Nigdy nie pozwolę ci odejść

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Cykl: Współczesne baśnie (tom 2)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Never Let You Go
aleqsia

Książka autorki bestsellerów New York Timesa, Katy Regnery, opowiadająca historię o żalu, zdradzie, porwaniu, przemocy, stracie, pasji oraz miłości. W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują przejść przez rzekę Shenandoah. Niestety, tylko jednemu z nich udaje się dotrzeć do bezpiecznego...

W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują przejść przez rzekę Shenandoah. Niestety, tylko jednemu z nich udaje się dotrzeć do bezpiecznego miejsca, a drugie zostaje w tyle. Dziesięć lat później chłopak Griseldy zabiera ją do podziemnego klubu, by obejrzeć nielegalne walki. Gdy Griselda nagle widzi na ringu Holdena, jej świat zostaje przewrócony do góry nogami.

Gorzki żal, narastająca przez lata złość oraz fizyczne i psychiczne blizny stają na ich drodze; są niebezpieczne niczym nurt rzeki Shenandoah. Nigdy nie pozwolę ci odejść to opowieść o strachu i nadziei, o porażce i przetrwaniu oraz o dwojgu ludziach – kiedyś głęboko zranionych – którzy dowiadują się, że miłość jest jedyną rzeczą, jaka może sprawić, że znów staną się sobą.

źródło opisu: NieZwykłe

źródło okładki: NieZwykłe

mclena | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

"There is some pain in your life that, when you experience it, you're shocked to the core that it doesn't kill you. It feels like is should kill you, like your heart should stop beating and your lungs should stop breathing and your eyes should stop seeing. Everything should just... stop."

Po fenomenalnej "The Vixen and the Vet" przyszedł czas na drugą propozycję "współczesnej baśni" zainspirowanej tym razem wszystkim dobrze znanym "Jasiem i Małgosią". Miałam przeczucie, że będzie to wyjątkowa historia i taka też była, choć troszke przyćmiona przez przepiękną poprzedniczkę.
Baśnie są piękne, pełne tragedii, ale także nadzieji na szczęśliwe zakończenie i taka jest też historia Holdena i Griseldy.

Holden i Griselda poznają się w rodzinie zastępczej, która na krótko po pojawieniu się chłopaka wybiera się nad rzekę, by spędzić troszkę czasu z dala od domu. Rodzice zastępczy nie są najlepszym co mogło ich spotkać, ale nie spodziewają się, że najgorsze jeszcze przed nimi. Po drodze do...

Katarzyna | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O jejciu... co to była za emocjonalna książka :( Tyle cierpienia, tyle okropnych chwil, a jednak jest i radość i przede wszystkim miłość. Cudowna książka! Smutna, cholernie smutna, jednakże trzeba powiedzieć, że piękna. Gris i Holden poznali się w domu rodziny zastępczej, potem razem zostali porwani do miejsca, gdzie przeżyli istne piekło. Tylko G udało się uciec. A to spotkanie po latach, jaka byłam szczęśliwa mogąc czytać kolejne i kolejne rozdziały, które były przeplatane wspomnieniami, co ponownie łamało mi serce..! No i jeszcze ta sytuacja z Gemmą, ta sytuacja z Jonah'em. Nieciekawa, ale przetrwali... Wszystko przetrwali...bicie, głód, poniżanie i 10letnią rozłąkę.
Piękna!

magpie101 | 2018-09-23

Do polowy ta ksiazka nie podobala mi sie za bardzo, za duzo bylo dla mnie ciagle powtarzajacych sie wspomnien z dziecinstwa. Od polowy nie moglam sie oderwac i czesto lzy lecialy, cudowna historia, piekna milosc i wspaniale zakonczenie, polecam!

lulamae | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

'Never Let You Go' jest drugim tomem serii 'A Modern Fairytale', a bajką, która zostanie tutaj przedstawiona w wersji współczesnej i dla dorosłych jest baśń o Jasiu i Małgosi (Hansel i Gretel).

