Nigdy nie pozwolę ci odejść

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Cykl: Współczesne baśnie (tom 2)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Never Let You Go
aleqsia

Książka autorki bestsellerów New York Timesa, Katy Regnery, opowiadająca historię o żalu, zdradzie, porwaniu, przemocy, stracie, pasji oraz miłości. W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują przejść przez rzekę Shenandoah. Niestety, tylko jednemu z nich udaje się dotrzeć do bezpiecznego...

W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują przejść przez rzekę Shenandoah. Niestety, tylko jednemu z nich udaje się dotrzeć do bezpiecznego miejsca, a drugie zostaje w tyle. Dziesięć lat później chłopak Griseldy zabiera ją do podziemnego klubu, by obejrzeć nielegalne walki. Gdy Griselda nagle widzi na ringu Holdena, jej świat zostaje przewrócony do góry nogami.

Gorzki żal, narastająca przez lata złość oraz fizyczne i psychiczne blizny stają na ich drodze; są niebezpieczne niczym nurt rzeki Shenandoah. Nigdy nie pozwolę ci odejść to opowieść o strachu i nadziei, o porażce i przetrwaniu oraz o dwojgu ludziach – kiedyś głęboko zranionych – którzy dowiadują się, że miłość jest jedyną rzeczą, jaka może sprawić, że znów staną się sobą.

źródło opisu: NieZwykłe

źródło okładki: NieZwykłe

mclena | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

"There is some pain in your life that, when you experience it, you're shocked to the core that it doesn't kill you. It feels like is should kill you, like your heart should stop beating and your lungs should stop breathing and your eyes should stop seeing. Everything should just... stop."

Po fenomenalnej "The Vixen and the Vet" przyszedł czas na drugą propozycję "współczesnej baśni" zainspirowanej tym razem wszystkim dobrze znanym "Jasiem i Małgosią". Miałam przeczucie, że będzie to wyjątkowa historia i taka też była, choć troszke przyćmiona przez przepiękną poprzedniczkę.
Baśnie są piękne, pełne tragedii, ale także nadzieji na szczęśliwe zakończenie i taka jest też historia Holdena i Griseldy.

Holden i Griselda poznają się w rodzinie zastępczej, która na krótko po pojawieniu się chłopaka wybiera się nad rzekę, by spędzić troszkę czasu z dala od domu. Rodzice zastępczy nie są najlepszym co mogło ich spotkać, ale nie spodziewają się, że najgorsze jeszcze przed nimi. Po drodze do...

Katarzyna | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O jejciu... co to była za emocjonalna książka :( Tyle cierpienia, tyle okropnych chwil, a jednak jest i radość i przede wszystkim miłość. Cudowna książka! Smutna, cholernie smutna, jednakże trzeba powiedzieć, że piękna. Gris i Holden poznali się w domu rodziny zastępczej, potem razem zostali porwani do miejsca, gdzie przeżyli istne piekło. Tylko G udało się uciec. A to spotkanie po latach, jaka byłam szczęśliwa mogąc czytać kolejne i kolejne rozdziały, które były przeplatane wspomnieniami, co ponownie łamało mi serce..! No i jeszcze ta sytuacja z Gemmą, ta sytuacja z Jonah'em. Nieciekawa, ale przetrwali... Wszystko przetrwali...bicie, głód, poniżanie i 10letnią rozłąkę.
Piękna!

Kasiek | 2018-11-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 listopada 2018

"Ja skaczę. Ty skaczesz."
Ta "baśń" to piękna historia, znacznie lepsza niż pierwsza z tego cyklu. Nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie. Pomysł dość oryginalny, fabuła dobrze przemyślana, wątki świetnie ze sobą współgrają, wszystko jest ze sobą powiązane nicią wzajemnych zależności. Gris i Holden wiele przeszli nie tylko w dzieciństwie, ale także później, w drodze do ponownego spotkania. Jednak nie będzie im dane jeszcze zaznać szczęścia. Życie ich nie oszczędza. Polecam zatracić się w tej historii.

