Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Filia
A Wish For Us
muzyka, nadzieja, miłość
aleqsia

Dziewiętnastoletni Cromwell Dean jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, choć tak naprawdę nikt go nie zna. W końcu pojawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która potrafi przebić się przez nieprzenikniony mur. Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie Południowej, nie liczy na możliwość ponownego spotkania z dziewczyną. I z pewnością nie...

Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie Południowej, nie liczy na możliwość ponownego spotkania z dziewczyną. I z pewnością nie spodziewa się, że myśl o niej utkwi w jego głowie, niczym nieustannie powtarzająca się piosenka.
Dla Bonnie Farraday muzyka jest całym życiem. Dziewczyna zapisuje każdą nutę w sercu. Dostrzega, że Cromwell ucieka przed swoją przeszłością. Próbuje trzymać się od niego z daleka, ale coś sprawia, że ciągle do niego wraca.
Bonnie jest kolorem w jego ciemności, Cromwell jest biciem jej serca.
Kiedy na jej życie pada cień, chłopak musi zdecydować, czy zostać jej światłem. Tylko on umie to zrobić. Musi pomóc dziewczynie odnaleźć dawno zaginioną w jej kruchym sercu melodię. Musi dodać jej sił za pomocą symfonii, którą tylko on potrafi skomponować.
Symfonii nadziei.
Symfonii miłości.
Symfonii przeznaczonej tylko dla niego i dla niej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/312

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/312

mclena | 2018-06-20
Przeczytana: 16 czerwca 2018

"-What’s your favorite? Your favorite color to see?
-Violet blue."

"A Wish For Us" była dla mnie swojego rodzaju testem, "czy Tillie Cole potrafi jeszcze pisać trafiając w moje gusta?", i mimo ogromnych obaw mogę odetchnąć, że jednak daje radę.

Emocjonalna powieść, która opowiada o nieznanym dotąd przeze mnie zjawisku, i delikatnie zahaczająca o fenomenalną powieść Tillie "Tysiąc pocałunków" była naprawdę przyjemną lekturą. Cole świetnie opisuje relacje damsko - męskie, kiedy jedna z postaci jest stroną mocno bierną, negatywną na swój sposób, ale też nie do przesady. Bardzo mi sie podobała postać Cromwella i jego wrażliwość. Bonnie również była całkiem dobrą bohaterką, zadziorną i o mocnym charakterze, a relacja tych dwojga, nie licząc kilku sytuacji była od początku do końca napisana w punkt, tak jak lubię. Choć bardzo chciałam uronić choć jedną łzę - nie dałam rady - zakończenie typowo Hollywoodskie zupełnie do mnie nie przemawia, no i jakoś od połowy książki byłam w stanie je...

Kasiek | 2018-12-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 26 grudnia 2018

Cudowna książka!!! Przepiękna historia!!! Pełna bólu i buntu, żałoby i żalu, tęsknoty i cierpliwości, zrozumienia i wybaczenia, miłości i cierpienia, a przede wszystkim muzyki i kolorów. Trudno mi opisać słowami emocje, które wzbudza ta powieść. Ile razy podczas czytania wycierałam łzy? Ile razy uśmiechałam się? Ile razy zostałam zaskoczona przez autorkę? Na każde pytanie odpowiedź brzmi: wiele. Świetna książka, polecam gorąco.

NIE TRZEBA MÓWIĆ, ABY KRZYCZEĆ " KOCHAM"

Kochani dziś porozmawiamy o sile i roli muzyki w życiu człowieka. Zapewne zgodzicie się ze mną, że muzyka ma ogromną moc. Może stać się doskonałą formą przekazu dla naszych emocji, pragnień uczuć i lęków. Grana z pasją i sercem może stać się narzędziem władzy nad słuchaczami. Przekonał się o tym główny bohater najnowszej powieści Tillie Cole „Nasze życzenie” - Cromwell Dean.

Dziewiętnastolatek mimo swojego młodego wieku zyskał ogromną sławę i uznanie w środowisku muzycznym, bowiem został okrzyknięty najlepszym DJ-em muzyki dance w Europie. Uwielbiają go tłumy fanów. Jak sam o sobie mówi na każdym koncercie, czuje, że ma nad nimi władzę. Jest niczym lalkarz marionetek, który swoimi miksami wprowadza słuchaczy w swego rodzaju trans, a oni tańczą, jak im zagra.

Pewnego dnia na jednym z takich koncertów zjawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która ku ogromnemu zdziwieniu chłopaka nie ulega czarowi jego muzycznej hipnozy. Po prostu stoi...

mania_kch | 2019-01-15
Na półkach: 2019, Przeczytane

Specjalnego wrażenia ta książka na mnie nie zrobiła. Nie wzbudziła „ochów” i „achów” a ilością dramatów zwyczajnie mnie przytłoczyła.
Na ogromny plus zasługuje temat synestezji, uważam, że w sposób bardzo ciekawy został przedstawiony.

magpie101 | 2019-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2019

"Nasze zyczenie" nie zachwyca mnie, jest dobra i to wszystko.
Byl moment kiedy sie wzruszylam ale lzy mi nie polecialy, w polowie ksiazki wyjasnia sie jaka tajemnice skrywa glowna bohaterka (wczesniej juz mozna bylo ja przewidziec), a wtedy praktycznie wiedzialam jaki bedzie koniec tej ksiazki. Zadnego zaskoczenia i moze dlatego az tak mi sie nie podobala ta historia.
Autorka poruszyla problem synestezji(odbieranie dzwiekow za pomoca kolorow)jednak dla mnie bylo za duzo opisow tej muzyki i jej barw.

majka94 | 2019-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Tillie Cole poznałam czytając "Sweet Home" oraz dwie pierwsze części z cyklu "Poranione dusze" i już wtedy wiedziałam, że ta autorka zagości w moim życiu na bardzo długo. "Nasze życzenie" to książka, która wstrząsnęła mną bez reszty. Zawierała w sobie tyle emocji, że ciężko jest mi się do tej pory pozbierać. Moje serce kilka razy zostało złamane, aby na końcu książki zostało uleczone.

