Sygnał

Sonia Draga
2020-11-12
2020-11-12
Elżbieta Janota
literatura francuska horror powieść grozy rodzina duchy zjawiska paranormalne przeprowadzka policjanci

Bardzo klimatyczna. Trochę się dłuży, mogłaby być krótsza o 100 stron i tylko by na tym zyskała.

Czy słowo duch/zjawa/potwór jest przez kogoś zastrzeżone, że gość musiał się aż posłużyć określeniem ENOP? 😆🫠🫠

Tego typu książki lubię. Co prawda czasem się gubiłem kto jak zginął- ale nie szkodzi. Lubię jak jest dużo trupów które pojawiają się w nieznanych okolicznościach. Trzyma w napięciu do końca. Moja pierwsza książka Chattam'a i z ciekawością sięgnę po inne.

W sumie nie wiem, czemu, ale ten tytuł wciągnął mnie totalnie! Ma klimat!

W sumie nie wiem, czemu, ale ten tytuł wciągnął mnie totalnie! Ma klimat!

oj, cieniutko, cieniutko.... gdzie ten Chattam, przez którego mroczne historie zarywałam noce...?
teraz zamiast gęstej i dusznej atmosfery dostałam rozwodnioną papkę, starającą się naśladować Kinga (choć bez efektu niestety, bo przez większość czasu miałam wrażenie że czytam nowego Mastertona),w dodatku tak przegadaną, że momentami chyba przysypiałam....
nuda

nuda

58/2023 (audiobook 32/2023)
Gdyby książka Chattama była… piłkarskim meczem, to po jego zakończeniu Mateusz Borek zakrzyknąłby (słyszycie to?): “Proooszę państwa, co tuuuutaj się wydaaaarzyyło?!” ;)

Miłośnicy twórczości Stephena Kinga mogą być co najmniej zadowoleni a fani serialu “Stranger Things” powinni dosłownie piać z zachwytu. Choć – w porównaniu do serialu – brak tu głupawych, infantylnych akcentów komediowych. Wręcz przeciwnie – Chattam nie oszczędza w równym stopniu czytelnika, co własnych bohaterów. Nie należy przywiązywać się do postaci na kartach powieści, gdyż, niczym w prozie Martina, rozstają się oni z życiem dość często. A giną w sposób makabryczny, jak to u Chattama, który przyzwyczaił już swoich odbiorców do tego, że jeńców nie bierze I bohaterowie jego książek taplają się wręcz w potokach krwi, potu, spermy i wszelakich innych wydzielin.

Rewelacyjna historia, opowiedziana ze swadą, nie wytracająca tempa i nie tracąca wysokiej temperatury.
Akcja powieści mocno osadzona jest na obyczajowym tle, jak to u Kinga, który – niestety – często nudzi malowaniem owego tła. Chattam nie nudzi.
Siłą tej książki jest już sam pomysł na opowieść. Jeśli dołączyć do tego kapitalną tego pomysłu realizację – otrzymujemy wspaniałą lekturę, która przykuła moją uwagę mimo iż – generalnie – nie jestem fanem tego typu gatunkowych odmian.
Jako czytelnik Chattama – zaufałem po prostu Autorowi.
I nie zawiodłem się. To jeden z “najrówniejszych” pisarzy, nie trafiłem jak dotąd na jakąś słabszą jego książkę, każda z nich w jakiś sposób we mnie rezonowała.

Zatem – jeśli lubisz prozę Kinga – bierz tę powieść w ciemno!

Książki wysłuchałem w wersji audio, w interpretacji Filipa Kosiora. Oczywiście – klasa sama w sobie.

58/2023 (audiobook 32/2023)

Tak tam bajeczka :(

Tak tam bajeczka :(

Horror dla dzieci i młodzieży ja już z tej grupy wyrosłem.

Horror dla dzieci i młodzieży ja już z tej grupy wyrosłem.

Książka jest świetna, tylko należy wziąść poprawkę, że jest to pełnokrwisty horror, a nie thriller, jak wcześniejsze pozycje tego autora. Należy ksiązkę oceniać jako horror i w tym gatunku jest w mojej opinii świetna, cała historia, bohaterowie, przedstawiona historia, spsób narracji. Świetnie się bawiłem na kolejnych stronnicach i jestem szczerze zaskoczony niskimi ocenami ludzi, którzy "nie tego się spodziewali"...no kurcze, bo to jest inny gatunek, a ocenianie tej pozycji jako kolejny thriller autora, to jest głupota, to lepiej w ogóle nie oceniać, bo książka ląduje jako średniak, a tymczasem jest rewelacyjnym horrorem, najpewniej horrorem s-f, a tych pozycji na naszym rynku jak na lekarstwo. Oby autor wydał więcej takich perełek, bo talent przekazywania historii ma wyśmienity.

Dawno nie czytałam tak wyśmienitej powieści! Cieszę się, że Autor wrócił do tak świetnej fabuły i trzymających w napięciu akcji. Świetnie się czyta książkę.

• Horror

Maxime Chattam Sygnał Zobacz więcej