Diabelskie zaklęcia

Cykl: Trylogia zła (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Maléfices

W niedostępnych, pierwotnych lasach Oregonu czai się straszliwy duch, który powoli osacza wielkie miasto Portland. Najpierw służby leśne znajdują w dzikiej głuszy martwego mężczyznę z twarzą wykrzywioną z przerażenia. Żadnego śladu morderstwa. Potem nocą, znika kilka kobiet. Żadnego śladu porwania ani włamania, osamotnieni mężowie spali głębokim snem i niczego nie widzieli.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Aneta Wiola | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

WSZYSTKIE SEKRETY PAJĘCZEGO ZABÓJCY
Prywatny detektyw Josh Brolin prowadzi śledztwo zabójstwa brata swojego przyjaciela i dawnego kolegi z policji. Mężczyzna został znaleziony martwy w lesie. Badania toksykologiczne wykazały śmiertelną dawką pajęczego jadu. Wkrótce wybucha panika, dochodzi do kolejnych ukąszeń przez śmiertelnie- niebezpieczne pająki. W tym samym czasie dochodzi do tajemniczych zniknięć kobiet. A już niebawem policja odkryje zwłoki… owinięte w pajęczy kokon.

Myślałam, że Chattam nie może mnie już bardziej zszokować, ale ta część dowodzi mojej omylności. Cóż to za wiedza? Co za fenomenalny i makabryczny pomysł na historię! Przeczytałam już wiele ohydnych, ale zarazem fascynujących książek, ale to, co prezentuje autor przekracza moją wyobraźnię.
Nigdy nie wgłębiałam się tak bardzo w arachnologię. Brzydzę się pająkami, więc efekt wzbudzenia we mnie tchórza, jak najbardziej udał się pisarzowi. Dochodzi do tego ciekawie przedstawiona tajemnica użycia trucizn i...

Mała-Mi | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

R E W E L A C J A!!
Uwielbiam Chattama!
3 tom serii z komisarzem Brollinem był równie świetny jak 2 poprzednie.

Maxime trzyma poziom.
Błyskotliwa i inteligenta fabuła.
Akcja książki nawet na chwilę nie zwalnia tempa.
Wszystko w mrocznej atmosferze dzikich lasów Oregonu.

Czuć, że autor włożył w napisanie tej serii kawał czasu i serca.
Czytajcie i wypożyczajcie w ciemno!

książek: 1959

Ostatnia część "Trylogii zła". Również przerażająca jak dwie poprzednie. Choć tematyka dotyczy mrocznej strony natury ludzkiej, w tym zdolności do najbardziej wymyślnych i okrutnych zbrodni, książkę czyta się z zapartym tchem. Jesli ktoś lubi tego typu książki to serdecznie polecam wszystkie trzy części.

VenusInFur | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

„Duchy z Portland”

„Diabelskie zaklęcia” to bardzo dobry thriller. Po lekturze „Otchłani zła”, która nie należała do tych szczególnie udanych, z dużym sceptycyzmem podeszłam do tomu trzeciego. Niesłusznie, bo autor mnie zaskoczył. Ostatnia część przygód Josha Brolina domyka naprawdę interesującą sagę kryminalną, której akcja koncentruje się wokół przerażających zbrodni popełnionych w amerykańskim Portland. O ile wstęp do francuskiej trylogii wypadł w moich oczach blado, o tyle jej finał zadośćuczynił owym biadoleniom.

Fabuła „Diabelskich zaklęć” koncentruje się wokół przerażających morderstw młodych kobiet, śledcze tropy dekoncentrują, tempo, jakie Chattam narzucił czytelnikowi nie zwalnia do ostatniej strony. Największym atutem powieści jest kryminalna intryga. Wciągająca, przemyślana, dość nieprawdopodobna, bezprecedensowa. Chattam nie jest pisarzem, który swoje rzemiosło chce opierać na szokowaniu brutalną opisowością zwłok czy samego procesu zabijania. Widać, że większą...

ania | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Muszę przyznać, że autor trafił w moją największą fobię, jednocześnie jedną z najczęściej spotykanych na świecie. Co nas tak przeraża w tych małych, brrrr, stworzeniach? Ja na przykład od pierwszych cieplejszych dni do pierwszych przymrozków, zamieniam się w secret service w moim mieszkaniu i robię ciągły obczaj otoczenia. Dobrze, że nie mieszkam w Australii.
A co do książki, to oprócz przerażenia wywołanego wyobrażeniem o ośmiu ciemnych nogach na jasnej podłodze, reszta była raczej przeciętna, tak jak cała ta seria. Brakowało mi czegoś. Nie było tu żadnych zaskakujacych zwrotow akcji, nie poznaliśmy bohaterów, wszystko takie trochę jałowe. Cieszę się, że już mam tę serię za sobą, bo zajęło mi to kilka lat.
Daje trochę zawyżona ocenę ze względu na to, że poznałam parę nowych pająków i za dreszcz niepokoju, kiedy wyobraźnią pracowała za bardzo.

