Eva

Arturo Pérez-Reverte Wydawnictwo: Znak Cykl: Falco (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
Falco (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Marzena Chrobak
Marzena Chrobak thriller szpiegowski hiszpania międzywojnie

nie zalecam czytania w takiej kolejności : "M Syn stulecia", "Wołyński Gambit i "Eva" Pereza-Reverte, pierwsza lektura same achy, druga patriotyczna, swojska, "nasza" i "Eva" mdła, napisana bez polotu, wracać do niej na pewno nie będę, trochę Hiszpanii (1937) i skrawek Maroka, temat nie wykorzystany, w końcowym efekcie nudny, Rylski zrobiłby to o wiele lepiej ...

To tak jakby powieści Aleksandra Dumas zmieszać z cinema noir i dodać do tego "Casablancę". Ale myślę, że Perez-Reverte to lubi.Ja zresztą też.

Na półkach: , , , ,

Drugie części zazwyczaj mniej zaskakuje, autor powiela pewne schematy. W pierwszym tomie byliśmy w samym środku Wojny Domowej w Hiszpanii, mogliśmy obserwować ścieranie się wszystkich walczących stron. Tym razem z najemnikiem Lorenzo Falco udajemy się do Tangeru, portu neutralnego. W porcie tym znajdują się dwa statki. Republikański frachtowiec posiadający na swoim...

Bardzo przyjemna kontynuacja Falco. 100 stron więcej przełożyło się jednak na nieco zbyt duży stopień "przegadania". Falco był dynamiczniejszy, nie pozostawiał chwili na oddech i wymagał pochłonięcia go jednym ciągiem. Evę można było podzielić na 3-4 etapy, zrobić sobie nawet dzień przerwy w lekturze. Niezmiennie smakowity język i kreacja postaci, na czele z Arańą.

Książka lepsza o pierwszego tomu "Falco". Ogólnie ta seria jest słapsza od pozostałych książek, które do tej pory przeczyłałam.

Kontynuacja książki "Falco". Nadal pozostajemy w realiach wojny domowej w Hiszpanii. Choć tym razem autor przenosi nas do Tangeru. A tutaj aż roi się od szpiegów, marynarzy, wojskowych i zwykłych poszukiwaczy przygód. Do tego miłość, zdrada, chciwość..... Plus dwa walczące ze sobą okręty w neutralnym Tangerze. Kodeks morski i kodeks honorowy.
Świetnie się to czyta,...

Po roku wracam do sprawy Falco i jego sensacyjnych przygód w roku 1937. najemnik trafia do tangeru, gdzie krzyżuja się wpływy róznych siatek szpiegowskich. Dwa trupy w A;famie, na szczescie miał alibi. Znow w najlepszej formie flirtuje z męzatkami, jka np Cheska, a przy okazji pakuje się w niezłe kabały. Admirał zleca mu wysledzenie konwoju statku ze złotem banku Hiszpanii....

Dobre czytadło, do tego można pofantazjować o tamtych czasach

Cała seria słabsza od reszty...

Powieść szpiegowska w najlepszym wydaniu! Perez Reverte po raz kolejny nie zawodzi.

Dyskusje

• 2019