Revived

Cykl: Revved (tom 2)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Revived
Bezimienna

"Revived" jest kolejnym współczesnym romansem Samanthy Towle, autorki Revved i wielu innych bestsellerów z list „The New York Times”, „Wall Street Journal” i „USA Today”. India Harris nie miała najlepszego startu w życie. Rodzice porzucili ją, gdy była małym dzieckiem. Dorastała w rodzinie zastępczej razem z bratem bliźniakiem, Kitem. Oboje mogli polegać tylko na sobie. Przez wczesny związek...

India Harris nie miała najlepszego startu w życie. Rodzice porzucili ją, gdy była małym dzieckiem. Dorastała w rodzinie zastępczej razem z bratem bliźniakiem, Kitem. Oboje mogli polegać tylko na sobie. Przez wczesny związek z nieodpowiednim mężczyzną India zaszła w ciążę. Pragnąc zapewnić swojemu synowi życie, o którym sama mogła tylko marzyć, dostała się na studia i ukończyła je z wyróżnieniem.

Teraz ma trzydzieści lat i jest uznaną terapeutką.

Leandro Silva osiągnął szczyt kariery kierowcy Formuły 1. Miał wszystko – aż podczas pewnego wyścigu tragiczny wypadek postawił go twarzą w twarz ze śmiercią. Po dwunastu miesiącach ciężkiej rehabilitacji odzyskał sprawność fizyczną, ale trauma po wypadku wciąż nie pozwala mu usiąść za kierownicą. Jego dni i noce wypełnione są morzem alkoholu i tłumami anonimowych kobiet, którymi usiłuje zagłuszyć frustrację i gniew.

Leandro rozpoczyna ostatni rok swojego kontraktu, zdaje sobie sprawę, że albo musi znowu zacząć się ścigać, albo straci wszystko, co osiągnął. Zmusza się do podjęcia terapii, która jest jego ostatnią szansą by na powrót odnaleźć prawdziwego siebie, i tak trafia do gabinetu Indii Harris.

Zakochanie się w sztywnej pani doktor nie było częścią jego planu.

Nagłe uczucie do wściekłego brazylijskiego rajdowca i swojego nowego pacjenta nie było częścią jej planu. Ale co, jeśli to właśnie złe decyzje są tak naprawdę tymi dobrymi?

"Revived" jest historią bohatera, którego czytelnicy i czytelniczki poznali wcześniej w "Revived", jednak znajomość Revved nie jest konieczna. "Revived" jest całkowicie nową opowieścią, niezależną od swojej poprzedniczki.

źródło opisu: NieZwykłe 2018

źródło okładki: NieZwykłe 2018

Kasiek | 2018-07-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 28 lipca 2018

Druga część jest równie interesująca jak pierwsza. Tym razem rzecz dotyczy Leonarda, którego mieliśmy okazję poznać jako rywala Carricka w wyścigach. Kiedyś wrogowie, teraz przyjaciele. Leonardo po ciężkim wypadku, znajduje pomoc psychologiczną u pięknej doktor Indii. No i jak to w takich historiach bywa, zaiskrzyło między nimi, a nie powinno, z przyczyn etycznych. Dylemat pomiędzy uczuciami a moralnością. Ciekawie rozegrana sytuacja. Polecam.

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Powieść „Revived”, to drugi tom serii autorstwa angielskiej pisarki Samanthy Towle. Pierwsza część opowiadająca o losach Carrica i Andy skradła moje serce, dlatego też z niecierpliwością wyczekiwałam momentu, aż będę mogła przeczytać kolejną odsłonę przygód kierowcy Formuły 1.
„Revived” jest osobną historią, także nie jest konieczne, by czytać jej poprzedniczkę, jednak ja serdecznie Was do tego zachęcam. Szczegóły na ten temat możecie poznać tutaj. -> recenzja.
Książka ta ukazuje losy Leandra Silvy, kierowcy rajdowego Formuły 1, który w wyniku wypadku cierpi na zespół stresu pourazowego i nie jest zdolny prowadzić własny samochód, nie mówiąc o ściganiu się, prowadząc swój ukochany bolid. W ten oto sposób poznaje piękną panią doktor, która od początku wzbudza jego zainteresowanie. Jednak sztywne zasady nie pozwalają jej na coś innego niż utrzymywanie profesjonalnych relacji z pacjentem.