fik | 2018-09-28
Przeczytana: 28 września 2018

Wręcz wybitne zakończenie cyklu ( a szkoda ) z podziwem dla kunsztu i przygotowania autora a jednocześnie się boję w jakiej głowie takie coś się zrodziło - opis dewiacji seksualnych i ekstremalnych wręcz chorób psychicznych brr.
Jak już niejednokrotnie się przekonałem u pisarza tego niby wszystko jest już wszystko wyjaśnione i rozwiązane a tu bach.
Niewielu naprawdę niewielu jest takich którzy na siłę nie zamykają książki tylko zaskakują i prowadzą ją dalej.
I może trochę przekombinowana to stanowi świetne czytadło.
GRATULACJE

Roland | 2016-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Strach, doznanie od wieków towarzyszące człowiekowi. Konfrontuje nas z tym co nieznane, wyzwala pierwotne instynkty i w pewien sposób odkrywa nasze prawdziwe człowieczeństwo. Ostatni tom trylogii zła, czyli „Diabelskie zaklęcia” dosłownie przesycone są lękiem. Śmiało można powiedzieć, że wszystkie trzy powieści trzymają solidny poziom. Owszem są między nimi różnice, w końcu pisanie jest procesem twórczym, tak jak ewoluuje wyobraźnia autora tak samo jest z poziomem powieści. Jednakże autor swą pierwszą powieścią wysoko podniósł poprzeczkę, lecz dokładne podejście do tematu i styl pozwoliły mu utrzymać ten poziom, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że w przypadku „Diabelskich zaklęć” przewyższyć go, zwłaszcza w opinii osób lubiących bardziej śledczy aspekt thrillerów.

Niespokojny cień pada na mieszkańców Portland i okolic. Najpierw służy leśne znajdują ciało mężczyzny z twarzą wykrzywioną z przerażenia. Potem nocą znika kilka kobiet, a tymczasem ich mężowie spali głębokim...

Kaśka | 2018-10-28

Chyba dobrze że jest to ostatnia część cyklu bo nie jestem pewna czy bym dała radę przeczytać kolejne części, może po jakimś czasie. Zdecydowanie najlepsza była pierwsza część zaś ta taka trochę wlekąca się, zawiła. Oczywiście akcja toczyła się błyskawicznie, mądre umysły w pogoni za mordercą łączyły tak wiele faktów, w starciu ze złem byli tak silni że zawsze wychodzili z niewielkim uszczerbkiem na zdrowiu. To co wydawało się mało logiczne przybliżało ich o krok do prawdy aby nagle okazało się że jednak morderca czyha "za rogiem".
Jednak jakby nie było trochę się człowiek dowiedział o patroszeniu ludzi (przepraszam tych wrażliwych - tak własnie morderca zabijał w tej części), toksynach i przeraźliwych pająkach.
Co do relacji Brolina i Anabel myślę że autor mógł być mniej powściągliwy co do opisu ich przyjaźni.

Piotr | 2018-09-27

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Tak mogę podsumować "Otchłań zła" trzecia część trylogii Maxime Chattam.

Pierwsza i druga część były świetne, a trzecia jest jeszcze lepsza.
W książce dużo się dzieje.
Sam prolog to już mocny wstęp do tego co będzie działo się dalej. Zapowiadało to ciekawą kontynuację całej historii i tak rzeczywiście było.
Czy można uznać, że trzecia część była najlepsza? Osobiście uważam, że wszystkie części były doskonałe. I koniecznie trzeba przeczytać wszystkie trzy, żeby poznać całą historię od początku do końca.

A w samej książce można znaleźć wiele opisów i ciekawostek związanych z pająkami, bo to one są właśnie głównym tematem książki. A Co ciekawe nie jest to fikcja literacka, a mają one pokrycie w rzeczywistości.

I to zaskakujące zakończenie.
Autor świetnie tworzył charakterystykę psychologiczną mordercy oraz przedstawił pracę policji.

Dlaczego wszystko co dobre tak szybko się kończy?
"Diabelskie zaklęcia" to trzecia i ostatnia część trylogii zła Maxima
Chattama.
Bardzo dobra, mocna pozycja. Jak zresztą wszystkie poprzednie części.
Warto. Naprawdę warto przeczytać. Gorąco polecam.
Może też tak jak ja polubicie tego autora:)