Eva

Cykl: Falco (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
Eva
Ag2S

W podwójnej grze nie ma zwycięzców.i 1937. Pozbawiony zasad najemnik Lorenzo Falcó trafia w oko szpiegowskiego cyklonu – do Tangeru. Błądząc w dusznych zaułkach szemranych dzielnic, nigdy nie wie, kto jest jego wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Na drodze Falcó stają gotowe na wszystko kobiety i bezwzględni mężczyźni. Codziennie niemal cudem udaje mu się uchodzić cało z brutalnych starć. Aż...

W podwójnej grze nie ma zwycięzców.i

1937. Pozbawiony zasad najemnik Lorenzo Falcó trafia w oko szpiegowskiego cyklonu – do Tangeru. Błądząc w dusznych zaułkach szemranych dzielnic, nigdy nie wie, kto jest jego wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Na drodze Falcó stają gotowe na wszystko kobiety i bezwzględni mężczyźni. Codziennie niemal cudem udaje mu się uchodzić cało z brutalnych starć. Aż wreszcie pojawia się ona. Eva. Niebezpieczny duch przeszłości.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

L_zielska | 2019-03-11

Słowem wstępu, bardzo przyjemna książka o ile sensację/ kryminał można nazwać przyjemnym. „Eva” jest to druga część cyklu Falco. Pierwszej części nie miałam jeszcze okazji czytać, ale nadrobię.

Klimat Hiszpanii lat 30. i główny bohater idealnie wykreowany na tamto miejsce i tamten czas – Lorenzo Falco. Czy w tej książce można komukolwiek ufać? Mężczyznom wiadomo, że nie można. Kobietom tym bardziej.

Falco, jak to mężczyzna – lubi kobiety, pieniądze i luksus. Trafia mu się kolejna misja – wyjazd do Tangaru, gdzie spotyka Evę, którą zna z przeszłości. Czy kobieta ułatwi mu zakończenie misji? A może jeszcze bardziej namiesza?

Intryga goni intrygę, klimat kryminału, dymu papierosowego jest wyczuwalny na każdej stronie. Dobrych znajomości nigdy nie jest tak naprawdę za dużo, bo nie wiadomo kiedy nadejdzie moment, że mogą się przydać. „Eva” to bardzo historia z bardzo urozmaiconą akcją, jednak przyjemnie jest wciągnąć się w jej wir i gonić strona po stronie.

Za udostępnienie...

Lulu | 2019-03-11
Na półkach: Książki 2019, Przeczytane
Przeczytana: 09 marca 2019

Jest to druga część o najemniku Lorenzo Falco, mężczyźnie, któremu nie oprze się żadna kobieta. Falco zostaje przydzielona sprawa przejęcia złota znajdującego się na statku, który ma dotrzeć do ZSRR. Zostaje wysłany do Tangeru, a misja wydaje się prosta i szybka. Niestety są też i złe wiadomości dla Falca, będzie musiał zmierzyć się ze swoją dawną miłością Eva Naretwa, która dowodzi akcją przeciwko Lorenzo. Kiedy mężczyzna dociera na miejsce okazuje się, że sprawa nie jest tak łatwa, jak się wydawało, gdyż nie wiadomo kto jest sprzymierzeńcem a kto wrogiem.

Książka to sensacja, którą czyta się szybko poprzez wciągającą fabułę. Mamy też sporo akcji oraz jej zwrotów jak na dobrą sensację przystało. Mimo że jest to druga część to możemy ją spokojnie przeczytać nie znając pierwszej. Jednym minusem jest początek, który czytało mi się ciężko, ale jak akcja się rozwinęła było już tylko coraz lepiej.

Spursmaniak | 2019-03-14
Przeczytana: 14 marca 2019

Hiszpania, trwa wojna domowa w kraju, pomiędzy komunistami a faszystami. Tym razem Falco będzie musiał opuścić kraj i udać się do Tangeru. Miasto posiada specjalny status międzynarodowy zbliżony do wolnego miasta. To właśnie tutaj komuniści chcący wywieźć złoto z Hiszpanii do Rosji znajdują schronienie przed pościgiem hiszpańskiego niszczyciela na usługach generała Franco. Do Tangeru zostaje wysłany nasz szpieg Falco. Misja nie jest prosta bo ma za zadanie namówić kapitana statku o oddanie złota i przejście na stronę faszystów. Naprzeciw niemu stanie dobrze znana agentka, którą poznaliśmy w pierwszej części, a której Falco uratował życie – tytułowa Eva. Czy kapitan ulegnie pokusie? Czy Falco oprze się urokowi Evy, która ewidentnie ma na niego wpływ?
🚢
Autorowi ponownie udało się stworzyć ciekawą intrygę i do samego końca nie jesteśmy pewni jak zakończy się jego misja. W przeciwieństwie do pierwszej części, której akcja toczyła się w Hiszpanii, tym razem autor zabiera nas do Maroka....