Książka opowiada o dwójce młodych ludzi. Na pierwszy rzut oka bardzo różnych od siebie, ale gdy poznawałam ich bardziej podobieństwa były coraz bardziej widoczne. Oboje mieli tajemnice, oboje walczyli ze swoimi przeciwnościami, a przede wszystkim łączyła i miłość do muzyki klasycznej. W przypadku Bonnie było to widać, że muzyka to całe jej życie, a Cromwell walczył z muzyką, nie chciał jej w swoim życiu, ponieważ uważał, że przynosiła mu tylko ból. Jednak gdy poznał Bonnie z każdym dniem otwierał się przed nią coraz bardziej i czuł, że muzyka to całe jego życie.

Wiedziałam, że jak zacznę czytać...

Literatura obyczajowa na najwyższym poziomie! Jest tu dosłownie wszystko, autorka zadbała o każdy szczegół, tak aby czytelnik mógł przeżyć coś naprawdę niesamowitego!!!
Podczas lektury "Naszego życzenia" przeżywałam całą gamę emocji, od radości, po smutek, następnie przyszedł czas na żal i rozdrażnienie, a ostatecznie przyszło smutne pogodzenie z tym, jakie życie jest okrutne.

Młodziutcy główni bohaterowie historii, to 19-latkowie Bonnie i Cromwell, których życie bardzo mocno doświadczyło. Odebrało im różne sytuacje, radości i szczęście oraz niesamowicie ważne osoby... Każde z nich na swój sposób próbuje sobie poradzić z obecną sytuacją, jednakże jest to ciężkie. Są samotni i zamknięci na innych, ponieważ więcej już znieść nie mogą! Tyle bólu każde z nich przeżyło, tyle stracili. Czy w końcu los się nie może do nich uśmiechnąć?

"Strata najbliższych może sprawić, że świat wydaje się mroczny, ale uświadomiłam sobie, że
nawet jeśli te osoby znikają fizycznie, tak naprawdę nigdy nie...

TINA | 2018-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Ileż ja się wypłakałam przy tej książce?! Emocjonalne arcydzieło!
Po jej skończeniu długo nie potrafiłam zebrać myśli. Brakowało mi słów, by wyrazić jak bardzo autorka po raz kolejny zaskoczyła mnie dojrzałością swoich bohaterów. Czytałam i wciąż się wzruszałam… przeżywałam i odkładałam… odczuwałam tak dużo emocji, że czasem nie dawałam z nimi rady. Zachwycił mnie temat jaki został podjęty w książce, a który dotąd nie był mi znany. I to właśnie synestezja sprawiła, że „Nasze życzenie” jest dla mnie emocjonalnym dziełem!

Jestem zachwycona tą pozycją. Myślałam, że nic nie pobije „Tysiąca pocałunków”, czyli książki, która w tamtym roku porwała, rozdarła i nie oddała w całości mojego serca. Myliłam się… W przypadku "Naszego życzenia" było podobnie. Autorka po raz kolejny wsadziła mnie do emocjonalnej kolejki. Moja dusza cierpiała katusze, a umysł nie był w stanie objąć smutku, żalu i niesprawiedliwości jaki musiał spotkać bohaterów. To książka z rodzaju "musisz...

M - uzyka
I - ntensywność
Ł - zy
O - powieść
Ś - śmiech
Ć - wierćnuty

I tyle w temacie New Adult, które roztrzaskało moje serce, by złożyć je na nowo <3

readforrhys | 2018-11-05
Na półkach: 2018, Przeczytane

Tillie Cole to autorka o dwóch obliczach – słodkie, wzruszające młodzieżówki kontra brutalne i wulgarne romanse z gangiem w tle. Jej najnowsza książka wydana w Polsce - „Nasze życzenie” - zalicza się do tych pierwszych i mimo tego, że przewidywałam, iż złamie mi serce, to i tak bardzo chciałam to przeczytać. Chociażby po to, żeby porównać ją do poprzednich historii tej autorki, które czytałam. I wiecie co? Jak dla mnie „Nasze życzenie” wygrywa, spodobało mi się o wiele bardziej niż „Tysiąc pocałunków”, czy „To nie ja, kochanie”.

Cromwell Dean jest na liście najlepszych DJ'ów w Europie, ba, na świecie. Jest uwielbiany przez setki, tysiące osób, gra w najlepszych klubach... a jednak pewna dziewczyna w fioletowej sukience, od której nie może oderwać wzroku przez cały występ w Brighton, zarzuca mu, że jego muzyka jest bez duszy. Wkrótce po tym Crom wyjeżdża z rodzinnej Anglii do USA studiować muzykę. Pewnie każdy z was się domyśla, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności spotyka tam...