magpie101 | 2018-09-23

Do polowy ta ksiazka nie podobala mi sie za bardzo, za duzo bylo dla mnie ciagle powtarzajacych sie wspomnien z dziecinstwa. Od polowy nie moglam sie oderwac i czesto lzy lecialy, cudowna historia, piekna milosc i wspaniale zakonczenie, polecam!

lulamae | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

'Never Let You Go' jest drugim tomem serii 'A Modern Fairytale', a bajką, która zostanie tutaj przedstawiona w wersji współczesnej i dla dorosłych jest baśń o Jasiu i Małgosi (Hansel i Gretel).

Gretel i Holden poznali się w rodzinie zastępczej do której oboje trafili. Mieli wtedy po dziesięć lat i od razu poczuli między sobą połączenie. Podczas 'rodzinnego' wypadu zgłaszają się na ochotników, aby iść do sklepu, aby kupić coś do jedzenia, ale podczas drogi zostają porwani.
Porywa ich Caleb Foster i więzi w piwnicy - znęcając się nad nimi, zmuszając do pracy całymi dniami i próbują ich nawrócić. Czemu nawrócić? Bo według jego przeświadczenia Gretel i Holden są Ruth i Sethem - jego bliźniaczym rodzeństwem, które dopuściło się kazirodztwa.
Po trzech latach bycia więzionymi Grit i Holden podejmują próbę ucieczki, ale tylko Gretel się to udaje.

Minęło dziesięć lat od tych tragicznych wydarzeń.
Gretel zmieniła imię na Zelda i żyje w toksycznym, wyniszczającym związku, jest opiekunką...

Pinina_Paulina | 2016-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2016

"Ja skaczę, Ty skaczesz."

Już dawno nie czytałam tak emocjonalnej książki.
W większości historia smutna i przygnębiająca, bo kiedy czytasz o tym co przeszły te niewinne dzieci to aż serce się kraja. A potem, kiedy oni już się odnajdują, odczułam ogromną radość i mnóstwo nadziei.
Autorka miała genialny pomysł, wielkie gratulacje dla niej.
O Gris i Holdenie nie zapomne bardzo długo, możliwe że nigdy.
Upłakałam się strasznie, ale nie żałuję ani jednej chwili jaką spędziłam z tą wspaniałą książką.
Gorąco polecam!

TINA | 2018-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2018

EMOCJONALNE ARCYDZIEŁO! WOW! Nie potrafię się otrząsnąć. Już dawno żadna książka nie zawładnęła tak bardzo moim sercem. W jednej sekundzie ono pękało z rozpaczy, aby w drugiej mogło zostać scalone przez łzy radości. Najpiękniejsza "miłosna bajka" jaką czytałam od czasu 'Hopeless'.
Holden i Gris, bo o ich losach mowa w książce, są niesamowicie silnymi i pięknymi postaciami. Nie czytałam nigdy o tak głębokim, silnym i porywającym uczuciu, jakie dzielą te dwa złamane serduszka. Nie sądziłam, że można tak władać uczuciami czytelnika. Jestem na kolanach po tej lekturze a autorka to mistrzyni i jeżeli kolejne jej pozycje będą tak piękne, w ciemno wybieram każdą. Polecam bardzo!

maggnolia | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

"Właśnie tu. Właśnie teraz.Ja trzymając ją, a ona trzymająca mnie...to jest najbliższe niebu, co człowiek może otrzymać na ziemi".

Już jestem kompletna po zakończeniu historii Holdena i Griseldy lecz w trakcie rozpadałam się wielokrotnie... Piękna oraz bardzo wstrząsająca powieść.

mania_kch | 2016-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2016

Bardzo emocjonalna, niebanalna, nietuzinkowa historia. Istny rollercoaster. I za to dałabym pełną 10, jednak styl w jaki została napisana umęczył mnie okrutnie. Za dużo wspomnień, powtórzeń i rozważań, to niestety było niepotrzebne a przynajmniej nie w takiej ilości.

magpie101 | 2016-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2016