Gretel i Holden poznali się w rodzinie zastępczej do której oboje trafili. Mieli wtedy po dziesięć lat i od razu poczuli między sobą połączenie. Podczas 'rodzinnego' wypadu zgłaszają się na ochotników, aby iść do sklepu, aby kupić coś do jedzenia, ale podczas drogi zostają porwani.
Porywa ich Caleb Foster i więzi w piwnicy - znęcając się nad nimi, zmuszając do pracy całymi dniami i próbują ich nawrócić. Czemu nawrócić? Bo według jego przeświadczenia Gretel i Holden są Ruth i Sethem - jego bliźniaczym rodzeństwem, które dopuściło się kazirodztwa.
Po trzech latach bycia więzionymi Grit i Holden podejmują próbę ucieczki, ale tylko Gretel się to udaje.

Minęło dziesięć lat od tych tragicznych wydarzeń.
Gretel zmieniła imię na Zelda i żyje w toksycznym, wyniszczającym związku, jest opiekunką...

Pinina_Paulina | 2016-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2016

"Ja skaczę, Ty skaczesz."

Już dawno nie czytałam tak emocjonalnej książki.
W większości historia smutna i przygnębiająca, bo kiedy czytasz o tym co przeszły te niewinne dzieci to aż serce się kraja. A potem, kiedy oni już się odnajdują, odczułam ogromną radość i mnóstwo nadziei.
Autorka miała genialny pomysł, wielkie gratulacje dla niej.
O Gris i Holdenie nie zapomne bardzo długo, możliwe że nigdy.
Upłakałam się strasznie, ale nie żałuję ani jednej chwili jaką spędziłam z tą wspaniałą książką.
Gorąco polecam!

maggnolia | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

"Właśnie tu. Właśnie teraz.Ja trzymając ją, a ona trzymająca mnie...to jest najbliższe niebu, co człowiek może otrzymać na ziemi".

Już jestem kompletna po zakończeniu historii Holdena i Griseldy lecz w trakcie rozpadałam się wielokrotnie... Piękna oraz bardzo wstrząsająca powieść.

magpie101 | 2016-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2016

mania_kch | 2016-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2016

Bardzo emocjonalna, niebanalna, nietuzinkowa historia. Istny rollercoaster. I za to dałabym pełną 10, jednak styl w jaki została napisana umęczył mnie okrutnie. Za dużo wspomnień, powtórzeń i rozważań, to niestety było niepotrzebne a przynajmniej nie w takiej ilości.

TINA | 2016-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2016

EMOCJONALNE ARCYDZIEŁO! WOW! Nie potrafię się otrząsnąć. Już dawno żadna książka nie zawładnęła tak bardzo moim sercem. W jednej sekundzie ono pękało z rozpaczy, aby w drugiej mogło zostać scalone przez łzy radości. Najpiękniejsza "miłosna bajka" jaką czytałam od czasu 'Hopeless'. Holden i Gris, bo o ich losach mowa w książce, są niesamowicie silnymi i pięknymi postaciami. Nie czytałam nigdy o tak głębokim, silnym i porywczym uczuciu, jakie dzielą te dwa złamane serduszka. Nie sądziłam, że można tak władać uczuciami czytelnika. Jestem na kolanach po tej lekturze a autorka to mistrzyni i jeżeli kolejne jej pozycje będą tak piękne, w ciemno wybieram każdą. Polecam bardzo!

Asia | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Nie wiem co powiedzieć. Bardzo rzadko mi się to zdarza, ale po prostu brak mi słów i mam pustkę w głowie. Minęło już kilka godzin odkąd już przeczytałam tą pozycje i jestem po prostu oniemiała.
No dobra przejdźmy do konkretów, bo jeśli chodzi o jakąś głębszą myśl to sorry, ale nic nie dam rady z siebie wykrzesać. ,,Never Let You Go" to druga część serii ,,A Modern Fairytale" autorstwa Katy Regnery. Książka opowiada historię Holdena i Griseldy. Dwójka zastępczego, trzynastoletniego rodzeństwa zostaje porwana i przetrzymywana w okropnych warunkach. Pewnego dnia, mając dość okropnego traktowania, dzieci planują ucieczkę, ale niestety uciec udaje się jedynie Gris. I tak po wielu latach, dziewczyna wciąż nie traci nadziei, iż kiedyś odnajdzie Holdena. I tak pewnego razu, niespodziewanie, po wielu latach rozłąki, nasza dwójka bohaterów się spotyka i..... Musicie dowiedzieć się sami.
Po pierwsze jak zabierałam się do lektury, bez czytania opisu próbowałam wyobrazić sobie współczesną...