Diabelskie zaklęcia

Cykl: Trylogia zła (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Maléfices

Inne wydania

W niedostępnych, pierwotnych lasach Oregonu czai się straszliwy duch, który powoli osacza wielkie miasto Portland. Najpierw służby leśne znajdują w dzikiej głuszy martwego mężczyznę z twarzą wykrzywioną z przerażenia. Żadnego śladu morderstwa. Potem nocą, znika kilka kobiet. Żadnego śladu porwania ani włamania, osamotnieni mężowie spali głębokim snem i niczego nie widzieli.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

VenusInFur | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

„Duchy z Portland”

„Diabelskie zaklęcia” to bardzo dobry thriller. Po lekturze „Otchłani zła”, która nie należała do tych szczególnie udanych, z dużym sceptycyzmem podeszłam do tomu trzeciego. Niesłusznie, bo autor mnie zaskoczył. Ostatnia część przygód Josha Brolina domyka naprawdę interesującą sagę kryminalną, której akcja koncentruje się wokół przerażających zbrodni popełnionych w amerykańskim Portland. O ile wstęp do francuskiej trylogii wypadł w moich oczach blado, o tyle jej finał zadośćuczynił owym biadoleniom.

Fabuła „Diabelskich zaklęć” koncentruje się wokół przerażających morderstw młodych kobiet, śledcze tropy dekoncentrują, tempo, jakie Chattam narzucił czytelnikowi nie zwalnia do ostatniej strony. Największym atutem powieści jest kryminalna intryga. Wciągająca, przemyślana, dość nieprawdopodobna, bezprecedensowa. Chattam nie jest pisarzem, który swoje rzemiosło chce opierać na szokowaniu brutalną opisowością zwłok czy samego procesu zabijania. Widać, że większą...

Roland | 2016-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Strach, doznanie od wieków towarzyszące człowiekowi. Konfrontuje nas z tym co nieznane, wyzwala pierwotne instynkty i w pewien sposób odkrywa nasze prawdziwe człowieczeństwo. Ostatni tom trylogii zła, czyli „Diabelskie zaklęcia” dosłownie przesycone są lękiem. Śmiało można powiedzieć, że wszystkie trzy powieści trzymają solidny poziom. Owszem są między nimi różnice, w końcu pisanie jest procesem twórczym, tak jak ewoluuje wyobraźnia autora tak samo jest z poziomem powieści. Jednakże autor swą pierwszą powieścią wysoko podniósł poprzeczkę, lecz dokładne podejście do tematu i styl pozwoliły mu utrzymać ten poziom, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że w przypadku „Diabelskich zaklęć” przewyższyć go, zwłaszcza w opinii osób lubiących bardziej śledczy aspekt thrillerów.

Niespokojny cień pada na mieszkańców Portland i okolic. Najpierw służy leśne znajdują ciało mężczyzny z twarzą wykrzywioną z przerażenia. Potem nocą znika kilka kobiet, a tymczasem ich mężowie spali głębokim...

Dlaczego wszystko co dobre tak szybko się kończy?
"Diabelskie zaklęcia" to trzecia i ostatnia część trylogii zła Maxima
Chattama.
Bardzo dobra, mocna pozycja. Jak zresztą wszystkie poprzednie części.
Warto. Naprawdę warto przeczytać. Gorąco polecam.
Może też tak jak ja polubicie tego autora:)

Blasphemer | 2016-03-26

Analizując "Trylogię zła" jako całość, to z każdym kolejnym tomem użyję określenia "słabo, coraz słabiej". Ostatni tom cyklu przeczytałem, a na drugi dzień po fakcie ja nie pamiętałem niczego, co utkwiłoby mi w pamięci. Pozwolę sobie tu użyć takiego porównania, że dziś - kilka lat po przeczytaniu - mogę streścić np. genialny "Krucyfiks" Cartera, a więc książkę tożsamą "Diabelskim zaklęciom" biorąc pod uwagę gatunek powieści.
No, ale - de gustibus...

