Diabelskie zaklęcia

Cykl: Trylogia zła (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Maléfices
Ag2S

W dzikiej leśnej głuszy zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że zgon nastąpił na skutek śmiertelnego przerażenia. Na miejscu brak jakichkolwiek oznak zbrodni. Niebawem napływają zgłoszenia o zaginięciach kobiet. W ich mieszkaniach nie ma śladów włamania, a w czasie zniknięcia mężowie spali głębokim snem i niczego nie widzieli. Tymczasem w centrum Portland coraz...

Tymczasem w centrum Portland coraz częściej pojawiają się jadowite pająki, które atakują mieszkańców. Kiedy kilka ukąszonych osób umiera, wydaje się, że miasto, ogarnięte przerażeniem i paniką, czeka zagłada. Policja nie wie nawet, z kim walczyć i gdzie szukać winnego. Nie wie nawet, czy za wszystkimi zbrodniami stoi człowiek, bestia, czy też tajemna siła. Do śledztwa włączają się Joshua Brolin, prywatny detektyw, i Annabel O'Donnel, inspektor policji nowojorskiej. Muszą stawić czoło niewiarygodnemu zbrodniarzowi, który pragnie unicestwić mieszkańców Portland, sięgając po narzędzia rodem z najstraszliwszego koszmaru…

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2018

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/3218/diabelskie-zaklecia.html

Kxsxk | 2019-07-16
Przeczytana: 18 lipca 2019

Niestety najsłabsza część trylogii

Olafasola | 2019-07-07
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2019

Dobre zakończenie serii. Zgadzam się z Wami, ze drugi tom był najlepszy.

książek: 1972

Ostatnia część "Trylogii zła". Również przerażająca jak dwie poprzednie. Choć tematyka dotyczy mrocznej strony natury ludzkiej, w tym zdolności do najbardziej wymyślnych i okrutnych zbrodni, książkę czyta się z zapartym tchem. Jesli ktoś lubi tego typu książki to serdecznie polecam wszystkie trzy części.

Gromvolt | 2019-03-13
Przeczytana: 13 marca 2019

Bardzo dobra seria,tom drugi był jak dla mnie najlepszy,polecam fanom kryminałów i nie tylko.

MojaMałaBlondyneczko | 2019-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2019

Zakończyłam przygodę z "Trylogią zła".
Po oszołomieniu i szoku spowodowanych dwiema poprzednimi częściami serii sięgnęłam od razu po ostatni tom.
Muszę przyznać, że niestety jest to według mnie najsłabsza część,choć z góry powiem, że nie oznacza to wcale, że jest zła. Po prostu nie było takiego efektu wooooooooow jak przy pierwszych dwóch.
Kolejny raz na uznanie zasługuje pomysłowość autora i masa pracy, jaką włożył w stworzenie intrygi i wszystkie szczegóły z nią związane. Nie spotkałam się wcześniej w żadnym tytule z takimi motywami i to budzi niewątpliwy szacunek.
Natomiast sama nie wiem, nie iskrzyło tak, jak przy poprzednich spotkaniach z autorem, ale mimo wszystko uważam, że pozycja jest naprawdę warta przeczytania i tworzy całkiem niezłe zakończenie historii Brolina.

Szemhazaj | 2019-01-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie tak wciągająca jak pierwsza, nie tak mroczna jak druga część. Inna. Moim zdaniem słabsza. Pomimo naprawdę sadystycznego podejścia do ofiar morderczyni nie porwała mnie jej postać tak jak miało to miejsce w przypadku absolutnie szokującego procederu uprawianego przez sektę Kalibana.

Cieszyło mnie jednak to, że Brolin okazał się tylko człowiekiem. Mimo, że pan Chattam z uporem maniaka co i rusz przypominał nam o tym, że na widok wzroku Joshuy miękły najtwardsze skurwysyny, a każda kobita marzyła o jego niesfornym uczesaniu to jednak spodobały mi się trudności które napotykał usiłując ustalić profil pajęczego zabójcy. Zdziwiło mnie jednak, że kierując się dość luźną sugestią wysłał Annabelle do Glorii, a samemu udał się w kierunku Debbie. Przecież miał adresy, wiedział, że sympatyczna właścicielka sklepu mieszka w bloku, natomiast pracownica NeoSety posiada gigantyczne gospodarstwo na odludziu. Logicznym wydawało się zatem udać do drugiej z pań, doprawdy do teraz nie udało mi się...

MariiLubiCzytac | 2018-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Ciekawa,zaskakująca i trudno się oderwać. Książki tego autora fajnie się czyta, mimo że tematyka nie jest słodka i miła. Seria z Joshua Brolinem jest świetna. Polecam.

BasiaK | 2018-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Chyba najsłabsza książka w cyklu, ledwo dobrnęłam do końca. Zdecydowanie nie dla arachnofobów, aczkolwiek sporo informacji o pająkach można przy okazji czytania przyswoić. A poza tym trochę cała fabuła już za bardzo wydumana.

Kaśka | 2018-10-28

Chyba dobrze że jest to ostatnia część cyklu bo nie jestem pewna czy bym dała radę przeczytać kolejne części, może po jakimś czasie. Zdecydowanie najlepsza była pierwsza część zaś ta taka trochę wlekąca się, zawiła. Oczywiście akcja toczyła się błyskawicznie, mądre umysły w pogoni za mordercą łączyły tak wiele faktów, w starciu ze złem byli tak silni że zawsze wychodzili z niewielkim uszczerbkiem na zdrowiu. To co wydawało się mało logiczne przybliżało ich o krok do prawdy aby nagle okazało się że jednak morderca czyha "za rogiem".
Jednak jakby nie było trochę się człowiek dowiedział o patroszeniu ludzi (przepraszam tych wrażliwych - tak własnie morderca zabijał w tej części), toksynach i przeraźliwych pająkach.
Co do relacji Brolina i Anabel myślę że autor mógł być mniej powściągliwy co do opisu ich przyjaźni.

ArtP | 2018-09-30
Przeczytana: 30 września 2018

Książka jak zwykle nie zła tego autora ale nie jest taka którą można by długo zapamiętać