zaczytana_opisana | 2019-02-10

Lorenzo Falco to najemnik lubiący kobiety, wygodę i luksus. Wie gdzie i kogo podejść, aby uzyskać upragnione informacje. Nie boi się ryzyka i zrobi wszystko, aby wyjść bez szwanku z każdej sytuacji. Jego kolejna misja zmusza go do wyjazdu do Tangaru. Na miejscu trudno stwierdzić kto jest jego zwolennikiem, a kto wolałby się go pozbyć. Kiedy wydaje się, że nic już nie jest w stanie go zaskoczyć spotyka Evę, z którą łączy go wspólna przeszłość. Bohater kompletnie się tego nie spodziewał i trudno stwierdzić czy jej pojawienie nie niesie ze sobą kłopotów. Czy jego kolejna misja zostanie zakończona sukcesem?

Historia, w której nie brakuje intryg, tajemnic, a przy tym trzeba wiedzieć komu można zaufać na tyle, aby wyjść cało z danej sytuacji. Bohaterowie, którzy wiedzą czego chcą i starają się to zdobyć wszelkimi sposobami, nie bacząc na konsekwencje.

"Eva" to książka, która pokazuje, że warto mieć wszędzie znajomości aby być na bieżąco i móc znaleźć wyjście z każdej, nawet...

Mrsruda | 2019-02-21
Przeczytana: 19 lutego 2019

"Eva" to kolejna część serii - Arturo Pérez - Reverte.
Lorenzo Falco bo o nim mowa, jest przystojnym pozbawionym zasad najemnikiem. Potrafiącym korzystać ze swoich atrybutów dla osiągnięcia celu. Sam przeciwko wszystkim. Nie boi się ryzykować, mimo że czasami bywa ciężko. Dotychczas udawało mu się wychodzić bez szwanku z prawie każdej opresji. Jednak pojawia się Ona - niebezpieczny duch przeszłości. Eva Rengel agentka, przenikliwa i dorównująca inteligencją i bystrością Lorenzo. Falco pod jej  wpływem zaczyna popełniać błędy.
Czy odniesie sukces mimo przeciwności losu?
Początek był dość trudny do pokonania. Jednak z każdą stroną było lepiej. Książka zawiera mnóstwo zwrotów akcji. Jest to thriller w którym mężczyźni są okrutni, kobiety niebezpieczne a ufać nie można nikomu.

Zaczytanamalwa | 2019-02-12
Przeczytana: 07 lutego 2019

Eva" to druga część serii Falco Arturo Perez-Reverte ten hiszpański pisarz jest dla mnie nowinką, która zapadnie mi w pamięć na dłużej. Miałam zaszczyt przeczytać tą książkę dzięki @wydawnictwoznakpl (za co bardzo dziękuję) i muszę przyznać, iż przemknęło mi przez myśl "Nie dam rady" ale wszystko po kolei.
Falco jest zabójczo skutecznym najemnikem, którego następna misja ma miejsce w Tangerze, gdzie los szykuje dla niego nie jedną niespodziankę. Nie wiedząc kto jest jego wrogiem, a kto sprzymierzeńcem Lorenzo musi mieć oczy do okoła głowy. Wbrew pozorom zadanie może nie być takie łatwe jak się wydawało, a to za sprawą fame fatal. Duch przeszłości i mężczyzna dla którego honor jest ważniejszy niż pieniądze mogą sprawić, że nasz bohater poniesie klęskę. Czy tak się stanie? Czy Falco odniesie sukces mimo przeciwności losu? Musicie to sprawdzić sami 😊
Szczerze to muszę się wam przyznać, że początek był dla mnie ciężki, ale kartka po kartce historia się rozkręcała. Koniec nadszedł...

