Zapisane w pamięci. Tom 1

Okładka książki Zapisane w pamięci. Tom 1 Ewa Pirce
Okładka książki Zapisane w pamięci. Tom 1
Ewa Pirce Wydawnictwo: Plectrum Seria: Współcześni bohaterowie literatura obyczajowa, romans
Współcześni bohaterowie
Plectrum
2023-01-01
2019-02-14

14/2024

TOM 1

ABY ZAGŁUSZYĆ BÓL PSYCHICZNY, ZASTAPIŁ GO BRUTALNOŚCIĄ FIZYCZNĄ

Przyszła pora na książkową cegłe. Zostawiłam ją na koniec, a powinnam przeczytać przed dylogią Ktoś taki jak ty.
Polecam, choć ręce opadają, bo ja mam pierwsze wydanie i ma około 750 stron.

14/2024

TOM 1

ABY ZAGŁUSZYĆ BÓL PSYCHICZNY, ZASTAPIŁ GO BRUTALNOŚCIĄ FIZYCZNĄ

Polecam, choć ręce opadają, bo ja mam pierwsze wydanie i ma około 750 stron.

🥊 Recenzja 🥊
Tytuł: Zapisane w pamięci. Tom 1
Autor: @ewapirce
Wydawnictwo: @wydawnictwoplectrum

"Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która te krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala." – Tadeusz Borowski

Eva – będąc nastolatką podążała wieloma błędnymi drogami, a piekło jakie spotkało ją przez złe wybory, wypaliło w jej umyśle i sercu piętno, które nie pozwala jej zapomnieć o bólu i cierpieniu, jakiego doświadczyła przy boku chłopaka, który miał niby stworzyć jej raj.

Alex – za maską arogancji i wrogości, sławny bokser kryje cierpienie tak mocne, że nie jeden twardziel by tego niewytrzymał.

Wszystko co udało mu się do tej pory zdobyć i przetrwać, wynikało tylko z jego upartości oraz duszy wojownika, jednakże mając wszystko, nie miał rąk naprawdę najważniejszego – miłości.

Czy dwójka poharatanych przez życie ludzi, ma szansę na normalną i zdrową miłość?

O tym musicie przekonać się sami sięgając po tą pozycję!

Pozycję, która wciągnie Was w wir niepewności i olbrzymiego bólu, aby przebić się na końcu prosto do piekła, gdzie gołymi stopami, będziemy błądzić po rozżarzonym węgle.

Autorka stworzyła sinusoidę uczuć, począwszy od spokoju ducha, po wrażenie, jakbyśmy dostali podwójnie z liścia w buzię.

Wszelakie zaś opisy pozwalają czytelnikowi na wyobrażenie sobie każdego miejsca i uczuć bohaterów, które swoją drogą przekładają się w trakcie czytania w taki sposób, że mamy wrażenie, iż to my sami jesteśmy w tej historii.

Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak z czystym sumieniem i gorącą przyjemnością polecić Wam, abyście sięgnęli po tą pozycję, ja natomiast uciekam kończyć tom drugi, bo to co się dzieje dalej, to istny kataklizm dla czytelniczego umysłu!

Współpraca barterowa @wydawnictwoplectrum / @ewapirce
Dziękuję za egzemplarz oraz zaufanie.

#zapisanewpamięci #wydawnictwoplectrum #bookstagrampolska #booklover #współpracabarterowa #współpracaserca #diabolus_einm_legis

🥊 Recenzja 🥊
Tytuł: Zapisane w pamięci. Tom 1
Autor: @ewapirce
Wydawnictwo: @wydawnictwoplectrum

Miałam ochotę na romantyczny wieczór .Coś jak gorąca czekolada z chili . I pianki . Finalnie wylądowałam z kubkiem zimnej herbaty . Z utopioną w niej , rozmiękającą zawieszką .

polecam :-)

polecam :-)

Polecam.

Polecam.

Ewa Pirce zawsze pisze nietuzinkowe i piękne historie. Tym razem też nie zawodzi. Główna bohaterka po swoich traumatycznych przeżyciach poznaje przez przypadek znanego boksera. I od początku walczy o nią... O ich wspólne szczęście. Ta historia zostanie na długo w waszej pamięci. Polecam

Historia opowiada losy dwojga młodych ludzi - Evy i Alexa - bardzo brutalnie doświadczonych przez życie, mimo młodego wieku. Brutalny bokser Żniwiarz, pod którego pseudonimem kryje się Alex, zupełnym przypadkiem spotyka dziewczynę równie mocno doświadczoną przez los co on i tak się zaczyna ta historia miłosna, po której początkach prowadzi nas autorka. Czy dwoje tak zniszczonych ludzi może zaoferować sobie coś więcej niż dalsze cierpienie?
„Zapisane w pamięci” odbiega od podobnych tytułów tego typu, pokazując trudne, dysfunkcyjne dzieciństwo, młodość głównych bohaterów. Chyba tylko dzięki temu jak interesująco zostały opisane te historie nie mogłam się oderwać od książki. Pozostało jednak pewne ale, odrobinę męczące i przedłużające się fragmenty przypominały dwugodzinne umieranie w operze, a także lokalizacja powieści. To drugie zwłaszcza zasłużyło w moim odczuciu na wielkiego minusa, bo czyż tego tylu historia nie mogła się zdarzyć u nas? Czy trzeba było cała fabułę wysłać do tej „fascynującej” Ameryki, którą mam wrażenie, że jak 30 lat temu nagle się zachłystnęliśmy... Nie marudząc dłużej, myślę, że Zapisane w pamięci świetnie się sprawdzi na długie jesienne wieczory.

Rewelacyjna historia 😍
Choć chwilami męczyła przesłodzonymi opisami wyznań miłosnych, książka mnie wręcz pochłonęła.
Z czystym sumieniem polecam i już szykuję się na opowieść Samuela Remseya...

Rewelacyjna historia 😍
Z czystym sumieniem polecam i już szykuję się na opowieść Samuela Remseya...

Warto sięgnąć po tę historię.
Trochę za dużo stron i momentami przesłodzony Aleks.

Warto sięgnąć po tę historię.
Trochę za dużo stron i momentami przesłodzony Aleks.

To była dobra historia, ale mega długa.
Trochę zawiodła mnie postać Alexa, bo poznałam go w innej książce i miałam go za żartownisia i hardego boksera, a tutaj momentami takie flaki z olejem.
Ale ogólnie polecam, bardzo szybko się czytało.

To była dobra historia, ale mega długa.
Ale ogólnie polecam, bardzo szybko się czytało.