Tylko czy uczucia i spalające ich pożądanie...

Pinina_Paulina | 2016-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016

"Życie jest pełne pochyłych i ostrych zakrętów, rzucając na ciebie wszelkiego rodzaju trudności, ale liczy się to, jak sobie z tym poradzisz. Jeśli wstaniesz i będziesz szczery - ze sobą i innymi, wszystko się ułoży."

Powiem Wam, że jestem w szoku. Dostałam tą książkę, zaczęłam czytać i skończyłam czytać. Ja jej nie odłożyłam nawet na chwilkę. Od pierwszego zdania do słowa KONIEC byłam nią pochłonięta.

Myślałam, że Carric był super, ale Leandro przebił wszystko!
India i Leandro stworzyli parę idealną (według mnie - oczywiście!).
W książce to postać Jetta skradła całkowicie moje serducho - młody jest niesamowity!
Bardzo fajnie ze strony autorki, że napisała tą książkę z punktu widzenia Indii jak i Leandra, bo poznajemy tą dwójkę bardzo dobrze.

Ja po protu nie mam żadnych zastrzeżeń i będę wracała do tych dwóch par z ogromną przyjemnością.
Polecam!

Niko | 2018-09-17
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 września 2018

Po ciepłym przyjęciu przez czytelników Revved, autorka idzie za ciosem oferując kolejną miłosną historię w świecie Formuły 1. Czy i tym razem będzie równie słodko, sielankowo i banalnie? Oj tak!

Leandro Silva sławny kierowca Formuły 1 przeżył tragiczny wypadek na torze. Udało mu się wrócić do fizycznej sprawności, ale trauma psychiczna pozostała. Postanawia sięgnąć po pomoc specjalisty i tak właśnie trafia do gabinetu doktor Indii Harris. Od pierwszej chwili piękna kobieta wpada mu w oko, ale zakochanie się w atrakcyjnej terapeutce nie było w jego planach. India również nie może sobie pozwolić na głębszą relacje z pacjentem. Może przypłacić to zrujnowaniem kariery, ale co, jeśli te pozornie złe decyzje mogą w ostateczności przynieść szczęście?

Revived jest drugim tomem z serii Revved, stanowiący odrębną historię, także nie ma konieczności zapoznawanie się z wcześniejszą częścią. Postacie poznane w Revved będę sporadycznie pojawiały się, zatem fani Carrica i Andi ucieszą się z...

Asia | 2016-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

,,Revived" autorstwa Samanthy Towle jest drugą częścią serii ,,Revved" i opowiada historię Indii oraz Leandra. Naszego rajdowca mieliśmy przyjemność poznać już w pierwszej części i jeśli ktoś pamięta, byliśmy również świadkami jego wypadku na torze. Tak, więc od tego czasu, Leandra prześladuje lęk przed prowadzeniem samochodu, a jego życie wypełnione jest alkoholem i nocami z przypadkowymi kobietami. I w taki sposób, zdeterminowany by wrócić na tor, zasiada w poczekalni Doktor Harris, która już przy pierwszym spotkaniu bardzo pociąga naszego kierowcę. India nie miała prostej przeszłości. Wraz ze swym bratem bliźniakiem, Kitem, została porzucona jako dziecko i całe swe dzieciństwo spędziła w domach zastępczych, a w końcu w ośrodku, dla trudnej młodzieży. Do tego zaszła w ciąże, ze swoim opiekunem, który jak się okazało nie spał tylko z nią. Teraz India jest terapeutką i pomaga innym ludziom. Praca jest dla niej bardzo ważna, aż pojawia się Leandro, który jest gotowy sprawić, by...