roman1408 | 2019-02-21

Kilka dni temu przeczytałem kontynuację ,,Falco” Artura Perez -Reverte pt. ,,Eva”. I muszę już stwierdzić na wstępie, że powrót ten jest nader udany. Akcja dzieje się 4 miesiące po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Fabuła rozgrywa się w marokańskim mieście, Tangerze. Do portu znajdującego się w tej miejscowości przebywają dwa statki, jeden komunistyczny, a drugi nazistowski. Na statku znajdującym się pod banderą Republiki Hiszpańskiej znajduje się złoto, mające dotrzeć do ZSRR. Zadaniem Falco jest odzyskanie tego cennego kruszcu dla rządu generała Franco, bez rozpętania wojny dyplomatycznej. Lecz jest jeszcze mały problem. Całą akcją, po drugiej stronie barykady, kieruje niedawna miłość Falco, Eva Neretwa. Powieść, tak samo jak poprzednik jest utrzymywana w stylistce literatury szpiegowskiej. Akcja pędzi na złamanie karku. Czyta się to naprawdę wyśmienicie. Główny bohater, Lorenzo Falco, jest nadal takim samym dupkiem i kobieciarzem jak w pierwszej części....

kacha | 2019-03-11

"Eva" to druga powieść Arturo Péreze -Reverte opowiadająca o Hiszpanii w latach 30 ubiegłego wieku. Pierwsza część nosi tytuł "Falcó". Ale spokojnie, nie trzeba znać pierwszej części, aby móc sięgnąć po najnowszą pozycję.

W drugim tomie Lorenzo Falcó trafia do Tangeru, gdzie ma za zadanie zabrać 30 ton złota. Niby nic skomplikowanego, dopóki na jego drodze nie staje femme fatale. Eva Rengel, bo o niej mowa, wie jak okręcić sobie faceta, aby spełnił jej każdy rozkaz.

Co do samego zarysu fabuły nie mogę się doczepić. Pomysł ciekawy, osadzenie historii na 2 lata przed rozpoczęciem II wojny światowej i pomieszanie fikcji literackiej z udokumentowanymi wydarzeniami jest bardzo intrygujące i przyciąga uwagę. Jednak podczas czytania miałam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony trafiłam na fragmenty, za sprawą których nie mogłam się oderwać od książki, po to aby za chwilę historia zaczęła się ciągnąć jak flaki z olejem. Jednak...

zouza_czyta | 2019-03-03
Przeczytana: luty 2019

Kochani, co Wam mogę napisać o tej książce? Mnie zbytnio nie przekonała, być może dlatego, że nie bardzo lubię takie "klimaty". Zapowiedź wydawała się ciekawa, toteż wyjątkowo się na nią pokusiłam...ale męczyłam ją. Męczyła mnie ta wiedza różnych informacji, która nie koniecznie była potrzebna do przekazania. Tytuł "Eva" a tak mało tej Evy w książce, czekałam na nią tyle czasu, by pojawiła się na końcu.
Ktoś z Was, kto lubi takie mafijno-szpiegowsko-sensacyjne książki, zapewne będzie zadowolony. 😉
▪️▪️
🗒️ Falcó Lorenzo - najemnik, który jest gotowy na wszystko. Szczęście mu dopisuje i z każdej grubszej sprawy wychodzi bez szwanku. Rok 1937. Trwa wojna domowa w Hiszpanii. Falcó dostaje zlecenie i wyjeżdża do Tangeru by przechwycić złoto znajdujące się na statku. Misja nie jest jednak taka prosta do wykonania, biorąc pod uwagę fakt, iż na miejscu nie do końca wiadomo kto jest sojusznikiem a kto wrogiem.
Gdy już wszystko wydaje się dla szpiega zaplanowane, spotyka ją - Eve. Kobietę,...

Dagmara | 2019-03-07

Lorenzo Falcó. Amant, zabijaka i gentelman. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy - Falcó nie pobłaża wrogom. Eva to nie jakiś romans jak sugeruje okładka i tytuł, ale mocny kryminał. Naszego drania polubiłam od razu, przecież mamy coś wspólnego, a mianowicie migreny więc facet wie co to ból i uciążliwość. Skoro potrafi zabijać, czarować kobiety i snuć intrygi podczas migreny to musi być przebiegłym i odpornym człowiekiem. Lorenzo potrafi podciąć gardło agentowi, a następni pójść na kolację z piękną kobietą. Ale przyjrzyjmy się trochę samej fabule - historia ma miejsce podczas wojny domowej w Hiszpanii, chwilami tej historii i samych postaci było za dużo, ale koncentrowałam się na Falcó i jego misji. Myślę, że ten zamęt w mojej głowie nie wynikał z tego, że nie czytałam pierwszej części historii Lorenzo, nie czułam braków wiadomości z poprzedniej lektury, po prostu chwilami informacji było za dużo. Eva... Na każdego łotra przypada kobieta, która niweczy wszystkie jego założenia i...