Złoty dom Goldenów

The Golden House
9788380621978
Jerzy Kozłowski
Ag2S

Akcja powieści rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy – w Nowym Jorku osiedla się tajemniczy cudzoziemiec, miliarder Nero Golden. Ma trzech dorosłych synów. Przewodnikiem po imperium Goldenów, wikłającym się w sieć rodzinnych intryg, sekretów i zbrodni, jest młody filmowiec i sąsiad miliardera. Tymczasem kampanię prezydencką rozpoczyna pewien narcystyczny arogant...

Akcja powieści rozpoczyna się w dniu
pewien narcystyczny arogant z makijażem i farbowanymi włosami, postać jakby wyjęta z komiksu. Dom Goldenów to triumfalny powrót Rushdiego do powieści realistycznej, współczesna amerykańska epopeja rozgrywająca się na tle niedawnych i aktualnych wydarzeń.

źródło opisu: materiay wydawnictwa

źródło okładki: empik.com