Annam | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

"Revived" jest historią pełną namiętności i miłości.
Romans,który raczej nie odrzuca a w wręcz przeciwnie bo czyta się go bardzo fajnie.
Miłość rozwijająca się między głównymi bohaterami jest trochę pod górkę,ale z dobrym finałem.
Nie przepadam zbytnio za książkami tego typu,ale akurat ta mi przypadła do gustu i myślę że nie tylko mi bo jest wiele dobrych opinii na jej temat. Do których dołączam swoją i polecam

mania_kch | 2016-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2016

Gorąca, namiętna historia. Trochę dramatu i trochę radości wszystko doskonale zrównoważone. Zakończenie sielankowe, ale po takiej historii niczego innego nie można było się spodziewać :)
Czyta się bardzo przyjemnie, polecam :)

magpie101 | 2016-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Leandro kierowca formuly 1 juz w poprzedniej czesci bardzo mi sie spodobal, a w tej skradl moje serce. Na zewnatrz taki zimny dran, ktory nie liczy sie z nikim i niczym, a w srodku troskliwy mezczyzna.
On jest po wypadku na torze, ktory mial miejsce rok wczesnie, od tamtego czasu przeszedl dluga i mozolna rehabilitacje, sprawnosciowo doszedl juz do siebie ale panicznie boi sie usiasc za kierownica, nawet jako pasazer niechetnie jezdzi, preferuje raczej miejskie srodki komunikacji.
Poniewaz czas jaki dali mu sponsorzy na wyleczenie dobiega konca, a nie widac szans na poprawe zwiazana z lekami, po wypadku jego zycie to tylko dobra zabawa, duzo alkoholu i przypadkowych kobiet postanawia udac sie po pomoc do terapeutki dr Harris.
Ona India ma 30 lat i 12 letniego syna, ktorego wychowuje jako samotna matka z pomoca brata blizniaka. Dzieciak od poczatku dal sie polubic i duzo wniosl do ksiazki.
India i Leandro jak tylko po raz pierwszy sie zobaczyli poczuli laczace ich iskry, on od...

readforrhys | 2018-09-12
Na półkach: 2018, Przeczytane

Może pamiętacie, jak niedawno zachwycałam się „Revved” - była to jedna z lepszych książek, które przeczytałam w te wakacje. Najzwyczajniej w świecie pokochałam tę historię i od razu wyczekiwałam na premierę drugiego tomu, który na szczęście ukazuje się teraz, jakieś niecałe 2 miesiące po pierwszym. Kiedy przeczytałam sobie oryginalny opis „Revived” wiedziałam, że to będzie coś, że to tez mi się spodoba, a może nawet bardziej! I co? I nie zawiodłam się ;)

Jak pierwszy tom dotyczył Carricka i Andressy, tak tutaj mamy losy... Leandra Silvy, tak, tego, który próbował zarywać do Andi ;) Kto czytał „Revved” ten pewnie kojarzy, że Leandro pod koniec uległ wypadkowi – i to właśnie to wydarzenie zapoczątkowało taki, a nie inny bieg fabuły „Revived”. Z tym, że akcja ma miejsce po ok. roku. Leandro jest już sprawny fizycznie, tak jak przed wypadkiem, ale z jego psychiką już nieco gorzej, nie potrafi usiąść za kółkiem osobowego auta, nie mówiąc już o wyścigowym bolidzie. I tu z pomocą...

lulamae | 2016-09-18
Przeczytana: 15 września 2016

Przed trzynastoma laty życie Indii wywróciło się do góry nogami. Wydarzenia, które miały wtedy miejsce były złe, ale coś złe kiedyś może oznaczać dobre następstwa w przyszłości. Teraz po tych latach ma dwóch cudownych mężczyzn w swoim życiu, którzy są jej światem i karierę na którą ciężko pracowała.
Leandro przed rokiem doznał wypadku podczas wyścigu F1. Teraz rok po wypadku boryka się ze sobą. Strach przed ponownym prowadzeniem jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego, a nawet jazda jako pasażer jest nie lada wyczynem. Leandro bez wyścigów nie jest sobą, to jest jego siła napędzająca, jego powietrze potrzebne do życia. Kiedy jest od tego odcięty szuka pocieszenia w alkoholu i przypadkowych kobietach. Ale to musi się zmienić jeśli chce, aby jego kontrakt został przedłużony.

W tym celu trafia do psycholog - Indii Harris. On chcę jej w swoim łóżku, ale wie, że to nie może się stać. India czuje w obecności Leandro przyciąganie, którego nie doznała nigdy w swoim życiu. Ale Leandro jest...