Zew nicości

Maxime Chattam Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Ludivine Vancker (tom 3) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
L’Appel du néant
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Janota
Thriller
Elżbieta Janota cykl Ludivine Vancker śledztwo bezpieczeństwo tajemnica

Chattam mnie zaintrygował, szczególnie trylogią „Zło” i bohaterem Joshuą Brolinem.
Pierwsza część cyklu z Ludivine Vancker (Plugawy spisek - ocena 9) mnie porwała. Druga (Cierpliwość diabła - ocena 7) była dobra. Przy trzeciej jednak się trochę wynudziłem i skończyłem z mieszanymi uczuciami.
Plusy:
- ciekawa fabuła, zagrożenie współczesnego świata terroryzmem;
- wiele...

Książka jakby podzielona na dwie części, pierwszą kończy wielka akcja związana z główną bohaterką, co w zasadzie mogłoby być zakończeniem książki. Jednak w tym momencie dopiero się rozkręca kolejny wątek, islamskiego terroryzmu, który tutaj jest aż nadto obecny. Dużo wywodów i tłumaczeń. Do tego bardzo dużo skrótów dotyczących francuskich służb, można się pogubić. Chattam w...

Mega trzyma w napięciu cały czas, dużo się dzieje, dla osób o mocnych nerwach. polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam wszystkie książki tego autora, większość naprawdę bardzo dobra, ale Zew Nicości bardzo mnie rozczarował, najsłabsza książka Chattama, zupełnie jakby napisał ją ktoś inny, zupełnie bez polotu, tak naprawdę jak dla mnie od początku w jednym tempie, bez żadnego przyspieszenia , zwrotu akcji, naprawdę duże rozczarowanie.

Sama nie wiem co napisać... Po drugiej części, która mnie nieco zawiodła z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnej odsłony cyklu. Liczyłam, że jeden z moich ulubionych autorów się jakoś zrehabilituje i zaserwuje czytelnikom coś extra. Przeliczyłam się. Ta książka to jakieś totalne nieporozumienie. Poprawność polityczna wylewa się wręcz z tej książki, jeden z bohaterów co...

Jeśli chodzi o powodujące skręt kiszek, obrazowe przedstawianie szczegółów morderstwa - to ciągle ten sam stary Chattam którego pamiętam z Trylogii Zła. W przeciwieństwie jednak do poprzednich książek autora - ta, (przez pierwszą połowę, albo i dłużej) jest najzwyczajniej w świecie nudna. Ostatnie 20% książki jest już naprawdę niezłe, tempo nie siada - czytając ostatnie...

Ten francuski pisarz jak żaden inny umie pisać thrillery. Jego poetyckość, a zarazem dogłębna analiza problemu powoduje, że czytelnik wchodzi w umysły bohaterów.

Czasami szczegóły są dla mnie zbyt drastyczne, ale może dlatego, że nie do końca akceptuję, że świat jest zły, a po tej planecie chodzą potwory?

Tak czy inaczej, gdy potrzebowałam poczytać „coś lekkiego” po...

Bardzo lubię Maxime Chattam ale Zew nicości mnie wynudził niestety

Szybka i wciągająca fabuła, mamy również przegląd chyba wszystkich francuskich służb i instytucji zajmujących się bezpieczeństwem (nawet główna bohaterka dziwi się jak można się połapać w ich kompetencjach).
Książka ogólnie to pokaz sprawności francuskich służb, a sam autor dbał o poprawność polityczną i starał się tłumaczyć powód działania terrorystów.

Nie przepadam za tematyką terrorystyczno-religiją - jak dla mnie mogłoby się obyć bez całej tej akcji ;)

Przyznam że TZ miał nieźle przemyślany plan działania: wywołać zamieszanie by wywołać manifestację na której "uratuje świat" by zaprosił go prezydent, a podczas wizyty u prezydenta wywołać buuum - srooooga rozkmina ;)

Chattam nie ma lekkich książek, ale kryminały...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje