumulujące się we mnie zażenowanie. Relacja głównych bohaterów to jest jakiś absurd. Syndrom sztokholmski? A co to takiego? Wampiry emocjonalne? Pierwsze słyszę. Toksyczne relacje? Jasne, brnijmy w to dalej! Normalizujmy takie zachowania! Mieszanie swojej partnerki z g*wnem to najlepsze co może ją spotkać! I żebyście mnie źle nie zrozumieli - dobrze, że takie tematy są poruszane. To jest cholernie ważne, żeby uświadamiać ludzi, że toksyczne relacje istnieją. Ale nie można takich zachowań normalizować. A to w tej książce, niestety, występuje.
No dobra, ale z jakiegoś powodu dałam 2 gwiazdki. Dlaczego? Bo mimo, że fabuła bardzo sztampowa to gdyby to dobrze przemyśleć i napisać to nie byłaby wcale taka zła.
Ale jak widać autorka nie umie pisać takich książek

Książka, pod...

Jest to moja pierwsza książka Ewy Price. Muszę przyznać, że mocno zdziwiłam się gdy przeczytałam, że jest to polska pisarka pochodząca z Kielc.

Książkę można zaliczyć do kategorii romans. Bohaterem opowieści jest Brian Wild, biznesmen, który ciężką pracą osiągnął szczyty. Brian wiele wymaga od siebie i wiele wymaga od innych. Znając jego historię wiemy, że nie miał łatwo, jednak się nie załamał a wręcz przeciwnie. Motywacją jego działań w głównej mierze była chęć zemsty na człowieku, który stał za śmiercią jego ojca, stoczeniem się brata Astona oraz samobójstwem mamy.
Do zemsty postanawia wykorzystać córkę swego wroga Thomasa Hendersona - Olivię. Nie spodziewa się, że młoda dziewczyna bardzo różni się od swojego ojca i zawróci mu w głowie. Olivia jest zbuntowana i zadziorna, ale dla Briana stanowi wyzwanie. Dziewczyna boi się własnego ojca, który jest bezwzględny i potrafi użyć siły. Briana coś ciągnie w stronę Olivii, jednak cały czas ma głowie plan zemsty. Czy wszystko skończy się happy endem nie napiszę.

Podoba mi się styl prowadzenia opowieści przez autorkę. Książka nie jest nudna i mimo objętości czyta się ją szybko. Na pewno sięgnę po dalszą część, aby przekonać się czy Brian do końca zrealizuje swój misternie zbudowany plan pomszczenia bliskich. Rzeczywiście niekiedy zemsta działa jak narkotyk, pobudza do działania i jest motorem napędowym nawet wówczas, gdy mamy pod górkę. Jednak wydaje mi się, że kumulacja gniewu i złości nie jest dobrym rozwiązaniem. Większą sztuką jest umieć wybaczać zarówno sobie jak i innym.
Być może bohaterowie przedstawieni przez autorkę są mało wiarygodni, ale mi to zupełnie nie przeszkadzało.