słoneczko | 2017-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Po przeczytaniu poprzednich części postanowiłem zakończyć cykl „Trylogia zła” Chattama. Podobnie jak poprzednie tomy wywarła na mnie dobre wrażenie.
Pomysły autora są tak niesamowite, że czasami wręcz makabryczne. Jego wyobraźnia nie zna granic.
Plusy:
- świetna fabuła, mroczna, przerażająca, ale wciągająca;
- opis lęków, grozy i strachu, który towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów;
- ciekawe opisane postacie: detektyw Joshua Brolin i inspektor policji Annabel O'Donnel;
- czyta się szybko pomimo dużej ilości stron;
- zakończenie wielu rozdziałów tzw. punktami kulminacyjnymi;
- świetnie opisany sposób działania pająków - brrrrrr;
- napięcie do ostatniej strony;
- zakończenie, jak zwykle u Chattama, rewelacyjne i zaskakujące.
Mały minus to zbyt słabe wykorzystanie podczas prowadzenia śledztwa osiągnięć nowoczesnej techniki – internet, telefon komórkowy itp., w większości bohaterowie poszukują informacji w księgarniach (trochę trąci myszką w książce z XXI wieku).
Polecam całą...

emindflow | 2014-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Doskonały thriller i zdecydowanie najlepsza część trylogii.
Tym razem wszystko mi pasowało - świetny pomysł, intrygujący początek i napięcie utrzymujące się aż do ostatniej strony, spójna i logiczna fabuła - to lubię. Jednak najmocniejszą stroną tej powieści jest znakomita narracja sprawiająca, że to grubaśne tomiszcze czyta się z zapartym tchem.
Autor zgrabnie plącze tropy śledztwa i zaskakuje do samego końca. Warto docenić również warstwę faktograficzną, a w niej przede wszystkim mnóstwo ciekawostek o truciznach i jadowitych pająkach.
Nie ma co się rozpisywać, to trzeba przeczytać.
W swoim gatunku to absolutnie najwyższa półka!

Kucu | 2015-04-27
Przeczytana: kwiecień 2015

Szkoda, że to ostatni już tom bo na prawdę bardzo zżyłam się z postacią Brolina. Przyznam szczerze, że jakoś specjalnie nie przypadł mi do gustu pierwszy tom, ale drugi i trzeci zdecydowanie są rewelacyjne i bardzo się cieszę, że pomimo początkowego rozczarowania tym autorem sięgnęłam po kolejne tomy. W "Diabelskie zaklęciach" ponownie krzyżują się losy J. Brolina i A. O'Donnel. Książka cały czas trzymająca w napięciu, rewelacyjne i zaskakujące zakończenie sprawia, że czytelnik bardzo żałuje, że więcej książek z Brolinem w roli głównej nie znajdzie. Polecam!

żyraffka | 2014-01-17
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Cóż mogę powiedzieć o tej książce? Przede wszystkim nie żałuję, że po nią sięgnęłam! Jestem naprawdę zadowolona z jej lektury!

Postanowiłam przeczytać "Diabelskie zaklęcia", bo dumnie reprezentowały się na półce mojej siostry, a że nie miałam żadnej ciekawej książki pod ręką, zachęcona opiniami, stwierdziłam, że może warto poświęcić jej chwilę uwagi. I w żadnym wypadku nie było to błędem. Powieść wciągnęła mnie dosłownie od pierwszej strony. Gdy tylko znalazłam chwilę czasu, poświęcałam ją na lekturę. Według mnie Maxime Chattam stworzył oryginalną i ogromnie interesującą historię, której rozwiązanie jest niezwykle intrygujące i zaskakujące. Nietuzinkowi bohaterzy, ciekawe informacje pojawiające się w książce są kolejnymi jej plusami.

Co prawda moją przygodę z autorem i "Trylogią zła" rozpoczęłam od trzeciej części, ale w żaden sposób nie przeszkodziło mi to w zrozumieniu całości, a jeszcze bardziej zachęciło do przeczytania dwóch pozostałych książek: "Otchłani zła" i "W...

Kokosanka | 2014-05-17

Książka bardzo dobra, nie mogłam się oderwac.Czytając wcześniejsze opinie wiele osób odbiera ją jeszcze mocniej przed strachem przed pająkami. Ja akurat boję się węży, więc opisy pająków nie robiły na mnie wrażenia. Sama intryga bardzo dobrze skonstruowana. Niestety zaczęłam czytac książki Chattama od końca i w "zaklęciach" jest nawiązanie do poprzednich części trylogii, ale autor nie ujawnia praktycznie nic, tak więc z chęcią zabiorę się za czytanie poprzednich części.Frajdę odebrało mi trochę to, że w połowie książki można się domyślic, kto jest mordercą i w tym przypadku się nie pomyliłam. Książka gruba,ale czyta się ją jednym tchem. Polecam fascynatom kryminałów!

Krzysiek | 2014-01-27

III tom a Chattam, ciągle trzyma formę, aż żal że to ostatni tom (mojej ulubionej) trylogii. Polecam